První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

jitkaorsagova
14. srp 2014

@lucfuci Jasně, chápu. No mě ani Lenku v žádném případě nenapadlo, že bych mohla být těhotná, jen mě zkritizovala, že jsem zase přibrala. Já jsem prvně podle doktorky hlavně neměla být schopná vůbec otěhotnět 😕 Ale jak už to tak bývá, příroda tohle provokování nemá ráda no... Teď to budu muset s pomocí rodiny nějak zvládnout.

carrie_b
14. srp 2014

Já jsem se 3 rána za sebou budila se šíleně mastným obličejem, jako kdybych si ho namazala olejem. A když jsem to ten 3. den povídala kolegyním v práci, tak mě napadlo, že bych mohla být těhotná, no a odpoledne mi to test potvrdil (to bylo 4 dny před oček. mens.).

mrsnikola
18. srp 2014

u mě zesílily pachy...vyšší citlivost na veškeré pachy v okolí, neříkám že mi něco smrdělo, co před tím ne, ale byla jsem vnímavější... jinak veškeré fyziologické změny se nelišily od předmenstruačních, bez zvracení a žádná pachuť v ústech. S jídlem to stejné, navíc před menses jsem ládovala všechno - kyselý zajídala čokoládou atd, těžko poznat,že 😀 ale takovej nos jsem nikdy neměla jako v prvním trimestru 😀 😀

sulemina
18. srp 2014

když jsem otěhotněla , musela jsem se jít hned najíst, jinak mi bylo hned na zvracení

sulemina
18. srp 2014

a ještě si vzpomínám na hustý hlen, šílenou vzteklost, bolest prsou, píchání v obou vaječníkách, ale skončilo to spontánním potratem

ajinkafo
18. srp 2014

já jsem zpozorovala nápadnou unavenost, spavost. Vždycky jsem měla problémy s usínáním, usnout v cizím prostředí prostě nešlo a už vůbec ne někde před cizími lidmi. V těhotenství mi padla hlava v regiojetu v kupéčku před spolucestujícími, totálně jsem vytuhla. 😀 Na matějské se mi chtělo zvracet i při pohledu na dětský řetízkáč. Byla jsem milovnice těch nejšílenějších atrakcí. A na akci v práci jsem asi během 4 hodin spořádala 8 chlebíčků. Chlebíčky nesnáším. Až u těch chlebíčků mi začalo docházet, že je asi něco jinak.. 🙂

snezenka123
19. srp 2014

No mě se zvětšili prsa,boleli mě tak nějak jinak než obvykle,taky se mi zdály živé sny o jídle(ve snech cítila vůni i chut toho jídla🙂)větší citlivost na pachy...

obyvatelka
19. srp 2014

Ja jsem pred kazdym menses prozivala "zarucene" tehotenske priznaky a nikdy jsem tehotna nebyla. Jedinym spolehlivym ukazatelem tehotenstvi bylo az zpozdeni menstruace, i kdyz jsem to tusila uz par dni predtim, jelikoz jsem dostavala menzes vzdycky o pet dni drive nez predesly mesic, a ted nic. To si myslim, ze je nejspolehlivejsi ;)

lucfuci
20. srp 2014

@mrsnikola jojo ta citlivost na pachy je hrůza :D Mi to až vadí. Normální vůně ani ne, ale spíš, když třeba někdo smrdí kouřem od cigaret, tak mě hned začne natahovat. No prostě vnímání smradů nesu těžce 😀

maky_s
20. srp 2014

Holky má cenu si dělat těhotenský test před MS? Je nějaký hodně citlivý? Taky jsem nedočkavá... 😉 😉

mrsnikola
20. srp 2014

@maky_s já bych počkala, říká se to lehce, ale ono vlastně už pak stejně jen na něco čekáš a tohle je taková první čekačka 😀 pak čekáš na ultrazvuk, pak čekáš až to nebude vypadat jak zrno,ale jako človíček, pak čekáš na testy, na první pohyby atd atd 😀 užívej zatím že to ještě nevíš, dej si víno s přáteli a do rána se bav 😎 😉

@lucfuci jo jo, pak si zajdi na jídlo někam a to teprve cítíš 😀 já jela z Plzně na brno a před Prahou asi 40km od prvního stopu říkám mužovi: cítím mekáč 😀 a fakt že jo 😀 před Prahou z jakékoli strany se drží opar fastfoodu, doporučuju si vyjet 😝 to teprve člověk zírá 😀

maky_s
20. srp 2014

@mrsnikola jsem ráda, že tady je pro to pochopení. 🙂 Nikdy by mě nenapadlo, že na to tak budu myslet. Snažím se přemýšlet o jiných věcech a nakonec skončím stejně zase myslím na to jestli to vyšlo nebo ne..
Připadám si jak praštěná.. Ale jsem ráda, že jsem se zeptala, teď už se mi bude čekat líp 🙂

A máš pravdu, pořádně si to ještě užiju, než budu něco vědět.. 😉 😉

lucfuci
20. srp 2014

@maky_s já bych počkala 🙂 já si třeba dělala test 2 dny po zmeškané MS a měla jsem jeden úplně negativní a jeden duch... To jsem tu pak taky řešila, že co to jeee. Posléze zase, jeden pozitivní a druhý negativní... A teďka už mám pozitivní všechnoooo 😀 Takže vyčkej, ať nejsi předčasně zklamaná 🙂

lucfuci
20. srp 2014

@mrsnikola až tak? 😀 tak to jsi dobrá 😀 čich jak pes 😀 měla by ses dát k detektivům 😀 očucháš nečí kabát a hned ho najdeš 😀

mrsnikola
26. srp 2014

@lucfuci můj muž to se mnou nemá lehké hold 😀

mrsnikola
26. srp 2014

@maky_s je to těžký, já vím, ale věř mi, že se to dá... zkus hledat třeba kočárek a hned uvidíš, jak ti tok myšlenek přejde na něco jiného 😎 držím pěsti, at to zvládáš a pevné nervy

maxinkaa
26. srp 2014

Já to tušila hned, 10let jsem brala HA a MS jsem měla vždy v úterý ráno, ve středu už jsem to tušila🙂 U mě bylo velké nechutenství, ke konci chu´t na sladké, které jinak nejím. V 5tt jsem nějak věděla, že to bude holčička a ve 12tt mi to na Genetice potvrdili a v neděli oslavila prdelka naše 2roky. Ale některá maminka o tom ani neví třeba do 4 měsíce.

maky_s
26. srp 2014

@mrsnikola já se od toho snažím úplně odpoutat, abych ani na ty kočárky nemyslela.. 😉 jak si se cítila než si viděla //..?mě je tak divně, nevím jestli si to namlouvám..včera jsem byla nevrní, že jsem ani doma radši nemluvila, protože bych reagovala přehnaně a hlavně protivně. Dnes mě bolí v podbřišku. Dostat bych to měla za 3 dny. Tak nevím, co přijde..Držím se zuby nehty, abych si ten test neudělala..Děkuju za podporu.. Manžel to moc nechápe 🙂 už říká, že mi tyhle stránky zablokuje.. Ne, kvůli diskuzím, ale protože mi gyndař řekl, že jestli chcem mimčo, ať nic radši nečtu.. 🙂 😉

maky_s
27. srp 2014

Holky já se statečně držím a test jsem si nedělala, ale..tak mě píchá v podbřišku, že nevím, jestli mám očekávat MS nebo jestli můžu být těhotná... to je hrozný, to čekání.. 😒
3 dny do MS a hodně přemýšlím, že odpo navštívím lékárnu..

mrsnikola
27. srp 2014

@maky_s plně tě chápu, ale jestli se s mužem snažíte, tak opravdu nejvíce zabere, když si najdeš prozatimní koníček 🙂 kamarádce pomohly břišní tance, a to kompletně, ponořila se do toho a navíc se jí lepšilo pánevní dno a šlo to. Já rozjela podnikání a než vyřídíš všechno a otevřeš, tak zjistíš, že jsi v tom 😀 dost nepraktické,ale co už 😀
Moc ti držim pěsti, ať to vyjde a MS nebude 😉 A manželovi vyřiď, že to bude o dost horší, až budete v tom, protože to je jízda jako blázen 😀

athena30
27. srp 2014

po otěhotnění nepříjemná bolest prsou - neustálá která neustávala a menses nepřicházel (ale byla jsem v klidu neměla jsem pravidelnou) pak bolesti břicha jako před mensesem (taky jsem byla v klidu, říkala jsem si, no tak to je PMS a za pár dní to přijde). Ale hlavně: děsná neskutečná únava!! přišla jsem z práce a musela jsem jít rovnou spát, jak jsem mohla, lehla jsem únavou - takže to bych řekla že se dá počítat jako dost dobrej indikátor počátku těhu!

athena30
27. srp 2014

@athena30 jo a pokud to čte nějaká snažilka, tak bych chtěla podotknout že mi nedozrávala vajíčka a měla jsem za sebou první kolo braní prášků na dozrávání a 100% nebyl styk v den kdy mi doktor řekl že to máme zkusit 😉 takže příroda je zkrátka opravdu všemohoucí 😎

maky_s
27. srp 2014

@mrsnikola My stavíme dům a zotavuje se nám pes po operaci, takže ani moc hledat nemusím. Najde se i něco přímo u nosu..ale mě nic nebaví...na dům se vyřizují papíry, takže taky čekáme. Vlastně možná i proto je to pro mě tak obtížné, protože čekáme rok je na hloupý papíry..ať už banka, katastr,úřady..
Letos v zimě mělo být už vše připraveno k nastěhování do nového, ale jak měsíce běžely, narazili jsme na spoustu nespolehlivých lidí, na úřadech vše říkali na půl huby. Omlouvám se, ale jinak to říct nejde a to jsem dost slušná. Člověk je jak v začarovaných kruzích. Postupně jsem si začala zvykat, že to bude mnohem delší než jsme si mysleli, ale že až tak..
Během toho jsme nechali operovat našemu mazlíkovi páteř, pořád nějaký komplikace. Veterináři jsou to samý jak úředníci. Hlavně aby dostali peníze...až na jednu výjimku, bez něj by nám pes umřel..

to tě obdivuji, já mám v práci dost často nervy. Tak bych se bála, že by to pak nešlo vůbec..
jízda? to mi přibliž 😉 😉

svlocka
27. srp 2014

Chtela bych se zeptat muze byt i priznak boleni bricha a ted mi zaclo i vytekat s prsa bile,muze to byt priznak?dekuji

mrsnikola
29. srp 2014

@maky_s ty jo, tak koukám, že práce máš dost se zařizováním. Já obdivuji každého, kdo chce stavět nebo staví, já bych na to nervy neměla při své povaze. Nejhorší je čekat na něco co neovlivníš, a to já nesnáším.Držím pěsti, ať vás už úředně posvětí se stavbou a hurá na další kolo nervíků se stavební firmou ☹ No a co lázně? Vykašlat se na to, zajet si do Maďarska na víkend a uvídíš, jak to půjde, musíte vypnout a nestresovat. Moc na tebe myslím, asi ještě nevíš co?
S pejskem mě to mrzí, snad se brzy uzdraví. 🙂 a možná po tom všem si opravdu zasloužíte alespoň dva dny úplného odpočinku. 😉

Tak to nazval můj muž 😀 je to prý jízda 😀 chudák to schytává nejvíc..... má se mnou svatou trpělivost. Jsem nervní, vyžaduju jen logiku, salva smíchu z úplné blbiny,nervy,že mi nesedí oblečení ale nakupovat prostě NEPUJDU!!! 😀 pak koukáme na reklamu na zubní pastu a já brečím, do toho ve 3 měsíci žádná chuť na sex, chudák můj 😀 já už bych se poslala dopr...

marketst
29. srp 2014

Holky, u nás v práci je teď kolegyně čerstvě těhotná a pořád v jednom kuse chodí čůrat :D, tak to mi připadá jako celkem dobrej ukazatel těhotenství

maky_s
1. zář 2014

Ahoj všichni, co myslíte? 🙂 🙂

lukjak
4. zář 2014

Gratulace 😀

bajule
9. zář 2014

Tak to se musím přidat k tématu.... Já jsem tak nějakk tušila, že jsem těhu, ale práce mě donutila na to tolik nemyslet. Ovšem u mě se to projevilo ztrátou nadšení ze zaměstnání, všechno a všichni mě štvali, byla jsem sama sobě protivná a hlavně jsem byla věčně utahaná a dokázala jsem spát i 14 hodin v kuse. Spaní mi vydrželo celé těhu. Špatná nálada byla tak 10 dní před očekávanou MS a pak cca měsíc po zjištění těhu.
@maky_s Gratuluji, je to jasný 😀

bajule
9. zář 2014

Jinak všechny těhu příznaky se dají velice dobře vsugerovat a to i v podvědomí...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru