První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

meleri
30. dub 2008

Bebinko,

gratuluju! To je krásné! Já to měla podobně, takové divné bolesti skoro jako při menckách. Ale úplně jako mencky to nebolelo..tak nevím, to se nedá popsat.

meleri
30. dub 2008

Len,

jo je to psycho, jak si to lidi někteří fakt všechno pečlivě zapisujou! I když podle mě takové příznaky každý nemá.
No tak to jsem fakt zvědavá! Moc doufám, že to vyšlo!!
Já tady tedkom nebudu dvanáct dní, tak to pak omrknu!
držím palce!!
ahoj

susik77
30. dub 2008

ja jsem mela slabounke krvaceni asi tyden po ovulaci-par kapek cerstve krve-to same se mi stalo kdyz jsem byla 1.tehotna=vtedy to ale v 8.tydnu skoncilo zamlklym tehu.
ja jsem byla zrovna sluzebne v zahranici. vecer jsme byli s kolegyni v meste -to byl konec listopadu a mne bylo hrooozne vedro. trochu me bolela prsa a byla jsem hodne unavena. na letisti jsem videla jak prodavaji lososa a mela jsem neuveritelnou chut 😎 o vikendu jsme potom jeli k manzelove rodine , koupili jsme olivy a ja jsem zbastila 2 lahvicky na posezeni-jinak mi staci dat si par...to jsem vtedy jeste netusila, ze jsem tehu...jinak zadne jine priznaky, az pozdeji siilena unava 😎

maruska39
30. dub 2008

No tak mě přišlo akorát divný to,že jsem trpěla nechutenstvím a to ještě před příchodem Ms a taky se mi zvedl kufr po čistění zubů 😅 Proto jsem si dělala test 3 dny před očekávanou mrchou,která nakonec nepřišla 🙂

maruska39
30. dub 2008

Jo a ten test byl už jasně pozitivní 😉

petul.a
30. dub 2008

Alverde, my se snažili o mimčo 2 roky a tak 90% těch příznaků jsem měla taky, i když jsem těhule nebyla. A když to vyšlo, tak snad jediným z popisovaných příznaků byla u mě pachuť v ústech. Jinak nic, žádné zvracení atd. Akorát jsem se jakožto ekzematik šíleně, ale fakt neskutečně, osypala. Ale to bylo taky myslím až po vynechání.

syrael
30. dub 2008

alverde, obavam se, ze jsi prilis analyticka. Ubezpecuju te, ze to zkratka potnas. Priznaky kazde konkretni zeny jsou zcela individualni, takze rozhodne neexistuje neco, jako universalne platny obecny priznak. Snad krome vynechani MS, ale i to muze mit stovky pricin...Za sebe musim rict, ze pri druhem tehotenstvi jsem uz zkratka vedela, ktera bije, protoze se u me projevily uplne stejne, specificke priznaky jako pri prvnim tehotenstvi.

pattie
2. kvě 2008

alverde: mě třeba to břicho pobolívalo a normálně mě před MS nikdy nebolelo. Co jsem brala HA, nikdy jsem neměla ty klasické předmenstruační syndromy jako bolení prsou nebo břicha... Jinak víceméně nic. Prostě jsem to nedostala, udělala si test a bylo. Nic víc, nic míń 😉 Jo, jen jsem měla fakt blbou pleť, prostě největší puberťák (včetně akné na zádech, fuj), ale to jsem si spíš vykládala tím, že jsme přjeli z Asie (v lednu), takže ostrý jídlo + přechod z tepla do zimy.....

delfi
2. kvě 2008

alverde: dalším z pravděpodobných těhu příznaků je neklesající bazální teplota před MS. takhle jsem poznala, že můžu testovat a test mi to potvrdil.

coryna
2. kvě 2008

Ahoj, já snad neměla žádný z popisovaných příznaků, až na prsa - normálně před menst hodně citlivá, ale teď byla citlivá tak nějak jinak až nepříjemně, ---a co mě docela dostalo bylo, že normálně se budím mezi 6-7h ráno, můžu být unavená jak chci, jít spát v 5 ráno, prostě se mezi 6-7 hodinou probudím a najednou ( nevěděla jsem, že už jsem těhu) jsem spala každý den skoro do 11h, což mi přišlo fakt divný, ale zároveň příjemný.. Ale dlouho jsem si toho spaní neužila zhruba od 6tt jsem se zase začala budit mezi 6-7. Jsem hold asi exot 😀

roxxxana
12. kvě 2008

Problém je, že je to asi u každýho úplně jinak a navíc jsou ty příznaky dost shodný s těma před MS. Já jsem měla bolesti v podbřišku a bolesti prsou pokaždý před MS, tudíž jsem tomu nepřikládala žádnej význam. A těhotenský test jsem si dělala jen "pro jistotu", protože jsem měla hodně nepravidelný cyklus, takže ani na zpožděné MS mi nepřipadalo nic divnýho. Ale měla jsem podstatně sníženou chuť na alkohol, ale to se asi nedá moc brát, pokud nepijete. Já jsem se mu před otěhotněním ani moc nevyhýbala a najednou jsem fakt neměla chuť vůbec - ale to už jsem byla v sedmým týdnu.

coryna
12. kvě 2008

Přesně u každého je to úplně jinak, co se může zdát před příchodem MS nenormální je po jejím příchodu naprosto normální, až když zjistímě že jsme těhulky, najednou se nám ,,zdá´´ že bylo už předtím vše jinak. 🙂

marinka
12. kvě 2008

U mě před příchodem ms bylo zvláštní to, že jsem měla pořád hroznou žízeň a tu já normální vůbec nemívám a taky větší hlad. A hrozně mě bolela kolena 😅 0
Jinak břicho bolelo jako před ms, prsa nic, kovová chuť v puse nebyla po celé těhu.. Nevolnosti začaly až v 7 tt, stejně tak jako různé chutě, přecitlivělost na pachy apod.

berynka
13. kvě 2008

Já o svém těhu řadu týdnů neměla ani tucha 😅 . Když už jsem měla MS zpožděnou přes týden (divné mi to moc nepřišlo, protože jsem ji nemívala pravidelnou), tak jsem si udělala test, kterému jsem vůbec nevěřila. To jsem se začala trochu pozorovat a na internetu hledala různé příznaky těhotenství. Usoudila jsem, že některé sice mám, ale stejně tak bych menstruaci mohla dostat, protože trochu zvětšená prsa, břicho, hlad a nervozita toho bývají předzvěstí 😕 . Za další týden jsem se dostala k dr., který mne prohlédl, řekl, že to na těhu vypadá a já ho přesvědčovala, že je to blbost... nemám absolutně žádné nevolnosti, chutě, nechutě prostě nic 🙂 .

markytkaaa
13. kvě 2008

U mě to začalo chřipkou ... teda tak jsem si to vysvětlovala 😉 Únava ... fakt jak spráskanej pes, jen mi bylo divný, že mě strašně bolely prsa ... jsem nemohla ani zapnout bundu jak moc 😀 Ale uvěřila jsem až u dr. když mi ukázala tu malou čočku na monitoru 😀

motylek
14. kvě 2008

Tak já jsem měla ještě před vynecháním šílený výtok, který normálně tolik nemívám, myslela jsem si vždycky, že už jsem to dostala, ale byl to hustý bílý výtok a taky jsem chodila mockrát za noc na WC.

hehena
5. pro 2011

@alverde tak před MS, přišlo pálení žáhy... proto jsem testovala už 10 DPO večer (pálení bylo zhruba 4tej den), najednou jsem se zvedla, vzala test a šla ho počůrat a málem jsem na záchodě omdlela, bže já rozhodně nebyla nedočkavá na těhu (byl to 6tý měsíc snahy, přičemž 4tý cyklus a já to pořád brala jako začátek), maximálně tak zvědavá.... a čárka tam byla do limitu a žáha mě vesele pálila až do porodu.

sissi26
5. pro 2011

@alverde já teda ještě potvrzené těhotenství nemám, ale mám pozitivní test.... a jako příznak , kdy jsem si řekla že se asi něco děje bylo, že mě bolela prsa...nebylo to strašné, ale bolela, to mě nikdy nebolela... to bylo jediné🙂 2 dny bolení pak pozitivní test🙂 prsa stále trochu pobolívají, jinak nic🙂

sonicata
6. pro 2011

Tak asi tak já prodělal snad všechny tyhle příznaky pak se dotavila MS dokonce jsem měla i 10 dní spoždění a duch na testu měl jsem zamlklý potrat ......teď mám měsíčky pravidelně a je fakt že o ty měsíčky teda spíš ke konci 4 dne jsem měla nechráněn styk dnes bych měla mít ovu už asi 4 dny je mi divně po jídle ikdyž ho sním s chutí pak je mi z něj na zvaracení .......mám 16 dní do MS bolí mě břicho jako bych to měla dostat mám šílené chutě lítám furt na malou prsa mám asi nalitá bolí jen lehce bradavky .........a bolí mě hlava jak pes a je fakt teda že v neděli jsem se nacpala v ieke proslulýma kuličkama pak jejich skvělej zákusek a po půl hodině jsem baštila mekáče normálně to nedělám ,ale může to znamenat cokoliv ........jinak zamlklej potrat no to jsem nejspíš otěhotněla těsně před MS a z tzv. kapičky lásky .......takže nevím jak teď dopadnu ,ale je fakt ,že jsem zažila snad všechny příznaky když jsem si už asi 1000x myslela jže jsem těhu a ty samé až dost podobné příznaky jsem měla ikdyž jsem těhu byla takže nedovedu říct no ........teď se cítím teda trochu jinak hlavně mě zaráží , že mě bolí to břicho přitom do měsíčů je fest daleko a žravost a schopnost kombinovat cokoliv mám taky tak týdne před MS a né skoro 3 týdny ......no prostě podle mě jedinej 100% výsledek je test a nebo pan doktor jinak spekulovat se dá o čemkoliv protože každá jsem jiná a jinak to i může při těhu být ! Takže držím palce všem co chtějí mimi aby se zadařilo a příznaky ty pro mě nic nejsou jen tím, že si řeknu že by ??? Asi jako každá tady .......😉tak hodně štěstí holky :_)

belatrixlas
18. říj 2012

Ja jsem pred dvema mesici potratila......ale pred ocekavanou ms jsem mela snad vsechny priznaky...ted znova, mam vsechno snad na co si vzpomenete, ale ne prsa...a je jen par dni po ovu...tak uvidime.......

mendie
25. říj 2012

@alverde No, jak to tady tak pročítám, tak dokud neudělám test, tak nikdy nevím, jestli mám příznaky MS nebo těhotenství 🙂 přesně, jak jsem si myslela. U mě to bohužel zatím bylo vždycky hnusná MS ☹
Myslím, že je strašný, jak se pořád pozoruju, ale copak to jde jinak????!!!! 😀

lenny.cz
5. led 2013

4 dny po OVU jsem měla zvláštní píchání v podbřišku, nikdy předtím jsem takové neměla, trvalo to jen pár hodin večer, ráno už nic. Pak jsem si všimla, že se mi nezhoršuje pleť, vždy od půlky cyklu se mi dělaly pupínky a teď nic. Asi 7. den po OVU mě začla pálit žáha a pálí mě od té doby pořád ☹ 11. den po OVU ráno mi začal výtok, vyloženě řídký a 3x během půl hodiny jsem šla na malou. No a to už mi začlo být hodně podezřelé, tak druhý den ráno jsem si udělala test a byly dvě čárky (12. den po OVU a 2 dny před očekávanou MS). Jo a prsa mě teda nebolela vůbec, normálně před očekávanou MS mě vždy bolela, ale tentokrát nic.

susanitademacho
5. led 2013

Ahoj, jsem po IVF. Protože jsem se dopovala a dopuji Utrogestanem, prsa se mi zvětšila hned a hned den po transferu mi vytíkalo cosi z bradavek. Takže Utrogestan. Prcek se začal vrtat až 8.mý den po ET a trvalo to pět dní i s krvácením. Pak pomalu od 30DC začaly bolesti v podbřišku, zvětšovala se prsa a poslední tři dny už i bolí (od 32DC), únava, bolesti hlavy. Chutě jsou v normálu, ale víc teď jdu do sladkého a to jsem masová a sladké jen tak s mírou... Takže před 28DC nemohu posoudit, co se na mě začalo měnit kvůli Utrogestanu, pouze mohu říct, kdy a co se začalo dít navíc nad příznaky Utrogestanu. Snad to někomu pomůže...🙂 Hodně štěstí a chce to věřit (i já byla pesimista, ale vnitřeně jsem to věděla, cítila jsem se jinak) 28DC mi naměřili z krve 206HCG, takže to všechno stejně souvisí s ním...

gepe
1. bře 2013

První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní> tak u me to bylo spojeny se standardnimi pms projevy jako zvetseni prsou a bolestivost. Ale jinak opravdu prvni priznak a konkretni bylo to, ze mi prestavaly chutnat cigara a i moje milovany decaf Columbia z Tchiba 😀 resp. se mi pak z toho delalo zle. A to bylo az po vynechane MS a potrvzeni tehotenstvi. Dalsi neduhy jako nevolnost az zvraceni, celodenni "kocoviny", zacpu uz nepocitam do priznaku. 😅

evulinkab
4. kvě 2013

Já třeba měla jasný příznak tehu už 4 dny před termínem MS.Lehce jsem zašpinila...nebylo to ale takové klasické špinění, spíš jednorázová větší kapka hnědočervené krve...Podotýkám, že těhu bylo neplánované, takže jsem se nepozorovala.A MS jsem do te doby měla pravidelnou presne po 28 dnech, takže v tu chvili jsem si říkala, co je???Že bych to dostala dřív, 24 den cyklu??Ale byla to jen jednorázovka, pak už čisto.A protože jsem vedela, že tehotná být mužu, tak mi samozřejme ta myšlenka, že se možná jednalo o nidační krvácení, utkvěla v hlavě.Den po tomto špinění mi začaly příznaky....bolest prsou a jejich okamžité zvětšení!Což jsem do te doby neznala před menstruací.Takže já to tak nejak vedela už od toho 24DC kdy jsem takto zašpinila.Pak jsem to nedostala a test jsem si udelala až 10 dnu po vynechání🙂Byly tam dálnice🙂

posibilities
4. kvě 2013

U mě byly z "podezřelých" příznaků úplně odlišná bolest prsou než jak mě bolívaly před ms, bolest zad v bedrech a nevolno z kávy kterou jsem před tím pila po litrech 🙂 Příznaky se začaly objevovat asi týden po onom styku.

mysicka_lb
3. srp 2013

No, já jsem právě ty příznaky, co "nic neznamenají a jsou typické před menstruací" měla už v době, kdy nebylo před menstruací. Podle toho jsem to jasně poznala - že ten cyklus neprobíhal standardním způsobem, tak jako vždycky.

jenny.kay
3. srp 2013

Mně se 7 DPO takovým zvláštním způsobem zamotala hlava při vstávání ze sedu, že jsem už věděla, že budu těhotná. To samé se mi stalo při první dceří, u které jsem na těhotenství přišla až později. Teď už mi bylo jasné, co to znamená

janefales
10. srp 2013

Ahoj, nedostala jsem menstruaci, testy ukazují //, takže těhotná nejspíš budu, v pondělí si to jdu ověřit 🙂 , jen bych se chtěla zeptat, tento týden, mi je pořád jakoby na zvracení, těžko v žaludku, nemám chuť, a když vařím, tak mi vadí jen ty potraviny když vidím, občas zapíchá v podbříšku, celkově jsem unavená a taky mi asi 4 dny svěděla kůže, prsa nebolí, ta mi ale nebolí ani když to mám dostat, jen by mě zajímalo, zda je to tím, že jsem těhu nebo se mám bát něčeho horšího. Dnes je to 8 dní od vynechání menstruace.

anoelleona
27. srp 2013

@alverde podle me je to naprosto nedetekovatelny. my se snazime zatim kratce a spis nez snazime, bych rekla, ze to nechavame na prirode - ale je jasny, ze je to velky krok v zivote a ze je clovek kdyz uz nic jinyho, tak prirozene zvedavy, jestli to uz dopadlo, nebo jeste ne. ja nemam supr pravidelny cykly, kdy u me presne probiha ovulace se mi nedari zjistit ani z mereni baz.teplot (mozna u me zadna neprobiha?), ani z plodneho hlenu. nekdy me pred MS boli prsa, nekdy bradavky, nekdy vic, nekdy min, moji naladu neovlivnuji jen hormony, ale i pocasi, zpravy, moji blizci, stejne tak je to s chuti k jidlu. bolest hlavy a bricha - to zase zalezi, kolik toho snim a co snim, jestli sedim u pocitace, nebo se hybu, kolik toho vypiju, ... v noci spim nekdy hur, nekdy lip, nekdy se budim, hlavne kdyz na neco myslim. a pred ocekavanym (ne)prichodem MS jsem samozrejme nekldnejsi nez obyvkle.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru