Špinění při zahnizďování, měly jste ho každá?

janinka186
18. bře 2014

Holky, měly jste každá tak 8-12 DPO špinavý výtok a povedlo se Vám mimi?

michaela_hermanice
18. bře 2014

Sice na Tvou otazku neodpovim, ale pripojim se k dotazu, abych nezakladala diskuzi s podobnym tematem.
Posl. MS 17.12. po dobrani HAK, od te doby nic - az dnes (po trech dnech od nechraneneho styku) spineni. Jde taky o zahnizdeni vajicka?

audea
18. bře 2014

Kdyz jsem otehotnela spineni jsem zadne nemela.Spineni muze i nemusi byt.

nonnni
18. bře 2014

@michaela_hermanice to ti nikdo nepovi, ale nejspis ne, protoze tri dny je kratka doba na doputovani vajicka do delohy a zahnizdovani. Proc jsi neresila MS, kdyz ji nemas od prosince?
@janinka186 ne, nikdy jsem nemela nidacni spineni. Nekdo ma a nekdo nema...vajicko se zahnizduje obycejne 5-9 den od oplodneni. 5 dni vytok je trosku extrem, vetsinou to byva trosku, max den, ale kdo vi, neni kazdy podle tabulek. Jewstli uz jsi 12DPO. tak udelej test, mel by ti uz neco ukazat.

michaela_hermanice
18. bře 2014

@nonnni Neresila jsem, protoze jsem to tak mela i cca pred dvema roky, kdyz jsem prestala brat HAK. Kdyz jsem sla k dr., dal mi vyvolavacku a upozornil, ze vyvolavacka je pro telo zbytecne davka hormonu navic... Ted zkousim cekat, zda prijde MS sama. Jinak diky za odpoved ohledne zahnizdeni.

sarriku
18. bře 2014

Já špinění měla, spojené s bílkovým výtokem z pochvy. Na toelaťáku bylo tmavě hnědé špinění asi centimetr.
Asi desátý den od oplodnění.

sarusinek
18. bře 2014

U obou synů hned první den po oplodnění vajíčka, podruhé jsem hned věděla 🙂

nonnni
18. bře 2014

@michaela_hermanice to, co rekl tvuj doktor je hloupost. Mel by ti pomoci telo srovnat, evidentne nefunguje a vyvolavacka neni napor na telo vetsi, nez rozhozene hormony, ktere mas ted dlouhodobe☹

Kazdopadne, zkus test tak za 10 dni. Jinak, pokud se o dite snazite, tak prave s takovouto MS to bude hodne tezke, znamena to totiz, ze neovulujes. Muzes zkusit i bylinky, ale prvotne bys mela odmenstruovat.

Hodne stesti.

lv
18. bře 2014

já neměla, ani jednou..

janinka186
autor
18. bře 2014

@audea
@nonnni
@sarriku
@sarusinek
@lv děkuji holky za info. Ještě nejsem 12.den, zatim jsem dnes 9. DPO. Příští týden mám dostat menzes v pondělí, pak si udělám testík, kdyby červená nedorazila 🙂 snad nedorazí 🙂

svatule
18. bře 2014

@janinka186 u dcery ne, ale u syna ano, cca 6DPO slabě růžovo-hnědý výtok, od toho okamžiku jsem tak nějak tušila, že se povedlo 😉

sabuse1
18. bře 2014

já až při třetím těhotenství, podle toho jsem taky poznala,že se něco děje🙂

megy
18. bře 2014

u prvního těhu jsem špinila cca týden před očekávanou ms, tj cca 5-6DPO, u druhého žádné špinění

doko
18. bře 2014

já jsem špinění při zahnizďování neměla ani u jednoho ze dvou těhotenství 🙂

janinka186
autor
19. bře 2014

@sabuse1
@megy
@doko děkujiholky moc za Vaše zkušenosti 🙂

ninive211
19. bře 2014

Já špinění neměla. Vlastně jsem zrovna ten cyklus, kdy se to povedlo, neměla žádné extra příznaky...až to právě bylo podezřelé 🙂 Jindy se našlo vždycky "něco", co mi dávalo naději, jestli přece jen to nevyšlo.Teprve až druhý den po vynechání jsem začala častěji chodit na záchod (fakt ze dne na den, hlavně v noci...a nervozitou to nebylo - byla jsem až obdivuhodně klidná - možná právě to mohl být ten příznak 🙂 )a taky jsem prvních pár dní měla pocit horkosti střídající se se zimnicí - jako by na mě něco lezlo.

duracell79
19. bře 2014

@nonnni To je hloupost co píšeš. Já také neměla pravidelnou MS. Jednou přišla, pak tři měsíce nic, neřešila jsem to. Chodit na vyvolávačky by mě ani nenapadlo. Když jsme s mým plánovali mimi, tak jsem otěhotněla hned druhý měsíc. MS NEMÁ vliv na ovulaci, ta může probíhat i bez MS. Po porodu mi MS přišla po 10měs. bo jsem kojila a od té doby ji mám pravidelnou.

michaela_hermanice
19. bře 2014

@duracell79 taky jsem nasla jinde na netu, ze ovulace muze probihat i bez MS. Diky

janinka186
autor
19. bře 2014

@duracell79 mas pravdu, bohuzel ale realita u gynekologa je jina. Prvni ti rekne, ze musi byt pravidelna MS a az pak s tebou bude resit ovulaci a pak az popripade nejakou substituci ci terapii. Nerikam, ze to tak delaji vsichni, ale ja s tim mam takovou zkusenost... Ale kazdopadne ovulace neni zavisla na MS 🙂

josefina79
19. bře 2014

Já při těhotenství neměla vůbec žádné příznaky a to jsem si dávala na příznaky pozor hned od začátku, byla jsem po IVF

nonnni
20. bře 2014

@duracell79
@janinka186 to me zajima. Jakoze zena odovuluje a delozni sliznce se zpetne vstreba(reabsorbuje do tela), misto toho, aby odesla (menstruace) v priprave na dalsi cyklus?

Opravdu me to zajima, zatim jsem cetla pouze o urcitych primitivnich kmenech, ktere ziji nedotceni civilizaci a zeny menstruuji velice zridka (vylozene za ucelem poceti), ale take jsou v mezicase neplodne. My uz tuto schopnost davno nemame.

Muzete mi dat odkaz na zdroj, kde se pise, ze zena muze pravidelne ovulovat a pritom mit menstruaci jednou za ctvrt roku, ci dele?

Ja si jsem vedoma pouze toho, ze zena muze menstruovat sporadicky, ale prave pred touto mentruaci odovuluje v rozmezi tolika dni, kolik je jeji lutenalni faze. Takze pri menstruaci jednou za ctvrt roku je ovulace jednou za ctvtr roku, misto jednou za 3-5 tydnu. Coz neni idealni pri snaze o otehotneni.

Dekuji.

nonnni
20. bře 2014

Jeste dodam, ze jsem si vedoma, ze zena muze ovulovat i pres nizkou delozni sliznici, ktera nemusi odchazet (nebo je MS extremne slaba), ale asi se schodneme na tom, ze s tim se opet otehotni velice tezko.

A ano, jsem si naprosto jista, ze nektera zena mohla otehotnet pres nizkou sliznici i za okolnosti, ktere se rovnaji bezmala zazraku. Jsou zeny, ktere byly diagnostikovane jako neplodne a nakonec porodily prekvapko, ale toto nelze vydavat za normu a doufat, ze zrovna ja jsem ten zazrak. A nelze na to spolehat ani jako na antikoncepci, kdyz uz jsme u toho.

janinka186
autor
20. bře 2014

@nonnni me tuhle info rekl gynekolog. Vylouzene tak, ze kdyby kazda zena ovulovala pravidelne, tak by nebylo plno nechtenych deti a interupci. Spousta zen dle neho muze pvulovat i dvakrat za cely cyklus a menstruace probehne jen jednou. Kdyz se zactes do clanku odbornych, je tam jasne napsane, ktere hormony co spousti, sice se jedna o ty same hormony, ale jde o to ktery je momentalne v prevaze... Kazdopadne dle meho nazoru, kdyz zena menstruuje jednou za 3 mesice neni to optimalni a nechala bych si timpadem udelat hormonalni profil v prubehu cyklu, abych vedela... Urcite sance na poceti je s neparvidelnou MS mensi :(

nonnni
21. bře 2014

@janinka186 prave proto, ze mam sebou mnohonasobne potraty a problemy s otehotnenim, tak mam nacteno, az mi to mile neni a absolutne nesouhlasim s prihlasenim tveho gynekologa.

Zdvojena ovulace je velice zridkava, nekteri lekari ji popiraji uplne. S ohledem prave na hormony dochazi v tele NE ke dvoji ovulaci, ale k tomu, ze zena se pripravuje ovulovat, ale nemusi odovulovat, folikul nepraskne. Pote muze nastat ovulace pozdeji, zpozdena, ale ne zdvojena. Pricemz zena muze presentovat veskere ovulacni priznaky, jako je bolest v oblasti vajecniku, hlen, prodlouzene, mekke a pootevrene delozni hrdlo atd. Pricemz se chrani a nasledne, dva tydny pote, kdyz ma pocit, ze ma pred MS a je naprosto v bezpecne zone, tak otehotni. To se muze stat z mnoha duvodu, ostatne ani nemusi dochazet k takovym eskapadam, je celkem bezne mit obcas opozdenou ovulaci a tim padem cely cyklus. Stejne jako je normalni, u zdrave zeny, mit parkrat do roka anovlacni cyklus.

Pokud by to bylo tak bezne, jak presentuje tvuj gynekolog, tak by se bezne rodila dvojcata, ktera by byla gestacne jinak stara, coz se nerodi. Je to anomalie.

Takze jedine s cim mohu souhlasit a psala jsem to uz vyse, ze ovlace je nepravidelna, nevyzpytatelna a tudiz stezuje proces otehotneni. Navic muze byt symptomem treba i spatne fungujici stitne zlazy, pricemz toto je nebezpecne i v tehotnestvi, pokud k nemu dojde. Od potratu, az po mentalni postizeni ditete napriklad.

Nepravidelny cyklus znaci, ze neco nefunguje, tak jak ma. Z jakohokoliv duvodu. Neresit to je vzdy riskantni. Pro zdravi matky i ditete. Spolehat na to, ze zrovna ja budu ta, co ma stesti sice lze, ale je to riskantni.

Hormonalni profil a folikumetrie obycejne docela dobre indikuje, kde je problem. Nekdy staci malo a pak lze telo jiz korigovat i za pomoci prirodni mediciny, ale je treba prvotne zjistit, co je s telem spatne. A to ti nikdo jiny, nez dobry lekar nerekne.

A nejde jen o nepravidelnou menstruaci, jde treba i o extremne slabou menstruaci. Kdyz neni dostatecne vysoka delozni sliznice, tak i v pripade, ze dojde k poceti, tak se nema plod, kde uchytit. Je to na zodpovednosti kazde zeny, toto resit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru