Maminky s dětmi Plzeň. Kam s nimi vyrážíte?

apricots
14. bře 2008

Protože je tu dost diskuzí o slovenských či pražských krajích, zajímalo by mě, jestli by se něco nenašlo také v okolí Plzně....já nic nenašla.

aknela75
15. bře 2008

Tak já vím o Jablíčku v Plzni na Slovanech. Je to kousek od hlav. nádraží. Jabloneského něco. A ve Starém Plzenci - Plzeň jihu se bude na jaře otevírat mateřský klub. A na Doubravce je taky něco, ale tam je to vedené nebo alespoň bylo. Že děti cvičily, malovaly, zpívaly pod vedením. Adresu nevím. Bylo to někde v Lobzích.

petraluk
18. bře 2008

M center je v Plzni myslim docela dost. Na Borech HObit, Lochotín Motýl nebo CEDR, něco je i u Orlíku, na Slovanech Jablíčko, na Vinicích je taky, ale teď nevim jméno. Mě by spíš zajímalo kam se dá jít z dětma do restaurace nebo kavárny, kde se nekouří. Znam jen Kačabu, teď je nějaká cukrárna Beruška ale na normální oběd fakt nic neznam 😕

mysulka
22. kvě 2008

No něco by to chtělo, docela mě dostalo, když jsem šla těhotná (9měsíc) s manželem na jídlo, ještě na 12 hod. a vedle nás si zapálili doutník 🙄 to jsme mysleli, že budeme vraždit! Na jídlo tu asi skutečně nic není, jen buď ty dvě kavárny a nebo jen terásky. A nebo vím o Lipovce, ta má oddělen nekuřácký salonek s několika stoly a moooc příjemnou a ochotnou obsluhu, ale je to lesní restaurace mimo Plzeň.

petraluk
23. kvě 2008

Mysulka nekuřácký koutek mají ještě u Mansfelda i s děstkým koutkem, zcela nekuřácká restaurace je v hotelu U Zvonu a italská restaurace Budino, U Lízalky je taky nekuřácká část 😉

Kde je prosím ta Lipovka 😕

martina.zikmundova
23. kvě 2008

Peto: u Mansfelda je fakt dětskej koutek? Ted jsem koukala na jejich stránky a nic jsem tam neviděla na fotkách. Taky pořád řeším, kam s prckem zajít na oběd, fakt moc výběr není ☹

Lipovka je na silnici na Karlovy Vary po levé straně, že jo Mysulko? Tedy jestli jsem si to nespletla.

petraluk
23. kvě 2008

Marti já tam nebyla, ale už mi to řikalo několik kamarádek 😉 Akorát se prej musí projít přes ty kuřáky 😒

mysulka
27. črc 2008

Ahoj, ne, nespletka jsi se, je to u Nekmíře. dyštak pošlu odkaz do IP. Byli jsme tam tuhle sobotu i s prckem na jídle a opět můžu jen doporučit. Žádné otrávené ksichtíky a pod., že jedete s kočárkem do restaurace a dokonce i s dítětem. Obsluha tuhle práci prostě dělá srdíčkem 🙂 a je to znát. Jen je dobré si tam dát rezervačku, teď tam mají hodně svatby, naštěstí včera byla až od 15 hod., tak jsme to stihli 😎

docela mě dostalo, když kamarádku nepustili v Praze do restaurace, protože měla malou sebou 😠 Upozorňuji, že hospoda byla prázdná.

apricots
autor
4. zář 2008

Podle mě je tu na tak velký město pro malý děti hrozně málo - pro roční dítě se z těch mateřských center dá využít jen snad to Jablíčko (ostatní mají programy spíš pro starší děti mi přijde) o restauracích nemluvě....pořád vymejšlím, kam tu chodit, aby to nebylo pořád stejné - chodíme na bazén, do toho centra a když je hezky do zoo, ale brala bych větší možnosti - i když sama ani nevím co - proto se právě ptám , jestli někdo nemáte zajímavej nápad, kam ještě jít, teda kromě toho MC

switch
10. pro 2008

Já se ani nedivím - podle mě malé děti do hospod, kaváren a podobných zařízení nepatří, jelikož se tam nudí, řvou a ruší ostatní hosty. Když jdu někam na kafe, jdu tam ne proto, abych do sebe chstnul hrneček hnědé tekutiny, ale abych si užil atmosféru a klid. A fakt v té chvíli netoužím po nějakém řevu nezvladatelného spratka za hlavou. Dítě patří na pískoviště a do parku, ne do kavárny.

apricots
autor
29. led 2009

to zní jako bezdětný muž🙂a co když je venku zima a ošklivo?znám spoustu míst, kde jsou dětské koutky a kde děti nejsou tím pádem "nezvladatelní spratci", ovšem do kavárny tu snad nikdo děti vodit nechce, mluvilo se spíš o tom kde si dát s prckem oběd a na tom nevidím nic špatného 😎

myschka
29. led 2009

switch ještě napiš, že ženské patří k plotně 😠 😠 😠 ať je to komplet. I matka má chuť si dát kafe a to máme jako děti nechat kde? A ne všechny děti jsou nezvladatelný spratci 😠 😠 😠 😠 😠

pepjen
3. únor 2009

já třeba chodim s malou ve středu na cvíčo.je to super.podmínka,ale teda je že děcko musí chodit.prostě jim tam vyhazí míče,náký žiněnky a ještě náky věci a děcka tam lítaj a blbnou. 😀 je to od 5 do 6 takže přijedem dom a malá padne. 😉

nikkos
25. dub 2009

Ahoj, ráda bych oživila tuto diskuzi....
léto je skoro tady, takže posezení někde na zahrádce by bylo moc fajn 🙂
Ale kam? Plzeň a okolí. Něco kde se dají prckové vypustit aniž bych se musela bát že mi vlítne do silnice, že odněkud spadne... máte nějaké tipy?

knobloska
8. čer 2009

No tak s tím mám taky problém. Na oběd chodíme do Bohemky dolů, je tam nekuřáská část a v sobotu a neděli tam chodí na obědy rodiny s dětma, tak se tam fakt nekouří. Jenže teď malá běhá a tam je to k neuhlídání. takže my teď chodíme ke kurtům u škodaparku, tam se dá teda sníst akorát tak utopenec, ale na odpolední posezení u pivka je to dobrý. jsou tam mini prolejzky a písek. Jo a silnice hooodně daleko. Jinak je to teda bída, manžel mi pořád říká, ať někam vyrazíme s maminama, ale to je fakt nemožný.
Switch...no comment.

windriders
29. čer 2009

Ahoj,
se synem (9měsíců) jsme se konečně dostali do fáze, ve které můžeme vyrazit někam do města.....a bohužel jsem zjistila, že tak nějak není kam...?! nebo jen špatně hledám....
jedině: jakž takž se mi osvědčil cross u hlavní pošty - ovšem je tam dosti draze., kde se mi líbí moc, je streetcafé na Klatovský místo lékárny. ale jinak, taky nevim :(
navíc samotný se mi brázdit město taky nechce, nepřídal by se někdo k nám? 😉

jajiik
2. črc 2009

Ahoj maminy 🙂
A znáte hospůdku v Hradišti u řeky? Pro mně a prcka je to ideální. Krátká procházka ze Slovan a tam bezvadný posezení venku u pivka a pro děcka prolejzačky a obrovský pískoviště 😵 😵
Zkuste, nebudete litovat 😀 😀

jitulinkajitu
21. črc 2009

Ahoj,

když chci vyrazit s kámoškou a prckem ven, mrknu třeba na www.mimino.cz. Je tu databáze baby friendly podniků i s popisem jejich vybavení a fotek. Pěkný je i to, že je možné podniky hodnotit.

Naposledy jsem prostřednictvím těchto stránek navštívila právě zde zmíněnou cukrárnu v Hradišti a pěkný! 🙂

Tak mrněte na http://www.mimino.cz/kam-s-detmi/
😉
Ahoj Jitul

jklm
27. srp 2009

ahojte maminky hledaam nekoho z plzne na prechadzky som slovenka.mam 2 syna

chell
27. srp 2009

na jidlo na spilku tamje supr detskej koutek a i zidlicky na jezeni mimin, ohrali bez problemu i papani v kelimku.. sice do podzemi ale je tam vytah

a ven jsme nedavno byly vedle fotbalovyho stadionu je soukromej pivovar ted si nevzpomenu meno, je tam venku paradni hriste, skakaci hrad, skluzavky houpacky prolejzacky pisek kuzelky, nove hezke prijemne posezeni pod slunecnikem, jidlo sme nezkousely.

doba zahradek uz ale pomalu konci a to bude zase nudo :(

petraluk
28. srp 2009

Chell u toho pivovaru jsme byli asi před měsícem a nic tam pro děti nebylo, tak je to asi nově 😕

chell
28. srp 2009

jojo nove my sli kolem jeden dena nic tam nebylo a za dva dny uplne perfektne vybaveny hristatko 🙂

kamaradky taky navstevujou cross cafe jedno je u posty a druhy kousek od americky. a docela dobre vyopada street caffe u prace maj tam koutek ale uvnitr sem jeste nebyla.

daasik
25. zář 2009

holky a kde myslite u fotbalovyho stadionu, ve struncovych sadech? Kde tam je to hriste, o nicem nevim :-/

chell
28. zář 2009

no kdyz stojis pred stadionem a pujdes doleva prejdes vyjezd z parkoviste a po leve strane pres parkoviste je soukromy pivovar http://www.grollpivovar.cz/ zahradka s hristem focena neni ale je fakt super pro deti od sedicich do sta 🙂

mela bych dotaz chodite cvicit? zajimaji mne konkretni zkusenosti pro jak stare deti je cvico vhodne jaky je pristup cvicicich cena moznost zruseni nebo preobjednani v pripade nemoci misto atp.

predem diky

pucik
2. pro 2009

Ahojky, holky já vám musím doporučit Centrum pro rodinu na Vinicích, mají tam program pro děti od roka až než jdou do školky je to taková jakoby školka, kreslí se tam - střídají se různé techniky, pak se zpívá a říkají básničky a potom se cvičí, trvá to hodinku a paltí se 30 Kč ,pak od 2 Let 50 Kč na hodinku a pak tam můžete být normálně v herničce, pořádají karnevaly, mikulášské, pro mamči všelijaké vytváření, různá cvičení. Už tam chodíme 2 roky a jsme maximálně spokojení. Je tam rodinná atmosféra, milé paní učitelky nebo jak je nazvat, prostě je to tam super, chce to vyzkoušet fakt doporučuju!!!! 🙂 😉

carculka
22. bře 2010

ahojky ,neni tu naka mlada maminka ktera by se k nam pridala?obcas obidek,cvico s mimi a taak?zatim jsme malinky ale at nesedime jen doma a jsme akcni🙂

evita_ij
16. čer 2010

@carculka ahoj, my se budem částěčně stěhovat do Plzně nebo poblíž Plzně, tak budu potřebovat kamarádku 😉

carculka
16. čer 2010

@evita_ij -ahooj budem mooc radi🙂a kdy se stehujete?a kaam?

evita_ij
17. čer 2010

@carculka no my tak průběžně během léta, manža začíná 1.7. a my uvidíme, kdy se za ním přemístíme s malou 😉 Zatím sháníme pronájem bytíku, takže ještě nevím, kde přesně budeme.

carculka
17. čer 2010

@evita_ij - tak se pak urco ozvete🙂a chcete u plzne nebo primo tam?

marketa137
4. črc 2010

oživuji diskuzi 🙂 . prý je ted nové hřiště na Slovanech ve vnitrobloku Motýlí ulice 😉 . už jste tam někdo byl 😉 nebo dejte jiný typ kam s dětma 😉