První příznaky těhotenství. Nějaký opravdu konkrétní

alverde
30. dub 2008

Četla jsem si tady témata o prvních příznacích těhotenství a nějak se mi z těch spekulací zamotala hlava. Každý tvrdí něco jiného, druzí pouze odhadují....ale mě by zajímaly konkrétní fyzické příklady, které se objevují před nástupem menses a před provedením těhotenského testu.
Tak popořadě - intuice,myslím si, že s tou je to tak, že falešnou intuici má žena každý měsíc, když čeká, že by mohla náhodou otěhotnět. Když pak dostane menstruaci, myslí si, že žádné tušení neměla a když potom otěhotní, najednou má pocit, jak silná intuice to byla....neuvědomování je přece silný psychický rys každého člověka.
Teď co je podobné PMS. Nateklá prsa a břicho, bolestivé bradavky? To taky není nic konkrétního. Jednou mě před menstruací bradavky bolely natolik, že jen letmé jemné dotknutí způsobovalo vyloženou bolest a těhotná jsem nebyla ani náhodou. To taky není konkrétní příznak.
Pak kovová chuť? Jako když olíznu kovové zábradlí či co? 😃
Bolesti břicha? to taky není konkrétní příznak. Před menstruací to bývá běžné.
Větší chuť k jídlu? Ale tu já mívám i občas když nejsem těhotná. Nic zvláštního.
Chuť na zvláštní jídla? Ale někdy mám naprosto strašnou chuť na sladký a druhý den třeba na slaný a nebývám těhotná. Takže to taky není [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | konkrétní příznak]].
Nevolnost? Tu mívám běžně, úplné závratě, vždy, kdykoliv venku klesne tlak.
Výtok z bradavek? Ale ten se přece objevuje až později v těhotenství.
A fyzická únava? Též má na mě vliv počasí. Nic jiného mě už nenapadá. Existuje tedy nějaký OPRAVDU KONKRÉTNÍ příznak kromě silnějšího výtoku a slabého krvácení, ketrý by více pravdivě označoval těhotenství? Tady ty spekulativní příznaky mohou být vyvolány hlavně přílišným sebepozorováním a vědomím, že existují, ne?Tedy namlouváním.....objevují se přece i běžně z úplně jiných důvodů, tedy i tehdy, kdy nás ani nenapadne přemýšlet o těhotenství..

anniesfibis
26. dub 2015

@a311 ani ja neplanovala...vlastne ani nevim, kdy jsem mela ms 😀 zitra se u doktora dovim v kterem jsem vlastne tydnu 😀

a311
26. dub 2015

Jestli jsem tak myslim ze tak 2. nebo 3. tyden...jeste pred mesicem jsem ms normalne mela...

ancovicka21a
26. dub 2015

ahojte,pridam aj ja svoju skusenost..odkedy sa snazime o babatko,mam kazdy mesiac vsetky "zarucene" priznaky tehotenstva,obcas si uz pripadam ako blazon 😀 a stale nic..mozno som tehotna uz aj teraz,opat mam vsetky priznaky 😉 musim sa prestat tolko sledovat

a311
26. dub 2015

Ja prave to vubec neplanuju snažíme si davat pozor proto je mi to divny nikdy jsem to neměla. .. 😒

anniesfibis
26. dub 2015

@a311 tak test

ancovicka21a
27. dub 2015

😀 a dalsi priznak sa objavil - vytok z bradaviek podobny mlieku..hm,zeby predsa? ? ?

a311
28. dub 2015

Holky tak těhu nejsem...už jsem to dostala... mrcha přišla dyl...ale díky za rady... a přeji hodně štěstí a zdraví všem maminám... 🙂

alen_ka
29. dub 2015

zajímavá diskuze, taky na sobě pořád něco pozoruju 🙂 momentální novinkou je kovová pachuť v ústech (už asi dva týdny) a neustále se vracející bolesti hlavy, akorát tu pachuť v ústech mám od té doby, co jsem se celkem solidně otrávila jídlem a zvracela pak asi 12 hodin v kuse (nebo že by další příznak těhotenství..?), jo a pár dní před tím žaludečním karambolem ze mně vyšlo pár kapek krve, to jsem taky někde objevila jako příznak...uhnizďování nebo čeho?
tlak v podbřišku, bolavé prsa a takové ty věci už ani nepočítám, menstruace měla dorazit asi před třemi dny, ale donedávna jsem měla celkem rozhozené a dlouhé cykly, tak zatím vyčkávám s testováním do příštího týdne
každopádně jestli těhotná nejsem, musím něco udělat s těma bolestma hlavy a taky s tou hnusnou pachutí, mám pocit, jako kdybych 5x denně žvýkala železné piliny

kimikk
4. kvě 2015

Ja byla 6-7 tyden unavena, ale tak ze jsem byla schopna prospat 24 h, a pak se to za den dozvedela, sla jsem na prevrnci na gyndu a nemohla jsem cigaretu ani citit a to jsem kourila nekolik let 🙂

lusy9824
18. kvě 2015

Ahoj holky .. Je moznezemozmozne 9 DPO citit napeti v podbrisku mirne pichani a bolesti vajecniku ? .. Muzu byt těhu ? A ma smysl uz testovat ? :-O

ettie
18. kvě 2015

@lusy9824 mna v ten mesiac kedy to vyslo bolelo brucho od kedy ms skoncila, plodny a jediny den sme mali 14.3..... aj to som tomu neverila, ze to takto vyjde a vyslo, tiez ma pobolievalo brucho.... ale to stale, a nahovarala som si, az ked to vyslo, to bolo take zvlastne.... hlavne v den ms som mala take cudne bradavky..a asi tyzden predtym som bola neskutocne vycerpana a vela som poobede spala a raz mi prislo velmi zle v buse.... vravela som si, ze nebudem testovat, kym nebude meskat...den po meskani, 1.4. 2 ciarky.... niekedy radsej si nahovarat, ze to nevyslo, vymysliet si plany, co ak nie som tehu tak buduci mesiac si doprajem... :D

lusy9824
18. kvě 2015

@ettie takze myslis ze jeste nemam testovat ??

ettie
19. kvě 2015

@lusy9824 ja som vždy testovala skôr, a potom som videla aj nemožné a s MS prišlo sklamanie potom... ale viem, že je ťažké vydržať :DDDD tak je to na tebe 🙂 každopádne, držím palce 🙂))

alubif
19. kvě 2015

@lusy9824 nemá, jediný co má smysl je vydržet a zaprvé ušetříš a za druhé si ušetříš nerny z negativního testu. Věř mi že vím o čem píšu 🙂 taky jsem netrpělivě testovala .... Přala bych ti aby tam byly dvě čárky.

kulica
20. kvě 2015

AHOJTEVŠECHNY PROSIM MAPROZBU NA VAS ZDA BYSTE NEVĚDĚLI ZDA KDYŽ JSEM ASI 4TYDNY TĚHOTNAESI MUŽU DOSTAT MENZES DIKY

hamalovi
27. kvě 2015

Ahojky holky ,ja nikdy zadne priznaky nemela vzdycky jsem si udelala test a bylo to.Mam dva prcky a ted se snazime o 3 ale nejak nam to nejde ted jsem tedy mela vcera dostat menstruaci ale zatim se nedostavila tak budu doufat ze jsem tehulka:-P no ale zatim si teda zadne nadeje nedelame snazily jsme se trictvete roku a ty predchozi tehu byli vazne rychli 5dni a bylo to a ted tak dlouho uz jsme zoufali☹ .ale ted jsem tedy jeden priznak pocitila miluji cerny caj a citronem a ted se mi uplne zhnusil citim v tom caji jako by tam bylo nazvraceno test jsem si tedy jeste nedelala pockam jeste par dni jestli se mesicky nedostavi a udelam si test tak,ze maminky drzte mi palecky 😉

hamalovi
27. kvě 2015

@alen_ka to jsme dve s tou hnusnou kovovou pachuti furt si cistim zuby,cucam bombony ale ta pachut tam jeporad v podprisku me boli asi tyden a hlava o te ani nemluvim a ted me jeste ke vsemu zacli bolet nohy ☹

alen_ka
27. kvě 2015

@hamalovi já nakonec těhotná nejsem, ale mám nové příznaky do sbírky 🙂 ta hnusná pachuť už naštěstí polevila, asi to souviselo s žaludečními problémy, co jsem měla po návratu z dovolené, i ta bolest hlavy už není tak často a zmírňuje se, je vidět, že těhotenské příznaky můžou značit opravdu téměř cokoliv 🙂

vlaxyz
27. kvě 2015

Ahojky holky... S přítelem, tedy budoucím manželem se snažíme už déle jak rok o mimi. Věřte mi, že každý měsíc pořád doufam, kdy ta megera červená nepřijde ☹ snažím se na to nemyslet a netestovat se ale když ono to nejde. Denně projíždím diskuze a stránky o těhu... S přítelem už jsme na nože jelikož v posteli už jde o život... Byl na testech a tam mu řekli že děti mít nemůže, což tomu nevěřím. Přeci pokud je sexuálně aktivní a v pořádku tak at mi neříkají že ta 1 z 100000 spermii nemůže být v pořádku. Nic méně MS se měla dostavit 20.5. A pořád nikde... Už si myslím že jsem si to vsugerovala ale před 14-ti dny jsem jedla brokolicovou polévku kterou miluji a můžu vám říct že letěla do záchodu hned po dojezení. Minulý týden mě boleli kolena a záda jako nikdy a ty záda až do dnes hlavně kříže... Žeru jako tang a přitom mám 50kg a vždy mi stačili 2 větší jídla denně a teď jím prostě pořád. Ale přijde mi divné že mě už víc jak týden bolí v podbřišku asi jako kdybych to měla dostat a tak chodim co chvíli na záchod na kontrolu a pořád nic. Zimnice se střídá s horečkou atd atd.... Další test už asi nepřežiju pokud tam bude 1 čárka ☹ ale naděje umírá poslední no ne? 😉

sarriku
27. kvě 2015

Ahojky holky, já jsem svoje příznaky těhotenství nepřičítala, protože mě ani nenapadlo, že bych byla těhotná, ale už tehdy jsem si říkala, že je to divný 😀
Měla jsem slabý tlak, pořád. Stačilo vstát ze dřepu a motala se mi hlava šíleným způsobem a pořád jsem se potila jak čuník. Jako co se to semnou děje, říkala jsem si ...
Když už jsem měla zpoždění, změřila jsem si bazální teplotu po ránu a když byla vysoká, tak mě to trklo, udělala jsem test a dálnice. Držím palečky všem snažilkám :-*

hamalovi
28. kvě 2015

@vlaxyz tak sup udelat test a hned sem se zpravickou ja uz taky doufam ze uz po trictvrte roku budem mit miminko a take porad nic furt jedna carka ale ted jsem to 2den nedostala tak uvidime ale bojim se udelat uz test 😒 je to hrozny . hlavne kdyz to miminko strasne chcete!!! Videla jste nektera vcera zase zpravy televnizni na nove co udelala se svym novorozenetem ja bych tyhle zensky normalne delala to same co oni tem malinkym miminkum chtelo se mi normalne brecet ☹

hamalovi
28. kvě 2015

@kulica ja si myslim ze kdyz uz vis ze si tehotna uz 4tydny a predtim si to nedostala a tes po 4tydnech jo je to divne ja to mela stejny byla jsem take 4tt a zacla krvacet a musela jsem na potrat ☹ takze sup k doktorovy

hamalovi
28. kvě 2015

@alen_ka je tak to je skoda ale urcite to vyjde priste 🙂 ja take kazdy den a mesic doufam a tedy porad nic no ☹ ale snad se to uz povede 😉

hanuullka
28. kvě 2015

5 dní po ovulaci jsem začala v noci chodit pravidelně čůrat, myslela jsem si, že jsem nastydla 😉 a to mě nepustilo do teď (12 týden)

hamalovi
28. kvě 2015

@hanuullka tak to gratuluji

alen_ka
28. kvě 2015

@hamalovi my si teď budeme muset dát stejně chvilku pauzu, musím na podzim na operaci, která bude v narkóze ☹, takže bych ji musela v případě těhotenství odkládat bůhví na kdy, což se mi moc nechce, ale naštěstí bude léto, dovolená, výlety, návštěvy, dvě svatby, tak snad to uteče jako voda 🙂 a třeba už pak budeš těhotná ty 😉

markyzka84
28. kvě 2015

ja mela od 4-5 tydne kazdy den pravidelne kolem čtvrt na sedm večer po deset az patnáct minut trvajíci řezavou bolest v podbříšku 😠 (trvalo to 10 dni

hamalovi
28. kvě 2015

@alen_ka je tak to mi je lito ale urcite to utece jako voda a najednou se nadejesna uz budes take cekat miminko ja s mym stestim neotehotnim ale budu doufat 🙂 a hlavne tobe aby vse dopadlo dobre budu drzet palecky 😉

alen_ka
28. kvě 2015

@hamalovi díky 🙂

alen_ka
28. kvě 2015

@hamalovi a držím palce, ať ti to vyjde co nejdřív 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru