Chodíte s dětmi plavat? My ano a doporučujeme

zakarin
23. bře 2007

Ahojky 🙂 : Chodíte se svýma ratolestma plavat? My ano. Od druhého měsíce. První plaval jen náš malý ve vaně a to do půl roku,potom jsme přešli do bazénu. Je to skvělá příležitost pro naše děti. Je to pro ně velkým přínosem hlavně pro zdraví. Jsou otužilejší a mají krásně svalnaté tělo. Doporučuji všem 🙂

ivulinka
23. bře 2007

My jsne začali plavat až ve 14 měsících, protože jsme neměli povinné očkování a nemohli jsme do bazému. souhlasím že je to určitě super pro děti a taky je to relax pro mě. My máme ted druhý kurz a už je to uplně v pohodě, máme malého vodníčka. V tom prvním jsme měli měsíc období "mamináčovství" a to ve vodě docela odmítal dělat cokoli jen tak z trucu, prostě se na mě nalepil a nenechal se sebou udělat nic aniž by se odlepil, tak jsme chvílema vypadali jak siamská dvojčata 😀 Je skvělé sledovat, jak to ty prcky baví.

zakarin
autor
26. bře 2007

ivulinka,to máš pravdu,že je to skvělé sledovat,jak si tu vodu užívají. Náš prcek si ji užívá dokonale,kolikrát byl ospalý,ale ve vodě vždycky jakoby ožil. Máchá ručičkama,kope nožička,ve vodě je hotový ďáblík. Jinak v deseti měsících už se uměl potápět a teď postupem dalších měsíců se jen zdokonaluje. Můžu říct,že ani nebyl mockrát nemocný,jen běžné nachlazení,ale to spíš když mu rostly zuby. To ti závidím,že to máš i jako relax,můj malý je tak živý,že já si teda v tom bazénu s ním moc neodpočinu.

ivulinka
27. bře 2007

tak já jsem ten relax myslela spíš tak, že já vodu miluju a navíc člověk taky na chvíli vypadne z domácího stereotypu, jinak malý taky řádí jak utržený z řetězu. od té doby, co se přestal bát potápění (během prvního kurzu jsme měli trošku problém), tak by byl pod vodou pořád. Teď zase trošku stávkuje, když má vylézt z bazénu a skočit do vody. Prostě ho z té vody nemůžu dostat, přestože předtím z ní lezl v pohodě i rád skákal. Náš prcek je prostě svéhlavý a nedá si nic vnutit, dokud na to sám nepřijde, ale potom je zase k neudržení. Naštěstí máme super paní plavčici, která to respektuje a pro každé dítko dokáže najít tu správnou zábavu a namotivovat je.

Je pravda, že při prvním kurzu jsem byla z té vody taky docela zbitá, a dokonce jsem si s malým několikrát i v poledne lehla, ale je to jen otázka zvyku a aspoň se dostanu trošku do formy. Připadá mi, že jsem na té mateřské úplně zlenivěla a ztratila kondici.

zakarin
autor
27. bře 2007

no jak vidím,tak s naším batolátkem chodíme do plavání jen my dvě 😉 .
No o tom zlenivění máš úplnou pravdu,taky mám s tím problémy. No pro mě ten bazén moc k relaxu neposlouží,protože jsem strašně zimumřivý člověk a je mi v té vodě kolikrát docela zima,protože jen přece neplavu. Ale už to asi bude i v tom plavání jinak,protože postupem času a přibíváním odplavaných lekcí s malým,už zapojuje instruktorka i nás do plavání,takže už to snad bude lepší.
No s potápěním máme trošku problém. když ho potápím já,tak se někdy napije,ale když ho potápí instruktorka,tak se potopí úplně v pohodě. Asi dělám něco špatně,nebo nevím jak si to mám vysvětlit.

ivulinka
27. bře 2007

Taky marně čekám, že se někdo zapojí, ale v kojencích se to docela rozjelo, nee? 🙂
My teda s dětma plavame i maminy, nebo alespon chodíme, skáčeme atd. takže zima mi není. a na potápění máme domluvený signál, že malému naznačím, že půjdeme pod vodu a musím mu to říkat pořád stejně. Potom se mi už napije jen málokdy a to většinou proto, že se tomu řehtá a myslí si snad, že si z něj dělám legraci. Ale už je to opravdu jen málokdy.

pav_bab
27. bře 2007

Ahojky,
tak my s malým jsme začali chodit plavat minulý týden.Honzíkovi se to moc líbilo,jen mě dva dny boleli nohy. 🙂 Ale jinak super relax.Museli jsme taky čekat do 14 měsíců,kvúli problémům s očkem,tak jsem měla strach jestli když začínáme později nebude mít s tím Honzík problém.Ale ani náhodou,byl naštvaný jedině jak šel z vody.už se těšíme na další lekci.Tak uvidíme ,jak na tom bude s potápěním.A od které lekce jste potápění zkoušeli?Jestli se smím zeptat.

klh
27. bře 2007

Ahoj, taky se chodíme cachtat (od půl roku), takže už šest měsíců si vodu užíváme. Já měla jako malá z vody strach, tak nechci, aby to Honzík podědil. Máte pravdu, je to úžasnej "relax" a hlavně je super pozorovat děti, jak se rychle zdokonalujou. My se potápíme asi od sedmi měsíců a většinou je to v pohodě. Hlavně mu musím pořád opakovat, jak je šikovnej...to je pak v sedmým nebi 🙂 A máme úžasnou instruktorku, takže co víc si přát... 😎 😎

ivulinka
28. bře 2007

my jsme se začali potápět asi na 2. lekci, už si to tak přesně nepamatuju, ale bylo to dost brzo, ale zezačátku jen bez plavání, jen pod vodu a zpět. HOdne záleží na plavčici i na dítěti. Některé děti pod vodu nechtějí, ale jak jsem v plavání vyrozuměla, tak pokud se děti mají naučit brzy plavat, tak by se potápět měly, protože nejdříve prý plavou pod vodou a teprve později se naučí plavat nad vodou 🙂 .

zakarin
autor
28. bře 2007

tak jsem ráda,že se vás do diskuse zapojilo konečně víc 🙂 . My jsme se začli potápět asi taky od sedmého měsíce,nemůžu říct kolikátá to byla lekce,protože počítat to od druhého měsíce... Ale je pravda,že umí plavat dřív pod vodou.
Jinak náš prcek je teď marod,takže už tři týdny plavat nebyl ☹ ,bojím se že budou potom hodně popředu. Kolik lekcí týdně máte,my to máme jednou za týden.

klh
28. bře 2007

Taky jednou za týden, ale mohl by být ve vodě pořád. Když nejde do bazénu, musí aspoň s tátou do sprchy. Už abysme měli konečně vanu 😒 Taky jsme tři týdny nemocní. Nejdřív já, pak Honzík ☹ . Taky si myslim, že hrozně moc záleží na plavčici. K nám do kurzu chodí mamča, která absolvovala plavčo i s prvním mimčem v jiném bazénu a prý se to dost liší. Dítě třeba ze začátku prý potápěli tak, že mimčo jakoby stálo, takže v horizontální??? 😀 poloze. Nevím, ale zdá se mi to divný. To jim přeci musí natéct voda do nosu, když jde pod vodu?? No a my se potápíme ve vertikální 😅 snad jsem to nepopletla 😎 Jen nerad "plave" na zádíčkách nevim, jestli mu chybí rozhled kolem sebe??? A zítra jdeme plavčit, už se moc těším 😎

ivulinka
29. bře 2007

my chodíme taky jednou za týden, ale pokaždé, když jedeme autem, tak prcek křičí cák cák, jakože jedeme do bazénu, mohl by tam být snad každý den.

K tomu plavání na zádech nám naše plavčice říkala, že se to skoro všem dětem zezačátku nelíbí, je to prý pro ně nepřirozená poloha a taky jim teče do uší a je jim to nepříjemné. Ale aby se to správně naučily, stačí prý zezačátku když vydrží ležet jen pár vteřin a později na to přijdou samy. Jen musí postupně zjistit "jak na to" a není dobré je příliš nutit.

Zakarin Lukášek se určitě rychle přizpůsobí a dožene je, z toho bych strach neměla.

zakarin
autor
29. bře 2007

tak našemu Lukáškovi se taky v poleze na zádech nelíbí 😒 . No a jinak o tom potápění,tak nás učí oba způsoby,horizontálně i vertikálně. Více ale vertikálně. Protože horizontální poloha při potápění je,když skáčeš do vody,takže si myslím,že to není zas tak špatné učit to i takhle. 🙂

klh
29. bře 2007

Já si pri skoku do vodu vždycky zacpávám nos 😀 😀 ¨Toho chci toho našeho špunta ušetřit, takže máš Zakarin asi pravdu... 😉 Dnes jsme byli plavčit po třech týdnech a musim konstatovat, jak se změnil Honzíkův stav k vodě. Už se mne nedrží jako klíště (měl předtím to mamánkovské období) a naopak chtěl řádit a "plavat". Dokonce se na zádech smál...Tak asi chce všechno svůj čas, jako se vším... 🙂 🙂

zakarin
autor
20. dub 2007

no tak jsme byli po měsíci konečně plavat,a Luky si to teda užil stoprocentně!! 🙂 Šlo vidět,že je strašně rád,že je konečně zase v bazénu,jo vana doma mu prostě nestačí 😒 . Ale vůbec jinak nešlo poznat,že tak dlouho chyběl i potápění mu šlo,dokonce jsme se potápěli poprvé bez signálu a úplně super,vůbec se nenapil 😉 .Tak děti dělají pokroky a nevadí,že chybí,oni jsou asi přizpůsobivé vís než si my samy myslíme. 🙂 🙂

0401
20. dub 2007

Ahoj holky,
taky chodíme plavat! Ze začátku jsem se hodně rozmýšlela, protože je to docela drahá záležitost, ale teď toho nelituji. Malá chodila od 4 měsíců do "Vaniček", kde se pomalu učila abecedu potápění a teď už 15 měsíců chodíme do "Vodníčka" a tam teda řádí. Kolikrát ji nemůžu ani udržet, jak sebou mrská, tak na ni zavolám: Pouštím! a prostě ji pustím pod vodu. Samozřejmě jen na chvilku. A zvládá to super 🙂 Jsen ráda, že se nebojí vody a nedělá jí problém mít otevřené oči pod vodou. Já jsem chodila do sauny už ve školce a vždycky jsem z toho měla hrozné trauma 😒

zakarin
autor
23. dub 2007

No tak ve čtvrtek jsme byli opět v plavání a malý byl tak nedočkavý,že chtěl skočit do vody baza mě. Taky skákali z desky a Lukášek skočil salto,no byl z toho trošku v šoku,ale otřepal se z toho 🙂

kitka123
17. kvě 2007

Ahoj maminy, muzete ni nektera poradit, kde se daji koupit nafukovaci rukavky velikost tak na rok a pul? Koupila jsem nejake v Tescu, ale jsou nam jeste moc velke

melissa
17. kvě 2007

Ahoj, my jsme taky plavali. Chodili jsme téměř rok a pak se Vojtíškovi přestalo líbit potápění. Párkrát jsme to ještě zkusili, ale když plakal, tak jsme skončili. Kdyby nebylo nutné potápět, tak chodíme dál. Určitě byl i méně často nemocný.

mamkule
17. kvě 2007

Ahoj maminky, tak jsme zkouseli plavani, bylo to bezva. Jak zprijemneni dne, tak zazitky jak pro maleho, tak pro me. Chodili jsme od puli roka,malemu se voda moc libila, nebyl od zacatku zadny problem. Pak kdyz nastalo potapeni, tak jsem mela trosku strach, ze se napije vodicky, parkrat se nam to stalo, takze pak byl problem u me, kdyz jsme meli zanorovat, ale malej to zvladnul na jednicku. Letos jme tez chodili, to nam bylo 17.mesiců (nyni 19.mesiců), ale to ho uz moc nebavilo ,protoze jsme chodili plavat s pulrocnimi mimi,tady u nas na LOunsku kurs, pro takto pokrocile neni, coz je velika skoda. Na stesti mame maly bazen na zahrade, tak uvidime, jak budeme v lete pokracovat.Plavani je opravdu super, doporucuji vsem maminkam, co se rozhoduji.Jo a s temi nemocmi, my tedy meli rymu 3.mesice a nemohli jsme se ji zbavitr,ale instruktorky rikaly, ze to je dobre chodit plavat s rymou, ze se ty deti otuzuji, nevim tedy...Ale co se tyka viroz, angin minuly nas, tuto zimu.Takze neco na tom bude, ze deticky otuzuji.

dolik76
29. kvě 2007

Mám roční holčičku a chodíme plavat od 6 týdnů,je to super.Přes veliké prázdniny se neplave a to je škoda.Můj názor je,že je nejlepší začít co nejdříve.Minulý měsíc začaly chodit maminky s dvouleými dětmi poprvé a dopadlo to tak,že po asi třech prokřičených lekcích to vzdaly.

dashak
31. kvě 2007

Ahojky, my jsme plavali 5 měsíců vkuse. Bylo to super, malá je vodomil, ale už jsme to vzdali, protože jsme byli hrozně unavení, měli jsme kurz každou sobotu v 8:30, takže jednak jsme museli furt brzo vstávat, hlavně budit malou, která tou dobou ještě spí, takže i na tom plavání byla dost unavená. Nemocná byla teda furt, byla věčně nahromadě, protože jsme plavali od prosince do května. Potápí se fantasticky, to ani mamka neumí 😀 Natočili nám i video, jedno v reále se zvukem a pak ty záběry jak jde podvodu zpomaleně s hudbou a u toho se vždycky rozbrečím 😵

No a vzhledem k tomu, že už se to tam furt opakovalo a nic nového se neučili, tak budeme s ní chodit na hotel kousek od baráku, kde je malý bazén s teplou vodou a budem chodit když to bude časově vyhovovat nám. No a taky máme bazén u babičky na zahradě. No a až bude zase starší, tak si možná nějaký kurz zase zopáknem.

kitka123
31. kvě 2007

Dashak, presne, to jsem taky zjistila, ze se to porad opakuje. Takze my jsme byly naposledy v sedmi mesicich a ted pujdeme znova, protoze nas pry nauci plavat s temi nafukovacimi rukavkami, no a pak uz se budem chodit koupat kam se nam zachce. Jinak i my jsme vzdy dostali termin v takovym case, kdy Adelka obvykle spavala, takze to bylo docela narocny

danecka
25. črc 2007

Ahojky Holky!
Jsem instruktorkou plavaní.
Kolem plavání na zádech- toto plavání je hodně náročné, děti musí zapojovat břišní svaly a nemají takový rozhled, proto není tak moc oblíbené 🙂
Potápění: pokud děti neskáčou, potápějte je v horizontální poloze( po hlavičce) jinak jim zbytečně natíká do nosu a je to pro ně nepříjemné.
Co se týká opakování plavání: děti se zdokonalují a připravují se na těžší a težší plavání, dokazují to námi odchovaní plaváčci. Věk kolem roku je takové trošku slepé místo, ale možnost si to nejlépe v bazénu užít.
Pokud už máte základy z plavání, nekažte si to ani rukávkama ani kruhem, kupte dětem raději destičku a věnujte se jim podobně jako na plavání, pokud si je "odložíte" do kroužku, zbytečně "zakrní"
Plavání zdar 😀

mijuna
11. zář 2007

Ahoj všem chodime s našim malym prckem plavat od 6měsíce.Snažim se aby se nebál vody tak jako já.Trochu už jsem překonala špatný pocit z potápění.
Ono to jinak nešlo protože by se prcek neuvolnil.Ted je to lepší od soboty zase začínáme nový kurz tak uvidíme jak nám to oboum půjde dál.Jinak doporučuji.Záběry z dvd jsou pak fascinující. 😎 😵

kuliskaa
4. lis 2007

Mijuna:-souhlásím s tebou... malá je ryba a jako ryba se nezapře máme přímo fotku s ponoru v albíčku mrkněte.. 😉 plavání je něco super-ikdyž jsou mýty o bakteriích ve vodě-a kde nejsou baktérie??-všude!!-v bude-na wc všude..

kuliskaa
4. lis 2007

*v autobuse-oprava 😀

dckami
8. lis 2007

holky,
já jsem začla chodit dcerkou na plavání v 6 měsících, nyní je jí skoro 5,5 roku. Na plavání jí moc nenaučily 😖 , vodu miluje od malička, akorát měla ráda ty básničky z plavání. V roce jsme zanechali skupinového plavání a protože manžel hraje vodní pólo a ve vodě je jako doma, tak si jí vzal sám do parády. Nyní plave zcela sama, kruh ani rukávky nikdy nepotřebovala a ani nechtěla. Učila se plavat s destičkou. Teď s ní chodíme do velkého bazénu, kde ani my nestačíme, přeplave skoro celý 50m bazén, lidi na ní koukají jak na exota, že je tak malá a plave sama, necháme jí skákat do hlubky. Naštěsí nás už plavčíci znají a nedělají problémy. Jinak do velkého bazénu malé děti nesmí. K svátku chtěla holka nové plavky, plavecké brýle a čepici, chce být jako závodník, tak třeba z ní bude jednou plavkyně. 😀

kuliskaa
8. lis 2007

Jejdá to je ale šikulka moc blahopřejeme a přejeme ještě lepší výsledky a at se chytí...naše má 20měs. a od roku pořád kreslí a čte knihy kdo ví co to bude 😀 třeba poslanec.. 😖 😅

pirlenka
21. led 2008

Ahoj,
byli jsme dnes poprvé plavat a malej to celé proplakal. Co proplakal, prořval. Přitom doma koupání miluje, zkoušeli jsme ho už i sprchovat - všechno ok. Je teda fakt, že dneska nám jako na potvoru vyšlo blbě spaní a v době plavča by normálně doma spinkal 😒 Určitě mu nevadila voda jako taková, protože řev spustil po příchodu do bazénu, u cvičení se uklidnil a pak ve sprše zase začal. Takže do samotného bazénu šel s řevem a ne a ne se utišit. Tak jsme si sedli na břeh a pozorovali ostatní, šikovné děti. Jak jim to šlo 😉 Malej se pak začal culit, povídat, ale jak jsme zkusili jít do vody, začal řvát. Ve čtvrtek to zkusíme znovu a když to nepůjde, tak to nepůjde.
Nemáte s tím také některá zkušenost? Nějaké triky, co by mohlo pomoci??? Lektorka je super, radila donést vlastní hračku a určitě to nevzdávat...
Díky 😵

pirlenka
21. led 2008

Nikdo??? 😉