Co očekáváte od mateřského / rodinného centra?

hupcza
14. zář 2009

ahoj
připravujeme projekt na rodinné centrum
chtěla bychvás poprosit o součinnost
ráda bych věděla, co v rámci mc a jiných volnočasových aktivit s dětmi či jako celá rodina i s tátou očekáváte, jaké kroužky, přednášky atd. vyhledáváte atd
předem díky moc

martinka79
14. zář 2009

jé tak já nic moc ☹ není čas..., ale docela mohu pomoci pro jedno centrum pracuji.. 🙂
osvědčené je cvičeníčko pro batolata s maminkami, pootm i cvičo pro větší děti.
výtvarná výchova, keramika, hudebka....

martinka79
14. zář 2009

maminy také milují volnou hernu a takové to klábosení..

j.a.n.u.s.
14. zář 2009

Ocekavam, ze maminy budou natolik soudne a nebudou tam tahat deti se snoplem u nosu! 😖

wali
14. zář 2009

mne sa v materskom centre pacia rozne vylety, ktore sa z casu na cas poriadaju - tam ideme potom spolu s tatinom, pretoze inak chodievam sama s detmi. bohuzial u nas nie su ziadne kruzky, mame tu len male MC, takze je to skor vo forme volnej herne, obcas my maminy vymyslime nejake hry pre deti. keby boli kruzky, urcite by letela keramika a vytvarka, nejake tanecne cvicenie pre deti, ktore by mohli aj maminy absolvovat by bolo tiez fajn.

zuzka1.
14. zář 2009

u nas vcentre som maximalne spokojna, cvicenie s babinkami od pol roka na fit loptach, cviceneei pre tehu, mamicky, hudobka, vytvarna, hranie na farby, laktacna poradkyna , psychologicka, vseeetko mozne.

danu
14. zář 2009
hupcza
autor
15. zář 2009

díky moc za odpovědi 😉

berenika39
15. zář 2009

aby se nějak ošetřilo to, že tam prostě nepřijdou nemocný děti. to mě tady u nás odradilo. byla jsem tenkrát na cvičení s batolaty, petas kolem půl roku a kolem volně lítaly děti dvou, tříletý a rýmu měly tak tři ze čtyř. je to o ohleduplnosti, ale pokud ta chybí, měl by tam bý nějaký "nástroj", jak tohle vychytat.

teri81
15. zář 2009

Ahoj,tak me materska centra rozhodne nelakaji ani nahodou,vubec tam nechodim ani se k tomu nechystam,miluju svoje dite ,ale proste chodit nekam a schazet se s dalsima x.... maminkama a klabosit jenoim o tom,co kdo papa, jake plinky atd . me proste nebere.
A jak uz tu resite - kdyz si predstavim treba ty hracky,co vsechny ty (casto nemocny) deti olizuji a pak i moje dite - dekuju nechci.
Ta ohleduplnost fakt chybi,jako ucitelka ze skolky o tom neco vim,nechapu,proc maminy tahaji nemocne deti mezi dalsi,fakt ne,ale opravdu to tak je.
Ale spouste maminkam centra vyhovuji a tak preju hodne stesti a dobre pohody v tom Vasem centru 😉

lucie.krajcarova
16. zář 2009

Hup, mě by se líbilo, kdyby tam byla možnost naučit se a provozovat babysigns/znakování 😉 dál aby tam byl prostor výhradně pro tatínky, protože oni se ve většinové společnosti necítí moc dobře. dál by se mi líbilo, kdyby tam čas od času byla přednáška a ukázka látkových plen.

až budeš zakládat nějaké RC v Neratovicích či Mělníku, hlásím se!

dida_tn
16. zář 2009

Mne osobne veľmi pomohlo, že v MC pôsobí laktačná poradkyňa a tiež raz do mesiaca bolo doobedie vyhradené na stretnutie mamín, na ktorom sa riešilo jedenie miminiek - od kojenia cez príkrmy až po stravu pre staršie deti. Jedna vec je prečítať si knižku a druhá vec reálne skúsenosti.

Teri, takže dcérku nedáš ani do škôlky? Aby neolizovala hračky a pod.? 😉

sarlotta
16. zář 2009

teri, dítko potřebuje tu imunitu někde získat, přílišná hygiena taky škodí. A stranit dítě kolektivu je chyba.

V mateřském centru očekávám, že se dítko naučí respektovat ostatní děti, zapojí se do aktivit-zpívání, tancování,hra na hudební nástroje, rytmika, říkanky, hry, cvičení s a na nářadí-lavičky, balony, trampolína,žíněnka,...kreslení,lepení, modelování....atp.

Velmi zajímavé jsou přednášky různých odborníků - výživa, výchova, logopedie, psychologie....

Divadýlka a čtení pohádek. Do kterého se mouhou zapojit i maminky.
Výlety po okolí při pěkném počasí. Sportovní dny venku.

Vyhrazené místo na hraní pro menší dětičky, sourozence a děti, které zrovna nemají zájem se zapojit do programu, posezení pro maminky.
vyhrazené místo a čas na svačinku.
Samozřejmostí je, že se maminky účastní všech aktivit.

teri81
16. zář 2009

Dida,dcerku do skolky samozrejme dam 🙂 ,ale trilete nebo ctyrlete dite uz ma vic rozumu,aby nervalo vsecko do pusy,narozdil od miminka. Ja mela na mysli dochazeni do MC vylozene s miminkem,to se mi moc nelibi a i me na to upozornovala detska dr.

Jinak MC pobliz jsem navstivila jednou ,sla jsem si pujcit vahu,mala mi spatne pribirala,narazila jsem tam na laktacni poradkyni,ktera me svymi radami naprosto rozhodila ( nastesti jsem dala na vlastni intuici a pani doktorku) a mozna i proto se mi to MC proste znechutilo.

A jak pise Sarlotta,treba ty divadylka,to muze byt pak pro starsi deticky super vec 🙂
A prednasky pro rodice take.
Ale me osobne to presto moc nelaka,nechci tim nikoho ale pobourit a nastvat,je to jen muj pocit a nazor a respektuji ty,kteri MC provozuji a staraji se o program atd.

sarlotta
17. zář 2009

teri, MC já bych doporučovala nejdřív od 18měs- kdy už dítko chodí a mluví - aby to taky mělo nějaký smysl... s miminkem je lepší chodit plavat a nebo se scházet u kamarádek na kafíčku- v domácím prostředí- kde nikdo nemá rýmu a kašel.
Ale s tím olizováním Ti nechci brát iluze🙂)))))))))) děti to dělají i později, bohužel.... ve školce je to o to horší, že už chodí samy na záchod a to je pak opravdu na učitelce jak je důsledná a dohlédne aby si řádně a všichni! umyly ruce. Tvoje dítko může být 100% čistotné a stejně to nemusí stačit.