Koncerty vážné hudby pro malé děti. Kde? Máte tip?

danae
3. únor 2009

V létě byly úžasné koncerty pro děti v ZOO v Praze. Dceři se to moc líbilo. Chtěla bych najít pokud možno něco podobného. Vím o koncertech v Rudolfinu, ale nevím, zda to je vhodné i pro takhle malé děti. Ty koncerty v ZOO byly velmi komorní a s velmi úzkým kontaktem s muzikanty, kteří byli opravdu skvělí. Ukázali a předvedli všechny nástroje, skladby hráli ve zkrácených verzích, aby děti vydržely poslouchat, a opravdu dokázali děti moc pěkně zaujmout. Nějaký tip? Třeba nějaká LŠU něco takového nedělá?

schwarzovka
4. únor 2009

danae...to je úžasné, sice ti neporadím...ale zkusím něco vyhledat, doufám že by to mohlo být v té zoo i letos...malej má vážnou hudbu moc rád... 🙂

danae
autor
4. únor 2009

Já jsem do té ZOO napsala. Myslím, že se to seskupení nějak jmenovalo, i když ti hudebníci byli skoro každý z jiného orchestru (a to dost zvučných jmen!). Tak pokud bych se dopátrala toho jména, tak bych třeba našla, zda dělají ještě nějaké jiné koncerty. Ještě mi ale neodpověděli, tak uvidím. V tom Rudolfinu mi to přijde už pro větší děti, že je to pódium přecijen daleko. V té ZOO hráli možná tak dva metry od nás...fakt super zážitek.

schwarzovka
4. únor 2009

no to věřím, nevím jestli by malej vydržel někde, jako v rudolfinu...v té zoo to může být fakt super...no až ti napíšou, tak dej vědět...mohlo by to dělat častěji 🙂

kubaka
7. únor 2009

jej, mě to prosím taky dejte vědět, až to zjistíte - teda koncerty v ZOO 🙂 rudolfinum neé

danae
autor
9. únor 2009

Pořád žádná odpověď. Zkusím tam zavolat.