Jak zabavím 15měsíční nechodící dítě?

baterie
3. čer 2014

Máme teď takové patové období. Dcera v 15M je trochu opožděná v hrubé motorice, takže nechodí, ani za ručičky neťapká. Je ale teď složité ji zabavit, v kočárku už nechce být, chodíme sice na pískoviště, ale bábovičky ji zatím nic neříkají, jen sedí a kouká na ostatní děti, to samé v těch dětských hernách je to zajímavé spíše pro chodící děti. Navíc teď přes léto nejsou ani žádná cvičení a jiné aktivity (plavat nemůžeme). Ani doma nevím moc jak jí zabavit. Hračky ji hned omrzí, nejraději se montuje do věcí, na které nesmí (kabely, telefony atd....), knížky chce ožužlávat, pastelky taky, takže už mi nějak dochází nápady.

Děkuji předem za rady a tipy!

lv
3. čer 2014

Kostky, stavebnice, nastražená kabelka, do které dáš věci s kterými si hrát muže /starší mobil, dětský, starý klice, ../, malou bavilo se mnou vařit, tedy vykramovat linku, míchat a různé dávat do PET flasek vršky, velké fazole, mýt zeleninu, baví ji to porad..

baterie
autor
3. čer 2014

@lv Ta kabelka je super nápad 🙂 Taky bych ji nechala krámovat, ale ze sedu na nic nedosáhne.

alisek
3. čer 2014

nechat krámovat aa hračky schovávej(ne všechny) a třeba za 2 týdny zase dej, to unás funguje dodnes, pak má "neco nového". Jinak na ven jsem dala botičky ikdyž ještě nechodil, horší tepláčky a nechala ho lézt povenku, to ho bavilo, takže si dolezl i do pískoviště a hrál si tam s dětma (syn začal sám chodit až ve 22měs.).

terezapetrova
3. čer 2014

@baterie Mela jsem stejny problém, syn chodil v 25ti mesicich, v 15ti mesicich se jenom plazil a proste jsme ho doma nechali kramovat tam kde se doplazil samozrejme jen takove věci aby si neublizil. Jinak si to bohuzel uz moc nepamatuju, my nastesti tohle obdobi měli na zimu takze me tolik nemrzelo, ze třeba nemůže byt na hristi, a když jsme tam byli houpala jsem ho v houpačce apod, od cca 16tyho mesice jsme chodlili na cvico s mamy s detma coz Ti ale také nepomuze 😒 Tva dcerka se plazi, leze? Hodne jsem cas vyplnovala cvicenim s malym ale my to měli kvůli joo pomalymu vyvoji. Když budu moc nejak pomoc rada to udelam 🙂