Zánět močového měchýře. Prý může znamenat těhotenství

terka80
1. zář 2006

Ahojky,uz 5 den me trapi zanet mocaku,brala jsem antibiotika a ponevadz jsem uz dlouho snazilka(3 roky) slysela jsem ze to muze znamenat zacatek tehotenstvi,pry zeny na zacatku tehotenstvi mivaji zanet mocaku,slysela jste to taky nektera z vas? Ten zanet mi zacal hned po ovu,take me boli podbrisek a mam strasne natekle prsa,a to uz tyden,dnes jsem 10 den po ovulaci a za 5 dni ocekavam menstruaci,muj cyklus je 28-29 dni dlouhy.

P.s vsem snazilkam drzim moc pestiky

babyna
1. zář 2006

terko a nejsi tehotna ? 😎

terka80
autor
1. zář 2006

Babyno nejsem,menstruaci ocekavam za 5 dni,coz jsem uz psala nahore.Proc se takhle ptas? znamena to ze bych mohla byt 😖

m23
1. zář 2006

Terka80: Mám stejné problémy jako ty 🙂 až na tu bolest prsou.To těhotenství mě také už napadlo!!Dvě moje kamarádky totiž dostaly zánět močáku v začátku těhu.Doufám, že jestli jsi těhotná tak ty antibiotika jsi dobrala už před tím než jsi eventuelně otěhotněla, jsou to mrchy!!!Jinak na ten zánět mám Urinal a piju čaj na ledviny od Teekane.Oboje je kdyžtak v těhu neškodné.

terka80
autor
1. zář 2006

m23: jak dlouho uz trpis na zanet mocaku? pred dvema roky jsem prodelala umele oplodneni a tyden pred testem jsem take mela zanet mocaku,v te dobe jsem uz byla tehotna ale nevedela sem o tom,bohuzel jsem pak potratila ☹
Antibiotika jsem brala jen dva dny,a take piju urologicky caj,dnes jdu na kontrolu k doc.tak sem zvedava jestli ten zanet jeste mam.Drzim ti moc pestiky,kolikaty dc jsi ted?

babyna
1. zář 2006

terko, holky tu popisovaly ze je na zacatku tehu bolely hodn prsa.nejsem odbornik, to bylo 1. co me napadlo.

lauriem
1. zář 2006

Tarko, já mám také příznaky močové infekce -. časté močení, píchání v moč. trubici a takové svírání v podbříšku. Včera jsem si vyšetřovala moč a žádné zánětlivé změny. Dnes mám // na těhotenském testu 🙂 Takže těhotná být klidně můžeš, pozor na ATB, dokud to nevyloučíš. L.

terka80
autor
1. zář 2006

Lauriem: moc ti gratuluji ke dvou // musi to byt krasny pocit 🙂
Dekuju za odpovedi a urcite vam dam vedet jak sem nakonec dopadla. 😎

m23
1. zář 2006

Terko, za celý život jsem měla jen jednou zánět močáku, před dvema lety.Bylo to klasické - nemohla jsem čůrat, děsně to bolelo atd.Tentokrát je to tedy po druhé a úplně jiné.Propuklo to minulou neděli, jen se mi ale těžko čůralo, žádné pálení ani řezání.Týden před tím mi tak zvláštně popíchávalo v podbřišku.DC je den cyklu? 🙂 Jestli ano tak 18tý.My hlavně na mimísku nepracujeme, chceme ještě počkat rok, rok a půl.Ale antikoncepci už neberu přes rok, je to jen na miláčkovi jak se uhlídá 😀 Je mi líto, že Ti to tak dlouho nevychází, ale třeba tentokrát to vyjde!!!! Těhu test si můžeš udělat ještě před menzesem, ale musí to být min.10 dní po styku o kterém si myslíš, že by mohl být oplodňovací 🙂 ale jestli se snažíte, tak oplodňovací může být každý, viď?

lauriem
1. zář 2006

terko, díky za gratulaci, je to super, ale moc čerstvé, ještě mi to úplně nedochází. Nejvetší pocit, který teď prožívám, je obava, aby vše bylo v pořádku. Držím palečky 😉

kacenka.p
3. zář 2006

Lauriem: Parada!!! Supeeeeeeeeer!!! Co jsem ti rikala? Ze budou dve carky! Mam z toho radost, jako by byly carky moje... 😀

lujza2
23. říj 2006

ahojte, mam podobny problem, zapal mocovych ciest, dostala som antibiotika, Amoclen, zatial som ich ale nevzala ☹. mam trochu strach, o 5 dni mam dostat MS, nemam sice ziadne priznaky tehotenstva, ale co ak nahodou... Na druhej strane sa bojim, aby som tym zapalom neublizila, no proste dilema 😒
Robila som si aj test, ale bolo mi jasne, ze nic neuvidim, som len 8. den po ovulacii a je to este vcas.
Nemate nahodou niekto skusenost s branim tychto ATB v obdobi, ked ste nevedeli, ze ste tehotne?
Zatial pijem urologicky caj a celkovo vela tekutin, bolesti nemam moc velke, len trochu, som bez teploty
dakujem

xctij01
23. říj 2006

Jé - holky, to jste mě potěšily🙂 Už od ovulace mám stálé bolesti v podbřišku a občas mě píchne na pravé straně. Bolest při čůrání sice necítím, ale jako bych měla podrážděný konec trubice /jako při cévkování/. Také beru Urinal, ale zlepšení vůbec nepociťuju. Hlavně mě děsí ta stálá bolest v podbřišku... Prsa mě vůbec nebolí, jen mě dost trápí záda. Teď jsem 18DC, tak uvidíme...

simik01
23. říj 2006

Ahoj všem... také jsem dříve trpěla na záněty moč.měchýře minimálně 1x za 2-3měsíce - až mi jeden skvělý pan doktor poradil pár věci a od té doby, co je dodržuji - mám klid! Tak aspoň pár základních.. :
1.Nepít minerálky..minerály ve větším množství dráždí ledviny a následně i moč. měchýř..
2. Po každém pohl. styku si co nejdříve dojít na WC (i když pravda - pokud se snažíte - je to trochu protichůdné.. 🙂 )
3. Nekoupat se v horké vodě! Pokud už je člověk "načatý" a má v sobě nějaké bacily - tak ty se v horké vodě "namnoží" a zánět je tu hned...atd.
Také se mi moc osvědčil extrakt z kanadských brusinek - prodávají v lékarnách je přírodní a volně prodejné - a skvělé působí. Urologický čaj mi už nepomáhal a tuhle je skvělá pomoc. Mám se stále u sebe a když se "necítím" -tak si preventivně jednu, dvě vezmu a mám klid!
Tak hodně štěstí při léčbě nebo "prevenci"..!!

mimmix
24. říj 2006

simik01-díky za rady, taky mě to trápí tak jednou za čtvrt roku. Ty minerálky by mě teda nenapadly, budu muset přejít na obyčejnou vodu. Brusinky jsem si koupila a beru jednu denně, tak snad zaberou. Díky!

ene
24. říj 2006

Lujzo, presne jak tu bylo psano, take sem pred mesicem vyzkousela kanadske brusinky, ladovali jsme se s nima s manzelem oba a za par dni bylo po problemu. Ted jsem si koupila ty silnejsi a rozhodne je chci mit doma porad po ruce. Jinak ja mam na urologickem caji psano, ze se nesmi uzivat v tehotenstvi...

zanetik
24. říj 2006

ahoj holky taky mě během 2 měsíců podruhé trápí zánět, teda myslím si že ho mám, ale přesně to budu vědět až ve čtvrtek mám jít na cévkování!BRR
Bolesti už nemám brala jsem Uroval, protože před 3týdny mi na Urologii nic nedaly, ale pořád mám kalnou moč a divně zapáchá!

kacerka
5. dub 2007

Holky jsem v 13 tt a protože mě po ránu pálí močová trubice a mám pořád nutkání na WC, tak jsem si pořídila brusinky v kapslích jako prevenci a úplně jsem se zapomněla v lékárně zeptat, jestli se smějí brát v těhu. Ale řekla bych, že asi jo. Co vy na to?

kachnik
6. dub 2007

kacerko, to určitě brusinky nevadí... taky je preventivně baštím.. protože záněty močáku jsou hrozný... už jsem je párkrát měla, už vím co mi rychle pomůže. Jinak brusinky neobsahuji žádné chemické a syntetické látky, je to jako brusinkový džus. Ten je taky dobrej... Pij urologický čaj a přidej si do toho vždy lžičku jedlé sody. Pa a ať se toho rychle zbavíš...

ammalka
6. dub 2007

Holky, jak se pozná zánět močáku? Mě bolí akorát podbřišek a cítím takový tlak když jdu na malou, ale pálení ani řezání necítím.

imzadi
6. dub 2007

Ahoj, ja ho melo nekolikrat:( priznaky : bolest v podbrisku, casta nutnost moceni, pri moceni to palilo nekdy az rezalo, ve vrcholu zanetu jsem mela v moci i krev:(

brala jsem urinal, ale doktor me od toho zaprisahal, ze nikdy nevidel tolik vaznych zanetu jako vidi ted, kdyz se lidi doma sami leci urinalem...doporucuji jit hned k urologovi, at se zbytecne netrapis...

kachnik
6. dub 2007

Ale zánět většinou trvá celý den a néé jen ráno.. tedy alespoň já to tak mývám... a s močí si klidně k doktorovi zajdi, pro jistotu. Mně to dělal i normální praktickej... Urinal jsem nikdy nezkoušela, ale slyšela jsem spíše negativa a navíc je dost drahej. Papa

martule20
6. dub 2007

Ahoj holky, tak já taky přidám jednu osobní zkušenost, i když asi o trochu horší, než máte vy ostatní... Já jsem se se záněty moč. cest natrápila loni a nikomu bych podobnou zkušenost nepřála! Podbřišek mě bolel téměř permanentně, i když problémy s pálením a řezáním kupodivu vůbec nepřišly, ale pak se přidaly bolesti v oblasti ledvin a to už asi tělíčko bije na poplach. Obvodní doktorka mě vyšetřila a řekla, že mám nález na streptokoka v hodnotě 3.1. ale že to je takový běžný nález, že se nemusím znepokojovat 😒 . Tak jsem se neznepokojovala, ale po víkendu v šílených bolestech už mě tam měla zase, tak jsem dostala ATB, že to pomůže. Během tří měsíců jsme se se streptokokem dostaly až na hodnotu 10,6 (a to už jsem měla třetí antibiotika za sebou!!!!!), takže jsem nakonec skončila na urologii. TAm mi udělali několik vyšetření včetně cystoskopie a IVU ledvin (do žíly vám píchnou kontrastní látku a udělají několik RTG snímků za sebou, aby zjistili, jak rychle látku ledviny vyloučí), no, všechno bylo v naprostém pořádku, streptokok v cévkované moči vůbec nebyl!, jen jsem stále měla v moči krev. Pak mi pan přimář na URL oznámil, že se vlastně z normální moči nějaký bacil moc poznat nedá, protože v pochvě žije streptokok běžně a pomáhá tam a když je v močových cestách, tak už je to průšvih. No a když si načůráte do zkumavky doma, tak ta moč samozřejmě sterilní není.
Každopádně mám několik rad, jak zánětům aspoń trochu předcházet:

1) veledůležité pravidlo: hodně pít.Aspoň 2 litry denně, v létě a při námaze víc.

2) pozor při otírání po návštěvě wc, neotírat se odzadu dopředu, abyste nezavlekly do moč. cest (a pochvy) bakterie ze stolice!!! Jsou to potvory.

3) hlídejte si schovaná záda (taky jsem dřív nosila krátká trička a bokovky a pěkně jsem na to dojela ☹ , teď už bez trička v kalhotech nebo košilky nevycházím 🙂

4) v létě pozor na plavky, mokré plavky podporují právě tyhle záněty

5) HOLKY, HLAVNĚ SI NA NÁVŠTĚVÁCH NEBO NA VEŘEJNÝCH WC NESEDEJTE NA PRKÝNKO!!!!!!!!!!!!!!

Tak všem držím palečky, ať se nemusíte s tímhle trápením potýkat, ona je to dost dlouhodobá záležitost. Jedna léčitelka mi poradila LAKTOBACILUS (nejlepší je SWISS, seženete v lékárně, na 30 dní stojí asi 175 kč), prý udržuje příznivé prostředí ve střevech, ženských orgánech a právě v moč. cestách. A taky prý funguje vitamin C, protože kyselé prostředí těmhle mrškám, co způsobují záněty, vadí. Tak zkuste.

kachnik
10. dub 2007

martule20 - noo potěž pán bůh, taky pěkný zkušenosti. Tak ať už se ti to nikdy nevrátí. Jinak po mých zkušenostech již holá záda taky vůbec nenosím. Když vidím mladé holčiny, jak mají i v zimě pupky ven, vždy si říkám, však počkejte, ono se vám tohle nevyplatí... 🙂

megy
10. dub 2007

taky něco přiložím:
před dvěmi léty jsem začala mít problémy - pálení, řezání, bolesti v podbřišku, tak jsem šla k doktorce - bylo to poprvé v říjnu, ta mi předepsala clotrimoxazol a myslela si, že je to vyřešené. To zabralao tak na 2 dny - pak to vymizelo a doktorka byla spokojená. Bolesti v podbřišku byly nadále. Po 2 týdnech se to obejvilo opět a tentokrát s krví v moči. neudělala mi opět žádný rozbor moče a napsala Nolicin, ten zabral taky. Po 2 týdnech opět, což už mě přestalo bavit a řekla jsem ji na rovinu, co je to za doktorku, která neuděla žádný rozbor moče v laboratoři ani orientačně, zvlášť když jsem zdr. sestra. Tak mi udělal alespoň orientačně rozbor a napsala opět nolicin. Ten zabral,a le ne na dlouho. Změnila jsem doktorku. Podotýkám, že můj denní příjem tekutin se pohyboval okolo 4 litrů - urologické čaje, obyčejné čaje minerálky.
Moje nynější doktorka se při první návštěvě zděsila a okomažitě jsem ten den šla na urologii. Tam při mikroskopii zjistily pouye leukocyty a krev v moči, řekli mi, že ty prášky - clotrimoxazol mi mohly ještě ublížit, protože to jsou prášky na gynekologické problémy. Nasadily mi forcid solutab dvakrát po sobě a jelikož se to znovu objevilo i v lednu, tak mi chtěly udělat cystoskopii. Ta se ambulantně nepovedla, jelikož se milý pan doktor nemohl trefit do močové trubice. Tak mě poslaly na celkovou anestezii.
Po výkonu mi doktor na velké vizitě řekl, že to mám z přílišné sexuální aktivity a že jsem měnila partnera, tak jsem ho před všemi dořvala, že jak to vůbec může říct, když mám stálého partnera už skoro 5 let, nevím co je pohlavní styk už od října a že pokud někdo zavinil to, co se dělo, tak moje bývalá praktická doktorka. Ten zrudl, začal se mi omlouvat a od té doby jsem bez potíží.
Začala jsem papat brusinky, piju dodnes tak 2,5-3,5 litru - doma mi říkají houbička a jsem v klidu 😉

e1971
30. kvě 2007

Ahoj holky,taky přidám svoji trošku do mlýna.
Já mívám zánět močáku tak 1krát za tři měsíce,pokaždé jsem na to dostala ATB a zvládlo se to,ale už mě to začalo pěkně otravovat,tak jsem v zimě udělala opatření: konec krátkých triček,dostatečný pitný režim a čurání před i po sexování a měla jsem pokoj půl roku až do ted.
Jsem v 8t a minulý týden se mi to znovu objevilo,bohužel jsem pěkně blbá a můžu si za to sama,bylo teplo tak jsem znovu vytáhla krátké trička,takže mi táhlo na záda, vzhledem k tomu že mám těhu nevolnosti tak ani s pitným režimem to nebyla žádná sláva a potvora močák nečekal a už je to tu,dostala jsem na urologii ATB,liju do sebe čajíky (i když mi vůbec nechutnají a zvedá se mi z nich žaludek) a doufám že to brzo vyléčím.

stronca
12. čer 2007

😝 Cau holky,
mne zanet mocoveho mechyre trapi, uz 1 a pul roku.
Bohuzel si za to muzu sama. Nosila jsem minysukni v ledovem pocasi a 2krat jsem zanet prechodila. Samorzejme se mi vratil a to vzdy v horsi podobe.
Nakonec jsem vyhledala radu doktora, ktery mne poslal k urologovi.Dostala jsem antibiotika, ale po 14 dnech zanet prisel znovu a pak zase znovu. Vyzkousela jsem troje antibiotika a ty posledni spolu s vitaminy mi snad pomohly. Ale dobre to neni snazim se pit hodne vody, nepit kavu apd.
Ale ziju v cizine a opravdu nenavidim kdyz tady musim k urologovi, ktery neumi mluvit anglicky a ja zatim moc neovladzam jeho rec. Tim padem domluva je tezka a trochu si myslim, ze on si mysli ze prehanim, ale proc bych lhala o necm takovem?
Prosim o vsechny rady jak preventivne zabranit tomuto neprijemnemu onemocneni. Dekuju

bramburka
20. črc 2009

holky, mam strasne paleni a krev v moči, au au au, jsem na chalupě a nemůžu spát!co mám dělat?

ploucnice
21. črc 2009

ahoj bramburko, záněty močového měchýře jsem měla pravidelně po měsíci a to jak v létě, tak i v zimě, jediné co mi vždy pomohlo, tak byla antibiotika, teplo, hodně pití tekutin, ale třeba vody, protože urologický čaj ve velkém množství mi na urologii vůbec nedoporučili, že prý je lepší pít spíš vodu. po ÄTB byl pak na chvíli klid, ale nakonec mi pomohlo až rozšíření močové trubice a bylo po krvi v moči. takže bych ti radila, abys šla nejlépe hned dnes s močí na urologii, není sranda si s tím zahrávat. Vždy jsem to nechávala, že to nějak přišlo, tak to i odejde a bez pomoci pana doktora bych měla zkaženou každou letní dovolenou a vůbec všechno. přeju ti, ať to brzy odezní.

j.cien
21. črc 2009

Take to znam,byly doby,kdy jsem cele noci sedela ve sprse,poustela si horkou vodu na bricho a pritom jsem curala krev...na urologii jsem byla jako doma-des bes....
Doporucuji hodne pit,z bylinek vse krome maty a pit teple a proste pit a curat a takto dokola...rozhodne nezadrzovat moc,po moceni jeste "vytlacit"zbytek z mocoveho mechyre,pred a po styku se poradne umyt.
Na akutni zanet,pokud je bakterialni pomuzou jedine ATB..jinak se da zkusit hned od prvnich potizi-nez se to "rozjede" Staphysagria 9CH+Cantharis 9CH stridave 5gr kazdou hodinuaz do pocitu ulevy...a potom dlouhodobe brat brusinky v tobolkach.
Na akutni bolesti pomuze Algifen popr.Spasmed,ale to nic neresi,jen to ztlumi bolest.

Dilataci/rozsireni/moc.trubice jsem odmitla,zatim se mu uspesne vyhybam 😉 a posledni 2 roky mam naprosty pokoj,ale je to hodne podmineno i psychikou...jakmile se vystresuju,okamzite mam zanet mocaku...
Tak hodne stesti do boje s mocakem! 🙂

bramburka
21. črc 2009

díky holky, dostala jsem u Dr. aTB a hodn špiju, zdá se to lepší!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru