Mateřské centrum Praha 4, nejlépe Nusle a okolí. Tipy?

vercasv82
21. říj 2009

Zdravím především pražské maminky 🙂
Chtěla bych se zeptat, jestli některá z maminek nemá tip na dobré mateřské centrum nebo nějaký dětský klub na Praze 4. Bydlíme v Nuslích, ale nadohled máme i Vršovice, případně okolí I.P.Pavlova, takže klidně i někde tam.
Vím, že je mateřských center a aktivit pro děti v Praze dost, stačí kouknout na internet, ale zajímaly by mě vaše osobní zkušenosti a doporučení 🙂 Jen doufám, že je mojí prosbou o konkrétní místa neporušuji pravidla, to bych nerada. Moc dík za případné tipy 🙂

agnea
29. říj 2009

Zdravím, koukam že máme stejný dotaz ,take bydlime v Nuslích a hledam nějakou hernu nebo centrum pro naši holčičku, ted v tomhle počasíse nedá moc chodit ven a doma jí to s mamčou nebaví
díky

vercasv82
autor
18. lis 2009

Koukám, že pro nás nikdo žádný tip nemá ... ☹ Je pravda, že jsem si dala tu práci a koukla pořádně na netu a ač jsem si myslela, že tady musí něco být, tak ani není. Mateřská centra na Praze 4 jsou, ale docela daleko. Ja jsem si představovala něco aniž bych se musela přesouvat MHD. Což mě překvapilo a je to škoda. Jediné co jsem pár dní zpátky vykoukala je hudební škola Yamaha, která je kousíček od Nám. Bratří Synků, což máme za rohem. Ale mají plno ... Takže zatím nic 😢 Kdybys na něco přišla, dej určitě vědět, budu jen ráda 🙂

amphibia
18. lis 2009

bohužel ne..asi si budem muset založit nějaké samy 😀 . Měla jsem dojem, že v Táborské něco bylo, ale myslím, že je to bud pro větší od 3 let a nebo, že to už zrušili....

vercasv82
autor
19. lis 2009

😀 taky mi to napadlo, leda si ho založit 😀
My brouzdáme tak porůznu. I u vás na Jezerce. To bylo oblíbené místo na prochajdění Nelinky s taťkou v létě 😉 Chodíme pod Nuselák do parku Folimanka, je tam moc hezké dětské hřiště, taky na Vyšehrad, do Grébovky (Havlíčk.sadů) 🙂
V té Táborské něco je (vedle školy), šla jsem nedávno kolem, ale kdybys mi teď zabila, tak si nevzpomenu, v čem byl háček, každopádně pro nás to nebylo 😅
A vy máte krom Jezerky oblíbené jaká místa na procházky? 🙂

amphibia
19. lis 2009

přesně ty, které píšeš, akorát Folimanku neznáme...
To je hezký, vy máte Nelu a my Elu 🙂 ...
Jináč ještě pátrám po nějaké baby friendly kavárně, nebo tak...když už teda začíná ta zima 😒 , třeba bychom mohly my holky z nuslí zajít alespoň na kafe 🙂

vercasv82
autor
22. lis 2009

My teď 14 dní nemůžeme, ale potom se k vám moc rády přidáme 🙂 Aspoň bude čas něco vykoukat, taky se můžu zkusit kouknout. O ničem tady blízko nevím.

mjaky
26. lis 2009

cauky, v podoli je materske centrum 4 medvedi. z taborske jsem tam za chvilku, jen sjedu kopec od prazskeho povstani k vodarne - je to na nedvedove nam. ve skole. na netu jsou nabidky mnoha aktivit pro deti. ja tam chodim s desetimesicnim ditetem na rytmiku pro deti a nic moc 😒 malej mi furt zdrha a nejaky hrani na buben, ci rikanky ho moc neberou 🙂 vsechny ostatni kurzy byly plny, tak aspon neco... chtela jsem ho zabavit v case pliskanic, ale pokracovat v kurzu nebudu...ledaze by otevreli kurz zamereny vice na pohyb 😉

vercasv82
autor
27. lis 2009

Vidíš, na tohle centrum jsem taky koukala, ale automaticky jsem brala Podolí a přišlo mi to daleko. Je pravda, že to s tou vzdáleností tak hrozný není. V létě jsem v těch místech byla za kamarádkou, taky pěšky a šlo to. Tak zkusím kouknout na jejich stránky, co by se nám líbilo. Já bych byla momentálně uplně nejradši za nějakou spíš volnější aktivitu, charakteru herna a tak. Že tam člověk nemusí chodit pravidelně, v tomhle bacilovým období stejně člověk neví, kdy bude a nebude fit. Tak moc dík 😎 Jo a pro naší divošku by se nám taky hodila nějaká extra náročná pohybová aktivita, kde by mohla zužitkovat svůj temperament 😀

amphibia - Narazila jsem na speciální "Dětskou cukrárnu" kousek od Karláku (směr Lazarská). My do těch končin občas pěšmo chodíme (přes I.P.Pavlova, pak dolů na Karlák) a i když to taky zní hrozivě co se týče vzdálenosti, tak to ve skutečnosti tak hrozný není a cesta fakt uteče 😵 Šla jsem jen kolem, ale vypadalo to moc sympaticky, tak uvažuju, že tam někdy zavítám, myslím, že by se tam Nelince líbilo 🙂

amphibia
27. lis 2009

To mjaky: jojo...na podolí jsem taky koukala,ale už mi to přišlo dost daleko a to jsem tam před dvěma roky bydlela🙂)))..ale je fajn, že má někdo zkušenost, zapřemýšlím nad tím🙂

vercasv82: Bezvadný...až pojedu kolem, juknu...fakt je, že pokud hledáš čistě hernu, tak máme z Nuslí asi nejblíž jednu v obchoďáku na Budějovický...ale zatím jsem tam nebyla....vím, jen, že za dítě se platí asi 50 Kč a doprovod, nebo doprovody to mají zdarma... 🙂
tak až bude nejvíc ouvej, omrknu to tam 😉

agnea
30. lis 2009

holky na Budějovický v herně jsme byli, bylo to super jen kveceru bylo docela plno ale naše Amálka si docela vyhrálaale pěšky je to od nás dost daleko,
jinak chodime hlavně dopolčo do Jezerky nadětské hřiště,máme ho přes ulici, odpolčo většinou na hřiště nanám. gen. Kutlvašra kousek od nuselské radnice,
taky chodíme na plavání do Vršovic, pěšo od nás asi 15minut takže pohodA
určo by jsme mohli někdy někam vyrazit společně 🙂)))
kavárny a cukrárny začínám omrkávat a dám vědet

vercasv82
autor
14. pro 2009

To by bylo fajn, kdybysme někdy někam společně vyrazily 🙂
A máme další tip 🙂 Začínáme chodit s Nelinkou do solné jeskyně na Kloboučnický. Je to od nás kousíček, můžem bez kočáru, jentak pěšo, takže paráda 😎 Byly jsme tam na zkoušku minulý týden a v pohodě. A budeme chodit každé úterý od 15 hod (ideální, protože je v dobré náladě po spaní 😉 ) společně s dětmi ze školky, tak myslím, že bude Neli spokojená, děti má ráda, zítra jdem poprvé, tak jsem zvědavá a poreferuju 🙂

tercaverca
4. led 2010

Ahoj,

mám taky takový pocit, že nic jiného než herna na Budějovické neexistuje a jt škoda, potom už jen v obchoďácích, ale to je údajně až od 3 let.
Jinak docela by mě zajímalo k čemu je ta solná jeskyně dobrá a jaké s ní máš zkušenosti.
Doufám, že se někdo z vás ještě zastaví po tak dlouhé době... 🙂

vercasv82
autor
5. led 2010

Ahojda 🙂

Doufám, že jste si všechny užily svátky 🙂 No je to fakt naprd tady v Nuslích ☹ Ale mně teďka zvedla trochu náladu ta solná jeskyně. Je to bezva. My tam chodíme vlastně jen tak - preventivně, což je jedna z možností. Preventivně ve smyslu, že by to mělo podporovat obranyschopnost - jedna návštěva v jeskyni je prý jako dva tři dny u moře 🙂 no a právě s pobytem u moře souvisí i ostatní blahodárné účinky - třeba na exémy, dýchací cesty, alergie a spoustu dalšího. Jukni kdyžtak na www stránky kterékoliv solné jeskyně, vždycky to tam mají a dost podrobně, naše se jmenuje Oáza (Praha 4) 🙂 Jo a taky to je dobré na psychiku, odpočinout si, prostě zrelaxovat 🙂 My chodíme jednou týdně, což prý stačí, pokud jde jen o prevenci a nemáme žádné problémy. Jinak se může i častěji 🙂
A my jsme tam začaly chodit taky proto, že jsme u vojenské pojišťovny a ta proplácí za rok 500 kč na návštěvy solných jeskyní, tak jsem si říkala, proč to nevyužít 😎

Ad hranice 3 let v hernách - my jsme byly s kamarádkou a dětma v herně na Smíchově. Tři roky je hranice odkdy tam můžeš dát dítko samotné. S mladším dítětem tam můžeš taky, ale jen pokud tam budeš s ním (a zaplatíš si to 😉 ). Ale bylo to moc fajn, daly jsme si tam s kamarádkou kafe a čoko, které tam nabízejí, dítka si pohrály, my si v sedě mezi hračkami popovídaly. Takže uplně se to taky zatratit nedá. Akorát je to fajn když tam člověk jde s někým dalším, nevím, sama bych tam asi nešla. Tak nechcete domluvit nějaký srazík a udělat společnou návštěvu v herně? 🙂

Jo a taky odpočítávám dny do 15. ledna, kdy je zápis do těch kurzů Yamahy tady u nás,jak jsem psala. Byla bych ráda, kdyby se mi podařilo nás tam přihlásit. Aspoň něco 😀

tercaverca
6. led 2010

Ahoj,

aha, to s tou hernou mi říkala známá, jinak já byla jen na Budějovické. Pro sraz v herně bych byla, je fakt, že jsme tam párkrát byly s kamarádkou, několikrát sama kvůli malý a to mě tam moc nebavilo. Malý teď v sobotu bude rok 🙂, zapomněla jsem to vepsat k popisku.
Tak dej vědět, kdy se vám to s Nelou hodí a my bychom se připojily. My půjdeme dnes do Človíčkova a pak můžeme v pá.

Na co chcete s malou chodit do té Yamahy? Bude to tam asi dražší, ne když je to centrum?

avronska
28. led 2010

Ahoj maminky,jsem strašně ráda,že jsem našla tuhle diskuzi.Bydlíme na nám.bří.Synků a mám 18cti měsíční holčičku a do teď jsem hledala na netu nějaké cvičení či nějaké kroužky v okolí Nuslí až jsem narazila na vaší debatu.Prostě jsem nic nenašla a jetli někdo z vás má nový tip,napište mi jej prosím.Ta solná jeskyně je perfekní nápad.Díky Saška s Natálkou.Ps:ráda se k vám přidám na jakékoliv sedánkové party

zanetke
29. led 2010

Ahooj avronska .. tak my s Tercou sme objevilo yamaha hudemni skolku hned pri bratri synku ... coz sice neni cviceni ale nejaka aktivita to je 🙂 ... tak se skus na to mrknout :
http://www.yamahakurzy.cz/predskolni-hudebni-pr...
http://www.yamahakurzy.cz/products/praha-4-nusle/
da se prihlasit on line>
http://yamahakurzy.aspone.cz/

Jo az polevy zima tak neco muzem podniknout...

vercasv82
autor
2. únor 2010

ahojky holky 🙂 Byly jsme teď hodně mimo Prahu, tak jsem se ani neozvala 😝

Vítám nově příchozí maminky 😉

Přihlásila jsem nás s Nelinkou do té hudební školičky (Yamaha) a už se moc těšim, jak se nám tam bude líbit. Poprvé jdeme v pátek. Jsme v kurzu pro děti od 18 měsíců (První krůčky k hudbě) a ještě tam mají dvě volná místa, co jsem ráno koukala. Je to dražší, ale když se to rozpočte, tak by to mělo vycházet 90 Kč na týden (chodí se jednou týdně). Takže sumasumárum to tak hrozný není.

Počasí sice pořád nic moc, ale už to zas tak hrozný není, tak co něco společně podniknout? Klidně tu hernu, jak jsme plánovaly s Tercouvercou nebo třebas společnou návštěvu jeskyně. Nebo cokoliv jiného vás napadne 🙂

agnea
2. únor 2010

jeee tak to se tam uvidime,taky jsem se prihlasila na zkusebni hodinu tak uvidime,

vercasv82
autor
3. únor 2010

No tak to je bezva, že se tam potkáme 😵

tercaverca
10. únor 2010

Ahoj ženský,

my jsme se Žanetou a dětma byly na zkušební hodině hudebky v Nuslích a moc mě to tedy nenadchlo. Jaké máte zkušenosti vy? Docela by mě to zajímalo...

Asi to osobně spíš vidím, že tam chodit nebudeme, ještě to promyslíme.

Jinak Verčo, pořád čekám, kdy se ozvete a vy nic. Včera jsme byly s kamarádkou v herně na Budějárně a docela to ušlo, ale hučelo mi potom pořádně v hlavě 😅
Tak až budete mít čas, tak dejte vědět.

vercasv82
autor
10. únor 2010

Myslíte taky v pátek (nebo ve čt) tu hudební školu Yamaha? Na té jsme zas byly my a líbilo se nám. Chodit určitě budeme 🙂 A seznámily jsme se tam i s Amálkou 😵

Já jsem teď dýl nepsala, ale v před-předchozím příspěvku jsem se připomínala, že moc rády vyrazíme s kýmkoliv kamkoliv. Klidně do té herny 😵

vercasv82
autor
10. únor 2010

A můžeme vlastně kdykoliv, krom pátečního dopoledne, to půjdeme do té školičky 😎

vercasv82
autor
10. únor 2010

Vlastně určitě jste myslely Yamahu, podle toho, co jste psaly před tím. Zmátlo mě, že jsme se neviděly, ale koukám, že Alex je mladší, tak jste nejspíši byli na hodině před námi. Jak jsem psala, mně se tam moc líbilo a Nelince taky. Hned se natřásala do rytmu, paní učitelka mi taky přišla v pohodě a CD, které jsme si tam spolu s leporelem koupily, denně přehrajeme třikrát čtyřikrát, jaký má úspěch 😉

tercaverca
11. únor 2010

Ahoj Verčo,

tak po delším uvažování jsem se rozhodla, že do Yamahy budeme taky chodit, nebyla jsem si moc jistá, ale přece jen není to taková dálka pro nás jako je např.cvičení ve Vršovicích...my budeme chodit na ten kroužek "Robátka" do Nuslí. Vy zřejmě buď chodíte jinam a nebo chodíte do vyššího levelu 🙂

Co se týče herny my můžeme prakticky taky kdykoliv kromě pátku a nebo když se nedomluvím s nějakou kamarádkou na programu. Co třeba některý den v příštím týdnu?

Taky pokud to vyjde, chtěla bych zase března nebo dubna začít chodit na plavčo s Veru(dcera). Teď jsem si to nezaplatila, je větší riziko, že bude nemocná a poslední dobou byla buď pořád nastydlá a nebo měla virózu.

Napíšu do interní pošty tel.č.

vercasv82
autor
11. únor 2010

Jojo, jsme vyšší level - naše Nelinka i Amálka od agney 😎 Koukala jsem na rozpis žáčků v Robátkách a našla jsem tam jakousi Verunku i Alexe, takže jste to určitě vy. My vás tam budeme střídat, takže se uvidíme. Chtělo by to nějaký poznávací znamení 😀 😀

Příští týden bysme se mohly zkusit domluvit. Nelinka jde v pondělí na 18měsíční prohlídku + očkování, takže bych to kvůli případné reakci nechala dva tři dny být a mohly bysme vyrazit třebas ve čtvrtek, to už by mělo být ok.
Tak to se moc těšim, snad to klapne a třebas se k nám přidá i někdo další ze zdejších maminek 🙂

My s Nelinkou neplaveme. Ale dokážu si představit, že je to přes zimu, co se týče nemocí dost na štýru. Tak se máte aspoň na co těšit až bude zas tepleji 🙂 Já se strašně těšim až bude líp a budeme moct zase chodit na hřiště. Tam Neličku vypustím, ona je spokojená, já jsem spokojená. Hodně si tam vyhraje, řádí tam s dětma a ani mě nepotřebuje 🙂

agnea
14. únor 2010

Holky tak my se k vám moc rady přidáme s výletem do herny na Budějovickou, nám se Yamaha líbí,myslím že holky Amálka s Nelinkou od Verči si padli do oka,my myslím s verčou taky 🙂))), co ve čtvrtek?

zanetke
15. únor 2010

Ahojky ... my s Alexem se hlasime taky.... ctvrtek vyhovuje.

vercasv82
autor
15. únor 2010

😉 My jsme vás taky moc rády poznaly a pokud mám mluvit za sebe (ale myslím, že to má Neli stejně 😀 ), tak já jsem se na pátek teďka vždycky těšila. Je to moc fajn 🙂 A teď se zas těšíme na ten čtvrtek 😎 Doufám, že bude Neli po očkování fit. Už jí začala stoupat teplota, ale to tak měla vždycky, že první den jí teplota vylítla a pak už to bylo dobrý.

A jak byste to viděly holky? My můžeme buď na dopoledne nebo odpoledne po spaní (kolem třetí, půl čtvrtý...?). Je nám to jedno. Myslím, že Amálka to má se spaním podobné, spíš Verunka s Alexem jestli nemají ještě spaní víckrát..

A pojedete některá busem z Kloboučnické?

vercasv82
autor
15. únor 2010

jo a uplně bych zapomněla napsat, že jsme v herně byly v sobotu s Nelinkou a kamarádkama. Určitě to byla ta herna, kam míříme ve čtvrtek (Človíčkov Budějovická) 😎 dostaly jsme se tam uplně náhodou, vymyslela to kamarádka a až pak mi docvaklo, že to bude nejspíš ono. A já jsem z ní uplně nadšená. Nebe a dudy s tou hernou, kde jsme byli tehda (herna v obchodním centru Anděl). Tohle je paráda, myslím, že herna získala další pravidelné návštěvníky 🙂

zanetke
16. únor 2010

Ahooj Verca, my bydlime na skok od Kloboucnicke ... tak odtud vyrazime - Jinak my jezte spime 2x, ale myslim ze na tu 4tou by sme to zvladli, pripadne bych se pridala pozdeji.

U nas hudebka spis jako aktivita pro mamcu a spolecnost deti pro Alexika - ten totiz vic lita jak spolupracuje a ja ho nahanim, takze nejake poklepkavani po telicku v ramvi pisnicky nehrozi 😀 😀 . Myslim, ze Alex a Verca od Terci jsou tam nejaktivnejsi ditky co do pohybu... 🙂 😀

Tak uz se tesime na novou seznamku 😉 😎 pa pa