Dětské hřiště u Hlavního nádraží v Praze. Je bezpečné?

milik75
28. kvě 2009

Ahoj holky, nevim, na koho se obratit a vy my snad poradite. Mam v planu jit na nove pekne detske hriste u Hlavniho nadrazi v Praze, videla jsem fotky a je to presne hristatko pro naseho rostaka. Obavam se ale, ze to muze byt nebezpecne, protoze je znamo, ze v parku u Hlavaku pespavaji bezdomovci, narkomani atd. a co kdyz vyuzivaji k tomu po nocich i toto hriste. Nemate nektera informace, zda-li je hriste hlidane, pres noc uzamcene,nebo nejakym zpusobem zabezpecene. Bohuzel se musim sejit v Phe s jednou dlouhol. znamou a zadna jina moznost me nenapada, krome kavaren s detsk. koutkem. Tak pokud mate i jine tipy na detskou venkovni zabavu, budu moc rada.

mkr
28. kvě 2009

nepíšeš jak starýho máš prcka, já bych šla s malou do zoo, měla by o zábavu postaráno a já bych si pokecala

karotky
29. kvě 2009

Napiš Kristi IPku.Bydlí poblíž,tak Ti určitě bude vědět jak to tam chodí. 😉

aviv
29. kvě 2009

Já bych ti doporučila park Rajská zahrada, který je nad Hlavním nádražím: je oplocený, nekuřácký, zákaz psů, hlídaný ochrankou a v areálu je kavárna s dětským koutkem a venkovní hřiště. no a kdybyste s enáhodou nudily, tak o kousek výš je v riegrových sadech zrekonstruované oplocené hřiště, kde s eděti určitě vyřádí 🙂

raculka
29. kvě 2009

milik, na tomto hřišti jsem jednou byla- je oplocené a hlídal to tam ve dne nějaký pán, takže myslím, že i v noci se tam nikdo cizí snad nedostane 😉
jinak se mi hřiště líbí, je velké a je tam spousta atrakcí pro děti, nevšimla jsem si tam žádných odpadků atd., takže snad to bude ok
pěkné hřiště je např. na Vyšehradě, pokud byste měly více času, tak se to dá hezky spojit s procházkou po hradbách 🙂

milik75
autor
30. kvě 2009

Ahoj holky, diky moc za tipy. Synovi je 21mes a hriste ho ted bavi nejvic. Rajska zahrada zni ale take velmi dobre, nebo ZOO, ale zviratka ho jeste moc neberou, takze bychom tam taky skoncili nejspis na hristi a uz je Troja to pro nas dost z ruky.

nikka.vo
9. čer 2009

Milik, sice jsem na tom hřišti nebyla, ale šla jsem kolem a mají ho hlídaný, takže se na něj nedostane nikdo nežádoucí 😅 , stejně tak ti můžu doporučit Dětský ostrov http://www.prazska-hriste.cz/parky-a-hriste/det... kde můžete pozorovat i lodě a parníky co plují kolem, nebo Riegrovi sady, kde je umělý povrch, takže se dítě neodře když spadne 😉 Těch parků a hřišťátek je po Praze neskutečně moc 🙂

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mamkamarketa
10. čer 2012

@kvetinkajirinka ten prvni odkaz je celkem starej :-/

amabilis
12. čer 2012

Jestli hledáte hezká hřiště, tak nádherná jsou kupříkladu v Dejvicích. Stačí jít od kulaťáku směrem k vlakovým kolejím (ale na druhou stranu, než k Dejvickému nádraží) a tam je přímo ráj, je tam i taková ta venkovní posilovna. Jinak krásná hřiště jsou kousek od metra Hůrka (vpodstatě se sleze dolů a tam je zaplocené hřiště u rybníka) a další hřišťátka, ale menšího rozsahu tak porůznu rozsetá od metra Luka, Lužiny atd.

marrakech
12. čer 2012

@amabilis prosim Te, kde presne jsou ta hriste v Dejvicich? V jake ulici?

amabilis
12. čer 2012

@marrakech Název ulice nevím, objevila jsem ho náhodou, když jsme měli fůru času do odjezdu vlaku. Ale bylo to nahoru ulicí, když vylezeš z výtahu z podchodu metra (takže z toho velkého u příjezdu autobusů od Kladna a Ruzyně). Prostě vylezeš z výtahu a obejdeš ho, jdeš nahoru ulicí a nahoře zahneš doleva a jdeš a po chvilce to potkáš. Je to oplocený areál, je tam klouzačka s prolejzačkama, hopačky a pak hodně atrakcí pro starší. Ale mám pocit, že tam nebylo pískoviště, ale zase všude byly kamínky. Zkusím se podívat na mapu.
Tak podle mapy to vypadá na ulici Generála Píky (nebo tak nějak) a jednodušší je asi se tam dostat z druhý strany - kolmo na tu ulici jezdí vlastně všechny tramvaje a tohle je ta ulice než se najede na most nad tratí.

berynka
2. zář 2012

Hřiště u Hlavního nádraží bývalo v pohodě. Bylo oplocené a hlídané 😉 .
A jak píše @amabilis na Hůrce je suprové hřiště a i to okolí (až na ty paneláky 😅 ) ujde. Je to kousek od stanice B Hůrka a i tam je poblíž super restaurace Medusa. Nabízejí tam teda hlavně sushi, ale v týdnu tam mají obědové menu kvalitní a za dobré peníze. Je tam zahrádka a mají tam i dětský koutek.

hest
29. zář 2012

@amabilis jo je to gen.piky. Bydlime kousek,je super.

lluciferek
23. dub 2015

Holky chtěla bych trochu aktualizovat tento dotaz. Nevíte, jestli je to hřiště stále hlídané a čisté? Jedeme v červnu na týden do Prahy, no a budeme čekat hodinu na manžela, takže jsem chtěla toto hřiště využít. Myslela jsem, že dám kufr do úschovny a počkáme na tom hřišti. Děkuji

ada22
23. dub 2015

Ted jsem tam dlouho nebyla, ale je stále oplocené takže bych se nebála. Jinak pěkne hřiště je v rigerovych sadech cca 20 min od hlavaku a nebo celkem dobre je i ve františkánské zahradě to je kousek od hlavaniho nádraží, ale tam nejsou toalety. To jen jako alternativa kdyby hlavák bouchl. Ale myslím, ze bude OK . V okolí není moc míst kam s dětmi, tak se o hřiště bude městská část starat.

lu777
23. dub 2015

@lluciferek já tam byla dvakrát a bylo hlídané a čisté 😉 bezdomovci jsou teď víceméně jen na lavičkách před nádražím

janaaanna
23. dub 2015

@lluciferek Chodíme pravidelně (bydlíme poblíž), hřiště je hlídané a čisté. Ještě nikdy nás tam nikdo neobtěžoval, ani při průchodem parkem, bezdomovci v parku jsou, ale docela často tam chodí policie, tak si nedovolují. Hřiště můžu doporučit, malá je tam spokojená.

lluciferek
24. dub 2015

Moc vám všem děkuji.