V 1-2tt je hCG 46, je to opravdu málo?

asus
5. kvě 2014

posledni menses byla 4.4. těhu test byl pozit. ukazal těhu 1-2 týdny začala sem dnes krvacet byla u doktora, volala pani doktorka hodnota v krvi je 46 hcg prej je to strašně malo a je to asi odchazejici,leky jist nemám ☹,je to opravdu málo?mám to už vzdat nebo je šance že je to ještě těhotenstvi?

heliik
5. kvě 2014

http://www.orift.com/cs/hladina-hcg-moc-krev-54. Je mi líto, ale asi je to odcházející.. Vim ze je to těžké, ale asi je to tak lepší, ona to pozná i sama příroda, když je něco špatně... Prošla jsem si tím tak vim jak ti je..

somalicats
6. kvě 2014

Já měla vždycky hCG ze začátku nízké (kolem 50 v 1.týdnu po vynechání), rozjelo se to později (poslední hCG 50 v 1. týdnu po vynechání mi momentálně spinká 🙂 ). Horší je to krvácení, i když jsou ženy, co donosí i přes to, u mě krvácení vždycky znamenalo potrat. Nechci strašit, uvidíš.

ssarula
6. kvě 2014

přidávám se k somalicats, já jsem u prvního dítěte měla také hCG ze začátku nízké, že jsem v tom i test ukázal až po 20 dnech od vynehání a byl to 6tt a čárka na testu slabá. Záleží taky jak moc krvácíš, u prvního jsem také slabě krvácela, ale jen občas (v práci, po námaze nebo stresu, třeba půl dne jako slabší menstruace) a pak zase dobrý. Zbytek těhu bez komplikací, jen ten začátek byl horší. Doporučuji hodně odpočívat a moc na to nemyslet, věnuj se něčemu, co tě zaměstná, film, četba, něco vyráběj třeba z papíru :D

sarkad2856
6. kvě 2014

@asus Ano hodnota HCG nemusí být vždy dle tabulek,horší je to krvácení,pokud je jen krátké,slabé, šance tady je.Pokud odchází i kusy , tak bohužel

tinaella
6. kvě 2014

Taky jsem si tím prošla,dokonce několikrát,jak píší holky,pokud odchází i kousky sražené krve-bohužel,ale i po několika takových ,,nezdarech,, jsem ve 3Ott takže neztrácej naději 😉

leni84
6. kvě 2014

@asus Prošla jsem si tím dvakrát a u mě to potrat bohužel vždycky byl..☹

adelinka1
6. kvě 2014

@asus ahoj, já ti dám naději, měla jsem HCG 37/ to bylo v den očekávané menstruace, ve čtvrtek, zpětně to vycházelo na 4+0 t.t./, pak jsem byla na hcg v pondělí a to bylo 170 a za týden v pondělí už bylo 4400, já teda lehce krvácela a dr.mi dal utrogestan. Co se týče odcházející sliznice, tak to zas měla kamarádka během 5-6t.t. a donosila zdravou holčičku, též užívala utrogestan.

petapete
6. kvě 2014

mně to teda tak málo nepřijde, i podle té tabulky v odkazu je "norma" v tom 3-4.tt od hodnoty 5. mě spíš přijde zarážející takto brzy vyloučit léky na udržení - obzvlášt v případě toho krvácení, tam by podle mě nějaký utrogestan nebo něco podobného + ascorutin nebo podobná podpora na zastavení krvácení nebylo od věci ještě pár dnů nechat a rozhodnout se až podle dalšího vývoje...nic moc se tím neztratí - pokud to nemá dopadnout, stejně to nedopadne, ale v případě, že by mimi bojovalo, dostalo by větší šanci... Záleží na charakteru toho krvácení a jeho intenzitě...

adelinka1
6. kvě 2014

@petapete souhlasím, vždyť přeci záleží na tom kdy byla ovulace a pak uhnízdění

petapete
6. kvě 2014

@adelinka1 přesně tak, navíc každá žena a každé těhotenství se hodnota hcg může pohybovat různě - je to právě krásně vidět i v té tabulce, jak obrovský rozpětí je ještě pořád "norma" a značí prosperující těhotenství...

adelinka1
6. kvě 2014

@petapete ono se moc hcg takhle brzy neměří, takže bych asi trvala na opakovaném odběru po 3-4 dnech a podle toho bych dělala závěry

asus
autor
7. kvě 2014

@adelinka1
@adelinka1
@ssarula holky tak sem dneska testla a čarka zesilila mrkejte

prdecek
7. kvě 2014

já měla u malého hcg jen 22,4 jednotek 🙂 týden po vynechání a dneska mu je skoro rok a půl 🙂 držím pěsti!!!!

navíc příroda ví, co dělá, takže pokud je o špatné tak si s tím i poradí.

asus
autor
7. kvě 2014

@prdecekju to ste mě potěšila ,nicmeně čarka na testu zesilila ,tak to bude asi dobre znameni uvidime 😉

adelinka1
7. kvě 2014

@asus tak to je super, kdy jdeš k dr.?

anitram18
7. kvě 2014

@asus hele jsem na tebe fakt zvedava 😉

asus
autor
7. kvě 2014

@anitram18 ja na sebe taky 😅 a jakej je tvuj nazor pani d oktorko?

asus
autor
7. kvě 2014

@adelinka1 v patek nebo až v ponděli 😉

anitram18
7. kvě 2014

@asus hele s timhle nemam zkušenosti. ..do tabulek by to v krajnich hodnotach zapadalo...krvacis ještě?

adelinka1
7. kvě 2014

@asus jestli jsi přestala krvácet, tak bych šla spíš v pondělí, hcg by mělo být o dost vyšší a třeba by bylo něco vidět i na UZ

maudn
7. kvě 2014

já měla 10 a bylo to mimoděložní, operaci jsem měla asi po dvou trech týdnech kdy bylo hcg 200, a krvácela jsem

kvakuska
7. kvě 2014

@asus jelikož HCG v krvi začíná stoupat od nuly, musí přejít i přes ty nízké hodnoty, aby se dostalo k těm vyšším ... nejde o to zda první hodnota byla nízká, teď jde spíš o to jak stoupá ... stačí abys třeba neměla ovulaci předpisově 14DC ale třeba 21DC a hned se na to dá pohlížet jinak ...
... a pokud jde o to krvácení, já jsem regulérně a pravidelně menstruovala asi prvních pět měsíců těhotenství, zbylé čtyři měsíce jsem vždy v termínu menstruace silně špinila ... a nakonec jsem přenášela ... ne vždy musí být vše podle tabulek ...
... tím vším ti nechci dávat nějaké plané naděje, ale myslím, že šance tu ještě je 😎 ... držím palce! 🤐

kvakuska
7. kvě 2014

@asus ... a mimochodem, těhotenství se počítá od prvního dne poslední menstruace, takže 1-2tt vychází na přibližně na období ovulace ... při poslední MS 4.4. bys teď tabulkově měla být 4+6, tedy na konci pátého týdne těhotenství 😉

asus
autor
8. kvě 2014

@anitram18 ne už nekrvacim 😉 uvidim v ponděli no snad budu moudřejši 😉
@kvakuska no přesně to mě řekl muj doktor tak musime čekat no a děkuji vam oboum 😉

asus
autor
8. kvě 2014

@maudn to si krvacela cele dva týdny? 😕

maudn
8. kvě 2014

@asus klasicky přišla ms v termínu ale já dělala test den předem, pak ustala, pak za týden lehké krvácení až spineni, pak to už ustalo a pak to začalo růst při krvácení mi spadlo hcg na 5, asi odešla část, pak to začalo stoupat, ale s jedním vejcovodem mám dvě děti, jen pohlidej píchani a pulzujici bolest

maudn
8. kvě 2014

Jinak teoreticky si mohlaotěhotnět i 3-4 týdny od ms jako já a pak by tvé hodnoty nemuseli být nejhorší pokud jsi čerstvě těhotná

asus
autor
10. kvě 2014

holky tak v děloze nic nebylo v patek bych byla 5 týdnu , kontrola hcg v ponděli bylo 46 a v patek 45,8,na těhu už to nevypada prý tak jdu na kontrolni ultrazvuk ve středu, zase na krev,těhu test slabne tak snad klesa i hcg?ale asi ju že jo když slabne test, jinak ještě špinim tak se asi dočištuju,všwm děkuji za povzbuzeni a zkušenosti 😕 😉
@kvakuska
@maudn
@adelinka1
@prdecek
@petapete

adelinka1
10. kvě 2014

@asus tak to mě mrzí ☹ , alespoň že se čistíš sama a nemusíš na revizi

asus
autor
11. kvě 2014

@adelinka1 no snad nebudu muset stale ještě špinim ,snad to nic neni,břicho mě taky neboli tak snad je to ok

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru