Dovolená s malými dětmi - jsem na ně sama, zvládnu to?

1eso1
30. čer 2019

Ahoj.
Mám téměř dvouletou dceru a devítiměsíčního syna. Jsem s nimi sama.
Je vůbec reálná nějaká dovolená? Nechce se mi celé léto prosedet doma. Někoho kdo by jel s námi bohužel nemám.

sudylichozrout
30. čer 2019

@1eso1 zdarec, coz treba zaplatit nejake ubytko na Sumave, nebo na jihu Moravy a tam delat prochazky po okoli? 🙂 Ja si myslim, ze to realne je, mas dvojkocar? Pokud jo, tak je to uplne v klidu, posadis je do kocarku, vystrelis na vylet s dekou a par dulezitymi vecmi a k veceru se vratis. Zkus najit takove bydleni, kde by byla polopenze, tedy snidane + vecere, at se neustves 🙂

1eso1
autor
30. čer 2019

@sudylichozrout Něco podobného mě napadlo. Dvojkocar sice nemám, ale mam nosítko nebo krosnu. Takže by to asi šlo. Ikdyž jak se spaním to nevím. Jen mě trochu děsí ty vedra momentálně :/ Syn pořád taky pořád převážně pije mléko. Ale to by se asi dalo vyřešit termoskou.

sudylichozrout
30. čer 2019

@1eso1 Kup si nekde z bazaru dvojkocar, je to pohodlnejsi, nez nosit v techto vedrech. I syneku uz muze byt ve sportaku, tak staci sourozenecky sportak. To sezenes za par supu, kdyz nepujdes uplne po designu 🙂 Vyresis tak i detske spani pres den. Spani vecer taky pohoda, starsi s tebou v posteli, mladsi v cestovni postylce-ohradce. Lecktere penziony ji maji, mam to vyzkousene 🙂 A za tuhle detskou pristylku jsme platili treba jen 100/noc. Mnohde mivaji deti do 3 let uplne zdarma.

nazka
30. čer 2019

@1eso1 já byla na farmě Zelený dub a úplně skvělý všechno.. Pěkný ubytování. Milí majitelé, kteří s čímkoli pomůžou a zvířátka na koukání pro děti. Je tam i dětské hřiště pro větší

nazka
30. čer 2019

@1eso1 jo a dětí do 3 let zdarma. Půjčí dětskou postýlku.

vercik83
30. čer 2019

Zkus Babylon u Domazlic.

1eso1
autor
30. čer 2019

Díky všem za typy. Snad něco vymýšlím. Ikdyž to bude taky trochu zvláštní jen s dětmi když ani jeden ještě nemluví, ale co 🙂

fandysek_1
30. čer 2019

@1eso1 zkus salatour.cz

bayt
30. čer 2019

@1eso1 Popravdě bych prostě někam jela, kde bude fajn ubytko, a budeš tam dělat to samé, co děláš doma. Takže jestli doma chodíš na procházky, tak budeš chodit o tam, ale budeš mít pěknější výhledy atd. Vůbec bych se toho nebála. Já bych jela třeba na Vysočinu, na Šumavu, případně do Alp. Nějaký apartmán apod. A jela bych vlakem, dokonce některé vlaky dnes už mají i dětský koutek.

bayt
30. čer 2019

@1eso1 Já jsem syna do skoro roku a půl výhradě nosila. Ve velkém horku přes léto býval v nosítku nahatý, a jelikož jsem v tom uměla i kojit, mohla jsem bez zastávky nosit a krmit 🙂 Ale samozřejmě, když byly tropické teploty, tak jsem se vyhýbala chození okolo poledne...

karlajasmine
30. čer 2019

@1eso1 a nějaká kamarádka by nejela?

1eso1
autor
30. čer 2019

@karlajasmine kamarádku mám jen jednu a ta ma doma měsíční miminko, takže si ještě zvyká na novou roli. Navíc jsem se ještě odstěhovala, takže i tady znám málo lidí. Je to všechno pro mě takové nové

sudylichozrout
30. čer 2019

@1eso1 to, ze nemluvi, je pro tebe vyhra 🙂)) To ticho, co mas ted, uderem jejich rozmluveni skonci a ty budes mit dennodenne hlavu jak patraci balon 🙂

1eso1
autor
30. čer 2019

@sudylichozrout jo to slyším často 🙂 Mě by stačilo kdyby aspoň řekla, co chce místo knourani. To je na palici 🙂

sudylichozrout
30. čer 2019

@1eso1 No, až bude mluvit, tak sice bude říkat, co chce, ale bude u toho stejně kňourat 😀 To si nevybereš. Mám teď čerstvě tříletou a někdy je to fakt záhul 😃

1eso1
autor
30. čer 2019

@sudylichozrout Tak to jsem přesně potřebovala slyšet :D

leilinka1234
30. čer 2019

Tak já bych se na nějaký obr dvojkočár vyprdla. Budeš odkázaná jen na dobré cesty a navíc to zabere spoustu místa v autě, případně v jiné dopravě. Kamarádku bych se nebála oslovit 🙂 my se se sedmitýdenní vydali na Moravu 🙂 ve finále to bude mít děsně jednoduchý, pokud ovšem nemá miminko např s kolíků. A kam? Kamkoliv, kde bude nějaká dětská herna a vyžití pro děti 🙂 nám se, co se dětí týká, moc líbil Liberec a okolí. Je tam toho pro děti hodně. Dvouleťák by si to už užil 🙂

makronka222
30. čer 2019

@leilinka1234 mimino a 2 akcni deti jsou dost rozdil. Asi jsi netahla pul dne kocar a druhy dite na zadech v krosne?🙂) hlavne pises ,,my,, takze si na to nebyla sama. To je taky dost rozdil

leilinka1234
30. čer 2019

@makronka222 soudíš a neznáš 🙂 nevím, proč by nemohla jet s kamarádkou, co má malé miminko, respektive nechápu, proč píšeš to, co píšeš. A že se netahám? 😀 Nedávno jsem šla (rozuměj šla sama bez muže) s holkama celodenní (ráno v půl 8 odjezd, večer v 18 příjezd) výlet. Já jediná s dvěma dětma. Na zádech v nosítku čerstvě tříletou, když už nechtěla chodit nebo se chtěla prospat a v kočárku 4m miminko... To byl první větší výlet s oběma, samozřejmě nekončím, protože mě nebaví být doma 🙂 Co mi řekneš na tohle? :D

78marcela
30. čer 2019

A já přidám svůj názor, respektive zkušenost. Taky jsem sama s dětma a chtěla jsem s nimi někam vyrazit. Pro mě je důležitá i cena. Nejsem moc ochotna dát víc jak 1200,- za noc. Většinou všude píšou, že děti do tří let zdarma ale taky počítají s tím, že jedou dva platící dospělí. Jakmile zjistí, že jede jeden platící dospělý, začnou se cukat a buď teda platím za dva dospělé nebo všemožný přirážky.
Navíc je rozdíl, když jsou děti ve svým prostředí a v cizím. Moje jsou z toho lehce vykolejené, zabavit je je mnohem horší. Na nějaký procházky a výhledy mi kašlou, to vydrží chvíli, ale celý den určitě ne. Mám je teda starší, skoro čtyřletý a čerstvé dvouletý, co od roka odmítá kočár. Na každou cestu nebo výlet s sebou táhnu plnej kufr hraček, odrazedlo..vlakem bych teda nejela ani za nic.
Teď v červnu jsme měli jet na tři dny kousek od nas, byla zaplacena záloha, ale kvůli nemoci to propadlo a nejelo se nikam. 2500 v haji, s dětma nikdy nevíš, i když v tomto byli nevinne, lehla jsem já. Každopádně, z každé dovolené s dětmi, na kterou jedu jen já sama s nimi, se většinou vracím totálně unavená a vyčerpaná. Víc, než když jsem s nimi doma.
Takže letošní léto nejedem nikam, pojedeme občas jen na nějakou odpolední akcí tady po.okoli. Na delší cestu už snad za rok, kdy budou aspoň zčásti trochu soběstační, hlavně teda ten malej. A kdybych fakt čirou náhodou někam jela, tak tam, kde budou mít pro ně bazén a pro mě lehátko. Hlavně žádný poznávací výlety.

bayt
1. črc 2019

@78marcela S dětma nikdy nic neplatím, pokud nemám zaplacené storno. To bych neriskla....

Mám rok a půl leté dítě. Na dovolenou bych určitě hračky vzala, odrážedlo teda asi ne. Čtyři hodinky by mi v klidu v nosítku vydržel, aby se pokoukal po okolí na procházce, případně bych šla na jeho spaní a v nosítku by se vyspal. Nešla bych samozřejmě na celý den, našla bych si v okolí třeba zoo, bazén atd. a prostřídala to. Plus třeba jen zevlování na písku, na trávě, nemít celý den striktní program. Ale je fakt, že syn si z cizího prostředí moc hlavu neláme.

bayt
1. črc 2019

@makronka222 Tak já nechápu, jak to tedy děláte normálně doma? Asi taky nějak chodíte na procházky i s dvěma dětma, nebo ne? 🙂

78marcela
1. črc 2019

@bayt mně to cestování s jedním dítětem šlo taky lépe. Byla milá, hodná. S dvěma, navíc s tím druhým mrnavym terminátorem, je to už o nervy.

bayt
1. črc 2019

@78marcela tj, tak samotná cesta, ale pak na místě člověk může mít režim jako doma, ne?

78marcela
1. črc 2019

@bayt tak já nevím, no. Mně se to na těch dovolených nějak nedaří udrzet. Jinak jsou snídaně, obědy, nějaký ten výlet to taky částečně nabourá.. podřídit se těm druhým, s kým jedeš a tak

bayt
1. črc 2019

@78marcela Jakto, že jsou třeba jinak snídaně? Vezmu kaši a zaliju varnou konví, podám rohlíka....Já teda ještě nemám dítě, co by si vybralo na snídaňovém bufetu, max. ozobával ovoce...

78marcela
1. črc 2019

@bayt moje právě nesnidaji. Ji až svačinku. Ráno jsou zvyklý na láhev kakaa nebo melty.

radecka1
1. črc 2019

@1eso1 Já bych s dětmi sama v tomto věku nejela. Max. někam, kde je to plně zařízené pro děti (tj. vybavení, strava a nějaké vnitřní a venkovní herny) (třeba hotel Peklo), ale to bývá většinou dražší a cestu autem, ať jsi nezávislá. V tomto věku mi přijde ideální být doma a max. výlety nebo mít někoho, ke komu můžeš zajít na bazén. Taky musíš počítat s tím, že pro tebe to nebude dovolená, ale bude to náročnější než doma (jiná strava, jiný režim, apod.) Cca 1x za půl roku vyrážím s dětmi sama (nyní 2 roky, a 2xskoro 5 let) max. na 2-3 dny a vracím se úplně vyřízená. A vždy aspoň s nějakou kamarádkou, ať si můžu dojít v klidu aspoň na záchod (protože dětí někde v cizím prostředí v herně samotné nenecháš). S manželem je pro mě cestování mnohem jednodušší.

bayt
1. črc 2019

@78marcela Syn jak kdy. Nabízím kaši, někdy si vezme, někdy ne. Pak ke svačině mu dávám ovoce, když jsme venku, tak třeba banán, nakrájené jablko nebo kapsičku 🙂

radecka1
1. črc 2019

@bayt Můžu se zeptat? Bylas s dítětem někdy třeba na prodlouženém víkendu úplně sama? Je to fakt o dost náročnější než doma a zvlášť když je dětí více. Poměr 1 na 1 je ještě výhra.