Kam s dítětem v Brně a okolí?

valeriem
17. črc 2007

Ahoj,

chystáme se s kamarády, kteří mají 11 měsíčního kloučka na dovolenou pod stan na Pasohlávky.

Podle předpovědi počasí mají být i přeháňky. Chtěla jsem se zeptat, jestli nemáte některá tip na to, kam v okolí Pasohlávek, Břeclavi, Mikulova, Brna atd. vyrazit s tak malým dítětem v případě ne moc dobrého počasí?

Děkuji moc všem za odpovědi

valeriem
autor
18. črc 2007

žádná mi neporadíte? ☹

majka07
18. črc 2007

Ahoj Val, co třeba Lednice 😉 To je zatím jediný co mě napadlo 😉

valeriem
autor
18. črc 2007

majka: Ahoj, díky, ještě jsme přemýšleli o ZOO, teda pokud nebude vyloženě pršet, tam je lepší, když není takové vedro i pro malýho. Lednice mě taky napadla, ale prohlídku v zámku s malým zvědavým Vojtíškem teda nevím 😀 aby jim to tam nezbořil 😀

atreides
18. črc 2007

val: co Dinopark ve Vyškově?

lucinecka
18. črc 2007

No právě, já si myslím že takhle malý dítě nebude prohlídka zámku bavit. Kdyby bylo větší, určitě bych taky navrhla nějaký zámek nebo hrad, ale s takhle malým mimčem nevím. Když bude pršet, tak někam zalézt a hrát si s autíčkama 😀 A kdyby nepršelo, tak ZOO nebo parník myslím může být super zážitek 🙂

valeriem
autor
18. črc 2007

holky děkuju, atr, tak jsem si našla ten Dinopark, díky 😉

majka07
18. črc 2007

Val vidíš ZOO, no třeba Lednice jenom park když by bylo velký vedro, a jak píše atreides Dinopark ve Vyškově super 😉 Lednice mě napadla jako že by z toho měli něco aj rodiče 😀

vilca
20. srp 2007

Ahoj holky, jestli jste od Brna, směr Rosice, Ivančice apod., tak ve Zbýšově u Brna (asi 8 km od Rosic) je hezké koupaliště. Je u lesa, takže příjemné prostředí (třeba na uspávání miminka 🙂 ). Je tady malý bazén pro miminka a taky větší pro neplavce, kam s miminky můžete taky (a je to super 🙂 ). Pokud nemáte plavací kruhy, tak ty se tady dají koupit přímo na pokladně koupaliště. Jinak je tu super taky to, že u bazénu pro miminka jsou stromy, takže můžete být celou dobu ve stínu a ne se pařit pod slunečníky (ty se tu dají samozřejmě taky půjčit). Jinak je tu prolézačka, houpačky, pískoviště a pro nás starší hřiště na beach volejbal, nohejbal, stoly na stolní tenis, kuželky..... Tak jestli jste někde poblíž, tak se přijeďte mrknout 😉

dzej
22. črc 2008

karot škoda, že jsi to nenapsala dřív, to bylo o víkendu, ne? My teda ještě nelezeme, ale aspoň kouknout jsme se mohly ☹

misakulicka
30. črc 2008

ZOO v Hodoníně je na rovince-je to tam moc pěkně-minule (asi před rokem)tam chystali nové výběhy pro lvi-takže teď to tam bude ještě hezčí. Pro kočárek výborný-třeba brněnská zoo je moc do kopce....
Zoo na sv. Kopečku u Olomouce-tam je to taky trochu do vršku-tam jsou hezcí mraveničníci.
Zoo Jihlava-tak ta je taky na rovince a visí tam jen tak v prostoru lenochodi-já jsem se jich bále-že na mě spadnou:o)
Zoo Lešná - taky rovinka
Zoo Děčín- tam jsme byli den po vichřici-takže tam některé expozice byli trochu zdevastované.
Zoo Liberec- tak tam to nemá chybu, ale je to semtam do kopce-hlavně nakonec.
Zoo Plzeň-semtam kopeček ale taky hezký
Zoo Praha-tak tam to mají vymakaný-jen se nestíhají ty předvádění krmení-je to dost rozsáhlé-a taky někdy do kopce
Zoo Dvůr Králové-tak tam je i safari-jede se autobusem-ale to nejde s kočárkem-to je spíš na rovince
Zoo Ostrava- tam je to bezvadný-rovinka-moc tam bylo super krmení hrochů a žiraf.
a to jsou asi tak všechny zoo kde jsme byli..
😀

marky77
20. pro 2009

ahojky, já mohu doporučit zábavné centum Bongo, je tu zábava nejen pro děti 🙂, na nettu mají dokonce stránky http://www.bongobrno.cz/, dětské kavárny a teď jsem četla , že je to dobré ve hvězdárně...

afiserova
3. zář 2011

Ahoj holky, chystáme v Brně sraz se spolužačkama i s dětma koncem září. Můžete někdo doporučit, kam zajít s tříleťáky, aby se zabavili a my měly i příležitost si pokecat? Nejraději nějakou restošku nebo kavárnu s dětským koutkem či hřišťátkem (písek, prolízačky). Napište klidně i ty profláknuté, já nejsem z Brna, tak se ráda obeznámím...jinak Bongo znám a to jsme zavrhly...

kvetinkajirinka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
afiserova
12. zář 2011

@kvetinkajirinka Díky, hezký stránky, časem jistě využiju. Nicméně jsem to myslela trochu jinak. Právě bych potřebovala spíš něco, kde je děti možné na chvilku "odložit" a dohlížet na ně spíše zpovzdálí (což výstava nebo divadlo nejsou zrovna ty situace 🙂

nae
12. zář 2011

@afiserova na Lesne je Duhovy raj, detska kaviaren, da sa tam vybavit aj prenajom celej herne (v ramci toho je ta kaviaren, cena asi 800/3 hodiny, mrkni na ich web). Podla mna tam je to idealne. Ak je vas napr. 10, tak kazda da po 80 Kc a mate 3 hodiny pohodu, na deti vidite, obcerstvenie je tam fajn, celkom velky vyber.
Nove detske centrum je aj na ul. Haskova, teraz maju nove stranky, http://www.dcmisa.cz/?page_id=11, nemam vyskusane. Da sa ist aj do Aury na Lidicke, detsky kutik pekny, ale priamo na deti nevidis. Da sa rezervovat aj pre uzavretu spolocnost.

svetluska0
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bosorkajarka
12. srp 2012

nejake nove nápady kdyz je to pocasi v poslednich dnech nic moc?

kathule
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lojzina
29. zář 2012

@kathule nejaky blizsi info-muzu pozadat?diky 🙂

kathule
29. zář 2012

@lojzina určitě, pisnu do zprávy 😉

veruska007
30. zář 2012

Jj, ten koutek je super, ale berou jen deti od 3 let, ja bych to klidne vyuzila i driv 😅

renatedj
26. lis 2012

@nae ahoj, ja sa chystam do Brna v decembri len na jednu noc a mam sa s kamoskami stretnut v centre..... nevies mi poradit nejaku kaviaren, kde sa nefajci alebo naj keby tam bolo aj nejake miesto pre deturence, kde sa maly mohol trocha poplazit..... inak ako je to vo Vankovke? je tam miesto na prebalenie? .... je vobec niekde v centre nejake miesto na prebalenie? nejake wc pre invalidov s prepalovakom aspon?
dik moc
a este jedna otazka, plati sa v MHD za kocik?

hanibani
26. lis 2012

Ahoj, teď to bude znít jako reklama, ale snažíme se s manželem udělat kavárnu Savoy, hodně babyfriendly, dole se nekouří, schází se nám tam celé skupiny maminek, místa pro kočárky habaděj, přebalovací pult je na dámských záchodech, je to na Jakubském náměstí, dostaneš se tam 4 na Svoboďák a nebo vším co jezdí na Českou, ve Vaňkovce jsou místnosti na kojení tam se dá pohodlně přebalit, nevím jak je to tam s nekuřáckými kavárnami, těmhle místům se s dětmi vyhýbám, moje drahé ratolesti by z nich udělaly kůlničku na dříví🙂
pro větší dítka pořádáme teď v neděli malování perníčků a pak každé úterý a čt bude výtvarná dílna, už na tom makám🙂)

pamal
27. lis 2012

@renatedj
Ahoj v Brně v centru na Josefské je Centrum pro rodinu - je to v přízemí. Zde je přebalovák, nočníky, mikrovlnka pro ohřátí jídla, hračky pro děti, dostatek místa na sezení.
Další Family Point je v knihovně Jiřího Mahena na Kobližné - jsem ale nechodíme, tak nevím zda jsou tam i hračky nebo jenom místo k přebalení.
Zde je odkaz na Family Pointy v Brně: http://www.familypoint.cz/familypointy-v-jihomo...

pamal
27. lis 2012

@renatedj
jo a za kočárek se v Brně neplatí. A pokud budeš v Brně déle, tak si zajdi na dopravní podnik na Novobranskou a vyřiď tam dítěti na MHD průkaz - díky němu budeš moci jezdit s ním zadarmo i Ty. V Brně totiž doprovod dětí do 3 let za MHD neplatí. Ale nevím jak je to pro občany jiných zemí.

nae
27. lis 2012

@pamal Ja mám tiež trvalý pobyt na SK a tú průkazku na MHD pre deti mi vydali na počkanie bez problémov. Treba k tomu akurát vypísať jedno lajstro a ukázať rodný list dieťaťa (alebo jeho kópiu, teraz si už nepamatám presne).

@renatedj Čo sa týka vyslovene detských kaviarní, tak v centre je jedna na ul Husova 8a (kedysi sa to volalo Kids Bar PALA, ale teraz sa to volá inak) - tam je aj priestor na lezenie a šmejdenie 🙂 Výborné sú Family Pointy, ako dávala odkaz Pamal. Ja som rada chodila aj do ParkLane Café, nie je tam prebaľovák, ale je tam malý detský kútik a tiež sa tam nefajčí.

renatedj
27. lis 2012

@pamal
@nae
super kocky, moc dakujem.... nieco urcite vyberiem, lebo cely den sa mu v kociku nebude chciet byt