Zpožděná silná menstruace, rostoucí, ale nízké hCG

mala_carodejka
22. dub 2014

Ahoj, obracím se na vás všechny asi tak jako všichni tady, v poměrně zoufalé a dost nervově vypjaté situaci.
Ovulaci si neměřím, většinou ji jen "cítím" a bývá cca 17.DC, menses vcelku pravidelné v posledním půl roce 27-29.DC. HAK neberu 2 roky.
Pracuju ve zdravotnictví, proto znám hodnoty hCG, jinak bych na gynekologii šla asi mnohem později (bohužel jsem to tak neudělala).
Měla jsem zpozdění MS - 31. DC - hCG 14.
- 32. DC se dostavila MS, která normálně proběhla jako jakákoli jiná (cca 4 dny silnější, pak došpiňování)
- 38. DC jsem si "pro jistotu" vzala kontrolně hCG - 227, šla jsem na gyndu, UZ bez nálezu
- 39. DC hCG 330
- 41. DC hCG 860, UZ bez nálezu
Nemám klinicky žádné potíže, stále ještě lehce špiním (od začátku MS dnes 10.den).
Samozřejmě je největší obava mimoděložní. Zítra mám kontrolu.
Pořád přemýšlím, že pokud bych měla posunutou ovu, hodnoty by ještě nemusely být tak vysoké, navíc na UZ by nemuselo být nic viditelné
Pročetla jsem tady asi většinu příspěvků, mám nervy na pochodu..
Pokud by toto těhu odešlo, jsem s tím naprosto srovnaná, to je přírodní výběr bohužel. Ale ukrutně se bojím toho, že je to mimo dělohu..
A tak hledám případně podobné zkušenosti, vím, že to neodhadne dopředu nikdo, každá jsme jiná..ale i tak..člověk v těchto chvílích hledá jakoukoli podobnost a aspoň minimální naději, že se to vyřeší třeba "samo", bez nutnosti zákroků.
Děkuju za každý příspěvek.

mattie
22. dub 2014

@mala_carodejka pri tej MS, odchádzala ti aj sliznica normálne?

mala_carodejka
autor
22. dub 2014

ano..na tom UZ po proběhlé MS jsem měla sliznice pouhé 2mm, v tom kontrolním UZ 5mm...takže to celé odkrvácelo..což je právě divné i na to mimoděložní, tam většinou aspoň nějaká sliznice zůstává taky, neodkrvácí rovnoměrně celá..muselo by to prostě být asi buď uplně ranné a nebo je to jinde.. nebo nevim 🙂)pocit strašnej to je..

mattie
22. dub 2014

@mala_carodejka je to hodne divné, pretože síce píšeš, že nízke hcg, ale hcg máš úplne normálne (ja som mala ešte o trochu nižšie hodnoty dokonca) na tú ovuláciu na 17DC a ešte ti aj krásne stúpa 😕 Byť tebou, tak by som rozhodne navštívila ešte iného doktora. Alebo aj troch. Asi som ti moc nepomohla, prepáč.

mala_carodejka
autor
22. dub 2014

ale jo, pomohla, já jsem šťastná za každý koment 🙂 je to uplně přesně jako že "tonoucí se stébla chytá", přesně tak se cítítm, protože nejde dělat nic jiného, než čekat..na gynek říkali, že by to hcg mělo být už mnohem vyšší, kdyby to bylo v děloze..tak uvidíme, dám vědět

prdecek
22. dub 2014

hcg může způsobovat i cysta, ale tu by už na ultrazvuku asi viděli. Potom ještě nějáká nádorová onemocnění, ale to nechci strašit. Držím pěsti, ať je to vše v pořádku a dopadne to dobře.

mattie
22. dub 2014

@mala_carodejka no napr. aj tu máš tabuľku http://www.zbynekmlcoch.cz/informace/medicina/a... a keď si to vypočítaš k tej ovu na 17DC, tak ti to vyjde úplne krásne. Plus sa ti normálne zdvojnásobuje, čo by pri mimomaternicovom nemalo, tam by práve malo stúpať pomalšie, ale tebe to vychádza úplne super, keď si mala na 31DC 14hcg, tak na 38DC by si mala mať cca 224 a máš 227. Som tu kvôli tebe robila matematické výpočty 😀 Inak je podľa mňa dosť možné, že ti to berú "klasicky", tzn. ovu na 14DC a to by potom nevychádzalo (tiež som s tým mala problém a to som mala ovu až 31DC! a oni to nechceli pochopiť.. )

mala_carodejka
autor
22. dub 2014

🙂)) děkuju moc, cením si toho 🙂 a ty jsi měla ty hodnoty taky trošku nižší?? tak tvrdí mi v přepočtu právě na den cyklu, že už bych měla mít xtisícové hodnoty...

mattie
22. dub 2014

@mala_carodejka ak by si mala ovuláciu 14DC, tak majú pravdu, ak si ju mala 17DC, tak nie. Ide tam totiž o to, kedy si zahniezdi vajíčko - od vtedy začína stúpať hCG. To môže byť na 5-14 deň od oplodnenie. Tzn. ak by si mala ovu 17DC a k uhniezdeniu by došlo až na 14 deň, tzn. 31DC, tak by si nemala ani tak vysoké hCG, ako si mala. U teba k uhniezedeňu došlo asi okolo 28DC, odvtedy sa ti úplne krásne hCG zdvojnásobuje - čo je správne, rozhodne sa tvoje hormóny nebudú riadiť priemernými štatistikami, ale normálnym procesom, že áno 😀 Čo je horšie je fakt, že si mala 2mm sliznicu a hCG ti naďalej stúpa normálne - to už normálne nie je, ale zároveň to nevyzerá na mimomaternicové, pretože vtedy by stúpalo pomalšie. Si tvrdý oriešok, čo ti poviem. 😀

mala_carodejka
autor
22. dub 2014

no prááávě, já tomu sama nerozumím...ta sliznice 2mm odkrvácená (páč to bylo na UZ po skoro týdenním odkrvácení) je jako šílenost..jedině že by tam někde zůstal malý ostrůvek, který by nebyl vidět.. i tak je to ale divné..zítřejší vyšetření asi bude po všech stránkách směrodatné - ať už stran nárůstu hCG, nebo nálezu na UZ..děkuju, že tu se mnou u toho jsi 🙂)

mattie
22. dub 2014

@mala_carodejka ešte je možnosť, že majú nekvalitné sono alebo je doktor slepý, aj keď myslím, že za tým bude niečo iné. Držím palce, nech to dopadne čo najlepšie. Určite daj zajtra vedieť! Inak mám za sebou jeden MA, tak keby si bola smutná alebo tak, napíš, pokecáme 😉

mala_carodejka
autor
22. dub 2014

to mě moc mrzí..vždycky je to pro ženu strašně těžké, i když to tak navenek někdy nemusí být vidět.. já co se týká těhotenství v takhle raných fázích, tak jsem smířená s tím, že spousta vzniklých zárodků se nechytne vůbec a nebo zaniknou během prvních týdnů, přírodní výběr, tak to asi musí být, i když je to těžké..ale strašně si teď přeju, aby to bylo v děloze, i když ta naděje je poměrně malá..umírá ale poslední 🙂 určitě se ozvu a děkuju

tarra27
22. dub 2014

@mala_carodejka na UZ ude videt nejdříve s hodnotou 1000 a výš....dej tomu páru dnů....a nechej si ho udelat znovu....při hodnote 860 není určitě viditelný v deloze nic, max výsoká výstelka...

mala_carodejka
autor
22. dub 2014

zítra mám jít na kontrolu - ta hodnota 860 je včerejší (pondělní)..právě že ta výstelka byla těsně po tom krvácení 2mm a pak s odstupem 2 dnů 5mm...hrozný, no...neodpovídá to ani děložnímu a v podstatě ani mimoděložnímu - protože říkali, že při mimoděložním sice krvácneí je, ale aspoň nějaká sliznice v té děloze zůstane, odkrvácí nerovnoměrně..nevim, no..uvidíme zítra, děkuju

mooncaa
22. dub 2014

@mala_carodejka Já myslím, že těhotná jsi, to HCG krásně stoupá i to sedí k ovulaci. A to že jsi odkrvácela sliznici sice normální není, ale stává se to. Měla jsem to taky a Dr. mi řekl, že jsem krásně odkrvácela sliznici, že těhotná nejsem a pak mi vyšlo vysoké HCG. Nakonec sám přiznal, že jsem už jeho druhá pacientka za život, co to měla takto divně. A mojí kamarádce se stalo to samé. Teď je té mé záhadě 3.5 roku.

mattie
23. dub 2014

@mala_carodejka myslím na teba, nech to dobre dopadne 🙂

vera_vila
23. dub 2014

jsem zvědavá na výsledek...

mala_carodejka
autor
23. dub 2014

děkuju za myšlenky..čekám na výsledky krve, nicméně dnes lehce krvácím, takže si myslím, že to odchází asi..a pokud, tak doufám, že z dělohy a snad se mimoděložního vyvarujeme..je to ale už v jiných rukou než v mých, musím to přijímat tak, jak to přichází..aspoň se snažím. Dám vědět, děkuju..

kvakuska
23. dub 2014

@mala_carodejka celé těhotenství jsem pravidelně menstruovala, prvních asi 4-5 měsíců i kousky sliznice, později už "jen" krev ... těhotenství proběhhlo naprosto v pohodě, dokonce jsem i přenášela ... ne vždy jde vše po dle tabulek ... takže šance určitě je 😎

mala_carodejka
autor
23. dub 2014

tak jsem po kontrolním odběru a UZ - takže po 2 dnech (tj. 43.DC) je hCG 1470, na UZ nikde nic..
do toho lehce krvácím, dr. se to zdá jako mikropotrat spíš než mimoděložní, ale to jsou jen odhady zatím..
v pátek mám kontrolní odběr i UZ, pokud to neklesne a v děloze pořád nic nebude, tak revize..

mala_carodejka
autor
23. dub 2014

tak jsem tady zase načetla kde co a vůbec nevím..při té hodnotě by mělo být na UZ už něco vidět..zatím je tam jen dál rostoucí sliznice, dneska 8mm..neumím to k ničemu přiřadit a upřímně - ta nejistota a strach jsou pološílené..

mooncaa
23. dub 2014

@mala_carodejka Já bych s tou revizí počkala o pár dní. Kamarádce rostlo děsně pomalu HCG na UZ nebylo nic moc vidět, všechny ženské v té nemocnici šli s tímto na revizi a ona se nedala a dnes má krásného 5 měsíčního chlapečka, ale musela si ho vybojovat. Navíc pokud krvácíš, tak kdyby něco, tak to odejde samo, je to lepší než revize. Navíc mohla jsi čekat dvojčata, to může být to vyšší HCG, teď jedno odešlo a proto to není vidět ještě na UZ. Já byla na UZ s hodnotou 998 a vidět nic nebylo, takže ta hranice 1000 je jen přibližná.

mala_carodejka
autor
23. dub 2014

taky si říkám, že počkám..jen se bojím toho eventuálního mimoděložního, aby to třeba neprasklo, když budu čekat, pokud v děloze pořád nic nebude..nevím čím se řídit no..jsou to hrozný chvíle :( děkuju za podporu*

mooncaa
23. dub 2014

@mala_carodejka Já mám pocit, že mimoděložní praská cca v 8.tt, takže máš čas. Navíc pokud ti udělají revizi, tak to stejně mimoděložní neřeší. To stejně musí nějak vidět na UZ nebo pak laparoskopicky, to by taky mohly preventivně brát oba vejcovody, což je blbost.

mattie
24. dub 2014

@mala_carodejka ahoj, ja byť tebou, tak tiež počkám. Podľa mňa, keby ide o mimo.. , tak máš bolesti minimálne pri vyšetrení (nepoznám nikoho, kto by nemal) a presne ako je tu napísané, revize by ho aj tak neodstránila, to sa robí laparoskopicky. Inak ja som po MA čakala na spontánny potrat - trvalo to 6 týždňov, ale neľutujem.

mattie
26. dub 2014

@mala_carodejka ahoj, tak ako si na tom?

mala_carodejka
autor
26. dub 2014

ahoj, tak mám po čtvrteční akutní operaci - laparoskopie s odnětím pravého vejcovodu..bylo to mimoděložní a uzavřeli to jako 6+2, počítali už od března..no..vývoj byl takový, že ve čtvrtek začaly mírné bolesti vpravo, šířily se do beder a pravé nohy, na UZ už bylo vidět něco podezřelého na pravém vejcovodu, hcg kleslo na asi na 1120 a během odpoledne se bolesti rozvinuly a už jsem pádila akutně na sál, bylo to prasklé, ale ne uplně, takže krvácení teprva začínalo..takže..štěstí v neštěstí..řadím se teda aktuálně mezi ženy s jedním vejcovodem a jdu se chytat těch stébel, která mají dobrý konec a podařilo se jim otěhotnět úspěšně do dělohy a dítě donosit 🙂
děkuju všem za podporu
@mattie
@mooncaa
@kvakuska
@vera_vila
@tarra27

catchulinecka
26. dub 2014

@mala_carodejka ahojky, promiň, že se sem pletu, ale prostě musím, jsme na tom bohužel!!! dost podobně ☹ já jsem byla přijatá v úterý do nemocnice se šílenýma bolestma a ve čtvrtek laparoskopie mimoděložní t., vzali mi levý vejcovod ☹ je to opravdu hrozná zkušenost...koukám tady po diskuzích a je mi hrozně z toho, když vidím, kolik nás je ☹ je to další facka od osudu, my jsme k tomu ještě měli první pokus IVF, který takto skončil...

tarra27
26. dub 2014

@mala_carodejka je to smutné, drž se, určitě bude líp a s jedním vejcovodem i vaječníkem otehotníš, neboj.....držím pěsti a na druhou stranu, ještě že na to přišli včas...následky mohly být horší...

věřím, že otěhotníš brzy znovu a vše bude dobré....myslím na tebe, upatruj se.

mala_carodejka
autor
26. dub 2014

@catchulinecka ahoj, nic se neděje, budu ráda, pokud sem budou psát ženy s podobnýma zkušenostma a ještě víc, pokud tu budou přibývat zkušenosti pozitivního rázu 🙂 nevím, jestli jsi ten můj přiběh četla od začátku, ale bylo to celý jedna velká záhada, pořád vysvítala naděje normálního těhu, která se pak v zápětí zklamávala a tak pořád dokola - poslední týden byl poměrně vydatně stresový.
Říkám si ale, že to bylo poměrně štěstí v neštěstí, někdy ty případy končí nedobře, a co víc - dřív bysme tady už nebyly ani my..
Vzhledem k tomu, že se mi v posledních 2 letech dějí napříč rodinou skoro samé jobovky, naučila jsem se na některé otázky nechtít znát odpověď. Je potřeba to asi jen přijmout, nic jiného s tím dělat nejde.. Otázka typu "proč zrovna já" je taky scestná, protože jak s oblibou v posledních letech říkám v souvislosti s životníma těžkostma "a proč ne zrovna já" 🙂
prostě..to tak nějak je a asi být i mělo, snad to má i nějaký vyšší nám utajený důvod, kdo ví.. lepší je trošku snít a fantazírovat, než se snažit srovnat s tvrdou realitou - že to prostě žádný důvod nemá a krutost vládne světem.. Hapruju mezi těmato dvěma póly tam a zpátky podle toho, v jakém rozpoložení zrovna jsem, ale..život mě v té své poslední dvouletce učí obrovské pokoře - pokoře k tomu, co s sebou nese a hlavně uvědomnění, jak malý člověk sám na spoustu věcí kolem sebe je a jak to, o co nám třeba jde nejvíc - jako zdraví své i rodiny a rodina jako taková - nemůžeme i při sebevětší snaze až do důsledku ovlivnit..

Věřím, že se na příště už podaří a mimi bude tam, kde má být, pěkně v děloze zahnízdí, vyvine se do krásy, já ho v pohodě vyplknu na svět a pak to bude ten nejmilejší a nejzdravější andílek na světě 🙂
A věřím tomu u všech žen, které si prošly nebo prochází něčím podobným.

Tendle mrňous se snažil uchytit moc brzo, já ho měla skoro u vaječníku, asi se nemohl dočkat, ale místo symbiozy se z něj vyklubal malej predátor jak říká můj muž 🙂)
Jsem šťastná, že máme možnost tady spolu být dál a jít po nějaké snad už i lepší cestě tam, kam chceme a s těmi, které chceme a po nichž toužíme..v minulosti by tomu tak totiž být nemuselo

Tím vším se uklidňuju a houpu jak v kolíbce, protože jinak..jinak bych se zbláznila.

Bude dobře, uvidíš..já plánuju dvojčata 🙂)

vera_vila
26. dub 2014

@mala_carodejka Tak to mě moc mrzí... Ale hlavně, že se to podchytilo včas, mohlo to dopadnou hůř, kdyby se spustilo krvácení... Drž se... Sestřenka je na tom podobně, té vzali vaječník i vejcovod kvůli cystě, ale s jedním se jim pořád nepodařilo, tak nakonec jdou také na IVF... Teď si píchá hormony, tak uvidíme, jak to bude dál... Ale věřím, že ty budeš ta z těch šťastnějších, kterým se podařilo otěhotnět přirozeně do dělohy i s jedním... Držím moc pěstičky...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.

Přečti si vše, co potřebuješ vědět pro zdárné otěhotnění.
Naše maminky sepsaly skvělé rady, jak otěhotnět.
Důležité je také znát příznaky těhotenství.
Zjisti, kdy má žena plodné dny zde.
Kdy a jak používat těhotenský test?
Modrý koník vám případně napoví i při neplodnosti.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru