Zánět močového měchýře - kdy mi zaberou ATB?

sova25
7. črc 2018

Ahojky, od středy beru antibiotika na zánět močáku (Furolin), k doktorovi jsem šla hned po protrpěný noci, abych nemusela na pohotovost a nenechala to zajít moc daleko, ale bolesti nějak neustupují, akorát, když si vezmu algifen, tak to trochu povolí, krev v moči taky vidím, dnes je tedy tmavší než byla ve středu a od oka jí tam asi bude víc, do toho jsem pořád hodně unavená, bolí mě hlava, mám zimnice a doslova trpím na wc. Mám od rána navíc takový divný tlak jakoby do místa, kde jsou ledviny. Ráda bych to vydržela do pondělí na urologii, ale asi budu muset na pohotovost už dnes co? Nebo máte některá zkušenost, že antibiotika začala zabírat až později? Kultivaci mi brali ve středu na urologii před nasazením ATB, ale výsledky kvůli svátkům neznám, takže nevím, zda jsou nasazený podle citlivosti. Samozřejmě ležím nebo teda spíš sedím na wc, jsem v klidu a teple a hodně piju+ jsem si nasadila lichořeřišnici ještě před těma atb hned večer v úterý, co mě to chytlo..Děkuji za rady

pavca1982
7. črc 2018

@sova25 Pít opravdu minimálně 3litry denně.Ty ATB většinou zaberou až tak třetí den po nasazení.Někdy se doporučuje ze začátku trochu zkrátit intervaly mezi podáním ATB.To znamená, že jestliže je Furolin po 8h.klidně vzít první den po 6h. Furolin je přímo na močové cesty a je to širokospektrální chemoterapeutikum takže by mělo zabrat.

sova25
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
alicie_k
7. črc 2018

Mně antibiotika většinou zabraly maximálně do 1-2 dní. Pouze jednou ne a to jsem potom skončila hospitalitovaná se zánětem ledvin. Nerada bych strašila, ale možná by bylo dobré se ukázat na pohotovosti pokud jde už bolest do ledvin...

sova25
autor
7. črc 2018

dr. mi ho naordinovala první dva dny po 6 hod., od včera ho beru po osmi hodinách, jinak díky za radu, jinak teď už mám v sobě 2,5 litru a to je teprve půlka dne pryč, takže s pitím problém nemám

sova25
autor
7. črc 2018

@alicie_k no mně to právě taky vždy nejpozději 3.den zabíralo a když ne, končila jsem na kapačce s ledvinama

alicie_k
7. črc 2018

@sova25 No v tom případě bych asi raději vyrazila...

klaarusa
7. črc 2018

Já pocitovala úlevu jiz druhý den...Poprve jsem se zánětem byla u praktika ten nasadil špatnou léčbu a po 4dnech, kdy neprichazela úleva, a já už pomalu škrabala zeď jsem skončila na urologii, kde jen kroutili hlavou....
Pokud to trvá již od středy, určitě bych navštívila pohotovost.

sova25
autor
7. črc 2018

@klaarusa trvá to od úterního večera, ve středu mi jen byla nasazena ta ATB

jitkavm
7. črc 2018

@sova25 Osobne bych se bala,aby se ti z toho nevyklubal zanet ledvin,pokud te boli zada v mistech,kde jsou ledviny.Podle me uz by se ti melo ulevit nez pritizit. Takze ja bych nevahala a na pohotovost jela hned.

sova25
autor
7. črc 2018

@jitkavm asi pojedu, jen čekám až nachytím víc jak pár kapek moči do zkumavky, protože v nemocnici by se mi to jistě nepovedlo

jitkavm
7. črc 2018

@sova25 To je rozumne,do pondeli daleko.Preji brzke uzdraveni.

priefi
7. črc 2018

@sova25 pokud se Ti to nezda, jed na pohotovost. Jinak by mohla pomoci lichorerisnice

sova25
autor
7. črc 2018

@priefi tu jsem nasadila taky hned s ATB a bez úspěchu

sova25
autor
7. črc 2018

@jitkavm děkuju

sova25
autor
7. črc 2018

@priefi
@jitkavm
@klaarusa
@alicie_k
tak jedu, teď jsem se změřila a mám 38,3, takže opravdu nečekám :(

ruzicka06
7. črc 2018

@sova25 Ty už máš asi dost rozjetý zánět...tak přeju, ať ATB brzo zaberou! Jinak klidně na pohotovost jdi, aby jsi neměla už třeba zasáhlé ledviny...ale snad ne. Jako prevenci doporučuju přípravek ,,Giga brusinky" - to už sice moc nepomůže na rozjetý zánět močáku, já je však začnu vždy brát, když cítím, že se s tím močákem něco začíná dít, třeba když prochladnu. A fakt to pomáhá. Už jsem si díky tomu x krát pomohla od toho, aby se zánět rozjel. Jako prevencu na to nedám dopustit!

oliva2
7. črc 2018

Pokud není úleva do tří dnů a to u mocaku bývá tak jsou špatná atb navíc zrovna furolin je hodně slabej i když se bere 3x denně. Mě ho dali v tehu a nezabral vůbec naopak přidala se krev a teploty takže špitál a jiná atb která zabrala okamžitě po dvou praskach .Nabylo to poprve co mi furolin nezabral nebo zabral ale do 14dni recidiva.

priefi
7. črc 2018

@sova25 jak to na pohotovosti dopadlo? Mam obavy, aby si Te s tou horeckou uz primo nenechali v nemocnici. Neco je spatne.

sova25
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
sova25
autor
7. črc 2018

konečně jsem teď přijela z pohotovosti, čekala jsem tam těch no skoro 6 hodin na urologa a výsledky krve a moče.....no je to špatný no, mám chycenou ledvinu, už byl vidět zánět i na sonu a kromě moče i v krvi stouplo CRP , kdyby to zítra nebylo lepší, mám si zabalit věci a přijet k hospitalizaci hned zítra nebo ještě líp navštívit v pondělí mojí uroložku (jiná nemocnice, jen teď mají dovolenou do neděle celý oddělení) a ta mě hospitalizuje, pokud se to výrazně nezlepší...k furolinu mi nasadili zinnat, že si ho mám brát až do toho pondělka po 8 hodinách k tomu furolinu, doktor se napřed tvářil co ho otravuju kravinama, když teda po těch x hodinách přišel a pak viděl výsledky a už se tvářil normálně- ne, fakt neotravuju na pohotovosti s banalitama, co by počkali do pondělí, ale lezu tam až když je mi hodně zle...
@priefi
@oliva2
@ruzicka06

priefi
7. črc 2018

@sova25 drzim pesti, at je lepe

alicie_k
8. črc 2018

@sova25 No tak nějak jsem si myslela, že to tak bohužel dopadne, jsem zdravotní sestra ale prožila jsem to i na vlastní kůži tak mi bylo podezřelé to že ty atb už dávno nezabraly a ta bolestivost zad...
Přeju ať je už konečně lépe!

sova25
autor
9. črc 2018

@priefi
@alicie_k
taky jsem skoro sestra a po zkušenostech mi byla divná ta bolest ledvin a že ta ATB nezabrala třeba do toho 3. dne a spíš se to stupňovalo........jinak teď už ležím necelý 2 hodiny na urologii, nakonec mě hospitalizovali a bolestí se sotva pohnu

priefi
9. črc 2018

@sova25 to je mi lito, snad se to brzy zlepsi