Chodit s 12 - měsičním klukem do mateřského centra?

eliotka
24. zář 2009

Holk,y poraďte,

dnes jsem poprvé byla s malým v MC na písničkách a cvičení.
KLuk tam byl vyjukaný, držel se mně... Ke konci byla už doba jeho spánku, tak trochu poplakával a v autě už plakal hodně, chtělo se mu hodně spát.

Doma byl pak takový, že se mně furt držel, furt chtěl kojit. Odpo jsme měli návštěvu, nechtěl k nikomu do náruče, furt se mně držel jak klíště.

Tak přemýšlím, zda s ním tam mám chodit, nebo ještě počkat. Zatím jsme nikam nechodili, jen občas na návštěvy, ale ne do kolektivu více dětí a lidí.

Vadí mi, že půlka toho "cvičení" zasahuje do jeho dopoledního spánku. Pak se nám rozhodil režim, usnul pozdě, vzbudil se pozdě a odpo spánek tudíž taky pozdě a teď ještě nespí.

Co myslíte, mám to odložit, připadá mi, že mu to nic nepřineslo, nerada bych ho trápila.
Nebo mu to prospěje, že by se otrkal? ALe má cenu otrkávat tak malé dítě???? 😝

Tohle cvičení dělají ještě za tři měsíce, co myslíte, mám počkat?

shaula
25. zář 2009

Jo a na pískoviště nechodíme, právě proto, že kluci ještě nechodí a nevidím jako přínosné, aby se v něm rochnili po čtyřech 😝

binki
25. zář 2009

Chodíme mezi děti od 6 měsíců, jednou se nám nevyplatilo jít, pak jsme se oba 2 měsíce léčili. Holt, když některé matky nemají rozum a vezmou do kolektivu nemocné děcko - tehdy tam byl chlapec, kterému visely žluté nudle a řval bolestí, prý mu rostly zuby...takové matky bych doma zamkla. Jinak můžu cvičení a kolektiv jen doporučit. Poprvé "plaval" v 5ti měsících, na hřišti byl v 8mi měsících a v dětském centrum od 6ti měsíců. Je to poznat, narozdíl od jiných dětí se nechytá kalhot a nebrečí, když za ním běží děti.

evicka7
25. zář 2009

Eli, myslím, že jestli kurz začíná znovu za 3 měsíce, tak není co řešit, prostě to odlož, rozhodně si nemyslím, že ho omezíš v rozvoji, když bude chodit na kroužek až za tři měsíce, já mám nějaké aktivity, které zasahují Vikoušovi do spánku (je jí 15 měsíců a ještě spí dvakrát denně), tak to řeším tak, že uspávám za pochodu v šátku nebo vozím při práci, pokud jde o její aktivitu a je rozmrzelá, tak ji prostě opustíme, protože raději přijdu o patnáct minut kroužku než mít protivný dítě celý den

stvura
27. zář 2009

Suhlasim, dieta potrebuje socialny kontakt s inymi detmi. Na detoch co ho nemaju, resp. nemaju napriklad surodenca vidno v MC ake su majetnicke a agresivne voci ostatnym detom /nie je to pravidlo pre vsetky deti/. Ja chodim s malym do kolektivu odkedy chodi sam = 10,5mesiaca. Maly je velmi spolocensky, deti lubi, nie je vobec agresivny. Chory mi este nebol, ani len sople nemal.

mikulka
27. zář 2009

Myslím, že od roka je dobré dítě zapojovat do kolektivu a rozšiřovat mu obzory.
Ale pozor, zároveň je nutné držet jeho režim, tedy když se mu chce spát, aby měl možnost spát - v klidu, když chce jíst, aby mohl jíst apod.
Pokud by to tedy moc narušovalo režim a dítě třeba i plakalo, pak bych se podívala jinde, kde by mi víc vyhovoval čas. nebo bych počkala ty tři měsíce. V roce je ještě moc důležité, aby mělo dítě pocit jistoty a mělo svůj režim. Samozřejmě malé vybočení nevadí.

stvura: nemyslím, že děti, keré nenavštěvovali kolektiv, jsou agresivní. TO jsi spíš na takové děti měla smůlu. 😒 Spíš je to naopak, jsou to děti hodně vázané na matku, bojácné a spíš se drží stranou.

raady
27. zář 2009

ahoj,
eliotka, myslím, že by jsi mohla klidně ještě počkat. Synek je ještě malinký 😉

eliotka
autor
28. zář 2009

Holky, všem moc děkuji za citlivé odpovědi.

My počkáme. Zkoušela jsem posunout spaní, ale bylo to špatně. Malý je jak hodinky a v době svého spaní už pláče a není s ním nic. Bylo by to trápení.

ALe byli jsme na písku - díky za výborný tip - malýmu se tam moc líbilo, rozhlížel se, ale spíš po autech a zvucích, než po dětech, a hezky si tam hrál. Zpočátku se jen trochu štítil písku a ukazoval, že má špinavou ručku. 🙂 Dokud bude hezky, budeme chodit na písek.
A za tři měsíce zas zkusíme to MC.

dukie
29. zář 2009

eliotka: Já myslím, že jsi se rozhodla dobře. 🙂 Šla bych do toho úplně stejně. My zkoušeli cvičeníčko s kojenci v cca 8 měsících a byla to pro našeho Toníčka totální katastrofa. 😝 Rozhodilo ho to tak, že mi odmítl sníst oběd lžičkou (cvičení končilo chvíli před polednem, takže jsme museli jíst "na cestách", ne doma), ačkoli to tak už 2 měsíce uměl... takže jsem musela dělat místo příkrmu normálka mlíčko (už jsme nekojili, naštěstí mě to doma napadlo - patří mězi děti citlivé na změny, takže jsem sebou měla v termosce vodu a připravenou dávku mlíčka v láhvi...).

Taky jsem toho nechala a začala chodit spíš na ten písek. Dokud necapkal, tak jsme tam spíš přijeli, nechala jsem ho sedět v kočárku nebo jsem si ho vzala do náruče a chodili jsme mezi dětmi, on se mě držel ze všech sil (bál se, nebyl na to běhání a pokřikování dětí vůbec zvyklý...)... a časem se okoukal, takže jsme zapojili třeba nějaké psí kousky na malých skluzavkách, to se mu moc líbilo 😵 ... no a pak, když začal capkat, jsme se tam chodili procházet a klasicky pískovat s kyblíčkem a lopatičkou. No a dnes, nebojím se říct, že už úplně v pohodě. 🙂 Akorát nedávno ho rozhodila jedna stejně stará holčička, která mu z ručiček sebrala jeho kyblíček, ve kterým si nesl nasbírané kaštánky. To bylo totiž poprvé, co mu někdo něco takhle vzal... kdybys viděla ten jeho výraz! 😀 😀 😀

Rozhodně souhlasím s holkama, že písek (nebo prostě jakékoliv hřiště, kde se vyskytuje více dětí současně) je super začátek pro otrkávání se... a nemá smysl nějak tlačit na pilu. 🙂

eliotka
autor
30. zář 2009

dukie, to je jako u nás. taky není zvyklý na křik a tak. 🙂
A taky chce svůj režim, přesně jak jde pos obě. Chce svou jistotu.
Třeba od narození se mi nenapije jinde, než doma. Tedy myslím kojení. A i u toho musí mít klid.
To samé u kakání, vykaká se jen, když má klid. 😕