Kroužek/cvičení s 2 malými dětmi, existuje něco takového?

vendyca
23. čer 2014

Ahoj, mám děti po dvou letech a ráda bych od září někam zašla na cvičení (jsem z Prahy). Teda hlavně pro staršího 2,5 roku, ale mám ještě mladší, té bude v září 5 měsíců, tak si říkám jak to skloubit. Máte někdo zkušenost s tím, že starší se baví a mladšího jako držíte nebo co? Nějak si to nedokážu představit a doma je děsná nuda, co si budeme povídat 🙂 Díky za odpovědi.

vendyca
autor
23. čer 2014

No, opravit překlepy v nadpisu nejde 🙂

infokonik
23. čer 2014

@vendyca Opraveno🙂. Hezký den.

vicky007
23. čer 2014

zkusila bych se podívat na nabídky domů dětí, sokol apod.My jsme dávali starší dcerku, v té době teda už byla 3letá na sporťáčka v DDM a tu hodinu, co byla uvnitř jsem se šla třeba s mladším projít nebo když bylo hnusně, tak jsem seděla v recepci a četli jsme si knížku apod..

nellygray
23. čer 2014

To by neměl být problém. V každém mateřském centru takové kroužky jsou. Tam, kam chodím já, berou běžně maminky i mladší děti, jsou tam v lehátku, a maminka se věnuje tomu staršímu. Nebo mimi spí v kočárku v šatně. Já jsem tam naopak brala i staršího, když zrovna nebyl ve školce, a cvičili oba.

helulela
23. čer 2014

Já byla párkrát na běžném cvičení s dětmi v mateřském centru. Když byl mladší syn miminko, cvičila jsem se starším a mladší to tam prospal v kočárku nebo byl vzhůru na hrací dece a pozoroval. Vím, měla jsem štěstí, jako miminko byl hodně nenáročný 😉 Když povyrostl, otočila jsem to. Chodila jsem na cvičení pro miminka s ním a starší si tam zatím hrál v herně.

jija
23. čer 2014

Zalezi na povaze deti. Kamaradka treba chodila cvicit do sokola na cviceni pro matky s detmi a se starsi cvicila'a ma spala v kocaru, to u me neslo, mala nespala🙂 ale treba na cviceni s ni (od 2 mesicu) jsem obcas vzala vetsiho a ten si hral sam. Ale ja jsem se spis snazila chodit vzdycky jenom s jednim at ma pocit, ze ma maminku taky jednou jenom sam pro sebe. Jo a moji mali draci jsou od sebe 15 mesicu.

vendyca
autor
23. čer 2014

Díky ta tipy. Já totiž tam, kam jsem chodila s tím starším, tak jsem nikdy neviděla, že by tam někdo měl druhý dítko...No, prostě se asi konkrétně poptám a uvidím, jaká bude situace, jak to budeme zvládat. Zase aby z toho nikdo z nás tří nic neměl...

vecernice
23. čer 2014

já chodila na cvíčo s klukama, dokud byla Barča malá, spala v korbičce, nebo tam pak pásla koníky a koukala na nás. pak jsem jí mívala na rukou, a k tomu jsem se snažila cvičit i s klukama, nebo jsem jí posadila a dala nějaké hračky, takže se na nějakou dobu zabavila a my cvičili 🙂

if12
11. črc 2014

A jedná se Ti jenom o cvičení, kolegyně z práce objevila nějaké kroužky co probíhají přímo u tebe doma. Ještě jsem to nezkoušela tak nevím, ale přišlo mi to zajímavé, že nemusíš nikam chodit. Už jsem o tom taky uvažovala tak uvidím.

eyael
14. črc 2014

jak píše @helulela , v nabídce mateřských center je to běžné, tam kam chodím já s holkama jsou maminky s dítkem na kroužku, menší mají s sebou (v lehátku apod.), nebo je větší vedle v herně a hraje si samo po dobu kroužku (služba na něj dohlíží) a nebo je s maminkou v hodině a hraje si v kroužku tak aby nerušilo ostatní.

verdos
14. črc 2014

Mám 2 malé děti a narychtovala jsem se do místního začínajícího RC a od září povedu 1x týdně kroužek takových tanečků a cvičení na písničky. Jak to budu dělat ještě nevím. Vím, že starší tam bude blbnout relativně samostatně (on toto rád a proto si můžu dovolit vést takovou aktivitu), ale co bude dělat mladší (nedej bože pokud se bude chtít tou dobou stavět na nožičky... :D. No, jsem zvědavá. Vím, že hudbu má taky moc rád, tak třeba jak tam uvidí ty děti a budou se vrtět, tak ho to zaujme a nebudu muset vymýšlet nějakou extra zábavu pro něj (minimálně aby se nepletl ostatním dětem pod nohy). Ale snad by tam měla být i hernička, tak si vždycky vypůjčíme 2 nebo 3 hračky a nějak to přežijeme 🙂. Nějak to jít musí 🙂.

eyael
15. črc 2014

@verdos já takhle vedu v jednom MC multismyslové kurzy pro děti od 1 do 3 let, je to Ostrov objevů. Dcerku 2,5roku mám s sebou jako mou "asistentku", pomáhá mi s pomůckami a radí dětem, druhé dítko co hlídám je po dobu kroužku v herničce pod dozorem služby MC. Je to o vzájemné pomoci maminek mezi sebou, jinak bychom žádná nemohla nic dělat, pokud nemáme k dispozici babičky, tetičky nebo hlídačky 😉 😎

betelgeuzz
15. črc 2014

Také jsem chodila na cvičení se starší dcerou, když mladší byly 4 měsíce. Buď spala v kočárku a měla jsem u ní chůvičku, nebo jsem ji měla v šátku. Později tam ležela na žíněnce a pozorovala, nebo jsem ji měla u sebe. Bylo to v mateřském centru, kde to bylo běžné, že matky s sebou braly i miminka.

verdos
15. črc 2014

@eyael No, můj syn teprve začíná mluvit a potřebuje dost i dohled (každá minuta bez dohledu znamená možnost, že něco rozebere, zapne, vypne, roztrhá, zruší, a já nevím co ještě 🙂) a prostor je tam jenom jeden (jedna místnost, k tomu šatnička a záchod - to víte, venkovské poměry :D). Takže holt musím mít opravdu oba u sebe, jinak to nejde 🙂. Nikdo mi tu nepomůže, ani není jak. Takže to fakt bude "zajímavé". Ale jak říkám, nějak to jít musí, nějak se to zvládne 🙂. Minimálně doufám, že ostatní maminky budou mít pochopení, když bude můj mladší syn trošku vyrušovat :D.