Slabučké //. Čo to znamená? Som tehotná?

gracia1
17. led 2008

Ahojte kocky,

chcem sa Vas spýtať, či máte niektorá skúsenosti s testovaním, kedy Vám podľa testov vôbec nesúpa hcg. Je to už 6 dní a druhá čiarka je stále slabučká, ledva viditeľná. Strasne sa bojim aby to nebolo mimomaternicove tehotenstvo, neviem co si mam o tom myslieť. Som uz 19 DPO a stale ziadne zlepsenie.

gracia1
autor
21. led 2008

17 DPO. ☹

ivana98
21. led 2008

a vysledky z piatku budu az zajtra?!? nechces dovtedy radsej skocit k nejakemu inemu lekarovi, alebo na krv do laborky? lebo nechcem strasit, ale ak sa to zanedba, tak z toho moze byt urgentna operacia... 😔
myslim na teba...

poleva
21. led 2008

gracia radšej vedieť skôr ako neskôr
že som mala v brušku mrtvy plodík

gracia1
autor
21. led 2008

Neviem kedy budu z piatka, ale asi sa pôjdem informovať...na ne..
Však sestrička mi povedala, že z utorka jej prišli až dnes..

marquetka
21. led 2008

Gracia, to me mrzi, snad to dobre dopadne 😵

Holky, nemate nekde nejakou tabulku, kde by bylo napsano, jak ma hcg stoupat podle DPO? Ja jsem dneska 20DPO, testy jak posahane, jednou pozitivni (tenka carecka), jednou negativni, uz fakt neivm. Takze az si dneska zavolam o vysledky, rada bych vedela, na cem jsem 😵

ededik
21. led 2008

Pozri na forum hcg, 1 strana.

katka444
21. led 2008

http://www.futurebaby.estranky.cz/stranka/prvni...

marquetka pozri tuto tabulku, snad ti pomoze

gracia1
autor
21. led 2008

Naozaj sa môžme držať na tých nízkych hodnotách hcg ??
Keď som mala 17 DPO 42,9 mám ešte šancu ?? ☹

ivana98
21. led 2008

gracia, podla tej tabulky si v norme 🙂
teoreticky by malo byt este 21 DPO hodnota 18 IU "normalna", a ty budes mat urcite viac, to znie povzbudivo 😉

gracia1
autor
21. led 2008

Ivuš díky, ale myslím že nie... keby tu bol niekto s pod. osudom, len so šťastným koncom, tak by sa isto ozval..
Ale aj tak ti ďakujem za povzbudenie.. Du bist Sonne.

mandy55
21. led 2008
jana.cb
21. led 2008

Ahojky holky nedalo mi to a zabloudila jsem sem k vam abych taky pridala svuj nazor na //.JIz 2x se mi stalo ze jsem po IUI mela cca 16 DPO krasny dva carky ktere kazdy den slily - spozdeni bylo celkem 3 tydny cca hcg jsem mela kolem 300 coz je docela malo a na UTz nebylo videt nic no a pak jsem to dostala jenze to bylo hodne silny a uplne cucky krve tak ze ja osobne 2 carkam neverim ani omylem jedine krvi ale proc to rikam ...v Caru mi rekli, ze se jednalo i preklinicke tehotenstvi tzn ze tehotna jsem byla ale bohuzel se to neudrzelo a ze hodne zenskych ani nevi ze se plod taky pokousel udrzet ale z nejakych duvodu ho bud telo vyloucilo nebo se to neudrzelo takze proto je tu vysvetleni proc mate spozdeni treba 4 dny a mate 2 carky a pak najednou nic ..to znamena ze jste nejspis byli ale stalo se tohle a maloktera zenska to vi a kazda to bere jen jako hormonalni vykyv 😉 pry se s tim v Caru setkavi dnes a denne ale pokud tam nekake hcg je tak test na to reaguje tudiz to nekde v telezahnizdeny je ale asi ne na spravnym miste coz u me si mysleli ze je to tohle preklinicky nebo mimodelozni.A pokud pred tim neberete ani zadne stimulacni leky ktere by mohli hcg ovlivnit tak nemaji vliv ani na //Takze vubec nezoufejte a vsem tu preji at mate co nejdrive // 😉

gracia1
autor
21. led 2008

Ahojte baby, tak už začínam krvácať... Určite je vás tu viac, ktoré majú s týmto skúsenosti...
Je potrebné ísť na čistenie, alebo stačí, keď sa to vyčistí počas mrchy ???
Zajtra mám ísť k dokymu, ani neviem či mám ísť, však sono mi už asi nemôže robiť... ???
Prosím poraďte !!!!! nerada by som niečo zanedbala...... ☹

mirka19
21. led 2008

Ahoj Gracia.
Moc mně mrzí, jak to nakonec dopadlo. Tohle jsem zažila v srpnu a na čištění už bych nešla, pokud bude MS probíhat tak jak má. Nebylo to ani nepříjenmné, ještě ten den jsem šla domů, ale myslím, že to byl zbytečný zásáh. Ale určitě bych šla na konrolu hned po MS, jestli se všechno vyčistilo, tak jak mnělo. Ale taky by to určitě chtělo kontrolní odběr, jestli HCG klesá. Taky jsem dostala normálně MS a myslela si, že až to skončí, zajdu na tu krev. A víš jak to skončilo. Teď už jde hlavně o to, aby si ty byla v pořádku. Možná zkus panu doktorovi zavolat a domluvit se. Ale čekat na krev tak dlouho je fakt pitomost. Hlavně v době mobilů. V té laborce to fakt mají za půl dne hotové.

ededik
21. led 2008

Zajtra tam mám ísť, tak tam pôjdem....nech mi povie, čo a ako a nech ma popozerá...
Však hádam ešte nebudem tak veľmi krvácať...
Odbery krvi mi robili dva, takže budem vedieť, či to klesalo.... /v utorok a v piatok/
čo už....len aby nebolo horšie... ☹

marquetka
21. led 2008

Tak u me to vypada na odchazejici tehu. Nechtela jsem to psat, zasla jsem si rano na krev do laborky ke kamosce (ona tam pracuje) a porovnala dnesni vyledky s nynejsimi od doktorky - z 52 to od patku spadlo na 36, takze ☹ ☹ ☹ Nevim teda, jestli se divam na spravne hodnoty, doktorka rikala, ze to odejde samo, ms byl a pry mela prijit kazdou hodinou. 😒
Drzim pesti, aby ostatnim ty testy ukazaly skutecne tehotenstvi! 😵

adikamajko
21. led 2008

caute. chcem sa spytat, ci sa na gynde pytaju aj na krvnu skupinu partnera.dik za odpoved

mirka19
21. led 2008

Marguetko, tak na tom je fajn alespoň to, že HCG klesá, že se menstruací dáš do pořádku a brzo zase budeš moct začít snažilkovat. Pořád lepší, než kdyby HCG neklesalo a muselo se hledat proč.

ededik
21. led 2008

Ináč...asi nechápete, ale ededik = gracia 1.
Nechcela som babky, aby niekto z mojich známych vedel....lebo ma poznajú pod touto prezývkou...ale to je už teraz jedno....
ďakujem, že ste ma podporovali....držím všetkým palce.......

marquetka
21. led 2008

Taky dekuji za podporu 😵 Preji vsem brzke pozitivni krevni testy a srdicko na utz. Uz chapu, ze pozitivni tehu test nic neznamena 😉

lenuliatko
21. led 2008

Ahoj Gracia, tak zdiaľky som sledovala tvoj príbeh. Je mi ľúto, ako sa to vyvíja. Zrejme pôjde o samovoľný potrat, pretože s bábom nebolo čosi v poriadku. Podľa hodnoty hCG si tehotná bola, limit je myslím od 0-5 mIU/l. Tvoje hodnoty boli nizučké, takže od začiatku čosi nebolo v poriadku. Ako ti už písali iné kočky, jedna hodnota nič neznamená, dôležité je, ako sa ti hCG v priebehu dní mení a rastie. K ovulke a oplodneniu mohlo dôjsť neskôr, ako si myslíš, ale len keď hCG pekne stúpa, vtedy ide o zdravé tehu. Viem, akým stresom a neistotou prechádzaš, aj sa som si to odžila a možno ti to teraz príde ako slabá útecha, ale radšej takto skoro, ako by si sa mala trápiť neskôr, keď by si si už na myšlienku, že čakáš vytúžené bábo zvykla. Na sone by Dr aj tak nič nevidel, to je zbytočné. Vaginálne je možné vidieť plod cca od hodnoty 1500hCG a cez bruško cca od 2500hCG. Uvidí akurát zvýšenú sliznicu, ktorá sa už zrejme asi aj tak znižuje, keďže krvácaš. S tým čistením je to individuálne. Ja som asi v 6tt začala krvácať (ale už som vedela, že bábo sa nevyvíja a hCG rastie veľmi pomaly, bolo podozrenie na mimomaternicové), myslela som, že ma čistenie obíde, ale Dr mi ho aj tak odporučila, že tak budem mať istotu, že tam nič neostane a skôr prestanem krvácať a špiniť. Tak potichu mi dovolila snažilkovať hneď po prvej mrche, ale na MK je kopec báb, ktoré otehotneli ešte pred prvou MS a dnes majú krásne detičky. Vraj po potrate a následnom čistení je oveľa väčšia šanca otehotnieť. A to čakanie na výsledky ma tiež zaskočilo. Ja som výsledky z krvi mala vždy max do troch hodín. Sestrička mi vzala krv, ja som si ju odniesla do labáku a tam mi povedali, kedy si mám prísť po výsledky. Raz to dokonca bolo o hodinu! Záleží od toho, čo práve robia a aké vzorky majú v tých svojich strojoch. Takže čakať celé dlhé dni je nezmysel. Drž sa, čo sa stalo, stalo sa. Teraz aspoň vieš, že môžeš otehotnieť a to je veľká psychická vzpruha. Mne sa od potratu ešte otehotnieť nepodarilo a to je už 8 mesiacov, ale aj tak myslím, že mám oproti iným babám, ktorým sa vôbec nepodarilo otehotnieť a snažia sa rovnako dlhý čas, istú výhodu a to, že viem, že sa to dá... Určite to vyjde aj tebe, príroda sa o to postarala, radšej takto, ako mať choré a postihnuté dieťatko. Držím ti palce 🙂

mirka19
21. led 2008

Holky, k tomu vám řeknu jen to, že když jsem po čištění dlouho krvácela, řekl mi pan doktor, že ani při čištění se to nemusí podařit vyčistit všechno, protože oni tam nevidí, tak že když to bude nutné, budou to muset zopakovat. Naštěstí to nutné nebylo, ale od té doby vím, že raději bez čištění, když ani to není zárukou toho, že vyčištění bude dokonalé.

vavenka
21. led 2008

Gracia mrzi ma to, ale nezufaj, nabuduce sa to urcite podari. Ja som bola v novembri na cistenie, ked mojej fazulke v 9 tt prestalo bit srdiecko...Ver tomu ze radsej takto, ako keby sa to malo stat neskor, ono nase telo vie co ma robit, takze pravdepodobne tento zacinajuci zivot nebol v poriadku...Nabuduce sa to uz urcite podari 😉

olioli
21. led 2008

Ahojky Graci, to mě mrzí ... držela jsem pěstičky a v slabé čárky doufala, že přeci jen z toho těhu může být! Hlavně nesmutni a radši nad tím už moc nepřemýšlej, snaž se soustředit na něco jiného. Jen bych být Tebou po skončení MS k lékaři zašla, pro jistotu - přeci jen kvůli dalšímu snaženíčku. Já tam šla tedy den po začátku MS a ultrazvuk mi pro jistotu dělal (ne ten vnitřní, ale normální) a ještě vzal krev na HCG, ta vyšla negativně. MS probíhala normálně, kdyby nebylo těch testíků, tak bych vážně nepoznala, že se něco děje. A také jsem to tu již psala - ale já tu krev měla hned druhý den! Jinak mohu doporučit, měř si občas teplotu, kdyby stoupala, mohlo by to vypadat na zánět a a pak je dobrá každá chvilka a to bych být Tebou uháněla k lékaři. Ale neboj, to píšu ze zkušenosti - nikoli přímo vlastní, ale jako chovatelky psů a v tomto případě to bývá dosti podobné. je to jen pro klid na duši 🙂 Tak hlavu vzhůru, držím palečky, ať jsi v pohodě a příště už budou čárky krásné červeňoučké 🙂

tanuki
21. led 2008

Ahoj, mně doktorka řekla, že když se to takhle hezky odloučilo samo, tak na čištění nemusím a byla jsem ráda... A určitě ten kontrolní odběr hCG! Mně ho dělali za týden a půl a už si nepamatuju kolik bylo, ale do 5ti UI jo. A koukla UZ na dělohu, zda je vše OK.
A k těm opožděným výsledkům- jak sjem psala, tak jedny moje se zatoulali do jine ambulance ☹ a jinak, když mi je naberou odpoledne, tak je posílají až druhý den ráno, takže výdledky až druhý den...

Tak kočky, držím palečky, ať se nám to už nezopakuje a změňte doktora, jestli se Vám jeho přístup zdá neprofesionální! Já sice trochu doplácím an soukromé klinice, ale s tím, kam jsem chodila předtím je to tak nesrovnatelné, že rozhodně nelituju!

gracia1
autor
21. led 2008

ďakujem kočky za podporu, normálne som si zaslzila...je fakt veľmi dobré, že sa možme takto podporovať a vedieť, že podobných príbehov je veľa a že nie sme s tým samy...
Troška mi aj odľahlo, áno vždy je lepšie, keď sa to stane takto skoro, ako by sa to malo udiať niekedy neskôr...to by som možno aj zošalela...
Keď som mala ovuláciu, mala som miernu angínu...tak to možno aj preto....
Zajtra k lekárovi idem, už len kvôli tomu, aby sme sa dohodli na dalšom postupe...
ďakujem vám ešte raz...

katka444
22. led 2008

ahojte, babenky viete mi poradit? uz treti den mi meska MS. Mavam ju na 32-33 den. Dnes je to uz 36. Uz som robila 2 testy a stale iba jedna palicka. Je mozne ze mam mimomaternicove? Alebo mozem mat este stale nizke hcg? test bol citlivy pre pouzitie v prvy den ocakavanej MS.

ededik
22. led 2008

katka, zopakuj si test o 3 dni... možno si mala ovuláciu neskôr, preto ti test ešte nič neukáže...

katka444
22. led 2008

No bodaj by to bolo tak, lebo mi uz hlavou lietaju kadejake myslienky. Tak ak MS nepride testnem az v sobotu rano. Snad to dovtedy vydrzim, pretoze jeden testik mam doma a urcite mi neda spat 😒

ededik
22. led 2008

Katka, skôr netestuj, aspoň sa vyhneš sklamaniam...Viem o čom hovorím...Vydrž.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru