Styk v den zapomenutého prášku HA, můžu být těhotná?

nikolka001
26. črc 2014

Ahoj holky, mám dotaz.. Minulý měsíc jsem užívala antikoncepci a asi v 1 týdnu jsem si vzala dvě tabletky naráz v jeden den. To by nebylo až tak hrozné, ale v posledním týdnu jsem předposlední prášek zapomněla úplně a vzala jsem si ho hned, jak jsem si vzpoměla. cca (do 12 hodin) .Následovala MS- slabounká, asi 2 dny. začla jsem další platíčko, první prášek jsem si vzala, a další den jsem odjela a nechala prášky doma. Tudíž jsem si tři dny nevzala antikoncepci. S přítelem jsem měla styk( udělal se do mě jako vždy) první den zapomenutého prášku, potom už ne. Jaká je možnost? Co teď dělat? díky za odpovědi

nikolka001
autor
26. črc 2014

Prosím o vaše názory... děkuju

damae
26. črc 2014

Řekla bych, že pravděpodobnost je slabá, v cyklu jsi i byla mimo plodnou dobu, pravděpodobně. Záleží samo na spoustě okolností, např. i na tom, jakou konkrétně HA bereš. Počkej do termínu menses a udělej si test, ať jsi uplně v klidu. Do té doby můžeš těžko něco dělat a těžko to i nějak poznáš. Čili se to snaž i moc neřešit. Držím palce, ať je výsledek podle tvého přání 🙂
Jo, ještě existuje post-koitální prášek, ale nejsem si jistá, jestli se může brát, pokud bereš HA a nevím, jak dlouho máš po koitu (myslím funguje tři dny po sexu).

sarkad2856
26. črc 2014

@nikolka001 Myslím si že šance jsou minimální,ale i takové případy se stávají.Pokud nebyla ovu tak šance k otěhotnění jsout teměř nulové.Budeš muset vyčkat a pak udělat test.

tria002
26. črc 2014

A hlavně by to asi chtělo trochu zodpovědnosti.. Než se pak stresovat..

nikolka001
autor
31. črc 2014

za jak dlouho holky udělat test ?? je to zatím jen 9 dní od případného těhotenství...co si myslíte

peicul
31. črc 2014

Na test je brzy, a nemyslím, že je velká pravděpodobnost otěhotnění, pokud se zapomenutý prášek vezme do 12 hodin a další pak normálně, jsi pořád chráněná, a to další zapomenutí bylo na začátku cyklu, to bys musela být rarita, aby proběhla v té době ovulace. A jedna nevyžádaná rada(klidně ji nečti):pokud zapomínáš často, uvažovala bych o jiné formě antikoncepce.

nikolka001
autor
31. črc 2014

právěže beru prášky pět let a nikdy jsem žádný nezapoměla.. teď poslední dva měsíce jsem pořád ve stresu a nějak se to odrazilo na mé paměti...věřím tomu, že je to spíše nepravděpodobné, ale raději bych jistotu... jen nevím, za jak dlouho se to tak dělá,,, ty testy tak, aby ukázaly spolehlivý výsledek

nikolka001
autor
31. črc 2014

pořád mám výtok, bolí mě občas bříško a pěkně mě bolí prsiska.. spíš si myslím , že je to tím, že tělo nechápalo tu změnu najednou bez třech prášků a asi se připravovalo na menstruaci, ale nevím..

peicul
31. črc 2014

Nejjistější je dělat test až po vynechané mestruaci, ale ty citlivější by to mohly ukázat už kolem 20.dne po oplodnění. Já bych do té doby radši prášky nebrala, tento cyklus už je stejně rozházený a už ta ochrana stejně nebude 100% a musíte se chránit ještě jinak a pokud by opravdu došlo k otěhotnění, tak ať ty prášky nějak neohrozí plod. Ty příznaky můžou být čímkoliv, klidně i tím vynecháním prášků, rozhozené hormony, teď zbývá jen počkat na test.

nikolka001
autor
2. srp 2014

holky, za jak dlouho je to možné zjistit od gynekologa?

damae
8. srp 2014

@nikolka001 Řekla bych, že tvoje bolesti břicha a ňader jsou spíš z důvodů tovjí rozházené psychiky a jak pořád řešíš jestli jsi těhotná. Počkej na první den, kdy ti má přijít menses a udělej si test, doktoři to prý vědí většinou až později. Nejjistější způsob dozvědět se rané těhotenství je z testu krve. Krevní laboratoře to dělají i mimo pojišťovnu za nějaký poplatek a i bez doporučení doktora. Ale dřív jak první den menses nemá cenu nic řešit - je moc brzo.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru