Různá tloušťka // u různých těhotenských testů

scugla
30. bře 2011

Ahoj, jsem tady nová. Potřebovala bych uklidnit, že problém může být v druhu těhotenského testu a ne v těhotenství samotném.
Otěhotněla jsem o víkendu 5-6. 3. , takže dnes jsem cca 5+3tt, u gynekologa jsem ještě nebyla, chci jít příští týden, až na srdíčko. Přesto ve mně hlodá červík, zda je všechno v pořádku, někdy špiním, více nebo méně. Takže si dělám občas těhotenský test, abych viděla, že druhá čárka sílí a hCG roste jak má. Akorát je problém sehnat v lékárně stejný test, když doma dojdou. Měla jsem koupené dva balíčky Apotheke s citlivostí 12,5 mIU/ml, ty jsem vybrala první a čárka sílila, mezi tim jsem udělala jeden Mamatest 10 mIU/ml (marně jsem sháněla 25), a v šestidenním odstupu od něj druhý mammatest 10 - ten druhý měl obě čárky srovnatelně tlusté, byla jsem v klidu. Dnes jsem po 4. dnech udělala test RapiClear 10 mIU/ml a ta druhá čárka je hrozně slabá!!!! Tak jsem nervní, jestli je to tím testem, že každý má tu čárku jinak silnou, některé možná ani nedokážou mít obě stejně tlusté .... nebo těhotenství neprospívá a hCG klesá ☹
K doktorovi jít nechci, uvidí tam teď akorát gestační váček a řekne, ať přijdu za deset dnů. Takhle když počkám do pondělí, třeba už bude v 6+1tt vidět srdíčko.
Chjo, nemůžu na nic jiného myslet a moc se bojím ☹

scugla
autor
30. bře 2011

@scugla
prostě když to zjednoduším 😀 máte někdo zkušenost, že testy v zelené krabičce Rapiclear mají tenčí testovací čárku než mamatesty?

vodni
30. bře 2011

@scugla testy jsou hodně orientační, nikdy nebudeš mít k dipozici stejný vzorek moči (tj. vždycky bude koncentrace jiná), takže to nejde moc srovnávat. Rozhodně nejde srovnávat testy různých značek. Já osobně jsem měla mamatest, a po prvním testu s || jsem si zašla na krev (jako samoplátci ti udělají v laboratořích při poliklinikách apod. i bez doporučení lékaře) - pro výsledek jsem si zavolala za dvě hodiny, třetí den jsem pak zašla ještě jednou, abych viděla, že hCG roste.

jessinka117
30. bře 2011

@scugla
Ahoj já měla s RapiClear malou příhodu.. Dělala jsem si testík Pepíno(ráno) a čárky byli dvě;o)) sice slaboučká, ale byla tam. No a druhý den jsem si udělala RapiClear a nebylo tam vůbec nic a při tom měli stejnou citlivots, byla jsem z toho docela vykukaná a myslela si, že to byl nějaký omyl ;o(( ale mamatest mě ujistil, že je vše v pořádku.. jiný test bych si už asi nekoupila. Hodně záleží na hladině hCG jak píše vodni ;o) dokonce jsem si dělala mamatest i odpoledne a čárka byla vidět úplně stejně jako ráno;o)) přeju hodně štěstí ať je vše v pořádku. Jsme ve stejném týdnu, tak jsem zvědavá jak to bude u tebe pokračovat, papa

scugla
autor
30. bře 2011

Holky, děkuji za odpovědi. Vím o možnosti jít na krev do laborky, ale říkám si, že už to do příštího týdne vydržím. Mě jen vyplašilo, že ten Rapiclear byl tak slabý, zkusím přidat fotky testů. Ale jak jsem hledala na netu, tak jsem zjistila, že holky mají zkušenosti, že ty Rapiclear mají slabší čárky a mamatesty silnější, přesně jak píšeš, Jessinko.
Takže já půjdu k dr. v úterý. Snad bude srdíčko.
Jessinko, taky přeji, ať je těhu v pořádku!

ty testy na fotce:
prvních pět (nemohla jsem věřit vlastním očím, tak jsem to furt zkoušela 😀 )jsou Apotheke 12,5mIU/ml s datumy: 17.3., 18.3.,19.3.,22.3., 24.3.
druhé dva modré jsou mamatesty 10mIU/ml: 20.3. a 26.3. (tam jde hezky vidět, jak ta čárka za týden zesílila)
ten poslední modrý se slabou čárkou je dnešní Rapiclear 10mIU/ml

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru