Silná a neobvyklá mensturace. Nejsem těhotná?

renata3
14. dub 2011

chtela sem se zeptat jestli nekdo nema podobnou zkusenost a muze mi poradit. Menzes sem dostala tak jak sem mela jen asi s dennim zpozdenim. Normalne mi trva 4 az 5 dni. Tentokrate uz ho mam 10ty den a mam ho strasne silny. Nikdy sem takhle silny nemela. Musim i nekolikrat behem noci na zachod. Dokonce i vylucuji obcas krvave srazeniny. Bricho me ani moc neboli mozna trochu divny pocit ale to nevim zda uz nemam vsugerovane. Jsem hodne unavena a ospala. Brala sem doted pravidelne antikoncepci. Ted sem mela zacit brat znova ale rozhodla jsem se si dat pauzu na par mesicu. Tak nevim zda i tohle muze byt pricina. A nebo jestli je tu nejaka moznost ze sem treba i pres antikoncepci otehotnela. Bojim se abych v pripade ze sem otehotnela, tak toto nebyl priznak potratu. Jsem na dovolene v zahranici takze k lekari tu ted nemuzu a musim jeste pockat nez se vratim za tyden. Tak jestli nekdo vite nebo mate s tim zkusenost prosim o radu.
Dekuji Renata

romana29
14. dub 2011

@renata3 pokud je menstr. delší než 7 dní, není to normální a je třeba zajít k lékaři.
Já to měla hned od porodu (nekojila jsem) první menstr. 8 dní extra silná, pak další měsíc delší a nakonec čtvrtý měsíc 16 dní v kuse, ke konci taky krevní sraženiny atd. Měla jsem v děloze polyp, šla jsem na ambulantní kyretáž - uspí tě, nic necítíš, pak tě vzbudí, chvíli si odpočineš na posteli a jdeš domů. Bohužel u mě to nepomohlo a za dva měsíce jsem musela jít znova 😒

spagatice
14. dub 2011

Ahoj Renato,
já jsem měla 9 měsíců po porodu jednu "normální menstruaci", potom další přišla za 35 dní, trvala 14 dní a byla o hodně silnější. Za měsíc jsem zjistila, že už před tou silnou menstruací jsem otěhotněla. Teď jsem ve 20. týdnu a mimčo je v pořádku. Akorát jsem na rozdíl od tebe neměla ty sraženiny.

renata3
autor
14. dub 2011

myslite ze by test ukazal zda jsem tehotna i v pripade ze mam stale mensturaci? brala sem antikoncepci az doted

evaviki
14. dub 2011

@renata3 ahoj, ak si tehotna, tak by to test mal ukazat.. ale ak si doteraz brala antikoncepci a nemala si prujem, nezvracela, nevynechala tabletku, tak je mala sanca, zeby si bola tehu..
mozno je to aj zmenou prostredia, mne sa to par krat stalo, odcestovala som a mrcha bola divna.. napr. dosla o 10 dni driv, trvala tri dni, potom asi 50 dni nic a zase silna.. alebo tvoje telo reaguje na to, ze nedostalo dalsiu davku hormonov 😀
@romana29 ja som ms mavala pravidelne dlhsiu ako 7 dni, pravidelne aj 10 dni a ziadny problem nenasli, nakoniec pomohla antikoncepce, ale aj ta to skratila na 8 dni

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru