Mikulov a okolí. Kam se zajet podívat s dětmi?

luciv
4. črc 2011

Ahoj holky na zacatku srpna jedeme do pensionu falkom a uvažujeme kam na výlety máme 6mesicni mimi a mala ma tři roky uvažujeme i nad Rakouskem ale nevíme kde tam.znám to jen okolo pasohlavek z dětství děkuji za tipy

hanisek
4. črc 2011

@luciv my jsme byli na dovolené v Mikulově, když bylo Honzíkovi 7 měsíců. Absolvovali jsme výlet do Lednice - procházka parkem + jízda loďkou k Minaretu (v pohodě berou kočárky, při naší jízdě jsme byli asi 4), pak jsme jeli ještě lodí na Novomlýnských nádržích právě z Pasohlávek. S kočárkem se dá vyjít i na Sv. kopeček nad Mikulovem (cestou mezi vinicemi, poradili nám v infocentru na náměstí, měli jsme golfky a zvládli to v pohodě, ale pro malou by to možná chtělo krosničku?nebo chvíli nést "na koníka", nevím, jak je zdatná), navštívili jsme i Znojmo, jezdí tam výletní vláček. V Rakousku jsme byli na Falkensteinu, ale to asi malou moc nezabaví ... Chtěli jsme i do termálů v Laa, ale nakonec to vzdali, tak neporadím. Mikulov je nádherný, doufám, že se tam ještě někdy na dovolenou podívám 🙂 . Užijte si to 😉

luciv
autor
4. črc 2011

@hanisek dekuji moc za rady určitě si poznačim 🙂 chceme ještě i do vestonic na památku sošku je tam krasne to vím ale já tam byla jako pubertak tak jsem nevnimala kam později s detmi 🙂 do Znojma chceme sem tam cestujeme z Ostravy freeportu tak kdyby nevyšlo počasí chceme aspoň do obchodaku tam kdyz budeme blízko mala vydrží dost takže dalek pěšky se nebojím aspoň bude unavená jen maly ted ve 4 měsících moc nemusí kočárek jen naruč ☹ tak snad ho to přejde chci vzít uz i sportak na styl golem tak snad nebude vadit ze v 5,5mesicich je uz v takovem kocarku jde úplne do lehu tak snad ne

zevina
4. črc 2011

@luciv pokud malou berou dinosaři, v Chvalkovicích u Znojma je Prehistoric park a je to krytá expozice, takže tam můžete za každého počasí 😉
a pokud pojedete od Mikulova směrem k Novomlýnským nádržím, kousek od Mikulova je Pony ranč (aspoň před cca 6-ti lety byl 😉 ) tam by se dcerce určitě zastávka líbila, mají tam koníčky, kozy, slepice... pár srubů, občerstvení, ale hlavně krásnou přírodu 🙂

pindruska
4. črc 2011

@luciv Jejda, vy jedete to Falkomu? My tam byli cca před 2 lety. (Tyyy jo, už je to dva roky, to to letí) Malemu bylo 6 měsíců a byli jsme tam se známými, kteří měli o měsíc starší holčičku. Falkom hodnotíme na jedničku, skvělý přístup pana majitele, super vybavení venku pro děti (samozřejmě, že pro ty o něco starší, než jsme v té době měli.
Co se týká výletů, byli jsme se podívat samozřejmě v Mikulově. Pak v okolí Mikulova, co jsme na mapě našli zajímavého, i v Pavlově, Věstonicích a i v Lednicko-Valtickém areálu. Jak jsem psala, malému bylo 6 měsíců a i tak jsme s ním absolvovali prohlídku, byl celkem hodňoučký - kočárek jsme nechali u poklady a malého jsme vzali do šátku. Na svatý kopeček jsme vzali malého také v šátku, známí vzali holčičku do kočárku. Mně ten šátek přišel lepší. 😉

luciv
autor
5. črc 2011

@zevina dekuji za typy koníčky ma moc rada snad tam ještě budou 🙂 my máme v Ostravě dinapark a mala se docela bála spíše ji zajímali ty prolezacky 🙂 my máme Klokánku i baby vak malému se tam moc nelíbí tak snad ho to brzy ta nechuť tam byt přejde
Já pravé četla recenze na falkom a nemůžeme se dočkat pan je uz ted mily a to jsou jen maily mají tam ted novou trampolinu tak se mala vyskace a mám pocit ze ani výlety ji nebudou zajímat 🙂
Holky a co to Rakousko je tam poblíž něco nebo eventulne možnost dobrých nákupu poblíž?

pindruska
6. črc 2011

@luciv tak my jsme v Rakousku nebyli, takže v tomto nemůžu bohužel sloužit. ☹ jinak pan majitel Komárek je opravdu moc milý a ochotný, nic není problém. věřím, že si pobyt hezky užijete. 😉

pindruska
8. črc 2011

Kamarádka, která s námi ve Falkomu byla před těmi 2 roky, tak tam byli s manželem a dcerkou ke konci června a opět byli nadšení. 🙂