Kam na procházky v Brně Starém Lískovci?

monihart
10. lis 2013

Ahoj, maminky, které jste z Lískovce, máte nějaké tipy, kam chodíte s dětma? Mám malé miminko a budeme kupovet byt v Lískovci. Moc to tam neznám. Nejsou tam nějaká hezká místa?

jpetraa
10. lis 2013

@monihart no...já tam vyrostla...teď už tam moc míst na procházky není...ale třeba kolem zahrádek kolem trati směr Ostopovice...než udělali z Ostopovice sídliště, bylo nádherně i tam...

monihart
autor
10. lis 2013

@jpetraa Děkuju za odpověď. No, to jsi mě moc nepotěšila.. Ale snad tam něco najdem. Ale je to fakt, je to prostě sídliště.

jpetraa
10. lis 2013

@monihart ono i záleží kde přesně budete bydlet...některý části jsou lepší než jiný.

monihart
autor
10. lis 2013

@jpetraa Budeme bydlet na ul. Kosmonautů. Hned u Osové.

jpetraa
10. lis 2013

@monihart tak to docela jde:o) je to kousek do staré části Starýho Lískovce,takže rodinných domků místo paneláků

monihart
autor
11. lis 2013

@jpetraa Díky! A asi velmi předčasně, ale zeptám se... Která škola je tam dobrá, jestli máš přehled.

jpetraa
11. lis 2013

@monihart no myslím, že budeš ráda, když ti v dnešní době do nějaké dítko vezmou...je jich tam víc,ale která je dobrá to nevím, to jsem v Lískovci ještě nemusela řešit:o)

monihart
autor
11. lis 2013

@jpetraa Díky moc za odpovědi.

ivkaj
11. lis 2013

@monihart Hned u Osové je menší park, a jinak jak psala @jpetraa starou zástavbou mezi rodinnými domky. Starý Lískovec i Bohunice jsou starší sídliště, takže i stromy už jsou všude pěkně vzrostlé.
A jinak co se týká škol, tak v podstatě co tramvajová zastávka, to jedna základka 😉

malovani
11. lis 2013

@monihart Momentálně by Ti vzali dítě do kterékoliv školy v Lískovci, třídy jsou poloprázdné; taky bydlíme v Lískovci, dávali jsme přihlášku na Labskou (je hokejová) a pak na Vedlejší (to už jsou Bohunice), vzali dceru na obě, nakonec jsme zvolili úplně jinou... Větší problém bude se školkou...

monihart
autor
11. lis 2013

@ivkaj @malovani Holky díky, nejsem ani z Brna a koupě bytu je zatím v řešení, takže to tam moc neznám. Pomohly jste mi. Dlouho jsem zvažovali, jestli se tam máme s malým stěhovat nebo zůstaneme kde jsme. Nakonec kvůli práci jdeme do Lískovce. Ještě mě napadlo, jsou tam nějaké menší obchody jako řezník, zelenina apod. nebo jen ten Albert? Ptám se tak blbě, ale po porodu jsem u našich na druhém konci republiky a dostanu se tam až do koupeného. Pokud všechno klapne. Proto se tak vyptávám na všechno možné.

jpetraa
11. lis 2013

@monihart hned na Osové je to dobrý-poloklinika, pošta,řeznictví..nějaký ty večerky tam asi taky někde budou,ale jak říkám, už tam te´d nebydlím, tak nevím co se tam nově otevřelo.no a kousek je kaufland a v podstatě dvě zastávky trolejákem Campus(obchodní komplex, je tam i Tesco)

malovani
12. lis 2013

@monihart Co se týče menších obchůdků - nic moc... Přímo na Mikuláškově náměstí je řezník, pekárna a večerka. U Polikliniky je samozřejmě lékárna, další řezník, květinářství, Albert, trafika a nějací Vietnamci. O zelenině nevím nic, občas se u parkoviště u Osové objeví stánek a něco mají... Jak píše @jpetraa, dobře dostupný je Kaufland a ještě blíž je Campus Square, zde je Tesco, obchody s oblečením, obuví, DM drogerie, elektro, zverimex, hračky, lékárna, květiny... Pokud máš další dotazy, klidně se ptej.

monihart
autor
12. lis 2013

Super! Díky moc, jste zlaté.

monihart
autor
12. lis 2013

@malovani Ještě mě teda napadlo, jestli máš tip na dobrého pediatra a gynekologa. Dívám se, že je jich tam víc. Pak jestli je tam nějaké mateřské centrum. Na netu jsem něco našla, ale funguje dobře? Budu tam úplně sama, tak bych se ráda s někým seznámila. A nějaká dobrá restaurace v okolí? I když to je pro nás asi taky hudba budoucnosti. Tak jsem Tě zahltila, díky 😅

malovani
12. lis 2013

@monihart Co se týče pediatra, s klidným svědomím mohu doporučit naši pediatričku, ale není ve Starém Lískovci, dojíždíme k jí do centra, já jsme velmi spokojená, taky jsme k ní šli na doporučení, zde je web: http://janacrhova.sweb.cz/index.php?M=registrace Jinak samozřejmě i v Lískovci pediatričky jsou, ale já jsme asi nějaká náročná... Co se týče gynekologie, opět centrum města, zde web: http://www.centrumdvorak.cz/ i tady je pediatrie, osobní zkušenost nemám, ale myslím, že bude O.K. Co se týče restaurací, tak to je oříšek, v místě je několik, dle mého názoru "pivnic", prostě hospod, kam na jídlo spíše ne... Nejbližší schopná restaurace je asi pizzerie, zde web: http://www.la-patas.cz/ vaří dobře i rozvážejí a dojít se dá i procházkou. Procházkou dobře dostupná je i cukrárna/kavárna s dětským koutkem, web zde: http://www.cafevespa.cz/ tam je to fajn, lze uspořádat i oslavy. V Lískovci funguje i centrum volného času, web zde: http://linka.luzanky.cz/krouzky/ velkou osobní zkušenost nemám, pár akcí jsme absolovovali a O.K.

malovani
12. lis 2013

@monihart Cokoliv Tě napadne, piš a ptej se.

jpetraa
12. lis 2013

@monihart já teda chodím na gynekologii přímo na polikliniku na Osovou, Mudr. Kudová,jsem velmi spokojená, na pediatrii taktéž, jen o 2.patra výš, MUDr. Dostálová:o) Restaurace a kavárna souhlasím s @malovani, obzvlášť La Patas je hodně povedená pizzerie. Pak ještě je dobrej Švejk restaurant..

malovani
12. lis 2013

@jpetraa @monihart Já s lékaři na Poliklinice nemám moc zkušeností a rozhodně bych se neodvážila tvrdit, že nejsou dobří, mám informace o pediatričkách, co jsou v CVČ Linka a na můj vkus příliš moc rozdávají ATB, ale je to samozřejmě i o rodičích. Samozřejmě je fajn mít lékaře blízko, protože hlavně s nemocným dítětem nemusíš nikam cestovat, takže určitě se poinformuj i na té Poliklinice. Jj, Švejk je taky dostupnej i procházkou a kousek od něj je i cukrárna U mlsné kočky zde web: http://www.cukrarna-brno.cz/

monihart
autor
12. lis 2013

Paráda, to mám víc informací, než jsem doufala 🙂 @malovani Hlavně díky za ty odkazy! Co se týče doktorů, raději bych něco v blízkosti bydliště, takže @jpetraa díky za tipy. Ještě popřemýšlím a když mě něco napadne, pisnu ;)