První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

maky_s
9. zář 2014

@bajule ahoj, ty mi mluvíš z duše..cítím se stejně..děkuji za gratulaci, tobě taky!!! zítra jdu na gyndu.. 🙂 🙂

bajule
9. zář 2014

@maky_s No, to těhu bylo před třema rokama 😀 Teď se snažíme o další... Měla bych mít MS každým dnem, tak uvidíme...

maky_s
9. zář 2014

@bajule jo takhle.. tak přeji hodně štěstí.. 😉

bajule
9. zář 2014

@maky_s Děkuji 🙂

peta13hhhh
10. bře 2015

Dobry den.
Mam kamaradku kyera je pravdepodobne tehotna.
Nejsme si jiste.
Nechtela to nejak vic resit,ale ja mam o ni strach.
kazdopadnr to uz jsou 3 dny od vstyku,z pocatku mi nerekla ze to bylo bez ochrany,kdyz mi to pak rekla.
nemohla sem dychat.Nevedela sem jestli mam brecet nebo se smat a ona me zacla uklidnovat.
Ted porad ji ale porad-,-u nas tohp sezere vagony-,-
miva pocit na omdleni miva ranni nevolnosti.
je mozne ze je tehotna?

linee
10. bře 2015

@peta13hhhh po 3 dnech to nemuze vedet a příznaky s tim urcite nesouvisi. Doporucuji zopakovat biologii ZS🙂

aklin
10. bře 2015

@peta13hhhh myslím si, že to můžou být vsugerované příznaky. Těhotenské příznaky se začnou objevovat až pár týdnů po oplodnění.

klapav
18. bře 2015

zdravím všechny, chci se zeptat, za jak dlouho po oplodnění se objeví 1.příznaky těhotenství
Díky za odpo.

mysicka12345
25. bře 2015

Ahoj holky, potřebovala bych poradit…
V prosinci jsem měla nechráněný styk (jen jednou), v lednu i únoru přišla MS pravidelně, tak jsem to nechala… Teď v březnu už týden zpoždění, ale TT negativní, můžu být i přesto těhotná?

kriss9
25. bře 2015

Ahoj.. Nevím jestli tě to uklidní, ale já měla MS jednou za měsíc, pak jednou za dva, tři a těhotná sem nebyla.. A jestli máš i negat. test, tak bych se nebála.. Ale tak k doktorovi bych si zašla abych si byla jista ;)

mysicka12345
25. bře 2015

Já právě začala šílet a pročítat všechny možný diskuze, takže jsem narazila na pár případů negativních testů i třeba ve 4. měsíci... Ale můj gynekolog má dovolenou, tak čekám a plaším 🙂

kriss9
25. bře 2015

Tak to nevím, nikdy sem se o to nijak blíž nezajímala... Hlavně takový případ neznám žádný, tak těžko říct... Ale je jasné, že když má člověk strach, vsugerovává si právě to, čeho se bojí, tak hlavně klid... Třeba si jen měla zvýšený stres, nebo míň jedla, je hodně možností. 🙂 Každopádně ti přeju abys dopadla tak, jak chceš, protože takové ty plašení prožil asi každý, ale většinou se nic nestalo ;)

30121981
26. bře 2015

dobry vecer chela sem se zeptat uz tejden mam takove menci spineni v pondeli bych mela dostat ms tak sem se chtela zeptat muze to byt priznak tehotensvi a bolej me hrozne prsa dekujiza odpovet

sunshine125
26. bře 2015

Devcata mam dotaz. Mam na testu // od pondelka i kdyz MS mam dostat az zitra. ALE vubec nic mi neni. Ani prsa me neboli. Par dni jsem byla unavena pri rychle chuzi se zadejcham a obcas mam zaludek na vode. V lednu jsem samovolne potratila v 8tt ,mimi se prestalo v 5+3tt vyvijet. A taky jsem byla temer bez priznaku. Tak se dost bojim. Dekuji za odpoved 🙂

leontynkar
26. bře 2015

@mysicka12345 já si myslí, že těhotná být nemůžeš.... jestli to bylo před 3 měsíci a jen jednou,,, ;)

leontynkar
26. bře 2015

@30121981 udělej si po víkendu tt a budeš moudřejší. Stejně s tím bohužel nic jiného neuděláš. A prsa mohou bolet na konci normálního cyklu bez těhotentsví

30121981
26. bře 2015

dekuji za odpovet ja ze sem niky tejto nemela ze bych tejden pred ms spinila dekuji

leontynkar
26. bře 2015

@30121981 Ještě jesi nebereš třeba nějaký léky..? ;) Nevim nu, jestli to bude takhle jeden cyklus, tak bych si s tim hlavu nelámala.. kdyby se to opakovalo, zašla bych si na gyndu ;)

30121981
26. bře 2015

neberu zadne prasky no uvidime treba v pomdeli dostanu ms me spis zaskocilo to spineni nikdy sem tejden pred ms nespinila je to jen trochu tak uvidime cetla sem hodne clanku ze pri otehotnenise nekdy spiny 🙂

lucinne1987
7. dub 2015

Já jsem poznala, že jsem těhotná až když jsem byla v 5. tt, a to tak, že jsem začala po všem zvracet a neskutečně mě bolel žaludek, ale myslela jsem, že jsem jen něco špatného snědla, až sousedka mě navedla na těhotenstký test, a bylo to tam, jediný co jsem nemohla a nemůžu ani cítit je teplý čaj, to zvracím ještě teď, jinak mi přijde, že chuťě mám normální jako před těhotenstvím, až pozdějí mě začali bolest bradavky a břicho, ale to až jak miminka rostla, a vše se mi roztahovalo 🙂 a velká úvana, byla jsem schopná prospat celý den 🙂

im4fun
7. dub 2015

Já jsem poznala těhotenství v podstatě v den, kdy se uhnizďovalo vajíčko v děloze - šííleně mě píchalo v podbřišku, že jsem se ani narovnat nemohla a domů jsem z práce došla v předklonu. Další příznak - strašně se mi odkrvovala hlava, takže jsem v noci šla na záchod a skoro jsem omdlela - musela jsem si fakt chtě nechtě lehnout na zem a poléval mě úplně studený pot a před očima černo. A jinak potom klasika - vynechaná první MS (což se ovšem nedá říct o dalších cyklech, bohužel), větší a bolavá prsa...

brokovich
23. dub 2015

Já byla ze začátku absolutně bez příznaků. Prvním příznakem byla totální únava. Nejsem typ, co se válí doma na gauči, ale cca od 6 tt to prostě bylo naprosto nemožné, abych doma po práci něco dělala, přišla jsem domů a lehla, usínala jsem před osmou večerní, mrtvá jak po maratonu. Takhle to trvalo cca 2 týdny, než se objevily těhunevolnosti, kdy se mi pořád navalovalo do krku. Opět nejsem typ, co je mu blbě. Leda tak den před MS trochu. Udělala jsem si test v 4+1 tt 😀 a byl pozitivní, neudělat si ho, je mi to podezřelé už v tom 6. - nejpozději 8. týdnu. 🙂 Čili je to o tom, znát své tělo a pak poznáš, že je něco absolutně divně. 😉

monulli
24. dub 2015

ahoj holky... je to teprve 2 měsíce, co jsem bez ha minisiston( braní cca 6 let)... první měsíc jsme se chránili jinak. Neměřím si bazální teplotu ani nekupuji ovulační testy... Můj cyklus po vysazení byl - první měsíc 28 dní...a teď poslední 33 dní. Ovulaci jsem tedy měla teoreticky mít 14.4. před možnou ovulací byl sex 8.4 (což je brzy) a pak po ovulaci 15.4. a to ve vaně (nevím jestli to má vliv...) neptám se zda je tu možnost otěhotnění, protože ta je většinou.. ale zajímá mě, jestli bych si už mohla udělat test dnes je to tedy 9 dní po sexu... Bolí mě bradavky, ale to jen při zmáčknutí a nevím jestli bolely i při ha... unavená jsem ale může to být i jarní únava... snažím se na to moc neupínat 😀 nejspíš je na příznaky asi brzy že? 🙂 na ten test se ptám, protože dnes máme jít na oslavu, tak abych si mohla kdyžtak dát nějakou tu skleničku... 😕 bylo by super kdyby to vyšlo... ale počítám, že to bude trvat dýl... 🙂 tak děkuji za rady

monulli
24. dub 2015

zapomněla jsem ještě napsat, že mě sem tam pobolívá podbříšek... a menstruace by měla dojít 1.5. když počítám cyklus 33 dní 🙂

sunshine125
24. dub 2015

@monulli ja mela ducha uz 11dni po ovulaci

a311
26. dub 2015

Ahoj potrebuju rady mam 3 dny zpoždění a poslední 3 dny se probouzim s hroznou bolestí žaludku a je mi na zvracení, dnes jsem spatne spala. Cítím se nafoukla, bolest bricha na zachode mi to nejde a pak najednou treba na 4 pokus průjem...nemate nekdo zkušenosti jestli to muže byt těhotenství? Kdyz se najím uz je mi lip...

a311
26. dub 2015

A taky chodim porad na zachod na malou, test si kupuji zitra jen tak sonduji už teď... 🙂

zo_ja
26. dub 2015

Může, ale nemusí. Tak dej vědět zítra! 😉

anniesfibis
26. dub 2015

@a311 ja to tak mela. Nejdriv jsem byla extremne unavena-prvni dny..pak zase jsem se budila rano fresh i kdyz normalne vstavani nesnasim. Strasna bolest prsou a nafoukla. Hodne stesti. Ja byla tehu cca 2-3 tydny kdyz jsem to zjistila ...od poceti.

a311
26. dub 2015

Díky....vědět dám i když teda to vůbec plánovaný není... ale kkdyž to tam bude tak bude... 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru