Lyžování v Rakousku. Máte tip s malými dětmi?

iulia
1. únor 2020

Ahoj holky, syn byl se školkou na lyžáku a hrozně ho to lyžování baví, jen u nás to vypadá, že bude brzy jaro:(. A rozhodli jsem se, že bychom vyzkoušeli Rakousko. Můžete mi, prosím, napsat tipy na lyžování a ubytování v Rakousku. Pojedeme se synem 5,5 let a dcera 2 roky (nelyžař). Moc děkuji!

janaaanna
1. únor 2020

@iulia my radi jezdime Hintertux, Familien hotel Hintertuxerhof. Hotel je orientovany na deti, maji hriste, dve herny (i s hlidanim), aktivity pro deti. Na lanovku je to kousek pesky a snih nahore bude urcite. Lyzarska skola take dobra, dcera se tam naucila hodne. Jo, a je tam i sjezdovka pro deti s ruznymi zabavnymi prvky. V hotelu jsou opravdu skveli, byli jsme tam 3 roky za sebou. A vyborne vari!

verionka
1. únor 2020

Ubytování neporadím, ale super rodinné středisko vhodné i pro děti je Dachstein.

legelata
1. únor 2020

@iulia Uz je psano vyse, my milujeme Zillertal... Tam je stredisek hafo. Penken, Tux, Zell am Ziller a dalsi, pro deti paradni.

iulia
autor
2. únor 2020

@janaaanna Omlouvám se, že reaguji až teď, ale malá má teplotu a já plánuji dovolenou:( Hintertux vypadá moc moc moc dobře, a ubytování přesně podle mého gusta! Jen cesta 6,5h. Dávám si na do záložek a prodiskutuji do s manželem.

iulia
autor
2. únor 2020

@verionka Děkuji za tip, v Dachsteinu jsem byla před 10 lety na prodloužený víkend a zrovna jsem tam neměli štěstí na počasí. Ale vím, že tam jsou termály, to by také mohlo být zajimavé.

iulia
autor
2. únor 2020

@legelata Dívala jsem se, že v té oblasti jako Hintertux. Také si dávám do záložek. Musí to tam být krásné.

iulia
autor
2. únor 2020

Holky, kdy doporučujete jet na hory do Rakouska? Jarní prázdniny vychází na 17.2. a to tam asi bude ještě přeplněno, že?

blondynka400
2. únor 2020

@iulia za mne únor není ideální. Bývá hodně Němců, Nizozemců, jak mají prázdniny. Navíc ubytování drahé a nemyslím si, že by jsi ještě v tuto dobu sehnala něco "zajímavého". Navíc počasí nebývá ideální, ale ono letos neplatí asi nic, ani v Rakousku. Za mne je super třeba Serfauss Fiss (jedno z top středisek pro děti), ale jestli se ti Zell dá daleko, toto je ještě dál. Fajn středisko a přitom méně navštěvované je Bad Gastein, Zillertal jak tu byl zmíněný mám též ráda, ale pro úplně malé děti to moc není, Tux třeba za mne vhodný moc není, to spíš Hochzillertal, Přívětivý je třeba Obertauren a přitom sjezdovky hned pod nosem. Fajn je třeba Saalbach, ale je nízko, ten je super max do začátku března...A termín za mne ideální od druhého týdne v březnu, ale musíš vybírat střediska, které jsou výše, jinak to nemusí být ono.

legelata
3. únor 2020

@iulia Ano, ale Hintertux je ledovec. Za me trochu zbytecne v sezone jezdit tak vysoko navic tam neni tolik toho vyziti pro deti, pres sezonu se jezdi spis do stresisek okolo. Na Hintertuxu se lyzuje celorocne, jezdime tam treba v rijnu🙂
Jinak narvano jako tady v Rakousku o prazdninach neni🙂

blondynka400
3. únor 2020

@legelata tak určitě Rakousku nikdy tak narváno jako v ČR není, ale i tak je velký rozdíl, jestli jedeš třeba v lednu a nebo pak únor a první týden v březnu a nebo potom zase později. Hlavně v některých střediscích je ten rozdíl hodně velký a už není úplně o co stát...

g_m
3. únor 2020

@legelata No tak Hintertux v říjnu je spíš za trest, to březen je rozhodně lepší...

@iulia Přeplněno nebude, tam je to obrovské, takže masy lidí se pěkně rozprostřou... Za mě ještě super Stubai a už zmíněný Serfaus/Fiss/Ladis (ideál pro děti i v létě na hory), ale pokud je pro vás 6,5h moc, tak to je o kus dál ještě. A souhlasím s holkama, že nejlepší je březen. Už je krásně teplo a máte jistotu, že nechytnete týden s mrazem, ale bude už hřát sluníčko a když si sednete na oběd/kafíčko a štrůdlík, tak si to užijete i venku na terase...

veronicka89
3. únor 2020

Doporučuju kouknout a počasí... Se sněhem to není slavné... Takže střediska o jsou vysoko volit...

legelata
3. únor 2020

@g_m Tak jde o to, ze to je jedine misto, kde se na podzim jezdit (pokud se clovek nechce tahnout treba na ledovec do Svycarska) , na jare je vyber radove sirsi nejen v Zillertalu 😊

tifanyt
3. únor 2020

Letos už podruhé pojedeme do Hinterstoderu/Wurzeralm. Skipass platí pro tato dvě střediska - je to menší, níže položené, ale děti do 10let jezdí za 3Eura na den (i když ve vašem případě to ještě neřešíte), tak pro nás je to velká úspora.
Bydlíme v apartmánku na statku nedaleko Hinterstoderu. V případě zájmu, pošlu odkaz
Hlavně je to relativně blízko 🙂

blondynka400
3. únor 2020

@legelata jediné misto? A co třeba už zmiňovaný Stubai nebo Pitzal, Kaunertal , Solden nebo i Kaprun. Všude se dá už jezdit i v říjnu, není jenom Tux .-)

@g_m i v březnu se dá chytnout týden s celodenním mrazem , kdy člověk neuvidí sluníčko ani hodinu 😀 Ale souhlas, že ta pravděpodobnost je menší....
Ono je to i otázka priorit, každý to má jinak, zda těžký rozměklý sníh a nebo mráz. Já osobně preferuju sluníčko a mráz, teploty nad nulou na horách fakt nemusím...

g_m
3. únor 2020

@blondynka400 jj, ja taky radsi tvrdou sjezdovku naz kasi s muldama, ale s detmi je lepsi trochu teplejsi pocasi 😉

kaja2016
3. únor 2020

@tifanyt Ahojky, poslala bys me pls.odkaz do sz? Moc dekuji

bh8
3. únor 2020

@iulia my jsme byli ted v lednu Ramsau am Dachstein a promdeti teda uzasne zazemi, detsky park, lyzovani opravdu pro uplneho zacatecnika, skalaci hrad, tobogan, kdyz zrovna mala nechtela lyzovat, mohla blbnout, opravdu zazemi pro deti super, dcera ma tri roky, cca 10 km aqupark, skywalk na Dachstein, nekonecne km bezkarskych stop i upravene cesty pro pesi a boby/sanky, byli jsme nadseni, zitra jedem do Bormia, tak jsme zvedavi..

blondynka400
3. únor 2020

@g_m já tedy ani s dětmi nemám problém, když je mínus. Řekla bych, že jim zima vadí méně než mně 😀

rendoubravka
3. únor 2020

@janaaanna a mohu se zeptat,jak jste v lyžařské škole řešili jazykovou bariéru?

janaaanna
3. únor 2020

@iulia ja myslim, ze o moc bliz toho zase tolik neni, my prave jezdime tam, ze to neni az tak daleko. Jeste je dobre Ellmau, ale to je niz a letos je to se snehem opravdu mizerne. Co se tyka casu, tak my jezdivali v breznu, ted uz musime podle prazdnin. S tim mladsim je family hotel vyhodou, budete tam mit zazemi, ale snadno vyjedete nahoru lanovkou na vylet a vyhled 🙂 my jsme se takhle stridali s manzelem, jeden lyzoval se starsi a jeden se placatil s mladsim - hernicky, hriste, sanky, vlacek, lanovka, ...

janaaanna
3. únor 2020

@rendoubravka my mame vyhodu, ze dcera umi Aj, a na to "pizza, spaghetti" to stacilo 🙂)) ale myslim, ze tam byvaji i cesti/slovensti brigadnici, asi se da domluvit, ale my jsme nepatrali.

janaaanna
3. únor 2020

@blondynka400 proc ne Tux pro deti? Ten jejich fun slope byl skvely, jsou tam na deti zarizeni. A svahy jsou tak akorat, ony se ty deti rozjezdi rychle 🙂

blondynka400
3. únor 2020

@janaaanna když srovnáš Tux a třeba už zmíněný Fiss, je na první pohled jasné, co vše se pro děti dá ještě udělat. Navíc mne na Tuxu hodně vadí přepravní kapacity, jsou na dnešní dobu značně zastaralé, hodně kotev, tedy nic ideálního pro děti.
Sjezdovky tu navíc též nejsou nic extra, pro děti ok, ale když si chceš zajezdit, terén je zde poměrně slabý, tedy jako na skoro všech ledovcích. A celkově je Tux malý (myslím na km sjezdovek), větší děti se už pak nudí, do Zilertall 3000 už se musí dojíždět autem, což mne osobně nebaví a ani není praktické. Plus v neposlední řadě tam není moc dalšího vyžití. Takže asi tak. Osobně proti Tuxu nic nemám, ale jako středisko pro děti bych to neviděla. Za mne je to spíš středisko pro kraje sezony a max na prodloužený víkend a ne s úplně malými dětmi.

@rendoubravka některé školy mívají české lektory, ve velkých střediscích určitě najdeš. Ale i tak bych se jazykové bariéry nebála, ono jim to stačí ukázat a pochopí....

iulia
autor
4. únor 2020

Holky děkuji za tipy, jste úžasné! Ještě mi dnes u pediatra říkala jednamaminka, že se za v březnu chystají do Lackenhofu s dětmi 5 a 10 let? Máte některá zkušenost? Děkuji

iulia
autor
4. únor 2020

@janaaanna Taky budeme fungovat v tomto režimu - jeden z nás bude se synem na svahu a druhý s malou. Jen já jsem nestála od roku 2013 na lyžích, to bude...🙂

iulia
autor
4. únor 2020

@blondynka400 Nakonec vypadá, že se dlouhé cestě nevyhneme. S aquaparkem to bylo pro syna, ten by blahem chrochtal🙂

blondynka400
4. únor 2020

@iulia a už je něco v užším výběru? Ono Rakousko není tak daleko, těch pár hodin se dá vydržet i s dětma. A lepší je jet o hodinku déle a mít do středisko, co člověk chce. Akvapark je potřeba, u nás je to samé, děti to navečer po lyžování vyžadují 😀 Moc hezký je ve Fügenu, v Kaprunu též není k zahození.
A lyžování zvládneš, to se nezapomíná.

iulia
autor
7. bře 2020

@blondynka400 Nakonec jsem se rozhodli, že pojedeme i se známýma do Ramsau am Dachstein a minulý tyden jsem to stornovali (skrz tu epidemiologickou situaci). Takže až příští zimu a s manželem jsem si řekli, že pojedeme hned v lednu. "Kdyby zase nějaká ta zmutovaná potvora se objevila" Ještě jednou všem moc děkuji za pomoc při hledání.

veronicka89
7. bře 2020

Jinak ještě pokud se malinko koukáte na peníze doporučuju zjistit jak je to s permicema...

Jsou tam velké rozdíly v tím že někde jsou do určitého věku zdarma... Někde jsou rodinné karty...
A velmi často je přísný zákaz předávání karty mezi rodiči...
Někdo je tas naopak speciální karta pro předávání si mezi rodičema 🙂