Břečí když ho někdo hlídá. Jak to máte vy?

anicka164
23. pro 2009

Ahoj,
možná už tu takový téma je, kdyžtak se omlouvám.
Mikuláše dneska poprvé hlídala babička (jakože v bytě, na procházku chodí s prarodičema ven v pohodě), mají byt vedle nás.
Asi měla spíš přijít ona k nám, než aby byli vedle, každopádně jsme byli domluvené, že když začne brečet, zavolá mi a já se vrátím (byla jsem jenom koupit nějaký dárky). No, přijdu za hodinu a kousek, Mikuláš brečí, babička říká, jak je roztomilej, že se mu stýskalo, že byl nešťastnej, celý to probrečel a že si musí zvykat. Ach jo...
Jak to máte s hlídáním vy? Příště někomu řeknu, ať přijde k nám a jenom tak na 15-30 minut, snad si zvykne.

murinka
23. pro 2009

ahoj.ja som s dcerkou od mala-teda ako kazda mamka-a ked mala pat mesiacov tak som musela odist z domu na dve hodinky prec.som kadernicka a mala som dve zakaznicky.no po hodine a pol prisiel svagor s tym ze mala strasne place ☹ pracu som samozrejme ani nedokoncila a bezala som.doma som nasla manzela,ktory pri malej tiez plakal,pretoze sa bal.mala sa totalne zachadzala,bola cervena od placu a triasla sa ☹ a vtedy svokra na mna spustila sprsku-ze od malej nemam nikam chodit,ze ked bude vacsia tak sa od nej nikam nepohnem....a bla bla bla.....................svokra mala pravdu ale ved som matka a musim sa o dceru starat cely den-ved kto to za mna spravi 😒 dcera je na mna velmi naviazana-a co teraz-zabijem sa?aj ja to mam tazke...drzim palce 🙂

cestovatelkaandrea
23. pro 2009

anicka skus to zariadit nabuduce tak ako si pisala - u vas doma. mozno to drobec bude zvladat lepsie 😉

zuzi118
23. pro 2009

Moj maly bol prvy krat odo mna ked mal asi 3 tyzdne. Boli sme u nasich a strazila mi ho mama. Bola som od neho prec vtedy asi 2 hodiny (medzi kojeniami).

Teraz ma 9m a k mame chodi 2x do tyzdna na pol dna. Este ani raz za mnou neplakal. Nalozim ho do auta a s usmevom mi zamava pa pa. Jasne, ze plakal ked bol hladny alebo unaveny... Ale moja mama to vzdy zvladla, bud nakrmila z flase odstriekanym MM, teraz uz ma prikrmy tak dostane to a ked place, ze je unaveny tak ho proste uspi. Babatka proste placu, netreba z toho robit ziadnu vedu. Samozrejme zalezi aj ako sebaisto sa citi osoba, ktora dieta strazi a tiez aky vztah ma dieta k tej osobe. Napriklad taky otec by mal dieta strazit uplne pravidelne od malinkata. No a dalsia vec je povaha dietata. Ak nejake dieta reve uz len ked si ho niekto, aj v pritomnosti matky vezme na ruky, tak tam na to treba ist naozaj postupne.

Ale taky nazor, ze matka ma byt nonsto s deckom, tak to vobec neuznavam. Sak by som sa scvokla. Dieta ma predsa oboch rodicov.. a aj stary rodicia alebo ina blizka osoba vedia byt velkym obohatenim pre dieta.

anicka164
autor
23. pro 2009

Ale jo, taky si myslim, ze by si mel postupne zvykat, ze je snim i nekdo jiny, ale me spis nastvalo, ze mi nezavolala. Uz to udelala dvakrat, mam pak blby pocit, kdyz odchazim.
Kdyby byl sam treba pul hodiny, tak ok, ale hodina je prece jenom na mimino dost, zvlast kdyz na to neni zvyklej...

kefin
23. pro 2009

Ahoj, tak moje malá byla a pořád je taky takový mamánek. ale asi od 4 měsíců jsem ji začala zvykat na ostatní lidi, abych se nemusela takhle strachovat, když ji dám někomu na hlídání. prostě jsme k babi a dědovi začali chodit co nejčastěji, aby si zvykla. nejdřív tam byla jenom se mnou, pak jsem ji dala babičče a šla do vedlejší místnosti atd. pak jsem ji tam nechala na chvilku- třeba na půl hodiny, tak jsem to postupně prodlužovala. ted ji tam necham klidně i 2 hodiny mezi kojením. Ale myslím si, že nejlepší je zvykat děti pomalu, aby se nebály a né tam zničehonic nechat dítě celé odpoledne.To je jasný, že pak bude brečet. ☹

momin
23. pro 2009

Ahoj Anicko,tak nas Danik s tim teda problem nema.. ale jenom u moji mamky,u jinych lidi rve. Byva u ni obcas i na noc a je to v pohode.. mal by si na babicku zvykat pomalu to je pravda..pokud s ni do ted moc nebyval?!

opica
23. pro 2009

caute,
ja som si pred mesiacom a pol robila atestaciu a mala som este nejake povinne posobenie mimo miesta pracoviska. nastastie vsetci boli ochotni a v podstate sa to vzdy zvladlo za nejake dveaz tri hodky, teda medzi kojeniami. dieta mi strazila sestra. raz kocikovala, inokedy boli u nas doma. zvladli to na jednotku 😎 este mi stihla aj obed navarit 😀
dva razy ho mal muz cele doobedie dokonca tak, ze mu daval moje mlieko, coho som sa kus bala, ale zvladli to...len potom bol kus problem s jedenim z prsnika, ale nakoniec sme to vyriesili...

k.ate
23. pro 2009

ahoj, tak já vzhledem k tomu, že studuju, tak bývám pryč dvě - čtyi hodiny, malej je na to od mala zvyklej, manža tady má mlíko a to je jediný, co malýmu schází, když jsem pryč... občas nám ho hlídá takhle i manžova ségra, abychom si mohli zajít třeba na večeři a malej je v pohodě 🙂 ale on je na to zvyklej fakt hned od malička... a je hlídanej tady u nás 🙂

rimmel
23. pro 2009

u nas nema postrazit kto ale ked bola svokra na navsteve par dni u nas, sli sme s muzom na obed do restiky tak na dve hodky, a maly to zvladol uplne super, ze ani si nevsimol ze sme prec 😠 😀 to mu bolo tak 7m

sayast
23. pro 2009

tak ja od ni stale dyl jak na 2 hodiny nebyla. ale hlidala ji moje mamka na kterou je juli strasne zvykla,je s ni temer denne. takze nebyl problem

murynka
23. pro 2009

ahojky...

tak naše malá je hlídaná skoro od začátku 😅 mám tchýni vedle vždy hlídala u nás a byla jsme pryč max.3 hod....potřebovali jsme do obchodů a podle mě lepší hlídání než jí brát sebou mezi tolik šílených 😀 lidí 😉

beruska2x
23. pro 2009

tak u nas je to presne naopak .. jede k babi na noc a uz se hrne k autu a mava mi papa a ani si nevzpomene.. no delaji s nim blbinky, pomalu ho nechaji houpat na lustru tak kdo by se divil
ale tuhle jsem potrebavala k zubari tak mamka prisla k nam a co jsem odesla tak pry 15 minut asi brecel ale pak si uz hral a dala mu lizatko 😀
a kdyz ho hlidal doma manza tak to same ale kdyz jdou ven na prochajdu sami tak je o.k. 🙂

vinifera
23. pro 2009

Tak moje dieťa je ako cigánča. Komu ho dáte s tým pôjde...
Je to spôsobené tým, že ked mal malý tri mesiace tak som robila štátnice. Čiže od samého začiatku ho opatroval kto mohol. Zo začiatku to bolo po chvíľach lebo sme sa takmer každú hodinu kojili. Neskôr už na dlhšie.Buď som ho niekomu nabalila do kočíka alebo som ho k niekomu zaviezla a ja som sa učila.
Opatrovanie neprestalo ani po štátniciach 😀 Ked si chcem upratať alebo skočiť do obchodu tak malého dám buď k mojej mame, svokrovcom. Malého krstným rodičom (krstná je moja super kamoška - aktuálne tehotná a takmer celé tehotenstvo je PN tak môže strážiť(aspon sa natrénuje na svojho malého 😀 ) no a ešte mám kamošku ktorá je už rok PN s členkom takže môže opatrovať tiež kedykoľvek.
Výhodou je že môj malý sa nebojí ničoho a nikoho. Nemá problém so starými ľudmi, so zvieratami (máme doma 3 psov 1 mačku a 1 mačka k nám chodí od susedov...)
Je totálna kravina aby bolo decko celé dni s matkou. Šak matke by z toho skôr či neskôr muselo hrabnúť 😖

berus222
23. pro 2009

ja som s malym skoro cely den sama a uz mi z toho poriadne preprcha. az na vecer pride manzel. ale cez vikend vacsinou chodime k babkam a maly ide kazdemu. neboji sa nikoho a nicoho. nastasie. bala som sa toho, ze bude na mne nalepeny, ked je len so mnou. uvidime casom.

betty2
23. pro 2009

Fildu od malička hlídá tchýně, už i celý den a naprosto v pohodě. Brečí i doma takže to, že u ní zabrečí vůbec neřeším, každopádně u ní je to naopak strachuje se aby mu něco nechybělo takže ho radši pořád nosí nebo vozí v kočárku aby nebrečel. To já naopak doma nedělám, chci aby byl samostatný a to, že někdy brečí neznamená, že ho budu pořád nosit. Takže mě naopak vadí to "rozmazlování".

Jinak myslím, že pokud budeš na návštěvy s malým chodit k babičce častěji zvykne si na prostředí a bude to lepší. A abych pravdu řekla, to že ti nezavolá je možná lepší než kdyby ti volala při každém zabrečení, hůř bych to brala kdyby se něco stalo ☹

lenka1smejka
23. pro 2009

Kedze som nekojila tak som malu prvy krat dala prec ked mala 2mesiace na celu noc.Ona bola uzasne babo iba spala.Potom v 4mesiacoch sme ju dali mojej mame na cely vikend-isli sme na svadbu ku kamoske.To bolo tiez super.Potom sme dali malu ku svokrovcom ako 7,5mesacnu a to mi svokra volala o deviatej vecer,ze mala stale place,tak sme isli pre nu a uz som povedala,ze ju nedam prec pokym si sama nepovie 🙂

zuza.m
23. pro 2009

ahojte baby ani som nečitala všetko nemam tolko času ale k veci.
anička presne z toho dovodu ako ty som maleho varovat jednoducho nedavala.bala som sa že bude plakat a s jednou skusenostou kde ho varovala svokra a ja som bola na dvore pri psoch stym že ma zavola ked bude plakat som došla dnu maly cely bordovy uplakany a ešte dalšich 10minut to rozdychaval som si povedala nikdy viac.podotykam že som cely čas bola na dvore a stačilo vystrčit hlavu a zakričat ja by som hned došla. a maly mohol byt ušetreni z takeho stresu.hned ako som ho vzala na ruky bol ticho a to ako ma svokra zbadala vo dverach že už idem ho ako že začala prebalovat že plače z toho,mna skoro porazilo maly nikdy neplakal ked bol pokakany nie to iba prepišany .problem bol to že maly spinkal a zobudil sa a nebola som prinom preto sa ani nevedel ukludnit a ona z hrdosti ved ona ho utiši ma ani nezavolala .až ked odišla som videla kde všade boli rozhadzane veci kde sa ho snažila upokojit.od vtedy som ejj služby nevyuživalal a radčej som si ho dala do kočika a išiel krmit somnou.no a postupom času by som to skonštatovala tak že maly namna nieje vobec naviazany. ked odidem preč tak sa proste zabava stym kto je prinom a je spokojny.ale pravda je že som ho ešte tak že som odišla niekde preč nenechala.vždy si to naprogramujem tak aby mohol ist aj on.berem ho všade či obchod alebo zubar to je jedno .ale tiež dojde čas kedy to už robit nebudem moct a budem musiet ho nechat aj babkam.ale myslim že budem mat z toho asi ja väčšie nervy ako on.
no a určite by som sa hnevala na to že ti nezavola ked plače.dobre je ine ked plače od hladu alebo od spania alebo take bežne detske plače to by volat nemusela ale ked dieta nevie ukludnit nejaky čas a plače koly tomu že mu je smutno bez mami to by ho trapit nemala.asi by som jej ho dala a ostala doma a vyskušala po akom čas e začne plakat.čo ak plače po 10min.ako odideš a trapi s atam dalšich 50min??to by som asi ako matka nezvladla.

shaula
23. pro 2009

Myslím, že je to i obdobím. Kluci taky byli asi do roka úplně nemožní, nemohla jsem pomalu ani na záchod, aby neplakali, že mě nevidí. Když je hlídal manžel, tak taky plakali. Dneska mi ještě zamávají, když odcházím 🙂 Nemám možnost hlídání, takže nevím, jak by reagovali, kdyby je hlídal někdo jiný, ale věřím, že by to taky zvládli, kdyby to byl člověk, kterého znají.
Takže podle mého názoru není dobré to lámat přes koleno, prostě malé miminko nechápe, že maminka odešla jen na chvilku, když mu zmizí z očí, je to pro něj, jako by umřela... Takže je rozhodně nemučte tím, že je budete cpát na hlídání, i když jsou tam nešťastní... Některým dětem to nevadí a jsou spokojení, ale jiné to vnímají velmi citlivě a negativně... Oni z toho vyrostou a naopak jim dáte dobrý začátek tím, že budou mít jistotu, že maminka je tady vždycky pro ně, když ji potřebují. Tahle jistota jim dá dostatek sebevědomí na prozkoumávání světa (včetně toho hlídání), až na to budou připravení 😉 Mě hodně oslovila knížka Koncept kontinua, naučila mě dívat se na svět očima těch mrňousů, doporučuji, je to vážně k zamyšlení 😉

mrazulka
30. pro 2009

Ahojky, musím říct, že našemu malému hlídání, zatím jen u mých a manželových rodičů, nevadí. Má půl ročku, je na ně zvyklý a já jsem ráda. Teď je u manželových rodičů už 3. den, ale bohužel z důvodu mé chřipky, a smutno je nejvíce asi mě.. Tak trošku každý den pobrekávám, ale vím, že je to pro jeho dobro.. S babičkou si voláme, manžel tam každý den jezdí a malý je v pohodě. Ale už se tak strašně těším, až bude doma! Moc.. Každopádně pořád myslím na to, že mě asi pak nepozná, že to je máma, až si pro něj po nemoci pojedeme. Ještě 2 dny!!

evikg__2
30. pro 2009

My sme s malou byvali do jej 3 mesiacov u mojich rodicov. Ked som potrebovala nieco vybavit, tak postrazili a aj potom nas chodili casto navstevovat a malu strazia doteraz. Vyslovene je stastna, ked ich zbada a velmi dobre sa s nimi citi. Nosia ju na rukach, spievaju, rozmaznavaju. Viem, ze sa o nu postaraju rovnako dobre ako ja. Teraz ma mala 8 mesiacov, tak klop klop, aby som to nezakrikla. 😀

lenka1smejka
30. pro 2009

no moja mala chcela byt u starych rodicov asi do 7mesiaca-potom jej zacalo obdobie kedy mna nevidi tak place 😒 ale to nevadi,ved ju to raz prejde 😉

atrami
30. pro 2009

Ja nedávam svoje deti varovať nikomu- nerátam manžela. Nedoverujem nikomu. Najstarší mal zdravotné problémy- pobyt v nemocníci sme zle zvládali, tak bol na mne závislý. Prostredného varovali starí rodičia ako polročného asi hodinu. celú ju preplakal. Pri najmladšom to ani neskúšam.
Na synoch to nezanechalo následky 😀 , sú samostatní a teraz im nejako nechýbam, keď sú u babky.

misicka85
30. pro 2009

Holky, závdím že máte dítko komu dát na hlídání... Já nemám nikoho, manžel rodiče už nemá, moji rodiče jsou v práci a kamarádky většinou ještě studují. A manžel je v práci celý den od 8 někdy až do 18h, často i přes víkendy.. Takže jsem s malou prakticky jen já sama.Taky už jsem potřebovala vypnout tak jsem se domluvila s kámoškama a udělaly jsme sraz v Brně a šly mrknout po obchodech,manžel si hold musel vzít volno a byl s malou doma on. Byla jsem zvědavá jak to bude zvládat,poprvé beze mě a ještě celý den (odjížděla jsem v 4:30 ráno a domů jsem přijela až po 22h) a pohoda, malé ani nedošlo že tam nejsem. 🙂 Tak jsem byla ráda že to tak skvěle zvládli 🙂