Dětské herny a koutky - ano či ne a odkdy?

ariadna12
18. bře 2018

Konikovky, jaky mate nazor na detske herny a koutky? Chodite/nechodite a od jakeho veku je to podle Vas vhodne? Byli jsme s prckem jednu hernu otestovat, ale zatim neleze, jen se otaci a lezi, spis koukal na ostatni. Sourozence ve svem veku nema, nechci ho ochudit o deti, ale zda se mi, ze v 6 mesicich je asi brzy. Byl tam jeste jeden chlapecek, co sedel, ale moc nelezl, ale jinak same starsi deti, navic nektere dost agresivni, az jsem je musela odklonovat (holcicka treba mrskala o zem drevenyma kostkama primo u hlavy naseho mrnouse a jeji mama na to nic). Jina holcicka ho zase chodila hladit po vlasech a koukat na nej a byla vylozene v pohode.

guinea
18. bře 2018

@ariadna12 Tedy v 6 měsících by mě to ani nenapadlo... V tomhle věku dítě podle mě potřebuje mámu, a ne jiné děti. My jsme začali chodit okolo 2 let věku, kdy už byl synek celkem samostatný a pěkně si tam vyhrál.

oveckaluky
18. bře 2018

My začali když byl malý asi rok a půl. Do té doby jsme se scházeli s kamarádkou z porodnice, děti Máme jen týden od sebe, vyhráli si spolu už i dříve - takže bych ze zkušenosti u takhle malého prcka zkusila najít kamarádku s podobně starým dítětem 😉

dc2015
18. bře 2018

My jsme od půl roku chodili na cvičení miminek. Za mě dobrá investice peněz a času, syn je spíš introvert, zvykání na děti určitě dobré, ale herna tak od roka, roka a půl, když děcko začne ideálně chodit. Teď ve dvou a něco chodíme do herničky sem tam a super. V půl roce to děcku fakt nic nedá...

ariadna12
autor
18. bře 2018

@oveckaluky no ja jsem tam s prckem blbla, ale decka mu i brali treba hracky z ruky, blbli spolu a on byl vedle nich a koukal. Kamosky mam vesmes bezdetne, ale par znamych s mensim, byt trochu starsim deckem, mam, tak zkusime neco podniknout. Vnitrne citim, ze je to na hernicky asi moc brzy. Zajima mne, jak to vidi jine maminy, nechci mu zpusobit "kulturni sok"😊. Diky za nazor!

syrinxka
18. bře 2018

My jsme začali chodit v 1,5roce, aby si malá zvykala na děti. Řekla bych ale, že až teď ve 2letech z toho něco má a dokáže ocenit přítomnost ostatních dětí a občas se trošku zapojit do hry s nimi. Dáváme ale přednost herně, kde chodí většinou ty samé děti a je to menší kolektiv. Ty větší herny, kde chodí i velké děti nám pořád moc nesedí, berou hračky, neberou ohled na menší děti apd. Tomu se zatím snažíme ještě vyhýbat a navštěvujem jen vyjímečně. Mám tam z toho docela nervy, aby dcerce třeba i nechtěně někdo neublížil.

ariadna12
autor
18. bře 2018

@guinea asi i dost hraje roli, ze jsem v podstate sama jedinacek, introvert a vim, jak spatne se mi zaclenovalo do kolektivu. Ale je to i dle reakci dalsich asi dost brzy. Diky☺

mrav
18. bře 2018

Ahoj, chodíme s malou do herniček, chodí tam ráda. Podle klientely bych řekl,že nejmladšímu dítku je tam asi rok, ale je to spíše vyjímka. Spíš tam chodí dvouletáci. Já bych chvilku počkal,alespon do toho 1 roku. Kolektiv dětí je dobrý jako příprava na docházku do školky.

vladienka
18. bře 2018

My chodime asi od 7 mesiacov, vacsinou mas aj koutek pre najmensich, mala sa tam vyblbne, je to zmena prostredia, ja pokecam s kamoskami 🙂 prvy raz bola vyjukana, teraz ju tam polozim a hned sa rozlezie a hra sa 🙂

dc2015
18. bře 2018

@ariadna12 A nějaký kroužek pro takto malé v okolí nemáte? My jsme s prckama cvičily na míčích, masírovaly je, pouštěly písničky... Jako objektivně nic extra, ale na to zvykání na děcka super 🙂 Plus je fajn, že jsou ty děti cca stejně staré, takže je to přizpůsobené vyloženě jim.

normalnimatka
18. bře 2018

tak já bych určitě šla minimálně s dobře chodícím dítětem až...
ale jinak pocitově mnohem mnohem dýl. děti nepotřebujou v takle malým věku kolektiv. stejně si nehrajou spolu ještě hodně dlouho a nějak jako "zvykat" je na to, že tam jsou i jiný děti a učit je ohleduplnosti atd.... je podle mě předčasnej zbytečnej stres pro rodiče. každý dítě je taky jiný a od toho se to asi i odvíjí. nebudu prostě mrně tahat do kolektivu na sílu, aby si teda zvykalo, když na to fakt ještě prostě není zralý a akorát ho budu štvát svým korigováním jeho.
děcku to nic nepřinese, max. tak rozptýlení ze stereotypu doma, a rodič je (z mýho pohledu) spíš ve stresu, kromě rovněž vypadnutí ze stereotypu.

normalnimatka
18. bře 2018

@ariadna12 začleňování do kolektivu u svýho dítěte fakt neovivníš tím, že ho budeš strkat do herny v batolecím věku. to je o charakteru a nastavení toho človíčka. ono úplně stačí, že se bude muset nějak začlenit do těch běžnejch kolektivů, kde se většina lidí pohybuje, jako je mš, zš a kroužky...

bylinka36
18. bře 2018

My zacali chodit po tom roce, mala je dost aktivni a potrebuje pravidelne zmenu a ruzne aktivity, doma bych se z ni zblaznila. Vetsinou to mame tak, ze jednou tydne zajedeme do mesta nakoupit a navstivit hernu, pak jednou do knihovny a po ceste domu nejaka vychazka s hristem a jednou tydne jdu ke kamaradce nebo ona ke mne. Proste ob den se snazime nekam vypadnout....

pataja
18. bře 2018

Chodila jsem s malou od narození, těžko v zimě najít jiné místo, kde nakojit. Teď je ji 6 měsíců a už pěkně pase koníčky a zajímaji ji hračky. Samozřejmě dávám pozor, aby ji nic neprovedly ostatní děti 😀

myjusiatko
18. bře 2018

My v podstate chodime od pul roku, chodime na plavani a po plavani vzdy jeste jsme v mistni hernicce. Cca od roka pak chodime, kdyz je osklive, i do heren. 🙂

alishka111
18. bře 2018

@ariadna12 se synem od 2 měsíců chodíme na hromadné cvičení a teď v půl roce občas zajdu do mateřského centra - dokonce je tam teď pár takových mimin. Ale já chodím proto, že tam mám kamarádky, půlročním je úplně šumák, jestli jsou mezi dětma, do dvou let se stejně mezi sebou maximálně perou. Dcerka v podstatě vyrůstala se třema dalším dětma, ale zas v podstatě jen kvůli tomu, že jsem kafrala s jejich mámama, do centra jsme začali chodit asi v 1.5 roce, to už nám bořili domácnosti. Choď kvůli sobě, ale pro dítě má podle mě kolektiv smysl nejdřív od roka, spíš ještě trochu později...

swetlusska
19. bře 2018

Taky jsme v herně ještě nebyli a to je dítěti skoro 1,5 roku. Prostě jsem se bud bála bacilů a nemocí, nebo jsme radši byli venku, nebo jsem tam už z dálky viděla jen větší děti a tak jsme to zatím nechali být, vyhrál si doma nebo s dětmi na hřišti.

swetlusska
19. bře 2018

@ariadna12 taky jsem introvert, začleňovat do kolektivu jsem se naučila až někdy na VŠ 🙂) Takže uplně v klidu, počkala bych na jaro-na hřiště, nebo s herničkou až dítě bude starší. 🙂)

gabrolo
19. bře 2018

@ariadna12 No v 6 měsících je podle mě brzy chodit do takových koutků. Jak jsi psala je to už pro větší děti a některé jsou jak utrhnuté ze řetězu. Pokud chceš malého seznámit s dalšími dětmi, tak třeba pozvi kamarádku s přibližně stejně starým prckem na kafe a máš to vyřešené 🙂.

karlajasmine
20. bře 2018

Já se synem chodím od jeho cca půl roku a naopak se mi to strašně osvědčilo. Umí si pěkně hrát, ví, jak se dorozumet s dalšími dětmi, jak půjčovat hračky atd.. Teď můžu jít s oběma dětmi a je to na pohodu, protože starší je na herny už zvyklý. Neumím si představit jít až ve dvou letech, to jsou pak přesně ty děti, který jsou z toho vyjukani a chovají se tam pak hrozně.

karlajasmine
20. bře 2018

@normalnimatka tohle nemůžeš takhle plošně napsat 🙂 já jsem rozhodně méně ve stresu v herně, než doma 😀 jsem extrovert a sedět doma na zadku mě ubíjí, nejlépe se cítím tam, kde to žije. A od toho se odvíjí klid mých dětí. Tohle má stejně jako vše ostatní každý rodič jinak.

mrav
20. bře 2018

@karlajasmine To je individuální pohled na věc. Nejsou taky herničky jak herničky, jsou volné a jsou pohybové hry - částečná organizace, lektor se znalostí psychologie - nejlépe zná stejně své dítě vlastní rodič

lucyp13
20. bře 2018

Ja s dcerou chodila na cvičení snad od 3 měsíců a do hernicek cca od 4-5m ale měli tam i herní koutek pro nejmenší , my se tam takhle scházely s kamaradkama a deti byly v klidu, naopak mi to prijde jako dobre je imunizovat a zapojovat od malá i kdyz z toho asi objektivně nic nemaji ale ja vypadla z domova , dcera objevila nové hračky .... jako proč ne ale musí tak byt herna přizpůsobena i pro ty nejmenší

bylinka36
20. bře 2018

@mrav taky nechapu co by me tam melo stresovat? Nejsem vubec spolecenska, ale do heren chodi stejne utahane mamky jako ja, ktere doufaji, ze se jim tam prcek vic unavi a bude lepe spat. Taky chodime vesmes bez programu, proste si sednu na bobek blizko ditete, ctu si knizku a po ocku hlidam a usmernuji....