Těhotenství a hCG. Máte někdo podobně?

15. srp 2022

Zdravim všechny , chtěla bych se zeptat zda máte někdo podobnou zkušenost. Byla jsem u dr někdy v 7tt a říkal, že na ultrazvuku to špatně vidí, ale velikost odpovídá. Poslal mě na krev hcg. Dneska jsem byla na kontrole a v 8tt jsem měla výsledek 80000. Dr říkal, že ultrazvuk mi dělat nebude, že je to malé a zítra si mám zaplatit další test na hcg, prý je to 5 den po 1 odběru a uvidí se jestli to stoupne 3x. Na ultrazvuk mě prý pozve později. Zítra bych podle menstruace měla být v 8+6. Přijde mi to divné. I to že si musím druhý odběr zaplatit. Nemělo by mít miminko srdce? Dr na moje otázky odpoví ať nejsem vyplašená, že se uvidí. Ale mám strach. Čekala jsem na 2 čárky na testu 4 roky. Děkuji za jakoukoliv odpověď.

nikol125
15. srp 2022

No ultrazvuk se co ja vim dela tedy vzdy, hlavne takto ze zacatku.. a ano srdicko uz by byt melo myslim ze i podle hcg uplne neuvidi to co na ultrazvuku.. zvlastni 🤷‍♀️

bertik20
15. srp 2022

Co doktor, to jiný přístup. Ten můj dělá uzt při každé kontrole. Minulý týden jsem byla na potvrzení těhu, odpovídalo 6+2 tt a viděla jsem tlouct ❤️. Vzal mi zrovna krev, dál průkazku a poslal na genetiku ( hlavně kvůli věku). Kontrolu mám za měsíc. Pokud máš pochybnosti, najdi si jiného doktora

autor
15. srp 2022

@nikol125 Děkuji za odpověď. Taky mi to přijde zvláštní. Vůbec nevím co si o tom mám myslet.

autor
15. srp 2022

@bertik20 Děkuji za odpověď. Jsem právě z toho přístupu překvapená. Vždy jsem byla spokojená. A je mi přes 40, tak to moc nechápu.

mydlova
15. srp 2022

Já jsem někde četla, že se v tehu nemá dělat často ultrazvuk. Mám pocit, že Velké Británii se dělá jen 1 za celé těhotenství. Že to není nejzdravější pro plod 🙂

autor
15. srp 2022

@mydlova děkuji za odpověď.

vladienka
15. srp 2022

To sa mi zda ako hrozna blbost ist znovu na hcg, ved v 9 tyzdni uz utz musi byt jasny

cuuza
15. srp 2022

Změnila bych lékaře, potvrzení srdeční akce a vyloučeni mimoděložního je snad samozřejmostí...

autor
15. srp 2022

@vladienka děkuji

autor
15. srp 2022

@cuuza děkuji. Zítra jdu ráno na krev a odpoledne k mudr.a uvidím co bude. Kdyztak změním lékaře. Jsem nechtěla být za histerku, která dělá ze všeho problém.

monika3456
17. srp 2022

Taky mi přístup nepřijde úplně ok. Já bych změnila doktora

susmevem
17. srp 2022

Kdy máš mít výsledky z krve? Jinak tedy předpokládám, že to bude asi tvoje první těhu, jinak bys měla s čím "srovnávat". Tohle jsem tedy nezažila nikdy. Srdíčko je standardně vidět cca v 6tt, nechápu doktorův přístup. Jestli se mu něco nezdá, má ti to říct narovinu a ne tě popotahovat po odběrech. Takže buď bych změnila dr, nebo bych mu řekla, že utz chci... držím palce, ať je všechno v pořádku ♥️

terkamamka
17. srp 2022

Ahoj, já měla u posledního posun také 2tt a jak píšeš ty s těmi testy silnou čárku až tak 4. Den po vynechání. Když jsem slyšela srdíčko oddychla jsem si ale cca 8tt krvácení a už jsem ani nedoufala, že to bude dobré vedle malého se udělala sraženina a já jsem se připravila na nejhorší (o těhotenství předtím jsem takto přišla, i když bylo slyšet srdce) Vzala jsem si volno, nohy tři dny nahoře. Za 14 dní budou malému tři roky ;)

l01991
17. srp 2022

Zvláštní... určitě by měl zrobit ut a ne tahat tě po testech...
@mydlova to je sice pravda ale na tom začatku by měl byt ut určitě (potvrzeni srdečni akce,zda je kde ma být a neni to mimoděložni...)

autor
17. srp 2022

Holky tak jsem byla u dr a výsledek hcg po 4 dnech od 1 odběru bylo 71000. Říkal trošku to kleslo a že uvidíme. Pozval mě v pondělí na utz a že rozhodne. Mám strach a vím, že když hcg kleslo není to nic dobrého. Už mám 1 sam.potrat za sebou a tolik jsem se radovala, že nekrvácím. A teď toto. Chtěla jsem to vědět narovinu, ale doktor ať vydržím. Chce se mi brečet a čekat do pondělí mi moc nepřidává... děkuji vám za odpovědi.

susmevem
17. srp 2022

No, klesající Hcg většinou nic dobrého nevěstí, zvláště tedy v tomto týdnu, ale snaž se být pokud možno v klidu a zbytečně se ještě víc nestresovat. Samovolný potrat to nutně značit nemusí... Držím ti moc palce, aby vše bylo v pořádku ♥️

kkacca
17. srp 2022

Ahoj, hcg mi kleslo cca o 4tisice a vše bylo v poradku, byl to vrchol okolo 100t s pak už kleslo, byla jsem myslim 10.tydne…Drzim palce

autor
17. srp 2022

@kkacca moc děkuji. Budu v 9+5 v pondělí tak mám strach

kkacca
17. srp 2022

Taky jsem měla, ale dopadlo to dobre, tak ať to vyjde 🙂

autor
17. srp 2022

@susmevem Moc děkuji za povzbuzení.

autor
17. srp 2022

@kkacca děkuji... budu pozitivní. Snad to dopadne dobře.

kkacca
22. srp 2022

Ahoj, tak jak to dopadlo?

susmevem
22. srp 2022

Taky mě zajímá, jak to pokračuje 🙂

autor
22. srp 2022

Zdravim Vás holky. Zítra nastupuji do nemocnice. Bohužel ❤️ nebylo....

susmevem
22. srp 2022

... to mě moc mrzí, jdeš na revizi? Já byla v pátek 😔, tak soucítím...😔

kkacca
22. srp 2022

Tak to me mrzi, ze to nemelo lepší konec..drzim palce, ať to vyjde, sama mam za sebou revizi a v tu chvíli mi to prislo jako konec světa, nakonec mam doma dvě děti..

autor
22. srp 2022

Holky děkuji moc. Jdu na revizi. Jednu jsem absolvovala v dubnu a teď znovu.. Jsem doufala, že to bude v pořádku.

autor
22. srp 2022

@susmevem To je mi moc líto, že to u tebe tak nedopadlo.

susmevem
22. srp 2022

... jj, bohužel no 😔. I mě je to moc líto, věřila jsem, že to bude v pořádku 😔

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru