Těhotenství ve 14. Kdyby byl test pozitivní, co se bude dít?

justtyna
14. srp 2022

Dobrý den, mám naléhavý dotaz. Kamarád (17.let) měl ve středu nechráněný sex s jeho kámoškou (14.let), kdyby byl test pozitivní, co s tím? měl by on problémy se zákony a ona na sociálce?
Zítra si bude dělat test a jsme z toho všichni nervozní,
moc děkuji za jakoukoliv odpověď

zuzkasim
14. srp 2022

Justýnko, a třeba o Postinoru vám taky nikdo neřekl? Ten se totiž dá vzít do nějakých x hodin po styku, kdy už člověk aspoň vystřízliví a začne mu to myslet. To je nějaká móda lupat ve 14 bez kondomu? Jo, případné těhotenství by se řešilo se sociálkou a policií, je to nepříjemné, ale nic, co by vyřešit nešlo, spíš jde o tělo nastávající matky a plod. Při rychlém řešení s rodiči jde těhotenství přerušit medikamenty, něco to stojí, ale je to asi přece jen šetrnější než revize dělohy. Dovedu pochopit, že někdo začíná se sexem brzy, ale ten kondom je fakt základ, je i spousta pohlavně přenosných nemocí a zadělat si na problémy tohoto druhu je naprosto zbytečné. Jestli jsi kamarádka, dodávej informace a podporu, pokud by opravdu test vyšel pozitivně, urychleně to řešit s rodiči. Příjemné to nebude, ale rozhodně lepší jak to nechat vyhnít...

cuuza
14. srp 2022

Na testu uvidí něco nejdřív tak deset dnů po styku, takže zítra dělat test je celkem zbytečné.

katule1990
14. srp 2022

@justtyna Ano, řešila by to policie i sociálka. Dělat si zítra test, když styk byl ve středu, je úplně k ničemu. I kdyby těhotná byla, tak se to ještě neukáže. Test to chce udělat cca 14 dní po styku.

ellyem
14. srp 2022

😂

te_reza
14. srp 2022

Kamarádka 👌😂 když už musíte vrzat, tak se aspoň chraňte, vhodná ochrana se dá vygooglit celkem snadno.

justtyna
autor
14. srp 2022

@zuzkasim taky jsem si klepala na čelo že nejsou normální aby to měli bez ochrany hlavně v takhle mladém věku ty holky. fakt se modlime aby nebyla protože by to byl prostě problém když mají oba dva takové přísné rodiče

justtyna
autor
14. srp 2022

@te_reza říkejte jim, ne mě 😅 já se rády pouze ptám co nastane když už by ta holka byla těhotná, je mi jasný že z toho bude prostě průser ale tak i tak bych ráda věděla na co se připravit a čem je emočně podpořit

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru