Těhotenský test. Dávám fotku. Co myslíte?

kosalucy
22. čer 2011

Ahoj všichni,

dnes jsem si dělala testík...
První byl ClearBlue a téměř hned tam naskočilo plus.
Udělal jsem radši ještě jeden - jmenuje se ForYou... Tam se objevil slabý duch, ale až tak za 3minuty! Šla jsem ven se psi a když jsem se vrátila, tak duch byl silnější...no ale to bylo skoro po půl hodině!

Tak nevim ... ☹ Dávám fotku, skuste posoudit...

suzik161
1. bře 2015

@lloupacek ahoj,já jsme měla 50,9. A příští týden začínám 6měsíc 🙂 hlavně aby stoupala 🙂 držím palce!!

whoknows
10. bře 2015

Tak minulý měsíc nic a teď dva dny po vynechané MS na mě vykouklo toto. Ve skutečnosti jsou vidět mnohem lépe. Klepu se jako ratlík.

whoknows
10. bře 2015

Jinak jsem si ještě odpoledne ze zvědavosti udělala test jiné značky a druhá čárka vypadá naprosto stejně. Takže to tam asi fakt je 😀

junkka
10. bře 2015

@whoknows gratuluju, krásný čárečky 🙂

whoknows
11. bře 2015

@junkka Děkuji 🙂

sendyna20
11. bře 2015

Holky co myslíte? Je to tam? Případně jestli bude něco na utz? Poslední MS 10.2.

barunka1985
11. bře 2015

@sendyna20 já měla poslední 3.2. minulý týden ultrazvuk a nic nebylo vidět, čárka sílí, jsem objednaná na 30.3., ale vyšla krev

ronyx
11. bře 2015

@sendyna20 Já bych řekla,že tam je 😉 ale na utz bych šla nejdříve v 6 -7 týdnů.Lépe v tom 7 tt,to už by mělo být vidět srdíčko,dřív to nemá cenu,stejně tě pošlou domů a objednají znova v tom 7 tt 🙂

mimi1004
11. bře 2015

@sendyna20
@whoknows
Holky, jsou tam!!! Držím pěstičky 🙂

lucinka58
11. bře 2015

@sendyna20 Na ultrazvuku bude s trochou štěstí vidět dutinka - čili správné umístění v děloze. Ale to jestli se vytvoří plod, případně bude srdeční aktivita, tak to bych se objednala až tak za 3 týdny.

sendyna20
11. bře 2015

Já mám doma 4 měsíčního prcka.. 🙂 chtěli jsme s přiltelem aby byli rok po sobě 🙂 jen si právě nepamatuji kdy jsem měla první utz 🙂)

lucinka58
11. bře 2015

@sendyna20 Tyyyy joooo a to se Ti to podařilo i přes kojení? Teda chápu, že kojení není antikoncepce, ale moc případů, že by se to takhle povedlo fakt neznám 🙂

sendyna20
11. bře 2015

I přes 🙂 proto mě to překvapilo 🙂

leonka24
11. bře 2015

@whoknows je tam velká gratulace 😀 taky jsem se klepala jak ratlík, jednoho dokonce mám v pelíšku 😝 😀

leonka24
11. bře 2015

@sendyna20 gratulace 😀

whoknows
11. bře 2015

Byla jsem dnes jako samoplátce na odběrech a jednotka v krvi je 19,2. Laborantka říkala, že je to zvýšené, ale víc mi k tomu může sdělit pouze lékař. Nevíte někdo co taková hodnota znamená? Děkuji

78marcela
11. bře 2015

@whoknows mě řekla tehdy když jsem si byla na krvi jako samoplátce, že podle jejich tabulky se pozitivní bere od hodnoty 25. Ale nemusí to znamenat nic špatného, prostě jsi šla trochu brzy. Jdi v pátek znovu a pokud bude nad 35, bude to dobré. Holt prostě hcg roste od nuly a zpočátku jsou hodnoty nízké. Já měla duchy na testu téměř neviditelné asi 6 dnů a po 6 dnech jsem šla na krev a hcg bylo 30. Brečela jsem že to je málo. A za 4 dny jsem šla znovu, to už čárky sílily a hcg bylo 230.. Teď jsem v 15.týdnu. No takže prostě test mi ukazoval ducha šest dnů, takže ty hodnoty musely byt v těch dnech od nuly do 30.. Takže to může znamenat jen to, že jsi šla brzy na krev. Uvidíš co v pátek. Hcg se má za 2-3 dny zdvojnásobit, takže když budeš mít v pátek kolem 35, bude to na dobré cestě. Držím moc pěsti.

whoknows
11. bře 2015

@78marcela Děkuji za odpověď. Ta sestřička také povídala, že u nich to berou jako pozitivní od 15 jednotek. Ale samozřejmě jsem hned dostala strach aby se nejednalo o mimoděložní těhotenství, hlavně kvůli tomu, že mám už dlouhou dobu endometriózu a při ní se to prý bohužel stává. 😒

78marcela
11. bře 2015

@whoknows tak teď ti to nikdo neřekne. Ale pokud to v pátek stoupne, bude to dobré znamení. U mimodělozního prý roste pomaleji.

whoknows
12. bře 2015

Jinak jsem ještě včera odpoledne volala ke svému gyn. lékaři, říkala mu co a jak a chtěla jsem od něj nějakou interpretaci výsledku (těch 19,2 jednotek). Říkal, že dle toho čísla si myslí, že jsem na 99 procent těhotná, ale samozřejmě nemůže vědět, zda je to prosperující. Čekala jsem, že mi třeba řekne ať si přijdu pro žádanku na další krev, ale ne. Řekl jen, kdyby se něco dělo do těch čtrnácti dnů co jsem k němu objednaná, ať jedu do nemocnice. No poslední dobou přemýšlím, že začnu chodit jinam. Navíc je tam tento lékař už jen jedenkrát týdně a trefit se mu do volného termínu začíná být takřka nemožné.

lucinka58
12. bře 2015

@whoknows Víš co - doktor taky musí nějakou dobu počkat. To, že je těch jednotek zatím tak málo doopravdy o ničem nevypovídá a vlastně o ničem moc nevypovídá nic ani hodnota HCG, dokud není na ultrazvuku srdeční akce..... Vydrž - není kam spěchat. Celé těhotenství je očekání, to by ses prostě jinak zbláznila už na začátku 🙂

lencak80
12. bře 2015

@whoknows myslím si, že jeho přístup je zcela správný, to jen my tak plašíme. Chtěly bychom vědět vše hned, ale ani on to neví. Tkaže bych se řídila jeho radou a opravdu počkala na další kontrolu za 14 dní, pokud se něco má stát, tak se prostě stane. A ani ty ani on tomu nezabrání, takže bych se prostě radovala z pozitivních testů a a počkala, až bude něco vidět na utz a pak sradíčko. Tak to rpostě je, když mi vyšly pozitivní testy, tak jsem si zavolala na gyndu a Dr mě objednal až za 3 týdny. A byla jsem v pohodě, už bylo i něco vidět. Je to tak lepší než stále plašit!!! Někdy moc informací je opravdu na škodu. Teď mám nějaké zdravotní trable a když si něco přečtu tak je vše špatně, takže raději nic nečtu a uvidíme.

damaska
12. bře 2015

@whoknows Ahoj, jen souhlasím s
@lencak80 není kam spěchat. Já jsem si dělala testy hrozně brzo, 8 dní před termínem MS jsem měla pozitivní těhu testy. Pořád jsem na to myslela, dělala si další a další testy 🙂 . Bohužel jsem 4 dny před termínem MS začala špinit, takže k dr a začal kolotoč krevních testů a vyšetření a diagnóz. Hcg rostlo, pak ale klesalo, nebylo nic poznat. Mudr. nervozní, já zoufalá. Už jsem měla termín laparoskopii na kontrolu, zda se nejedná o mimoděložní těhotenství, pak se to nepotvrdilo, pak mě hrozila revize dělohy - no prostě týden plný stresů a slz. No a 4. den po vynechání MS jsem začala špinit, pak krvácet a nakonec vše odešlo. Mimi by bylo prý nemocné, tak to příroda zařídila po svém. Já mám ponaučení, kdybych netestovala, ušetřila bych si trápení. ☹ U Tebe bude určitě vše v pořádku, držím palce. Doktoři jsou na samém začátku bezmocní a tak to raději řeší radikálně - než přijít o pacientku (kdyby se potvrdilo mimoděložní). Takže pokud se nám povede další mimi - těhu testy dělám tak 1 týden po vynechání a dr. půjdu až tak v 7 tt 😉

whoknows
13. bře 2015

Holky rozhodla jsem se, že zatím na kontrolní odběr krve nepůjdu. Nechám tomu volný průběh. V noci jsem skoro nespala, mám z toho děsné nervy. A stejně by mi tam informace o aktuální hladině HCG k ničemu nebyla, když jdu na kontrolu až přespříští týden. Maximálně si občas udělám TT. Budu si jen přát, aby to dobře dopadlo.

Když jsem čekala svoji první holčičku, měla jsem několik dní pozitivní testy, za 14 dní jsem šla na kontrolu na gyn, kde nebylo nic vidět. Zřejmě jsem také měla nízkou hodnotu HCG, ale krev mi vůbec nebrali. Lékař mi tenkrát pohrozil mimoděložním těhotenstvím nebo cystou. Znovu mě objednal až za dalších čtrnáct dní. Ta nejistota byla strašná a těch čtrnáct dní mi přišlo jako celá věčnost. Nakonec při další kontrole objevil i srdecní akci, takže se mi ohromně ulevilo, ale ty nervy byly strašné. Vím, že co se má stát se stane a tím, že budu sama sebe "psychovat" ničemu nepomůžu, spíš naopak. Zkusím to vydržet v klidu 🙂

lloupacek
13. bře 2015

@whoknows napsala jsi to uplne presne! Nikdo by to lepe nevyslovil. Naprosto souhlasim. Mela jsem ted nedavno neco podobneho. Nizke hcg, stoupalo pomlau, carka na testu nesilila, bylo to o nervy. na UTZ nic, nakonec zacalo hcg klesat a ja jsem si rikala, jaky jsem blbec, ze jsem to vubec resila, kdybych nedelala testy a neresila to, nemusela jsem vubec vedet ze je to tak a cekala bych na ms. Je fakt ze ms prisla az 43 dc takze bych to stejne musela zacit resit, ale s tvymi slovy souhlasim a preju ti at je to v poradku.

whoknows
14. bře 2015

Tak mi dnes přítel přinesl digitální test Clearblue a výsledek je +1-2 týdny. Tak jsem z toho blázen. Znamenalo by to, že bych otěhotněla asi čtyři nebo pět dní před očekávanou MS. I když to mám teda hodně nepravidelné (cyklus někdy 20 dní a někdy 32), takže je možné, že ovulace proběhla až takhle pozdě. Zajímavé...

whoknows
16. bře 2015

A čárky sílí 🙂 Pomalu, ale přece...

jetynka
17. bře 2015

@whoknows Krásné čárky 🙂, držím pěsti ať sílí 🙂

ludul
17. bře 2015

@whoknows je tam 🙂 gratuluju 🙂

zdeni.r
19. bře 2015

Ahoj holky,uznávám,že tohle je velká ducharina,ale vidíte tam někdo něco? Jsem páko,že test vůbec dělám,jsem teprve týden po ovulaci....a tím mobilem taky nic moc...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru