Zapomněla jsem 1 tabletu HA, co teď?

clare379
13. srp 2013

zapomněla jsem HA v 1. týdnu užívání a teď jsem si přečetla, že bych mohla být těhotná. Ted jsem už na konci platíčka. Co mám dělat? 😨 Zrovna jsme byli s přítelem na dovolený a nijak jsem se po tom nepídila, prostě jsem si vzala další den 2 tablety.

speedygon
13. srp 2013

Stačí se podívat do letáčku, jak postupovat nebo najít na netu. Ono záleží na tom, kterou tabletku zapomeneš brát(možná jen u určitého typu antikoncepce)...tady radu nehledej...taky záleží na tom, kdy jsi ji jako vzala dodatečně-v jakém časovém intervalu od doby, kdy ji máš brát normálně...je toho více...

blahova_andrea
13. srp 2013

no já myslím, že teď už je to jedno. nezbývá než čekat jestli přijde MS a pak teprve řešit danou situaci. tabletku sis nezvala, sex jsi měla a na postinor je pozdě. já brala prášky vždy jak jsem si vzpomněla, nebyla jsem schopná se to naučit pravidelně a naštěstí asi nejsem extrémně plodná, protože z toho nikdy "NIC" nebylo. jinak ti samozřejmě na otázky nejlíp odpoví tvůj gynekolog 😉

vondracek
13. srp 2013

Být tebou, jsem klidná. Než jsem měla jako HA NuvaRing, tak jsem občas tabletu taky zapomněla... A těhotná jsem neplánovaně nebyla ani jednou. Počkej do menstruace, která tě utvrdí že je vše OK. Pokud se i tak bojíš, udělej si test - mama-test stojí v lékárně 40kč a jsou tam 2. ;)

adeala
13. srp 2013

@clare379 ak to bolo v prvom týždni, tak ste sa mali ďalších 7 dní chrániť aj inak, s tým teraz už moc nespravíš 😅 ale tá šanca otehotnieť aj tak nie je nijak vysoká..

clare379
autor
14. srp 2013

ale pokud bych opravdu byla těhotná, tak aby nebyl nějak poškozen plod, když jsem tu HA brala, toho se bojím ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru