Těhotenství při kojení

ronja55
6. kvě 2018

Hezký den, jsem 7 měsíců po porodu a syna stále kojim. S manželem používáme kondomy, ale dvakrát jsme měli minulý měsíc přerušovanou soulož s tím že se do mě neudělal. Menstruaci jsem dostala 3 měsíce po porodu. Mám ji hodně nepravidelně. Jednou po 30 dnech, jednou až třeba po 50-60 dnech. Už 5 dní mě pobolívá břicho a podbřisek, jsem hodně unavená a je mi celkově tak divně. Bojím se abych nebyla těhotná. Jak velká je šance že bych mohla bych v tom? Ani ne nevím kdy mám udělat test vzhledem k nepravidelné MS.

myjusiatko
6. kvě 2018

@ronja55 urcite je sance, i kdyz malinka (my prerusovali tri roky a otehotnela jsem planovane), ale spis mas jen delsi cyklus diky kojeni. Doporucuji ti si neco precist o symptotermalni metode a zkusit ji pouzivat. Zjistis kdy ovulujes a nebudes muset stresovat, proc mas dlouhy cyklus. 🙂

eviicka
6. kvě 2018

@ronja55 myslím že šance je hodně hodně malá, test si udělej kdykoli, pokud bys měla těhotenské příznaky, měl by ukázat těhotenství i test.

barchen
6. kvě 2018

@ronja55 Ja pri kojeni otehotnela. Ale menstruace uz byla pravidelna.

pavca1982
6. kvě 2018

Ta možnost tady klidně je.Taky kojím, taky jsme přerušovali a jsem v 11tt.

rebe
6. kvě 2018

Když máš ovulaci, můžeš otěhotnět, na délce cyklu nezáleží. Stejně tak může mít tvůj stav jinou příčinu. Test zkus klidně hned, pak po týdnu a pak zase po týdnu. Uvidíš. Ale pokud nechceš otěhotnět, tak přerušovaná soulož je při nepravidelné menstruaci hodně nejistá metoda 🙂

lussinka88
6. kvě 2018

Chi ja jsem 9mes po porodu. Mela jsem ms jen parkrat a i pres plne kojeni jsem otehotnela - zjistila jsem to az v 9tt 😂🙈 a to mame dceru z IVF 🙂

lussinka88
6. kvě 2018

9tt podle ultrazvuku. Ms jsem mela nekdy v listopadu - coz vubec nesedi...

sarkoc
6. kvě 2018

Kojím už 2 roky a 7měsíců a otěhotněla jsem už 2x v té době, a dvakrát úplně mimo očekávané plodné dny, jednou cca týden před ovulací, ted dokonce den po skončení MS...šance určitě je, kojení fakt není antikoncepce :D

journals
6. kvě 2018

😀 ano, je možnost že budeš těhotná. Přerušovaná soulož není metoda antikoncepce = můžeš otěhotnět. Stejně jako kojení, ani to nezabraňuje tomu, aby jsi otěhotněla. Ani když nemáš menstruaci tak to neznamená, že nemůžeš otěhotnět.
Já se už fakt bavím... tenhle dotaz je tu každý den, KAŽDÝ!!!

sarkoc
6. kvě 2018

jen bych teda ještě dodala, že já otěhotnět chtěla, tudíž jsem to neřešila...ale kdybych to neplánovala, tak přerušované souloži ani kojení tedy moc nevěřím...

ronja55
autor
6. kvě 2018

@journals Tohle všechno vím, proto taky používáme kondomy. Přerušovanou soulož jsme dělali 2 krát od porodu, a po těchto nervech už zůstaneme u starých dobrých kondomů. Chtěla jsem vědět zda byl někdo v této situaci a byl pak těhotný. Nemusíte mi hned nadávat. Nejsem blbá, vím jaké jsou rizika. A žádná antikoncepce není 100%. Syna mám pres HA a to jsem ji brala poctivě.

barchen
6. kvě 2018

@ronja55 Udelejte si test a uvidite. A z nekterych uzivatelek si nic nedelejte, nemysli to tak. My budeme mit deti brzo po sobe a to jsem starsi maminka a cekala jsem, ze si pockame 😁

journals
6. kvě 2018

Takv tom pripade nechapu co chces slyset. Zadna z nas tu vedma neni, aby ri rekla jestli jsi nebo ne. A kdyz jste spolu meli sex bez kondomu a vis jaka jsou rizika, tak s dalsim tehotenstvim musis pocitat...ano, zadna antikoncepce neni 100%, ale nejaka je na 10% a nejaka na 99%...

kosi_cek
7. kvě 2018

Pokud tě přicho bude pobolívat víc jak 2 týdny a MS se nedostaví, tak udělej pro jistotu test. U mě je to známka, že to mám očekávat, většinou to začne týden před, ale někdy i dva týdny, není to nikdy stejné, obzvlášť během kojení. Zatím bych se neznepokojovala. Kojení hýbá s cyklem tak, že člověka možnost těhotenství napadá v jednom kuse. Nejrychleji těhotenství většinou oznámí prsa(i když člověk nekojí), při kojení začnou být přecitlivělá, už jsem to zažia, ale šlo o plánované otěhotnění.

vevero13
7. kvě 2018

@journals taky má někdy pocit, že zas čtu bravo girl 🙂

prcekverunka
7. kvě 2018

@ronja55 No tak samozřejmě pokud máte sex, tak je možnost otěhotní vždycky. A především když máš cyklus - i když nepravidelný. My jsme s manželem provozovali několik let úspěšně přerušovanou soulož ( v době, kdy už jsme věděli, že by případně miminko nebylo problémem). a máme dvě plánované děti. Po porodu druhé dcerky jsme opět pokračovali v přerušované souloži a celou dobu v pohodě a teď mám měsíc do porodu - neplánovaně. Opět jsme ale v situaci, kdy jsme třetí miminko chtěli, i když o něco později. Jinak toto těhotenství bylo taky během poměrně intenzivního kojení, bohužel častý mýtus je, že kojení je něco jako antikoncepce.
Takže asi jediné, co můžeš udělat, je těhotenský test. Udělej jeden teď (nevím, jak dlouho jsi po možném oplodnění, pokud více jak 10 dní, tak to už může mít význam), druhý za týden a když budou negativní, brala bych to, že těhotná nejsi. Ovšem pokud miminko nechcete, asi by bylo vhodné používat spolehlivější antikoncepci.

nugetka20
7. kvě 2018

Od té doby, co jsem otěhotněla cca 5 dní před menses (jakože v úplně neplodné dny), už na nějaké vypočítávání nevěřím ani omylem. Udělat test, koupit kondomy.

ronja55
autor
7. kvě 2018

Díky všem, dnes jsem si dělala test a je negativni, zkusím ještě za týden. Miminko chceme až tak za rok a půl, tak ze bez kondomu už ne.

lucianna94
9. únor 2022

Dobrý večer, stejná situace jen bez menstruace, 2,5 měsíce po porodu. Je možné otěhotnění?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru