Do jaké Zoo máme jít? Doporučte

kutcher
3. kvě 2011

Ahoj holky, byly jste v nějaké zoo, která se vám opravdu velmi líbila a užili jste si to v ní - myslím tím ty u nás i ty v nejbližších okolních státech Rakousko, Polsko, Slovensko... Doporučíte nějakou? Předem moc děkuji za odpovědi!

vashaa
21. srp 2013

Mimo naše hranice vřele doporučuji ZOO v Schöbrunnu ve Vídni. Nejkrásnější ZOO, co jsem kdy viděla 🙂

danae
22. srp 2013

Teda, to koukám na doporučování ZOO Lešná! Tam se budeme muset opravdu vypravit! 🙂
Mně přijde, že se pražská ZOO zhoršuje. Ty nové pavilony jsou krásné, ale personál je tak nějak v nepohodě a nepřijemný. Bývala tam příjemnější atmosféra. Teď se nám několikrát stalo, že jsme museli chytat děti, aby nám je nepřejelo autíčko ZOO, která v areálu jezdí docela rychle a vynořují se i poměrně nečekaně. Toalety bývají zapáchající, bez papíru a mýdla... Někdy opravdu odcházíme trošku otrávení. Jednou byly dokonce všechny toalety zavřené, že po 16 hodině dělali nějaké instalatérské práce. Přitom ZOO byla otevřena do 19 hodin!
ZOO Ohrada je malá a milá. Je teď po rekonstrukci a některé výběhy jsou úchvatné. Třeba vydry proplouvají návštěvníkům pod nohama, nebo je vidět spící jezevce a lišky v jejich norách. Skvělé i pro malé děti.
Ze zahraničních jsme nadšení ze ZOO v Mnichově. Je rozlohou menší než pražská, ale tím spíš je vše kolem, lze ji bez problémů projít skoro celou za den a člověk nemusí ujít kilometry. Mají krásné programy se zvířaty. Bývaly interaktivnější, že jsme mohli sami krmit pelikány, nebo holubice, ale to už tenhle rok nebylo, ale i tak jsou ty programy úžasné. Ve Stuttgartu je ZOO spojená s botanickou zahradou. Je dost veliká, ale také pěkná. Mají tam super roztomilou gorilí školku, kde byl i ten goriláček, co se narodil v Praze.

ala1970
18. čer 2015
Uživatel ala1970 je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od ala1970.

Ahoj, já bydlím v Brně a celkem pěkné je i to naše Zoo www.zoobrno.cz. Myslím si, že stojí za návštěvu 🙂 Už jsem tam letos byla a spokojenost.

kralovna17
18. čer 2015

S dětmi bude úžasný zážitek v Zooparku v Chomutově... Jsou tam spíš domácí zvířata (ale i velbloudi), je to opravdu nádherné prostředí a skoro všechna zvířata se dají pohladit... Jinak mám ráda taky ostravskou zoo.

reniiisek
28. srp 2015

Zoo Lešná, Zoo Praha - naši favoriti. Nikdy jsem neviděla hezčí zoo

betelgeuzz
28. srp 2015

Nejradši máme ZOO Lešnou, tam jezdíme často. Loni jsme byli v Olomouci na Kopečku, byla jsem překvapená, jak to tam zmodernizovali, vypadá daleko líp, než před pár lety. ZOO Ostrava je taky pěkná. Jihlava mě nenadchla, je malinká, byli jsme v šoku, že už jsme na konci. Vyškovu bych ani ZOO neříkala, kdybychom tam nejeli kvůli Dinoparku, byla bych hodně zklamaná.

loafeer
28. srp 2015

Tak za mě rozhodně ZOO Lešná- zatím bezkonkurenční a nejkrásnější zoologická zahrada plus mají rejnoky, což nemají nikde jinde a pro děti super zážitek, nakrmit a pohladit rejnoka.

Brno- celá zoo je šíleně do kopce
Jihlava- pekná, vše nové, ale je malá a je to takové vše napěchované na sobě, ale na nedělní odpoledne s dětma fajn, ale nestojí kvůli ní jet někde přes půl republiky
Ostrava- tam se snaží, ale šelmy jsou zatím v klasických klecích a prostě v porovnání s Lešnou- bez šance
HK- tam jsme byli jen v safari a to se mi líbilo

iveta107
28. srp 2015

tak určitě po celé ČR je spousta pěkných ZOO, já můžu doporučit tu Plzeňskou protože je to naše nejbližší zoo, loni jsme byli v Praze a také je to tam moc hezké hlavně se nám to líbilo u slonů, nebo ten tropický skleník, co se mě nelíbilo, že jsme to nestačili všechno projít, aspoň důvod tam jet znovu 😉

lezdr
24. zář 2015

Zoo Lešná a Ostrava - FAKT SUPER.

suzina08
25. zář 2015

Po ČR je spousta krásných ZOO, ale my už si občas vyjedeme i do zahraničí. Byli jsme ve Vídni, ta ZOO je naprosto božská, mají spoustu zvířat, když si to dobře naplánujete, tak můžete vidět během jednoho dne krmení třeba třech druhů, takže paráda. A hlavně teda mají pandy 🙂 A pak jsme letos byli ještě v Norimberské, tam jsme jeli kvůli delfínům a bylo to taky super. Je tam i něco jako dětská zoo, kde mají kozy, ke kterým děti můžou a jsou tam i bezva prolejzačky a houpačky. Do ZOO jsem blázen, takže se určitě ještě někam do zahraničí vypravíme 🙂

jemnostpan
16. kvě 2016

Ahoj, samozřejmě Dvůr je klasa. ale jelikož to máme mnohem blíž do Olomouce, tak jsme si nějak zvykli jezdit tam. Zejména pro děcka je super vláček, pro nás zase hodně žiraf (máme je zkrátka rádi) a občas nějaké ty akce s programem. Krom toho Olomouc je srdeční záležitost, hromada vzpomínek z dob studiíí.

aknel321
16. kvě 2016

Doporučuju rozhodně ZOO Lešná... taky jsme byli ve vícero ZOO po celé ČR, ale Lešná je nej...🙂

andreaandrejka
16. kvě 2016

Za mě rozhodně Praha a Plzen.

zborilova1989
16. kvě 2016

Tak za mě je krásná zoo v Lešné, Olomouc i Ostrava taktéž moc hezké. Dvůr Králové taky stojí za to, ale třeba my to máme dost daleko. za to Brno nás šíleně zklamalo.

lenkalenulka
16. kvě 2016

Zoo lešná a ostrava! V cechach jsem v zoo nebyla.. Libilo se mi i v brne

nazka
16. kvě 2016

Nejvíc se mi líbilo ve Vídni kvůli pandám a koalám a tučňákům 🙂 pak je krásná Lešná, Praha, Plzeň. ale Vídeň u mě vede 🙂

ppalomino
21. čer 2016

U nás Jihlava. Máme projitou Prahu, Olomouc, Chleby, Liberec Dvůr Králové a právě Jihlavu. Dvůr je sice krásnej, ale teď je tam málo zvířat. Minimálně sezónu bych počkala než se tam znova vydám - rozhodli se pro čistě africkou zoo, takže spoustu zvířat odvezli a ještě to nenaplnili. Praha mě taky docela nadchla, ikdyž jsem nebyla nahoře. Liberec mi přišel, že se tam trošku zastavil čas, alespoň před pár lety to tak bylo. Olomouc - krásné prostředí. Chleby malinké, ale hezké. Dostavují tam novou část.

linusha
21. čer 2016

My teda nemáme projité všechny všechny zoo v ČR - jen Prahu, Brno, Zlín, Ostravu, Liberec, Dvůr Králové nad Labem, Olomouc. Ale každopádně za mě v Praze je to tak na 2 dny aby se člověk mohl u každého zvířete na chvíli zastavit, kor s malým dítětem. Ale pražská je moc pěkná spoustu zvířat, rozhodně stojí za vidění. Nelíbilo se mi moc v Olomouci. Ač jsem brňák tak ani naše není bůh ví jaká, ale musím uznat že tam chodíme každoročně takže vím se snaží ji zlepšovat. Liberec je za mě takový průměr ač bílý tygři byli super. Moc se mi líbila zoo Lešná ve Zlíně, v Ostravě a ve Dvoře Králové ve všech třech mnoho zvířat vstupné taky dobré, místa pro odpočinek taky ok. Nyní máme v plánu navštívit Jihlavu, Hodonín a možná časem i Vídeň - máme na ně kladné recenze od známých a kamarádů. 🙂

hejsa
16. srp 2016

Rozhodně ZOO v Děčíně-je krásně upravené právě pro děti a na netu si najdeš i různé akce právě pro děti.Hned vedle je krásný zámeček Pastýřská stěna s dobrým jídlem a nádherným výhledem na Labský kaňon a Děčínský zámek. Jinak restaurace,když se sejde dolů do Děčína je Paroloď - pro děcka super! Lodí Poseidon se pak lze plavit až do Hřenska.Jinak z Děčínského zámku jezdí malý bus právě na Pastýřskou stěnu/skála/,takže do ZOO je to kousíček tam.Pokud se chcete zdrže tak do ZOO do Drážďan a tam taky jezdí loď.Vše na netu. 😵

ninive211
16. srp 2016

Jako brňačka musím uznat, že ve srovnání s jinými zoo může být Brno pro mnohé zklamáním, není zde tolik atraktivních zvířat jako jinde (sloni, nosorožci, gorily...), zaměřuj se spíš na kopytníky, kteří mimo žiraf děti nějak nezajímají, a pak teda samozřejmě tahounem jsou lední medvědi. Nicméně tím, že sem jezdím odmala, tak vidím, jak moc se zoo za poslední roky změnila (k dobrému! ...i když stále je co zlepšovat, holt peníze limitují), teď jsem tam byla zase asi po 7 letech a žasla jsem a např. příští rok se do zoo mají po 14 letech vrátit lvi ve fungl novém výběhu, na ty se těším 🙂 Jinak já mám teď do Brna permici a když si vezmu, že mě vstupné vyjde na 60 Kč...tak za tu cenu je to super 🙂 Třeba Jihlava je nádherná, tam jsme byli teď o víkendu, pro malé děti pěkné, že není příliš veliká, i tak jsme tam strávili přes tři hodiny (já nerada lítám od klece ke kleci a pojmout to jako pochoďák, hezky zastavit se, pokochat se, obídek, hřiště atd.) a cena i na rodinný pas za 100.
Jinak jsem v minulosti byla v Praze, je to taky už 7 let, tak od té doby se toho určitě dost změnilo, tehdy se mi líbila, právě mě charakterem připomínala trochu brněnskou zoo, jako žádná placatá rovina, ale i nějaký ten terén, samozřejmě nádherné pavilony atd. Cena teda mastná a pro malé děti to asi moc není (pokud se nevezou v kočáru), je opravdu tak na celý den (my jsme s kamarádkou měly půlden, pak jsme jela domů do Brna a bylo to na mě moc šup šup, rychle rychle, nestačila jsem si to pořádně užít...a gorily pomalu bez šance vidět, u nich namačkány davy).
Pak jsem byla ještě v Liberci, docela fajn, ale byli jsme tam ještě před dětma a pravda, že občerstvení asi jen jedno jediné, ve Dvoře Králové (jednou jako malá a to se mi tam líbilo, podruhé před 9 lety a přišla mi to nuda, samá rovina, jdete, hele žirafa, jdete dál...hele, zase žirafa...opět dál...no né, OPĚT žirafa, to stejné nosorožci, sloni) a Olomouci (tam ještě jako školák, je to přes 20 let, vybavuju si jen střípky jako rozhlednu nad žirafama a velbloudama a voliéru s orlama)
Určitě mě láká Ostrava, Plzeň ano a hlavně Lešná!

teeda
30. srp 2016

Úžasná je prý Lešná, má všude nejlepší hodnocení. 🙂

Ale jinak jak jsem hledala, tak se možná vyplatí vyjet za hranice... Mě třeba láká to delfinárium... 🙂 http://www.do-zoo.cz/zoologicka-zahrada-norimbe...

Jinak ale myslím, že se vyplatí jít spíš do menší zahrady a užít si to. Pražská mě vyloženě stresuje, protože jí nedokážu projít celou. :D

hejsa
30. srp 2016

@teeda potom ZOO v Drážďanech.Paráda 😵

teeda
4. zář 2016

@hejsa Na tu jsem taky našla všude jen chválu. 🙂 🙂

helenalunackova
16. zář 2016

Za nás jednoznačně sezonní zoopark Doksy 🙂
Všechna zvířátka jsou k vidění na pouhých pár metrů- Bílý tygři, bílý lvi a další spousta exotických zvířat, jízda na velbloudu a focení s mládětem panter ohromný zážitek 🙂 Oáza pohody a klidu. Všem jen doporučuji

eva1987
16. zář 2016

Nejlepsi pro nas byla ZOO Lesna a Dvur Kralove.

radekelias
13. čer 2017

Zdravím. Procestovali jsme zřejmě už s rodinkou všechny ZOO v ČR a nejvíce se nám zamlouvá ZOO OLOMOUC na Svatém kopečku. Obrovský výběr zvířat, skvělé prostředí a hlavně v pohodě terén, což hodnotím jako velký klad oproti ostatním ZOOlogickým 🙂

linusha
13. čer 2017

Holky my navštívili o min. víkendu ZOO ve Vídni a můžu za sebe říct že je to jedna z nejhezčích či dokonce nejhezčí zoo ve které jsem kdy byla. Jen to vstupné je teda pěkně vysoké ale ty peníze za to určitě stály. Je tam spousta zvířat, která mají veliké výběhy. Za takové taháky bych řekla koalu a pandu velkou. ZOO je pěkně rozložená a je pěkně dostupná i s kočárkem. Jedinou výtku bych měla k tomu že popisky zvířat jsou jen v němčině.

radekelias
15. čer 2017

Ještě dodám, že se nám v ZOO Olomouci moc líbili komentovaná krmení, což se samozřejmě krom těch dětských blbůstek líbilo taky. Nejvíce nás zaujalo krmení klokanů, geparda a lemurů. Tady jsem na jejich stránkách našel přehled, kdo by měl zájem: http://www.zoo-olomouc.cz/komentovana-krmeni-1

radekelias
15. čer 2017

*což se kromě těch dětských blbůstek dětem líbilo taky... Neumím psát 🙂

alja20
17. čer 2017

Ahojte baby.kolko sa prosim plati za ten vlacik co jazdi po zoo v lešnej?dakujem