Dovolená u moře - červen. Myslíte, že už bude možné cestovat?

lucka662006
23. bře 2020

Ahoj holky, máme zaplacenou zálohu na dovolenou u moře v červnu. Teď do 31.3. máme uhradit další část, jinak zájezd a záloha propadne. Vůbec nevím co dělat, nebo se může létat? Mimo EU. Mám strach platit i nezaplatit i letět tam. Neřešíte některá podobné?

marcicek84
6. dub 2020

@blondynka400 no to se prave uvidi jak to bude,ano i tva teorie muze byt,taky jsem nad tim takhle premyslela,ale je taky otazkou,pokud lide nebudou kupovat zajezdy ani pristi rok, CK bude mit rozdane vouchery mezi potencialnimi zakazniky,tedy zisk bude tvorit hlavne na nich a nemuzes jinde,musis koupit u vybrane CK.Navic tvoje teorie pocita,ze ve voucheru bys mela de facto predrazeny zajezd,tak jak tak na tom s tim voucherem asi bude klient vzdycky hur nez klient novy,ten si bude moct vybrat cestovku dle ceny.

marcicek84
6. dub 2020

@dor muj?a proc by mel?nemam zaplaceny cely zajezd,aby se na to musel tento zakon vztahovat ani jsem nestornovala z duvodu,ze jsem nemohla vycestovat v dusledku uzavrenych hranic protoze nevim,zda budou nebo nebudou koncem srpna uzavrene a mam to reseno v dobe, kdy tento zakon jeste nebyl v platnosti...a hlave byla to nabidka CK, na kterou jsem pristoupila maji ji i verejne na webu,nabizeji to i komukoli jinemu,ted je otazkou,zda nabidku nezmeni,kdyz budou mit schvaleny tento super zakon...

blondynka400
6. dub 2020

@marcicek84 já taky neřekla, že to tak bude 😀 Jedna jsou předražené zájezdy (v podstatě to co jsi psala ty), druhá je ta možnost, co jsem psala já.
K tomu co píšeš, ok, budou mít celkem jasné zákazníky, v případě, že si zájezd koupí za podobné peníze, část lidí určitě nebude mít na to, si platit něco navíc. Navíc pořád jeto jenom jedna část lidí, ale oni potřebují i ty nové lidi, a ti, když budou mít předražené zájezdy, tak nepřijdou a tedy se nemůžou nikdy pak dostat celkově do kladných čísel.... Ale možná to vidím blbě, neříkám že ne 😅

marcicek84
6. dub 2020

@blondynka400 jo no to prave se uvidi dle situace na trhu a jak se lide budou bat cestovat,to ovlivni poptavku a ceny a pak take jak na tom budeme s vouchery,proto jsem sla cestou mit tam co nejmene...proste letos budou rozhodne ceny nizje,ale jak to bude pristi rok zatim nikdo nevi...

blondynka400
6. dub 2020

@marcicek84 jojo, uvidíme 🙂 Každopádně vím, že bych letěla někam hned 🙂 Zatím to vypadá, že snad budou mít rozum a rozvolní se to docela rychle....

marcicek84
6. dub 2020

@blondynka400 jo to rozvolni,ale po navratu 14 denni karsntena a jeste bude zalezet co ostatni zeme,jake budou mit rezimy vstupu pro cizince

blondynka400
6. dub 2020

@marcicek84 tak nemyslela "cestování", spíš celkově. Ono podobná opatření budou muset přijmout všichni, v rámci evropského obchodu to jinak nejde. Velká část firem je je mezinárodní a se zavřenýma hranicema nemůže fungovat

marcicek84
6. dub 2020

Jeste me tak napadlo,ti lide co ten zajezd stornovali a cekaji na penize tak budou cekat do zari a vlastne jsou ciste nepojisteni veritele a kdyz CK zkrachuje nikdo nema povinnost jim vyplatit 100 procent jako u voucheru nebo v pripade platne uzavrene cestovni smlouvy...proto asi jako ochanu tech penez daji zakonem vouchery a navrat castek za zari 2021,takovy rizeny krach cestovniho ruchu,ty vetsi by to mohly ustat,ty male spise ne...

marcicek84
7. dub 2020

https://www.mmr.cz/cs/ostatni/web/novinky/mmr-n...
@dor no dle toho posledního odstavce nejsem mimo legislativní úpravu, jak jsi psala

marcicek84
9. dub 2020

https://www.novinky.cz/zahranicni/koronavirus/c... tak nakonec to je jeste lepsi,poukazy na i zaplacene zalohy a po 31.8.2021 mame moznost vratky vsech plateb,takze lide nemuseji doplacet nebo platit vysoke stornopoplatky,lito mi je jen tech,co cekali na vsechny prostredky za neuskutecny zajezd z jarnich mesicu,ze se nedockaji...

marcicek84
9. dub 2020

Ještě vložím 2 zajímavé články, ten druhý je právní rozbor stavu, jak vidno CK se k zákonu asi přitulí, pokud to pro ně bude výhodné, tedy měly by vracet celou částku neuskutečněného zájezdu, ale v případě, kdy nemusejí, mohou být vouchery vydávané různě i mimo působnost zákona, tedy delší dobá upotřebení a další podmínky k jejich využití, každopádně CK mají informační povinnost, tedy předpokládám, že klienty o možnostech voucherů vystavených na základě právní úpravy nebo mimo ni budou muset informovat a dát jim na výběr, pokud se termínově vejdou...

https://www.ttg.cz/poukazy-pro-cestovni-kancelare/

https://www.rizeniskoly.cz/cz/aktuality/zakazni...