Slabá čárka na těhotenském testu. Co to znamená?

erin4
19. dub 2011

Chtěla jsem se zeptat, jestli někdo máte s tímhle zkušenost - Mám MS vcelku pravidelně, takže když nepřišla, tak jsem udělala hned ten den test a do minuty se tam objevil úuplně slabý obrys druhé čárky. Tak jsem vyzkoušela druhý den ráno , bylo to to samé. Říkala jsem si, co bych taky chtěla po jednom dni. Včera jsem zkoušela znovu, neobjevilo se nic, až asi po 20 minutách zase ta hodně slabá čárka. Dneska tam byla do dvou minut, ale o hodně slabší než včera. Jaktože nezesílila?Nemůže to třeba znamenat něco jiného, třeba mimoděložní těhotenství? Budu ráda když se někdo ozvete.

erin4
autor
19. dub 2011

Jestli jste to někdo měl podobně, tak prosím napište. Na internetu jsem četla ještě o zamlkklém těhotenství 😒 . Potřebuju se s někým poradit, protože hlavně nevím, jestli hned běžet k nějaké doktorce, ta moje má dovolenou, ale já stejně teda hledám nějakou blíž od nás. Bojím se, aby něco nebylo špatně, ale zase abych neplašila- jestli se má chodit třeba až po třech týdnech? ☹ Bude teď vůbec něco poznat?

eloana
19. dub 2011

@erin4 ahoj muze to znamenat cokoli...... ale pokud nesili -muze to byt to, ze se vajicko oplodnilo, ale neuhnizdilo...
mela jsem neco podobneho pred 2 lety- carka byla videtelna,ale nesilila -menses jsem dostala nasledujici tyden

erin4
autor
19. dub 2011

@eloana děkuji za odpověď, mně je k tomu teda špatně jak při MS, tak vážně nevím. Hlavně jestli čekat nebo se jít zeptat.

snehulik
19. dub 2011

Ahoj, tady ty čárkový testy jsou kolikrát takový nejistý. Taky jsem si dva dělala a čárky nebyly skoro vidět, přemýšlela jsem jestli si je nevymýšlím. Jistotu nám přinesl až digitální test, ten byl jasnej, buď + a ještě ti to napíše kolik týdnů jsi těhotná nebo - . Stál sice 180,- ale věděla jsem s jistotou jak to je. A teď čekáme mimi 🙂 Takže příště už se s žádnýma čárkovýma testama zdržovat nebudu.

erin4
autor
19. dub 2011

@snehulik Ahoj. No u mě ty čárky vidět na dvou úplně jasně a na dvou nic moc,ale vidí je i přítel,jako vidět jsou. Spíš mě překvapilo,že ty poslední nejsou nejsilnější. Možná ještě ten clearblue zkusím.

eloana
19. dub 2011

@erin4 uvidis, ale obvykle ti reknout, at pockas. Ja byla u dr. 3 dny po vynechani(kvuli praci) a videl jen gestacni vacek - a to jsem mela carku uz silnejsi nez kontrolni

erin4
autor
20. dub 2011

Tak já už nevím a už jsem z toho na prášky ☹ Vyzkoušela jsem Clearblue, bylo tam mínus (teda mělo to nahoru a dolu obrysy čárek jako na plus,ale to tak asi vypadá,když je to digitální), takže těhu asi ne, ale menstruace taky ne a ty nevolnosti jsou snad horší, pořád zvracení, bolest v břiše,asi k té doktorce budu muset zajít stejně😝 Vůbec nechápu, jaktože ty první testy byly pozitivní 😒

erin4
autor
21. dub 2011

Děkuji oběma za odpovědi 🙂 , dneska MS dorazila,tak asi ty první testíky byly nějaký zavádějící 😒

jajinka999
2. lis 2012

Ahojky holky potrebuji poradit delala jsem si asi uz 5 testu pokazdy ukazal slabouckou carku tak by me zajimalo jestli jsem tehotna nebo ne?? Ja prave ani nevim kdy jsem mela naposled MS :( a prave mam jen jeden priznak tehotenstvi boli me hrozne bradavky nemuzu na ne ani sahnout :( poradite mi nekdo mate nekdo takou zkusenost ?? dekuji moooc :-*

klaja
6. lis 2012

@jajinka999 možná už ani radu nepotřebuješ a situace se vyřešila sama - buď jsi dostala menzes, nebo jsi těhotná 🙂 Každopádně slabá druhá čárka na testu je na začátku těhotenství úplně běžná, jak ti roste těhot. hormon v těle, bude silnější i ta čárka, protože míru hormonu test měří. Takže dnes, pokud si uděláš test, už bys měla vidět čárku zřetelně. Pokud jsi teda těhotná 🙂

pavluska123456
16. pro 2012

dobry vecer potrebovala bych poradit pls s pritelem se snazime o miminko vcera i predevcirem se si delala tehu poprvnim testu visla slaboucka carka no dneska rano tam byla zase vo neco zretelnejsi zatim mam jenom par dni spozdeni v menstrulaci takze mohla bych byt tehotnaaa ???? dekuji 🙂 🙂

pavluska123456
16. pro 2012

jo zapomnela sem ;D porad mne boli pod brichem a strasne mne bolej.bradavky co to muze znamena ??????

ebsian
17. pro 2012

@pavluska123456 To určitě mohla a nejspíš jsi..Já měla na začátku hoodně slaboučké čárky na různých typech testů a jak krásně sílila, https://www.modrykonik.cz/fotoblog/ebsian/album...

mvmartina
17. pro 2012

@pavluska123456 zamená to, že se ti zvětšuje množství těhotenského hormonu v těle a čárka bude každým dnem sílit...nejlepší je testovat obden, to jsou ty rozdíly patrnější

marketa2287
28. bře 2014

Holky,to já mám jiný dilema 🙂 Ovu jsem měla od 8-11.3.snažili jsme se s přítelem o mimčo.Týden na to vyšel test slabounce pozitivní,viditelný duch...Doktor mi řekl,že mám vysokou teplotu sliznice tak že je možné že se tam něco tvoří,ale že sám nic vidět nemůže protože je brzy.Pak 21.3 jsem dostala MS ale jen 4 dny.Tak jsem si zopakovala testík a opět vyšel slabounce pozitivní,ta čárka tam je vidět ale strašně malinko.Měřím si BT a stále ji mám už 19 dní po ovu nad 37 Takže vlastně nevím co si mám o tom myslet.:-/ K doktorovi jdu 4.4 až příští týden v pátek.Takže teď je to skoro 3 týden,tak by přeci měl test ukázat čárku více viditelnou,nebo se pletu?Příznaky nějaké pozoruji,stále říhám,únava a občas žaludek na vodě,jinak nic.Tak co si mám o tomhle myslet??Děkuji za odpověď Markéta

uwe
15. zář 2014

Ahoj Erin4,

na testu mi cca 4 dny před očekávanou MS vycházela pouze slabá čárka - testovala jsem 4 dny po sobě a stále stejné..nijak netmavla, zašla jsem na odběry krve, protože na ultrazvuku ještě nebylo nic vidět a HCG 169,9, řekli mi, že nemohou těhotenství potvrdit, že je hodnota na hraně. 5.den testování, asi den vynechání MS byla čárka tmavší (ráno světlá, až večer tmavší). Znova odběry a HCG už bylo 1750. I když jsem měla čárku několik dní skoro neviditelnou, už mám těhotenství potvrzené i ultrazvukem 🙂 - 5.týden. Čárku jsem měla vždy tmavší, když jsem testovala až večer (i když se to nedoporučuje kvůli zředěné moči - voda, káva apod.).
Příznaky, které začly po ovulaci cca 14 dní před očeávanou MS - bolesti prsou, plynatost, častější močení, občas zamotání hlavy.

8051
15. zář 2014

Dobrý večer, prosím o radu.Už 5 den mírně krvacim(menstruace),bolí mě hlava, ráno nevolnost, proto sem si v patek a dnes dělala TT GS Mamatest 10 a vždy druha čárka slabá ale duch to neni.Nevím co si myslet?Poslední menstruaci jsem měla 12.8.2014.Setkala jste se některá s tímto jevem?Prosím listě. ☹

luissi
15. zář 2014

8051-určitě bych navštívila gynekologa,jistější máš HCG z krve.

8051
16. zář 2014

Ahojky,dnes jsem byla u doktora a zatím nic vidět není, vzali mi tedy krev a mám si na večer zavolat.Tak sem nervózní, hlavně aby to neboli biochemické těhotenství. Už mám doma dva raubire vše s nimi v době těhotenství o.k.Tak uvidíme. Bojím, bojím. 😢

umnataly
16. zář 2014

Ahoj,

já jsem celý první dva měsíce těhotenství mírně krvácela . Je to normální. Vajíčko se uhnízďuje a to způsobuje krvácení. Také myslím, že jsi těhotná. Držím palce.

8051
17. zář 2014

Ahojky,tak uz jsem o neco klidnejsi.Mam výsledky.HCG mám 186, je to prý nizky a vypadá to že jsem buď na začátku nebo jsem potratila a tak jdu v pondělí znovu na krev a prohlídku a snad už by mohlo být něco vidět.Tak se uvidí.TT mi ale stále ukazují //. 🙂 Tak doufám. 😉 Myslíte že jsem tedy tehu?

emakr
17. zář 2014

AHoj, pokud to máš tak , tak určitě ano 🙂, někdo má na začátku i HCG 70 a pak je vše ok

emakr
17. zář 2014

To já mám jinou věc. Včera jsem byla u DR. říkal, že vidí dutinku - malinkou a že bud vidí vajíčko a nebo rovnou žluté tělísko - které bude vyživovat to malé. ALe těhotenské testy - negativní. Ani ne duch. Jen po hodině možná náznak a to spíše vypadá na rysku z testu. Tak uvidím jak dnes dopadlo HCG

8051
17. zář 2014

@emakr Ahojky a děkuju.Přeju ať ti vše dopadne dobře a máš jen samé dobré zprávy.Držím palečky. 😉

8051
19. zář 2014

@emakr ahoj, tak jak jsi dopadla? Doufám že vše o.k.
Tak já jsem nevidržela a udělala jsem si tt a čárka už je krásně silně růžová, takže snad bude vše o.k a hcg se zvíší.Tak v pondělí se uvidí z krve. 🙂

8051
23. zář 2014

@emakr ahojky,tak jsem dnes opět byla na prohlídce ale prý nic nenasvědčuje tomu ze bych byla těhu, vše tak jak má být a pro jistotu mi ještě vzali krev a zítra ráno mi řeknou hCG.Moc to nechápu, ,protože jsem si dělala včera TT clearblue ten digitální a vyšlo mi: + 2-3,takže pozitivni.Tak fakt už nevím. 😒

lencak80
23. zář 2014

myslím, že ještě nic nemůžou vidět, proto sami neví jestli těhu jsi nebo ne, takže zítra ráno uvidíš, co a jak HCG, ale pokud testy sílí, tak bych se toho nebála, prostě na UTZ a tak dále ještě nic nepoznají, je to moc brzy.

emakr
25. zář 2014

@8051 : Ahojky - u mě bylo HCG negativní. Bohužel menstruaci stále nemám - tak fakt nevím.

8051
25. zář 2014

@emakr Ahojky a tak jak si tedy dopadla?
Já byla dnes opět u doktora a ten mi řekl že na těhotenství to nevipadá ža tam nic není a že i mimoděložní vylučuje a tak mi řekl že to bylo asi mikrotěhotenství a je pryč.Ale já neměla žádné bolest jen sem měla menzes 10 dní.Minulí týden mi naměřili hcg 154 a včera jsem měla 178.a jdu opět v pondělí na prohlídku + krev a snad v úterý už budem chytřejší.Ale jsem z toho úplně zmatená a vůbec nechápu.Dnes mi tt vyšel též pozitivní, čárka byla jen o malinko světlejší než testovací.Tak kdo ví? 😒

8051
26. zář 2014

@lencak80 ahojky,taky si myslím že nemůže být nic vidět ale doktor těhotenství vyloučil,nic neviděl.Hcg jsem měla 278 je to prý na hranici tak jdu znava v pondělí na krev a v úterý se uvidí z krve co a jak.
Testla jsem tt a čárka se pěkně vybarvila do růžova je už jako kontrolní,tak se bojím aby to nebylo mimoděložní ale říkal že to na to nevipadá. Bolesti žádný nemám, jen ta hlava často pobolívá a točí.Tak jsem z toho úplně na nervy.Ale věřím že snad to bude vše o.k. 😒
@8051 promiň překlepla jsem se hcg teď mám 278 a né 178. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru