Do jaké Zoo máme jít? Doporučte

kutcher
3. kvě 2011

Ahoj holky, byly jste v nějaké zoo, která se vám opravdu velmi líbila a užili jste si to v ní - myslím tím ty u nás i ty v nejbližších okolních státech Rakousko, Polsko, Slovensko... Doporučíte nějakou? Předem moc děkuji za odpovědi!

pejtho
28. kvě 2012

Za mě určitě Jihlava! Dobré zázemí i pro nejmenší děti, všude se dostanete s kočárkem. Zoo postupně rekonstruují, rozšiřují a stěhují se tam i nová zvířata.
Dětský koutek taky stojí za to a děti se pořádně "vyblbnou".
Přitom, jak holky psaly, tak Zoo není zbytečně velká, aby z toho děti byly otrávené a ještě zbyde z celého dne čas navštívit něco dalšího, nebo skočit někam na dobré jídlo 🙂
Nevím, jak ostatní Zoo, ale Jihlava mi připadá i cenově přijatelná!

mersy
24. čer 2012

ZOO Zlín- ještě hezčí než Dvůr Králové...... rozhodně stojí za to.

hanicko
24. čer 2012

ZOO Zlín je fajn - dá se za odpoledne v pohodě projít, všechno tak akorát. Letos parkoviště zadarmo.
ZOO Jihlava - menší, ale nové zrekonstruovaná, hezké a netypické hřiště pro děti, krmení domácích zvířátek
ZOO Hodonín - skvělé pro prďata, malé, všechny zvířátka "na dosah", ne tam někde daleko mezi stromy, krmení koz a ovcí
ZOO Vyškov - taky menší, ale příjemné, opravené + vícepatrový nový dům - skanzen hanáckého života - interaktivní výstavy pro děti, herna + dá se propojit s návštěvou Dinoparku

medvidek
24. čer 2012

U nás vede jednoznačně Liberec. Bydlíme kousek za Prahou a do Liberce do ZOO jezdíme i 3x ročně. Krásná je také v Hodoníně. Letos se chystáme do ZOO na Slovensku v Bojnicích.

Nám se třeba vůbec nelíbí Praha, Plzeň ani Dvůr Králové.

zabinka88
24. čer 2012

Nám se nejvíc líbí ZOO Lešná 😉 A Hodonín pro prťata 😉

julieemenova
27. čer 2012

U nás největší spokojenost se Zoo Lešná,i malé se tam moc líbilo a hlavně je tam mnoho hřišť a různých atrakcí,kde se děti můžou "vyblbnout",ale také záleží na tom kde bydlíte a jak by jste si výlet představovali ;)

luznicarka
27. čer 2012

Krásná zoo je v Praze a pak Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou 😉

zuhur
27. čer 2012

Tak já jako rodilá brňačka bych se chtěla zastat ZOO Brno. Ano je do kopce, ale to snad není takový problém, ne? Zvládla jsem to i s relativně těžkým kočárkem bez problémů. Kdo chce může to brát jako odtučňovací kůru 😉 Hodně se upravuje a zlepšuje. Na většině míst jsou nové toalety, jen si teda nejsem jistá jak je to s přebalovacími pulty. ZOO projíždí i vláček a pokud jsem si všimla dají se půjčit i dětské vozíky. Jediná opravdová hrůza je parkování.Ráda se tam vracím, takže za mě za návštěvu určitě stojí.
Lešná je nádherná. Byla jsem tam jednou a letos je v plánu znovu.
Ve Dvoře Králové jsem byla jednou a přiznám se, že si z ní skoro nic nepamatuji. Utkvěly mi hlavně opičky probíhající tunelem nad hlavami návštěvníků 😅
A u mě jednoznačně vede ZOO München - jen teda na celkové projití zahrady podle mě potřebujete tak dva dny, pokud ji nehodláte proletět poklusem 😅 Je uspořádaná podle světadílů a pokud spolu zvířata vychází je i více druhů v jedné expozici.

lucisa
27. čer 2012

My jsme nadšeni ze ZOO Lešná u Zlína, nedám dopustit, letos, snad nám to vyjde, se opět chystáme. Špatná není ostravská, ale vzhledem k naší každoroční návštěvě pro nás okoukaná.....

Pěkné je i Safari ve D. Králové a letos jsme byli poprvé v pražské ZOO, ta mě trochu zklamala, přišla mi chaotická, holkám se nejvíce líbila cesta lodičkou k ZOO po Vltavě.

maciik
27. čer 2012

Za nás: nejlepší Lešná, pak Praha, Ostrava, Dvůr Králové a ze zahraničních jsme byli jen v Bratislavě a ta náš nenadchla vůbec teda.

pulsatilka
27. čer 2012

ja mozem velmi odporucat Nyiregyhazu v Madarsku....super pre deti...zvierata (zirafy, lamy,...) sa daju krmit, je tam oceannarium a cvicene tulene.... je to dalej, ale su tam aj termale kupalisko...takze super na predlzeny vikend 😀
http://visit-hungary.com/sk/aktuality/zoo-nyire...

navylet
6. srp 2012

Myslím že pro děti je každá zologická krásná...
Ale jak bylo napsáno výše,asi zoo Lešná,Jihlava,Liberec+možnost botanické ale Děčín + vyhlídka+spodní budova Expozice Rajské ostrovy...

mates22
25. srp 2012

Vezmu jen střední čechy a severní čechy - co máme na dojezd my. Pro rodinu s malejma dětma doporučuju nejvíce Liberec (ten milujem všichni) a pak Děčín. Pak ještě je úplně maličká ZOO Chleby, dětem se tam taky líbí, ale je to fakt jen pidizoo. Praha je moc velká, Dvůr se nám nelíbí............

kacka_88
25. srp 2012

Byli jsme v Brně, Jihlavě, Liberci, Chlebech, Ostravě. Ve všech zoo bylo fajn. V Ostravě jsme byli v květnu, a jelikož je to spojené s botanickou, bylo všude všechno krásně rozkvetlé. I přesto, že nám tam lilo jako z konve, Ostrava vyhrává 🙂.

slavuska19
2. zář 2012

my byli ve všech zoo v ČR, a nejlepčí 3 jsou Liberec, Ostrava a Jihlava 🙂

glock
2. zář 2012

Já jsem z Plzně a hrdě můžu říct, že ta naše je fakt asi nej, co jsem zatím byla. Praha i Hradec mě zklamaly....

popellka
2. zář 2012

Nejkrásnější ZOO - ZOO Lešná ve Zlíně - prostě nádhera! to se ani nedá popsat 😉

sova28a
2. zář 2012

Připojuji se ke Zlínu, je to tam nádherné a nic tam nesmrdí, žádný pavilon, to se třeba o Ostravě říct nedá.

lenousek100
2. zář 2012

Před týdnem jsme byli v ZOO Praha a byli jsme nadšení, takže určitě můžu doporučit. Je to ale na celý den, pokud chcete vidět všechno. Jinak jezdíme každý rok do ZOO Plzeň - je to tam taky super, krásně udělané, hodně druhů zvířat. Je k tomu i Dinopark - tam jsme tedy zatím nebyli, chystáme se příští rok, až bude dcera trochu větší. U nás je ZOO Hluboká, sice tam jezdíme každý rok, někdy i několikrát, ale jen kvůli blízkosti - zvířata jsou tam jen tuzemská (kromě surikat, krokouše a pár opiček myslím) a třeba chytit tam medvědy ve výběhu je celkem zázrak. Jinak je tam pěkná kontaktní ZOO a nové hřiště u hospůdky, tam se děti dost vyblbnou. Ještě kousek od ČB je soukromá ZOO - tedy Park exotických zvířat (Dvorec u Borovan), kde je to sice mrňavý, ale jsou tam zaměřený na šelmy - chovají lvy, 2 druhy tygrů, nějaké opice atd. - mají tam raritu - tygry indické ve 3 barevných variantách (klasika, bílý a zlatý) - stránky jsou tady - http://www.zoodvorec.cz/ - ale jak říkám, je to maličké, spíš tak pokud byste jeli někam na jih na výlet a spojili to 🙂 To samé je soukromá Krokodýlí ZOO - zase spíš s něčím spojit, je to tam na chvilku, ale určitě je to zajímavé. Příští rok se chystáme do Dvora Králové a asi i do Liberce, letos ještě chceme stihnout Jihlavu. Ta Zlínská ZOO nás docela láká, ale je to od nás fakt kus cesty, takže to vidím spíš jet tam aspoň na víkend...

jajulik
17. zář 2012

Ze zahraničních se mi moc líbila Zoo v Budapešti, ale to už je trochu z ruky.

blahova_andrea
17. zář 2012

V zahraničí jsem v ZOO nikdy nebyla, ale u nás se mi líbila Lešná a Praha. Úžasná je prý v Olomouci, tak snad se tam taky brzy podíváme.

barusinecka
17. zář 2012

pro mě Lešná,Ostrava,Jihlava,Hodonín.Hlavně ne do Brna.Byla jsem z Brněnské zoo strašně zklamaná...

monikabie
17. zář 2012

Ostrava, Lešná a Praha. Liberec mne moc nezaujal🙂))))

llos
22. zář 2012

Zoo Vídeň a hlavně ty pandy velký jsou nejúžasnější! 🙂

elastiq
21. srp 2013

Zoo v Ostravě je teď moc hezké, hodně nových výběhů, hodně zvířat, krásné prostředí, Zoo Lešná také, v Olomuci jsem teď byla trochu zklamaná, ale zase tam u dětí vede lanový park pro děti Lanáček, který je u mých dětí bezkonkurenkční /uprostřed Zoo/, takže také mohu doporučit 🙂

michaela2310
21. srp 2013

nejvíc se mi zatím líbilo ve Dvoře Králové, letos se tam zase pojedeme podívat. minulou středu jsme byli v Plzni a spokojenost.... Praha taky super, tam jezdíme skoro každý rok... v neděli jeden do ZOO Chleby...

elvira
21. srp 2013

Byli jsme v ZOO v Olomouci a byli jsme dost zklamaní...
Bývala tam taková dřevěná plošinka, ze které se dalo dívat zvýšky na zvířata - kvůli technickému stavu byl vstup zakázán, průchozí výběh lemurů byl zavřený, jezdí tam nějak nově safari vláček - vadilo mi, že nikde nebyl jízdní řád, pouze mapa s trasou, celou dobu jsme jeli "potichu" - žádný kecafon nám nevykládal, kolem čeho jedeme, čeho si můžeme všimnout, chyběly i cedulky s popisy zvířat - myslím na té trase vláčku.
Lanový park dobrý, ale ten je i v ZOO Lešná, kterou máme blíž, takže mám jasno...
Dřív jsme s oblibou chodívali v Olomouci na netopýry, zklamalo mě, že za dobu, co ten pavilon otevřeli, se nic nezměnilo - smrad jak v cařihradu...
Abych jen nekritizovala - tak mají docela hezká akvária, zajímavý je i pohled z vyhlídkové věže.
Určitě chybí peníze, ale bije se mi to s poněku megalomansky pojatým novým vstupem do zoo - myslím, že šly ty peníze použít jinde a líp.

sarkad2856
21. srp 2013

Ano, Dvur Kralove je pry hezký, byly tam známí,taky se tam chystáme.Byly jsme taky v Olomoci a byly jsme zklamaní ☹ I v Ostravě není špatné zoo,i v Lešné

ebsian
21. srp 2013

Jedna z nejlepších je Lešná. Spoustu zvířat, nechodí se hodně daleko od zvířete ke zvířeti a mají to nově krásně udělané. V zoo Olomouc je toho už víc, než bývalo, ale stále menší zoo a méně zvířat. Jihlava mě zklamala už kdysi. Dvůr Králové miluji, ačkoliv je to pouze safari. 🙂 Zoo Ostrava pro mě nic moc ☹

paaavca
21. srp 2013

Z českých Zoo určitě Lešná, byli jsme teď v červenci po hodně letech a nestíhali koukat, jak je všechno krásně nově udělané, nechybí atrakce pro děti a stylové koutky s občerstvením 🙂 Těšíme se, jak se tam znovu podíváme.