Zpožděná silná menstruace, rostoucí, ale nízké hCG

mala_carodejka
22. dub 2014

Ahoj, obracím se na vás všechny asi tak jako všichni tady, v poměrně zoufalé a dost nervově vypjaté situaci.
Ovulaci si neměřím, většinou ji jen "cítím" a bývá cca 17.DC, menses vcelku pravidelné v posledním půl roce 27-29.DC. HAK neberu 2 roky.
Pracuju ve zdravotnictví, proto znám hodnoty hCG, jinak bych na gynekologii šla asi mnohem později (bohužel jsem to tak neudělala).
Měla jsem zpozdění MS - 31. DC - hCG 14.
- 32. DC se dostavila MS, která normálně proběhla jako jakákoli jiná (cca 4 dny silnější, pak došpiňování)
- 38. DC jsem si "pro jistotu" vzala kontrolně hCG - 227, šla jsem na gyndu, UZ bez nálezu
- 39. DC hCG 330
- 41. DC hCG 860, UZ bez nálezu
Nemám klinicky žádné potíže, stále ještě lehce špiním (od začátku MS dnes 10.den).
Samozřejmě je největší obava mimoděložní. Zítra mám kontrolu.
Pořád přemýšlím, že pokud bych měla posunutou ovu, hodnoty by ještě nemusely být tak vysoké, navíc na UZ by nemuselo být nic viditelné
Pročetla jsem tady asi většinu příspěvků, mám nervy na pochodu..
Pokud by toto těhu odešlo, jsem s tím naprosto srovnaná, to je přírodní výběr bohužel. Ale ukrutně se bojím toho, že je to mimo dělohu..
A tak hledám případně podobné zkušenosti, vím, že to neodhadne dopředu nikdo, každá jsme jiná..ale i tak..člověk v těchto chvílích hledá jakoukoli podobnost a aspoň minimální naději, že se to vyřeší třeba "samo", bez nutnosti zákroků.
Děkuju za každý příspěvek.

catchulinecka
26. dub 2014

@mala_carodejka týýýý jo, naprosto smekám před tvým přístupem a optimismem, tvým příspěvkem si mi malinko pomohla, ač se to nezdá 🙂 jsi fakt silná a já musím být taky. Jsme přece ženy a ty jsou předurčené k tomu být silné 🙂 Sice ta cesta ke štěstí je opravdu někdy dost trnitá, ale bohužel, o to třeba hezčí bude ten cíl 🙂 Kééééž by, moc bych to nám všem ženám přála 😉 jaký máš prosím tě teď výhled do budoucna? Mně moc nechtěli nic v nemocnici říct, že to musí můj gynelolog, tak moc nevím, ale co jsem zatím četla, tak snad 6 měsíců pauza???? :-O to je docela dost... ☹

nolies
26. dub 2014

@mala_carodejka Ahojky, já taky patřím mezi ty, co mají pouze jeden vaječník a vejcovod (kvůli cystě). A chtěla bych tě moc podpořit tím, že jsem otěhotněla přirozeně a porodila zdravýho chlapečka. Žádné další následky operace neměla, MS mám pravidelnou i s ovulací. Držím pěsti a hodně sil. 🙂

mala_carodejka
autor
26. dub 2014

pokud jsem jenom trochu pomohla, jsem ráda, i když jsem v to moc nedoufala, sama vím, jak jsou někdy slova strašně málo, ale chtěla jsem ti vnést aspoň trošku úsměv na tvář, musíš to aspoň zkusit.. když ne hned, tak si dej chvíli čas a ten vyplň buď bytím s partnerem, jeďte na výlet, udělejte si volno a nebo se starej jen sama o sebe, pěkně si hýčkej tělo, dej si vanu (i když to asi teď se stehama ne, tak aspoň voňavou sprchu), namaž se krémem, odpočívej a měj se ráda a buď ráda, že jsi přežila !! 🙂 vážně ! to pomůže a pak se do toho znova pusťte 🙂
Já se domlouvala na asi 3 týdnech sexuální abstinence a 3 měsících do opětovného snažení - takže 3 měsíce se cíleně nesnažit počít a nějak se chránit..některé ženy ale začaly už po dvou...já si myslím, že není kam spěchat, dej tělu odpočinout..bude dobře, opravdu *

mala_carodejka
autor
26. dub 2014
mala_carodejka
autor
26. dub 2014

@nolies děkuju ! jsem ráda za všechna slova a sdělení tohoto typu 🙂 sice se mi pořád do hlavy dere ta otázka, proč se to stalo, jestli tam byl srůst, jestli infekce, jestli jestli..ale na to nikdy nepříjdu..podle hodnocení by druhý vejcovod a ostatní organy měly být uplně v pořádku, takže jdu životu vstříc, už musí být dobře..musí 🙂

nolies
26. dub 2014

@mala_carodejka Mimoděložní těhu jsem neměla, ale tenkrát ve 22ti letech mi obrovská cysta zlikvidovala komplet levou stranu, bylo to tak tak ☹ Hodně jsem to obrečela a hrozně jsem se bála co bude dál. Ale dr. mě ujišťoval, že druhý vaječník a vejcovod zkontrolovali a že je v pořádku. A opravdu MS došla na den přesně a dokonce se mi cysklus zkrátil. Miminko si k nám nějakou dobu cestu hledalo, ale dočkali jsme se a teď plánujeme druhé.

nolies
26. dub 2014

@mala_carodejka Určitě se dočkáte i vy. Mě dr. řekl, že ten jeden vaječník (vejcovod) nahradí oba dva a opravdu to tak je. 🙂

mala_carodejka
autor
26. dub 2014

já v to doufám a věřím..nic jiného nám ani nezbývá 🙂 určitě se budeme snažit, aby si ten mimín měl jak k nám tu cestičku najít 🙂

nolies
26. dub 2014

@mala_carodejka Určitě jo, chce to jen čas - blbý klišé, ale je to tak.

mala_carodejka
autor
29. dub 2014

@nolies střídá se mi optimismus s depresí, zatím nevím uplně, jak to uchopit, jak se uplně srovnat..zpočátku to paradoxně vypadalo snadněji..nevím, jak se zbavit toho dopředného strachu, co bude dál a pokud se nám podaří, tak aby to bylo tam, kde to správně být má..
je to celé takové nějaké relativní a stresové..naštěstí mě drží manžel a pár zasvěcených přátel, to je obrovská pomoc..a obzvlášť můj muž mi dává pocit, že ať už to bude jakkoli, tak to spolu zvládneme

nolies
29. dub 2014

@mala_carodejka Tohle všechno znám ☹ Ale věř mi, že bude líp. Pořád máš velkou šanci mít miminko přirozeně. Pokud ti MS nastartuje dobře, tak za 3 měsíce už může být mimísek na cestě 🙂

mala_carodejka
autor
29. dub 2014

@nolies budu věřit a nějak se na to snažit nemyslet..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru