Zánět močového měchýře. Prý může znamenat těhotenství

terka80
1. zář 2006

Ahojky,uz 5 den me trapi zanet mocaku,brala jsem antibiotika a ponevadz jsem uz dlouho snazilka(3 roky) slysela jsem ze to muze znamenat zacatek tehotenstvi,pry zeny na zacatku tehotenstvi mivaji zanet mocaku,slysela jste to taky nektera z vas? Ten zanet mi zacal hned po ovu,take me boli podbrisek a mam strasne natekle prsa,a to uz tyden,dnes jsem 10 den po ovulaci a za 5 dni ocekavam menstruaci,muj cyklus je 28-29 dni dlouhy.

P.s vsem snazilkam drzim moc pestiky

bobovci1
21. črc 2009

bramburka, ak nemáš šancu ísť k lekárovi, tak si aspoň skoč do lekárne a kúp si urinal akut. malo by to po pár hodinách zabrať, ihneď si možeš vziať i 2 tabletky. mne to pomože stále, a ak máš pravidelné problémy tak je dobré brať na prevenciu uroval manosa. držím prsty nech ťa to čím skor prejde 🙂

petaov
17. kvě 2011

Můžou se nějaká antibiotika proti zánětu močového měchýře při kojení?

lynks
4. dub 2012

já to můžu potvrdit, na začátku těhotenství jsem měla zánět močových cest. Bolelo to, volala jsem na pohotovost, ale nakonec jsem nešla a dobře udělala, protože jsem byla těhotná cca 3 týdny a kdo ví co by ATB udělali s mimi. Já na to pila brusinkovou šťávu, pomohla, mají v DM nebo bioobchodech, je bez cukru a příjemně hořká.

llluckaaa
4. dub 2012

Já ATB na zánět močáku měla, předepsal mi je urolog. Jinak záněty jsem měla hodně často, ale pak jsem začala dávat preventivně každý den do snídaně brusinky, nosit pod tričkem košilku a myslet na pitný režim a tak nějak mě to přeslo. Teď už jsem zánět dlouho neměla 😵

naomi6
11. dub 2013

@llluckaaa Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. Minulý týden jsem nastydla, začal mě bolet podbřišek, často jsem chodila na wc, pálení při močení ale nebylo. Včera jsem byla u dr. Dostala jsem Cotrimoxazol Al forte, i přes to, že moč byla v pořádku. Nejsou to teda přímo ATB, ale chemoterapeutika. No a jsem dnes 1.DC. Chtěli jsme se začít snažit tento měsíc o mimi. Myslíte, že je to vhodné, když jsem teď na začátku cyklu nemocná? Nechci to zbytečně ohrozit. Co myslíte? 😒

llluckaaa
11. dub 2013

@naomi6 Po pravdě, já bych to neriskovala. Mimčo je na chemikálie citlivé hlavně na začátku, když se začíná tvořit to nejdůležitější 😒 Já s urologem propočítávala, v jakém jsem v týdnu, a když jsme zjistili, že v 15 tt, tak mi ATB předepsal. Kdyby to byl první trimestr, tak by mi je nejspíš nedal.
A proč jsi dostala léky na zánět močáku, když ho podle biochemie nemáš? 😕 Nemáš ho o kousek vedle? 😅 Mmchd, clotrimazol taky moc dobře znám, je to oblíbený lék mého tehdejšího gynekologa, ale když jsme řešili problémy v těhotenství, tak mi ho nepředepsal jako obyvkle, ale dal mi něco jiného (ale už si bohužel nemůžu vzpomenout co...). I příbalový leták říká: "V těhotenství (obzvláště během prvních tří měsíců) musí být pro užívání přípravku zvl᚝ závažné důvody. " Takže já bych snažení radši posunula, až budeš přeléčená a bude ti dobře, což by mělo být o cyklus později 😉

naomi6
13. dub 2013

@llluckaaa Moc děkuji za reakci, určitě to radši odložíme, stejně bych se bála. Nakonec jsem musela ty léky vysadit, bylo mi z nich zle. Tak jsem zvědavá, co v úterý kontrola. Ale dobře se stále necítím. Snad v květnu bude lépe. Díky a přeji pěkný víkend 😉

llluckaaa
13. dub 2013

@naomi6 Nemáš zač a držím palce, ať jsi brzy v pořádku a zadaří se. 🙂

labelaisabela
21. čer 2013

@kacerka
@kachnik
Holky mám teď podobný problém, prolévám se urologickým čajem a dneska jsem si koupila brusinky v lékárně jenže zatím to nezabírá :-/ myslíte, že je možné si vzít i víc tobolek denně? Na příbaláku je samozřejmě doporučená jen jedna denně...

buldrik
3. črc 2013

tak me to taky chytlo (jsem v 6tt). Z vlastni zkusenosti vim, ze samolecba u me nezabira (caje, brusinky apod), takze jsem hned prvni den naklusala k lekari a dostala atb, ktera jsou setrna k tehotnym.
Bud tohle nebo tyden ci vic trapeni a pak k doktorovi s mnohem vetsim zanetem, ktery by stejne nakonec lecil atb.

jinak urologicky caj mi moc nedoporucoval, pry to v tehu spis skodi.

sarkaocaskova
22. črc 2013

Ahojky holky, mám obrovský problém a nevím jak ho řešit. Snažíme se otěhotnět ale nejde nám to a to prý kvuli tomu že mám zánět ale ten zánět už trvá 2 měsíce a stále mi doktorka říká že se nemáme pokoušet o mimčo a ani spolu mít sex. Vyskoušela jsem už všechno ale když mi udělá doktorka vítěr stále mi vyjde negativní a zase mi řekne že mám pokračovat v léčbě ale ona mi ani nic nepíše jen si to kupuji v lékárně za těžké peníze něco co vlastně nefunguje. Tak nevím jak se mám a čím řídit! Děkuji za rady Šárka

pampeliska1
22. črc 2013

@sarkaocaskova vyměnit lékaře, aby udělal pořádné vyšetření a dle toho nasadil léčbu 😉

sarkad2856
22. črc 2013

@sarkaocaskova Ahoj,záleží jak silný zánět je,pokud je silnější sama si ho nevyléčíš,ale jak je již tady řečeno okamžitě bych vyměnila doktorku,není to sranda,zánět pak může být potom už i chronický!! Jinak jako prevence nikoliv lečba jsou brusinky,Třeba i sušené 😉

sarkaocaskova
22. črc 2013

já mám ale zánět vaginální podle lékařky ale bříško a ani jiné příznaky na to nemám tak nevím!

sarkaocaskova
22. črc 2013

proto si myslím že mi brusinky nepomužou ale ani léky které si mám kupovat! a navíc je u nich napsáno že se nemají užívat pokud chci otěhotnět- jsem fakt zmatená

sarkad2856
22. črc 2013

@sarkaocaskova mě říkala gyndařka,že brusinky jsou dobré i na vaginální záněty,pokud si koupíš sušené brusinky ve zdravé výživě neuškodí ti pro otěhotnění 😉

sarkaocaskova
23. črc 2013

Děkuji všem za rady, ale před rokem jsem gynekoložku změnila a asi špatně tahá ze mne jen peníze a utrácím je v lékárně za další léky které udajně mají pomáhat a ty peníze nejsou malé. Mě jde hlavně o to jestly se máme o mimčo pokoušet pokud mi lékařka stále tvrdí že tam je zánět a že se o mimčo pokoušet nemáme- i přesto se máme pokusit a nebo dát na její rady. Nevím si pomoci. Chtěla jsem vědět jestly s tím někdo z vás má skušenost! Děkuji

sarkad2856
25. črc 2013

@sarkaocaskova Asi bych se jen šla poradit k jiné doktorce či doktorovi máš na to právo a vzala bych nějáké zprávy.Při zánětu se moc nedoporučuje snažit,ty šance k otěhotnění jsou menší,ale i přes to všechno jsem četla že se to někomu podařilo,ale už je to riziko i pro mimi.Ono jak je člověk zdravý jde vše líp

misicka455
1. dub 2014

Holky neměl někdo zánět močáku a průjem . Od včera od rána mám průjem a k večeru se k tomu přidalo časté močení , tlak při močení až do pálení ☹((

v_anilka
15. pro 2014

Holky, nemáte někdo nějaké nové zkušenosti se zánětem moč. měchýře na uplném začátku těhotenství? Já teda ještě nevím, jestli jsem těhu, ale mohla bych být... jsem 22 DC. Mohlo by to mít nějaký vliv na plod?

niikol4
19. led 2015

Přeji krásný večer.Teď sem přijela z pohotovosti domů a zjistili že mám zánět močového měchýře.A chtěla bych se zeptat zda je normální že jsem přitom nedostala měsíčky těhotenství doktor vyloučil?

tarra27
19. led 2015

@niikol4 pokud jsi nedosala MS, udelej si test, než začneš brát ATB

niikol4
19. led 2015

ten jsem si dělala už minulí měsíc a nic a v nemocni mě dělali test a doktor říkal že nejsem.Tak jsem zmatená

tarra27
19. led 2015

@niikol4 pokud Ti delali v nemocnici test, brali Ti krev, tak tehotná nejspíš neudeš....

pro svuj klid si mužeš udelat sama doma tehotenský....kdy máš mít MS?? kdy by jsi mohla začít testovat??

a pokud tehotná nebudeš, nezoufej...ted se zalečíš a pak se zadaří... 😉

niikol4
19. led 2015

@tarra27 naposledy jsem to mela 17.listopadu a před 14 dny jsem byla u dr a ten že těhotná nejsem a že bych to měla do 14 dnů dostat jenže v té době jsem měla už bolesti v podbřišku v pátek jsem to měla dostat a nic.Krev i moč mě brali.Žádnou zkušenost s tím nemám.Jedno dítě už mám,ale už půl roku se snažíme o druhé a furt nic.moc děkuji

tarra27
19. led 2015

@niikol4 tak zajdi ráno do laborky jako samoplátce a nech si nabrat hormon hcg a uvidíš hned, pokud v krvi bude - předpokládám, že máš obavy kvuli antibiotikum....

niikol4
19. led 2015

@tarra27 mno přesně kvůli tomu,mám ho začít brát hned tak váhám zda si ho vzít nebo ne..

tarra27
19. led 2015

@niikol4 pokud chceš mít klid, zajdi ráno do laborky, nech si nabrat krev na hcg a vysledky jsou brzy....a podle me to do zítra počká...poznáš na sobě ovulaci?? že by byla šance vedet, kdy jsi zhruba otehotnela....

niikol4
19. led 2015

@tarra27 tak to vůcec neví,ale zkusím si udělat ráno test.

terkavlacilova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru