Za jak dlouho můžu rozpoznat první příznaky těhotenství?

vojanda00
18. zář 2013

Ahoj holky,zajímalo by mě za jak dlouho můžu rozpoznat [[https://www.modrykonik.cz/snazime-se/priznaky-tehotenstvi/ | první příznaky těhotenství]]?Myslíte,že se to dá poznat pár dnu po ovulaci (nebo ještě během ovulace?)?Dnes v obchodě mi bylo špatně a prsa jsou jako by napnutá,jsem trochu utahaná. Vím,že to nemusí nic znamenat.....Taky by mě zajímalo,kdy nejdříve si můžu udělat testík ,ze kterého by se už dalo něco poznat? Byla bych moc ráda,kdyby nám to vyšlo ,snažíme se teprve první měsíc,ale to asi nehrozí ?!?!😞 děkuji za odpovědi

evulinkab
18. zář 2013

@vojanda00 během ovulace to určite nepoznáš, pár dnu po ovulaci už to poznat mužeš..ale zase co je to pár dnu, že?🙂Tři dny po ovulce ješte nic nepoznáš, týden PO už můžeš(pokud se mimčo zahnizdilo, už neco málo mužeš vysledovat)..nicmene psychika je mocná a i to, co jsi dřive mela jako příznak blížící se MS mužeš nyní brát jako těhotenství..takže určite je s testem dobré pockat až do vynechání měsíčků

kacenka1979
18. zář 2013

@vojanda00 aha tak tady jsi🙂 no cca 10-14 dní po 100% něco vidět bude ale to bys měla příznaky hodně brzy...ale možné to je každá to vnímá jinak ja teda prsa po 3 tydnech+ pobolivani v břiše jako při ms...to se roztahuje deloha to trvalo do 12 tt....pak klid blbě mi nebylo ani jednou zvracela jsem až koncem8 měsíce🙂 jednou...ale měla jsem desnej hlad a chutě...třeba vanocka s rajcetem...atd pak úlet na banány s kefirem🙂 a to už jsem šla na gyndu pro potvzeni a bylo jasno 7+3...srdíčko tlouklo ruce nožičky hlavička🙂 a bylo jasno!!!!! Hned jsem se zamilovala....jak nikdy🙂ještě že mi ten ultrazvuk ukázal🙂))))

kacenka1979
18. zář 2013

@vojanda00 jo ps unava byla taky jako prase ale tak 14 -20 dní po..

ladygodiva
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
luciliamord
19. zář 2013

@ladygodiva Nejlepší je "snažit" se, když jsi psychicky zcela v pohodě a nemyslet na to jen jako akt plození 🙂 Nechat to na přírodě 🙂 Zpravidla se uhnízdí, když to čekáš nejmíň

8051
12. zář 2014

Ahoj holky, jsem tady nová.Poraďte.Dělala jsem si 2.9.2014 těhotenský test a negativní,ěla jsem menstruaci od 3.9.2014 normálně bez zpoždění. 5.9. a 8.9.2014 jsme zapracovali na miminku a 10.9.2014 už byl na testíku slabý proužek a dnes též slabý proužek.
Myslíte že už jsem byla těhotná toho 2.9.2014 nebo až teď? Ale to mi příde ňák brzo abi se to na testu prokázalo.Má tedy někdo s tímto zkušenost?
Díky za radu.

damae
13. zář 2014

@8051 Ahoj, pět dní po oplodnění se ti pozitivní těhotenský test neukáže. Navíc se nestihne udělat ovulace dva dny po začátku menstruace. Můj typ je tedy, že jsi žádnou menstruaci neměla a byla těhotná už předtím. Gratuluju!

8051
13. zář 2014

Ahoj damae,děkuji moc za info,tak jestli jsem to dobře pochopila, tak už k oplodnění muselo dojít před 2.9.2014,že?Ted ale od středy trochu krvacim, ale dnes jsem si dělala TT a byl tam o něco silnější proužek.Tak jsem nebo nejsem těhotná a co to krvácení,pořad,díky moc,jsem z toho trochu vyjukana. ☹

karlajasmine
13. zář 2014

@8051 Zavolej si k doktorovi..jestli mas na TT dva viditelne prouzky, tak se objednej na vysetreni a oni ti urcite reknou vic a poradi..

karlajasmine
13. zář 2014

Jinak TT se ti ukaze pozitivni az nejdriv nejakych 12 dni po opolodneni, a spis az pozdeji, cca 17 dni po..takze pokud se ti ukazal pozitivni test, tak si odecti od toho nejaky 2 tydny a budes vedet, kdy jsi zhruba otehotnela. Ale krvacet bys nemela.. spinit trochu mozna jo, ale primo krvacet ne.. tak proto si co nejdriv zavolej k doktorovi, at ti reknou co a jak 🙂

8051
13. zář 2014

@karlajasmine ahojky,díky moc za zprávy. Určo zavolám v pondělí k doktorovi a domluvime se na kontrole.Mám už ráno i takoví divný pocity,hlava se mi točí a je mi mdlo.Prosím te,ještě bych se te rada zeptala,jestli třeba ty tehotensky testy neskreslila ta ovulace,nebo tomu věřit ze jsem těhotná.Díky moc. ☹

damae
13. zář 2014

@8051 Ahoj, ano, já bych to tak viděla. S tím krvácením bych se také raději zeptala doktora... Ale nevím, jestli s tím něco udělá...
Nicméně dokud ti sílí proužek, tak bych se radovala. Držím palce, ať to vyjde.

karlajasmine
13. zář 2014

@8051 Hele ja ti na to asi neodpovim..ja jeste zatim tehotna nikdy nebyla (teprve se snazime), a sama na sobe nejsem moc schopna ty ruzny pocity a cykly poznat..takze doporucuju zajit k tomu doktorovi a uvidis no 🙂 Uz jen zitrek a v pondeli uz budes objednana.. Drzim palce, at ti to dobre dopadne!

8051
14. zář 2014

@karlajasmine Ahojky,díky moc za podporu.Tak sem o tom všem přemýšlela co jste mi na to obě odpověděli, udělala sem zhruba od oka výpočty a zjistila ze toho 2.9.byla nejspíš ovulka a ted od 10.9.je menzes ale nejde mi do hlavy ze 12. a 13.9. -na TT byl slabší a pak trochu silnější prouzek.Někde jsem četla ze se stává ze z menzesem se tam zárodek neudrží a tělo ho vyloučí ale někdo prý ma menzes při prvním trimestru a zárodek je v pořádku,tak zítra uvidíme.Držet mi palce.Dík. ☹

8051
19. zář 2014

Ahojky,v úterý jsem zaběhla k doktorovi ale bohužel zatím nebilo nic vidět a tak mi vzali krev a mám hcg 186, je to nizoučký tak v pondělí jdu znava na kontrolu a krev.Byla sem zvědavá jestli už hcg stoupá a nejspíš ano.koupila sem si mamatest a druhá čárka je jen asi tak o stupínek slabší než ta kontrolní,žádné duchy už je pěkně růžová,tak snad bude vše v pořádku. 🙂 Tak už sem o něco klidnější a všem děkuji za podporu. 😉

damae
19. zář 2014

@8051 Tak supr, budeme držet palce i dál!

8051
19. zář 2014

@damae díky moc za podporu.Jen ještě, nevíš co na to mírné krvácení, doktor mi řekl že by se to melo srovnat, kdyz ne tak se na to v pondeli podiva ale je to dost neprijemne.Břicho mám takové nafouklé, nic mě neboli ale přesto bych už ráda nekrvacela.Co s tím? ☹

damae
19. zář 2014

@8051 Bohužel ☹ S tímhle zkušenosti nemám...

8051
20. zář 2014

@damae takmi kamarádka na to krvácení poradila ať si koupim ascorutin,tak ho mám od vcerejska doma a uvidim, co a jak.Zítra ráno si chystám udělat poslední TT jestli tedy opravdu hCG roste a v pondělí sem objednána k doktorovi.Zítra písnu, jak to vypadá. : 😝

damae
20. zář 2014

@8051 Tak snad to pomůže a bude vše OK!

8051
21. zář 2014

@damae tak dnes na TT zas o něco silnější druhá čárka, tak zítra uvidim co mi doktor řekne. Už konečně nekrvacim, jen trochu spinim, hurá prášky zabrali. Mám ze zítřka strach ale vypadá to nadějně. 😉

8051
22. zář 2014

Ahojky, tak doktor je tam dnes mimořádně až od 13hod. takže musím jít až zítra, protože mám dnes ňáké vyřizování.Udělala sem si test a ejhle, je o trošku slabší než v sobotu, tak doufám že to nebude nic vážného.Zatím sílil až dnes toto.Tak zítra uvidím, bojím, bojím. ☹

mirkapalcr
22. zář 2014

Ahoj, ja len, ze obidve moje dcerky nam vysli na prvy pokus, takze mozne je vsetko a drzim palce! Nech ste hlavne cela rodinka zdrava a v pohode!

8051
22. zář 2014

@mirkapalcr děkuji, tak snad to vijde,sice už doma mám dva zdraví kluky ale vždy jsem chtěla tři děti.
Dneska jsem si koupila TT clearblue a pozitivni : + 2-3 týden,tak se ani nedivim že doktor zatím nic nevidí a hCG je zatím 186.Zítra ale na kontrolu musím,tak snad bude vše o.k. 🙂

8051
23. zář 2014

Ahojky vám všem co mi držíte pěsti.Byla sem dnes na prohlídce a o žádné těhotenství se nejedná je vše tak jak má.Není tam nic co by to prý naznačovalo. Vzali mi krev a mám si zítra dopoledne zavolat.
Ňák to nechápu,když clearblue je na 99.9% spolehliví,je pravda že asi tam ještě stejně nic vidět není.Tak zítra uvidíme jaké mi řeknou hCG. 😒

8051
24. zář 2014

Tak mám hcg 273 a zíttra musím k doktorovi na ultrazvuk.Nevím tedy, co tam uvidí, když včera nic neviděl.Jen mě pořádně vyděsil.Tak uvidím ale dost se bojím, aby to nebylo třeba mimoděložní nebo tak něco. ☹

8051
25. zář 2014

@mirkapalcr ahojky tak dnes po vyšetření, doktor došel k závěru ze vacek tam viditelny neni ani tekutina a mimodelozni to není a nejspíš se jednalo o mikrotehu ale 100% jistotu taky nema.Tak ještě v pondělí na krev.Jen mě nejde do hlavy, že digitální clearblue mi ukazoval pozitivitu 2-3 týden,ale proužek na obyčejném testu je uz slabounky.Popravdě jsem se s tímto vůbec nesetkala.
Hlavně doufám aby vše bylo o.k. a byla jsem v pořádku at to vijde jakkoliJeště že mám doma už 2 raubíře. 🙂

mirkapalcr
25. zář 2014

@8051 Urcite to raz vyjde a budete sa tesit z tretieho dietatka. Ty mas oproti dievcatam, ktore este nemaju ziadne dietatko, vyhodu v tom, ze sa nemusis stresovat prilisnou snahou o dietatko. To je k dobru veci 😉 A asi si naozaj bola tehotna, ale doslo hned na zaciatku k potratu. V kazdom pripade drzim vsetky palceky, aby ste nemuseli na tretie dietatko cakat dlho!

stastnaivka
25. zář 2014

@8051 Buď v klidu, to je teď nejdůležitější. Měla jsem to podobně (akorát s výjimkou, že TT mi vyšel pozitivní asi až kolem 50 dne, protože ovulka byla na konci cyklu) - šla jsem k doktorovi a nic neviděl. Druhý den jsem si pro svoji jistotu a uklidnění udělala Clearblue a ukazoval totéž co tobě 2-3 týden. Na další kontrole za týden už byl na UTZ gestační váček a na další po cca 18ti dnech už jsem viděla srdíčko🙂 Doktor říkal, že na UTZ je to vidět tak od 5.týdne, myšleno od 1.dne poslední menstruace. Takže si myslím, že bys měla jít k doktorovi na kontrolu nejdříve zas za týden po digitálním testu. Držím pěstě, ať to dopadne tak jak si přeješ🙂

8051
26. zář 2014

@mirkapalcr
@stastnaivka Ahojky, děkuji za podporu.Tak včera jsem byla na kontrole a opět nic neviděl.Hcg mám cca 278 a je to prý hraniční, tak v pondělí opět na ultrazvuk + krev a v úterý mi řekne co s tímto dál.
Ale nejde mi do hlavy, jak to že hcg roste sic pomalu a na ultrazvuku ani náznak,myslím si že by to mělo nejspíš klesat než stoupat,že? ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru