Těhotenství? Nebo jen opožděná MS s Utrogestanem?

pupim
10. led 2014

Ahoj holky,taky se musim sverit.Kvuli nepravidelnemu cyklu mi doktor nasadil utrogestan,po nem se ms dostavila za 30 dnu,dalsi cyklus bez utrogestanu trval 39 dnu,proto beru utr.znovu,posledni ms byla 7.12,utr.jsem mela brat od 19.12.,ovulace probehla podle bt 23.12. (tj. 16.den cyklu) a do ted se nedostavila.Lutealni faze pry normalne trva 14-16 dnu,u me uz 18 dnů i po utrogestanu. Včera jsem to uz nevydrzela a udelala tt a vysel negativní, tak tomu nerozumim. Je mi divne,ze i po utrogestanu mam tak dlouhy cyklus,kdyz by ho mel upravit ☹ Navic bt se stale drzi vysoko ,37,1, ve středu dokonce 37,4.. Setkali jste se některá s tím?

honeypet
10. led 2014

@pupim já měla na úpravu Duphaston. Po Utrogestanu mi ms taky nepřišla a těhotná jsem tenkrát nebyla.

pupim
autor
10. led 2014

☹ Tak zkusím ještě nějaký den vydržet, jestli se dostaví sama...Jen mě překvapilo, že první měsíc po Utrogestanu dobrý, 30 dnů cyklus a tento měsíc zatím nic a je už 35.den cyklu. Ale u mě jsou dlouhé cykly normální...Jen mě zarazila ta ovulace 16.DC..

cabalkova
10. led 2014

@pupim A ty jsi zacala brat utrogestan uz pred ovulaci? On ji totiz blokuje, takze je otazka, zda skutecne probehla, i kdyz podle bt by to mela byt tutovka.

pupim
autor
10. led 2014

Pan doktor nařídil brát od 13.dne,schválně jsem se ho na to ptala a tvrdil mi,ze to těhotenství podpoří. Ma mou historii cyklu, tak snad ví, proc uz tak brzy.. a brala jsem ho 2xdenne 10 dnu..

pupim
autor
10. led 2014

Pan doktor nařídil brát od 13.dne,schválně jsem se ho na to ptala a tvrdil mi,ze to těhotenství podpoří. Ma mou historii cyklu, tak snad ví, proc uz tak brzy.. a brala jsem ho 2xdenne 10 dnu..

muddledgirl
10. led 2014

@pupim já ho brala dlouho,cykly mi krátil a vždy jsem to dostala do 10-i dnů....myslím,že tak by to i mělo být...zkus si zajít na provokovačku....dyžtak Ti naberou i hcg možná...

pupim
autor
10. led 2014

@muddledgirl Tak u ne od poslední tabletky to uz je 14 dnu,nemám s tim právě žádnou zkušenost, beru teprve 2.cyklus.A jak dlouho jsi utg.brala a od ktereho dne cyklu?Merila sis bt?

muddledgirl
10. led 2014

@pupim měla jsem to složitý...dlouho po vysazení ha /červenec 2011/ jsem neovulovala....provera na mě nepůsobila....kromě asi 4 měsíců jsem brala do září 2014....bt nemělo cenu si měřit,když jsem neměla ovulace.Po Nosifolu cca červen mě začal jeden vaječník ovulovat...Mezitím bylo IVF 2x a nějaké transfery...

pupim
autor
10. led 2014

@muddledgirl A jak jsi poznala,ze neovulujes?Ja jsem nevedela,jestli ovuluji,nepoznam to na sobe,tak jsem se s doktorem domlouvala,ze me v lednu vezme ns utz,aby se kouknul.jenomze jsem tam jeste nebyla,protoze ms nedorazila.Ale podle te bt jsem ovulovala, teda pokud to nezkreslil Utrogestan. .

cabalkova
10. led 2014

@pupim Utrogestan zvedne teplotu i bez ovulace a dokud ho nevysadis, nejspis to nedostanes. Beres ho furt pryc, nebo uz jsi vysadila?

pupim
autor
10. led 2014

@cabalkova neberu, mela jsem brat jen 10 dnu,tj.do 28.12,zacala jsem 19.12.,podle teploty proběhla ovulace 23.12,protoze mi teplota klesla a 2.den o pul stupne vylezla nahoru, od te doby se drzi pres 37°C.Taky jsem si myslela,ze mi teplotu zvedl utrogestan,ale na tabulce je videt,jak mi teplota klesla a pak vyletěla nahoru.Poslu sem foto.

pupim
autor
10. led 2014

@cabalkova Graf BT

pupim
autor
10. led 2014
muddledgirl
10. led 2014

@pupim tak já nemenstruovala ,tak to bylo jasný....po 60-i dnech jsem byla na provokovačce a takhle furt...po x měsících jsem chodia dva měcíce na folikulometrii...měří v určité dny folikuly.....

pupim
autor
10. led 2014

Jo az tak..hlavne ze se vam mimi zadarilo..

pupim
autor
11. led 2014

Tak teplota dnes zase vyssi 37,3...

muddledgirl
13. led 2014

@pupim to jo...nejlepší řešit i spermio,když to je kolem roku,snaženíčko.....

muddledgirl
13. led 2014

@pupim a co testy?Nic?

pupim
autor
14. led 2014

Tak už přišla, včera... ☹ Takže i po Utrogestanu mi zůstává délka cyklu 37, 38 dnů, musím dneska k doktorovi, co mi vymyslí, ať zbytečně nejím prášky, když mi délka cyklu zůstala stejná..

muddledgirl
14. led 2014

@pupim 😒 tak já utrogestan brala,abych to vůbec měla....NOSIFOL za mně... 😉

muddledgirl
14. led 2014

@pupim pak už je jen duphaston a to je na stejné bázi jako utroš...

muddledgirl
14. led 2014

@pupim ale ještě bych ho brala,nemusí se Ti to srovnat první měsíc....ale tak hlavně jestli ovuluješ.... 😉

pupim
autor
19. led 2014

Doktor mi bude delat ultrazvuk,mrzelo ho,ze se nestihl podivat na vysku steny v deloze,ale za tyden jdu na ultrazvuk,aby koukl, jak vypada ovulace,jestli probehne..

danahor
12. únor 2015

@pupim

Když utrogestan bereš před ovulací, tak to ovulaci vůbec neblokuje - pouze se v děloze vytváří takové prostředí, kde se případné oplodněné vajíčko neuhnízdí. O nic jiného nejde.

Já beru utrogestan už půl roku v kuse a mám ho brát 14. - 25. den, ale beru ho podle toho, kdy mám ovulaci (poznám ji podle cervikálního hlenu). Sice mám cykly zhruba stejně dlouhé, ale alespoň pod kontrolou a když chodím co 2 měsíce pro předpis na nové prášky, raději budu sledovaná, než-li něco zanedbat, kdyby se zadařilo...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru