Používáme cookies. Více informací zde.
Zavři

Dovolená v Rakousku s ročním dítětem (bez lanovek 🙂). Máte tip?

veru181
16. črc 2021

Zdravím, neměl byste prosím někdo tip, kam vyrazit do Rakouska s ročním dítětem (resp. 14měsíčním)? Nechceme ho jen vozit po horách v kočárku (nechodí), líbila by se nám kombinace přírody i něčeho k vidění pro mrňouse. A aby to nebylo tak jednoduché, kvůli závratím bychom se rádi vyhnuli lanovkám 🙂

aniea
16. črc 2021

No já mám 15 dceru, ta teda chodí nějaký čas ale max ujde nakych 50 m a konec takže stejně by se vozila v kočárku popř v nositku. Ale určitě ji nebude zajímat výhled na přírodu, takže já bych neřešila co by bylo k vidění pro tak malé dítě. Leda nějaka zoo nebo dětský park,hřiště.

neomenia
17. črc 2021

Nevím, 14 měs.zaujme nejspíš nějaké pěkné hřiště, zookoutek atp. Hory a příroda mu budou uuuuplne buřt. Pokud chceš zaujmout dítě v tomto věku, nemusíš kvůli tomu do Rakouska, ale stačí nejbližší hřiště 😉 my loni s 16 měs synem byli v Zillertalu, vozili jsme ho na kole a nosil se v krosně. Program jsme tvořili pro nás. Jemu stačilo ho vypustit na louku, když jsme nekam dosli nebo dojeli. Hřiště jsme pro něj cíleně nevyhledavali, udělat program hřiště a detske parky, to bych mohla rovnou zůstat doma a ne se táhnout do ciziny😉

monykatvrda
17. črc 2021

@veru181 Můžu doporučit Salzbursko, oblast kolem jezer. My konkrétně jsme už podruhé byli s malými dětmi ve Stroblu u Wolfgangsee. Pro děti je kolem jezera krásné hřiště, pak farma, vnitrni i venkovni herní aréna. Dá se jet lodi po jezeře i se v jezeře koupat, jít tam třeba na šlapadla 🙂 Kolem jezera se hezky chodí nebo jezdí na kole, mají tam cyklostezky/ stezky pro pěší úplně oddělené od silnice. V okolních mesteckach můžete zajít na kafčo, s dítětem zase na hřiště. A kdyby se vám chtělo, dá se vyjet zubačkou na horu Schafberg (zubacka je mala mašinka, dětem se to moc líbilo🙂)

loylii
17. črc 2021

@veru181 Halstatt, Seefeld.

maximaty
17. črc 2021

Zoo Schmieding a jen pár minut vzdálený Bad Schallerbach (Eurotherme Resort). Jsme tam pravidelně, od miminkovského věku obou dětí.

bucifalek
18. črc 2021

Jak pise @monykatvrda - u Wolfgangsee Abarena (zážitkový park), mrknete na jejich web, urcite se tam vyradi i děti tohoto veku a hned kousíček odsud je farma se zviratky (dorfdertiere.at), v blízkém Bad Ischl je prijemne koupaliste s malymi bazenky pro deti (parkbad-ischl.at), krasne koupani v jezeře se super přístupem je v jižní části jezera Traunsee - je tam u toho parkoviště, pro malé děti dlouho jen voda ke kotnikum, kačenky, labute, krasne pohledy kolem pro dospele (na mapach vyhledejte Badeplatz Rindbach), vylet do mestecka Hallstatt, pro dospele hezka prochazka krasnym mestem, pro deti je tam super hřiště, jinak bych doporučila vylet k Augstsee (z Altaussee vyjet po zpoplatněné Loser-Panoramastraße /18 euro/ až na parkoviště Loser Alm, odsud je to už kousek do mírného kopce k jezírku, překrásné výhledy)

veru181
autor
19. črc 2021

@neomenia Tak ono jde samozřejmě i o nás 😀 Chceme se někam vypravit a vidět něco nového, takže právě nakombinovat to, co chceme vidět my a k tomu něco zábavného pro malého, tak hledám inspiraci 🙂.

veru181
autor
19. črc 2021

@monykatvrda @bucifalek Salzbursko nás vždycky lákalo, tak super, že tam je i takové vyžití pro děti, moc děkuji za tipy.