Jaký máte názor na soukromé hlídání dětí?

colby
26. únor 2014

Dobrý den maminky, plánuji si v brzké době otevřít soukromé hlídání dětí, chtěla bych ale vyhovět potřebám maminek, kterým třeba nevemou děti do školky, nebo které nemají kam dát přes prázdniny. Ve třídě bych chtěla mít max. 10 - 15 dětí. Jaké jsou vaše nejčastější požadavky a co by jste jako maminka ocenila? Děkuji za pomoc a radu 🙂

uztotakbude
26. únor 2014

Vzdělání, vyřízená veškerá potřebná povolení, doložitelná praxe v práci s dětmi. Možnost stravování. Zajištění spánku pro děti, tj. zázemí proto připravené.

colby
autor
26. únor 2014

Zázemí se bude připravovat v brzkých dnech 🙂 Možnost stravování a spánku je samozřejmostí. Co se týká personálu, určitě si budu pečlivě vybírat 🙂

hanka10
27. únor 2014

Plan aktivit s detmi - basnicky na nejake tema, vytvarka na nejake tema.

briliantka
27. únor 2014

Určitě klidné a vyrovnané prostředí, tvořivou dílničku, angličtinu,hudební činnost, jiné zájmové činnosti jako například divadlo, ... myslím, že max 10dětí je ideální, pedagogické vzdělání - stejně tak jako přístup školka hrou , stravování je důležité , určitě bych chtěla možnost hlídání od 8-18h..otázkou je zda to potom ocení rodiče,...taková školka je a to vím z vlastní zkušenosti drahá cca od 8000,- měsíčně....budete mít klientelu?

tvarohacek
27. únor 2014

ocenila bych přístup dle RABR (jako nejdůležitější), prvky montessori, možná i waldorfu, zdravé stravování.

pisisvori
27. únor 2014

Hlavně to, aby personál měl děti opravdu rád a nebyla to jen a jen práce...., aby učitelé chtěli poslouchat co říkají rodiče, což jim podle mne umožní dobře poznat dítě a to na co je zvyklé ( dobrou komunikaci mezi rodičem a personálem...), aby se děti cítily ve školce příjemně a těšili se tam a měly učitele rády. Samožřejmostí by měla být výchova ke spolupráci, slušnosti, ohleduplnosti...sebeobsluze.....nějaký vzdělávací plán (celkem jedno jaký, ale ne je nechat jen tak si malovat a hopsat a lítat venku, ale naopak naučit je co nejvíc= samostatně říkat básničky a ne jen jako opičky opakovat vše společně po učitelce....). A nakonec dobré stravování = pro mne znamená ovoce , zelenina, maso, plnotučné dobré jogurty a mléčné výrobky a vše bez konzervantů a polotovarů...jinak žádné extra buřty jako bio nebo cereální....(normální česká strava, ale bez Eček...) a vedení k tom, že jí se všechno a nevymýšlí se co jo a co né.

konidana
28. únor 2014

Hlavně levně :D - no, ale na tom byste zkrachovala, vydělávat se dá jen na těch, co sami maj 😉

zelva
28. únor 2014

No, stačil by kvalifikovaný personál, příjemné prostředí a zkrátka zázemí, které by dle zákona mělo být. Podobné "nesmysly" jako montessori apod. pouze navyšují cenu školného, takže takový typ školek je stejně vždy jen pro ty movitější, kteří si mohou dovolit dávat tisíce za měsíc za školku....

marcinek
28. únor 2014

hlavne nesroubovat tu cenu vysoko okolo 10 tis. podle me i z polovicni by se dalo vydelat na 1 dite. Rekneme si to na rovinu, ja bych dala klidne dite hlidat, ale ne za cenu, co vydelam, tak dam cely za skolku a jeste projedu, takze jsem v minusu. To rovnou muzu sedet doma s ditetem zadarmo.
Ocenim pratelsky pristup, naslouchani potreb detem, primerene zazemi, moznost zahrady ci casteho chozeni na prochazky. Ani tak netrvam na pedagog. vzdelani jako na tom ty deti zaujmout a nekam vest, k necemu tvorivemu, aby se na hlidani tesily.

colby
autor
1. bře 2014

Moc všem děkuju za příspěvky jste zlaté, jen teď kde začít, začnu u upřesnění činnosti, nechci přímo školku ale jen hlídání dětí, sama mám za sebou zkušenosti a praxi z hlídání dětí od dvou let ale i mladších. Otevírací doba by byla od 7 - 17h, obídek a sváči zajištěny. Chtěla bych také poskytovat možnost, ,,odložit" dítě jen třeba na dvě tři hoďky, než se nechá maminka zkrášlit nebo si oběhá úřady, či nákupy 🙂 Z cenou si nechám ráda poradit 🙂 původně jsem myslela např. 200,- na dítě na den, pokud bude chtít maminka pohlídat jen na hoďku, dvě tři, dala bych hodinovou sazbu. Je to pro vás maminky adekvátní cena?

colby
autor
1. bře 2014

Co se týká prostředí, je to v rodinném domě se zahradou. Určitě nezaměstnám nikoho, kdo nemá vztah k dětem, pokud už chce někdo pracovat s dětma musí to mít v sobě to se naučit nedá 🙂 takže naslouchání a přátelský přístup k dětem je samozřejmostí.

marcinek
2. bře 2014

@colby nebydlis nekde pobliz, ja bych zrovna neco takoveho potrebovala 😀

kj
2. bře 2014

@colby vas bych brala někde poblíž 🙂 .... bydlim na konci sveta a ceny za soukromou skolku tu jsou i pres 100/hod

majkali
2. bře 2014

200 Kč na den je super cena. Já jsem teď delší dobu nemocná, takže se mi o menšího stará kamarádka za 300 Kč na den. To mi přijde rozumný pro obě strany. Jaký bych měla požadavky? Na vzdělání, rámcové plány a speciality typu montessori bych se vykašlala. Já bych dala na celkový pocit z tety a prostředí. Ta chemie tam musí být, musí být vidět, že prcka tam mají rádi a že i on je. Můj čtyřletý syn se nedávno ve školce rozplakal, když jsem si pro něho přišla. Ještě nebyl dospinkaný a byl celý nevrlý a paní učitelka si ho vzala na klín, obejmula ho, pusinkovala ho a hladila, něco mu šeptala do ouška a za chvilku byl zase spokojený. Bylo moc dojemný, jak ho má ráda. Taky bych chtěla, by moje děti byli spokojené a bylo o ně dobře postaráno. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby něco vytvářeli - malovali, vystřihovali, zpívali, učili se básničky apod.

marcinek
2. bře 2014

@colby musis si to propocitat jake budes mit naklady i v pripade, ze budes mit zrovna malo deti a pokud budes mit nizke naklady, tak by to byla super cena. Stravne bych uctovala zvlast. Ja zrovna resim, ze nekdy budu potrebovat hlidani cely den a nekdy jen na 2-3 hod. protoze se chceme s muzem stridat a ne vzdy to vyjde nez on odjede na odpoledni a ja prijedu z prace, takze bych ocenila hlidani treba 14,00-16,30

colby
autor
3. bře 2014

Opět mi nezbývá nic jinýho než vám moc poděkovat. Chci aby to bylo hodně osobní a rodinné 🙂 … Je pro mě důležité abych mohla zaplatit náklady s tím spojené. Když jsem to propočítala tak mi to vychází 280,- na dítko 🙂 teď bych vás ráda poprosila ještě o pár rad:

- je cena 280,. na den přijatelná? Je to pro děti, které budou chodit pravidelně, minimálně však 15 pracovních dní.
- pokud bude plný počet dětí, tudíž 10 a vy budete chtít pohlídat jen na pár hodin tak cena za hodinku by se mohla pohybovat okolo 100,- cena je nadsazená z důvodů vyššího počtu dětí ( samozřejme je to diskutabilní) a budu moc ráda za vaše připomínky a náměty 🙂
- cena obědu, je zahrnuta v ceně pro děti, které chodí 15 a více dní, pro ostatní se bude doplácet po dohodě s rodiči, určitě se nebráním vlastním sváčám i když si myslím že svačinka by mohla být okolo 20,- na prcka a obídek 30,- celý den přísun pití pro všechny děti
- hračky, naučné knížky, vycházky, vystřihování, malování, učení básniček, zpívání je samozřejmostí

Pojďte si vytvořit hlídání tak, jak by jste ho rády pro své prďolky 🙂

colby
autor
3. bře 2014

@marcinek Bohužel v Chomutově 🙂

colby
autor
3. bře 2014

@majkali Děkuji za reakci, stejný přístup chci aby byl i u nás 🙂 určitě je to krásný pocit jak pro dítko, tak pro vás jako maminku, když vidíte ten zodpovědný přístup a to že někdo naslouchá potřebám vašeho malého 🙂

colby
autor
3. bře 2014

@marcinek a přesně tak jak píšete by to mělo fungovat 🙂 potřebujem pohlídat jen na dvě hoďky, není problém 🙂

marcinek
3. bře 2014

@colby myslim, ze to mas vymyslene super. Cena je prijatelna podle me. Jeste bych nabidla maminkam, ze v pripade nemoci ditete a jeho omluvy dopredu lze ten den nahradit jinym pokud bude misto. Tohle jsem dost ocenila v predchozi skolce, ze nam to nepropadlo. Nad tou, co uvazuju nyni to neni, a to me dost odrazuje, protoze ty nemoci jsou nevyzpytatelne.

colby
autor
3. bře 2014

@marcinek Děkuji to je super nápad 🙂

konidana
3. bře 2014

@colby 300Kč na den je dobré. Ovšem i v případě pouze několika dnů (celých) v měsíci by cena neměla být o moc vyšší. Tak 350Kč /den? 400Kč na den by pro mne bylo už téměř přes horní hranici.

colby
autor
4. bře 2014

@konidana 400,- už je skutečně moc, nechci šponovat ceny 🙂

lusyy
5. bře 2014

Kéž by jste byla u nás. Myslím,že to máte dokonale vymyšlené. Přeji mnoho úspěchů a spokojených dětí a vlastně i maminek 🙂

uztotakbude
5. bře 2014

@colby 200 Kč na den? To si nevyděláte ani na slanou vodu. Práci u dětí nikdo nebude dělat za malý peníz, páč je vysoce riziková a je to o kriminál, zvlášť, když má člověk těch děcek hlídat víc. Tj. mzda zaměstnance+strava pro děcko+nájem prostor+voda, elektřina, plyn+daně. To z dvou set neutáhnete.

colby
autor
6. bře 2014

Odpadá mi nájem prostor 🙂 ... necméně děkuji za názor, kolik by byla pro vás například přijtelná cena?
@uztotakbude

ldemeterova
2. dub 2014

Dobry den, take se pridam s nazorem, protoze mame inzertni stranky na zprostredkovani kontaktu mezi pani na hlidani, uklid atd a rodinou. Muj nazor je (opren o mnohe predni ceske psychology), ze dite do 3 let do kolektivniho zarizeni nepatri. To znamena, ze pokud se mu maminka nemuze venovat, je dobre mu zajistit peci jedne osoby. Mela by to byt osoba spolehliva, mila a, jak jedna maminka shora pise, ta chemie tam musi byt. Take bych nepozadovala zadne extra vzdelani. Tato zodpovednost je na rodicich (pripadne pozdeji castecne i na skole ci jinych institucich). Pro me osobne je dulezite, aby s ditetem byl nekdo, kdo ho bude mit predevsim uprimne rad, bude mu naslouchat a bude ho ucit radovat se ze zivota. Cena hlidani se u tet registrovanych na nasich strankach pohybuje kolem 100Kc na hod v Praze a kolem 60Kc mimo Prahu.

lusyy
11. dub 2014

@ldemeterova ja bych trochu nesouhlasila,moje dcera nastoupila do skolky ve 2 letech a 5 mesicich,naprosto nadsena z deti,vse probehlo bez problemu a slzicek. Takze asi hodne zalezi na povaze ditete,nelze rici striktne,ze deti do 3let nepatri do kolektivu. Kazda maminka zna nejlip sve dite a dokaze odhadnout jeho reakci na odlouceni ci kolektiv deti.

ldemeterova
13. dub 2014

@lusyy coz ale neznamena, ze se to neprojevi pozdeji nebo jinak. Ne vzdy dite dava nespokojenost najevo jen placem. Ale nechci tu s Vamo polemizovat. Nejsem psycholog ani jiny odbornik a nedovolim si soudit. Jak jsem koupila, tak prodavam🙂 Pouze uvadim, ze veskera odborna literatura, kterou jsem k tomuto tematu cetla se na tom shoduje (konkretne z Matejcka, Stenglove a Hermana (ktery je vlastne cituje oba)...) a me jejich argumentace a zkusenosti presvedcili🙂

lusyy
15. dub 2014

@ldemeterova Já si s Vámi ráda popovídám o tomto tématu,respektuji jiné názory. Já mám třeba zkušenost,že když jsem potřebovala jít na chvíli do práce,tak jsem sehnala 2 holčiny,které studují pedagogiku volného času a zkusila jsem to s nimi,že šly k nám domů. Ale u Juditky ani jednou mně to neprošlo,proště to nedala a když byla ve školce s dětmi tak to je úplně v pohodě. Musím podotknout ,že mají super paní učitelku. Nejprve chodila na 2 dny v týdnu na 4 hodiny,pak na 3 a postupně jsme zvyšovaly. Zdá se mě to mnohem přijatelnější postup než když padne dětem 3 roky a natvrdo jsou ve školce 8 hodin. Můj názor je ten,že samozřejmě záleží na povaze dítěte (introvert x extrovert),prostředí školky,přístupu učitelky,spolupráce s rodiči 🙂