Na které pražské nádraží je lepší jet s kočárkem vlakem?

teri_luky
10. led 2013

Ahoj maminky, máme zkušenost se Smíchovským nádražím nebo s Hlavním? Příští den jedeme do Prahy a potřebovala bych poradit, na kterém nádraží vystoupit, kočárek mám docela ohromný a sama ho po schodech nesnesu a ne vždy je po ruce někdo ochotný. Díky

hrusti
10. led 2013

Já radši jezdím na Hlavní nádraží. Z nástupiště je tam eskalátor a na nádraží jsou jezdící pásy a do metra výtah, takže se tam v pohodě dostaneš 😉

llluckaaa
10. led 2013

Na hlavním nádraží je to v pohodě, tam se z nástupiště před nádraží nebo do metra dostaneš dobře. Na Smícháči jsem nebyla, ikdyž jsem o tom uvažovala. Jestli se chystáš jet pak metrem, tak si ověř, které výtahy v metru jsou funkční (najdeš to někde na stránkách pražského dopravního podniku). Protože když jsem chtěla na Smícháč já, tak tam zrovna výtah nebyl v provozu 😝 a na základě toho jsem jela raději na hlavák.

jankadudova
10. led 2013

Hlavní urcite 🙂

kacikaci
10. led 2013

určitě hlavní nádraží, z nástupiště jsou tam i eskalátory i výtah, výtah je i do metra..je to tam udělaný bezbariérově..pro kočárky ideální

kocicinka
10. led 2013

Hlavně nejezdi na Smícháč. Na peron tam vedou jen schody, není tam výtah, plošina, nic. Kočárek bys musela nést.
Hlavák je v pohodě. 🙂 jsou tam všude výtahy.

berynka
10. led 2013

Určitě Hlavní nádraží 😉 . Na Smíchově se dá projít na nástupiště přes úschovnu zavazadel (mají tam výtah), ale když chceš obráceně, tak to jde těžko 😝

hofka1
11. led 2013

Ano, Hlavní je bezbariérové (mají tam výtahy, i eskalátory - na nich teda jsou nálepky, že kočárek tam nesmí, ale kdo to dodržuje). Smíchov ne, tam je několikero schodů.

hojda
11. led 2013

Rozhodně hlavní, plně bezbariérové. Smícháč je katastrofa! Jinak na netu je i přehled bezbariérových stanic metra, kdybys potřebovala🙂. Smícháč jsem řešila kombinace golfky a manduca, pak se to dalo.

mataharyy
11. led 2013

@teri_luki Tak Hlavní, na Smíchově jsou schody, do výtahu tě nepustí a málo kdy ti tam někdo pomůže s kočárkem 🙄 tam je přístupné jen nástupiště č. jedna a i to v tomto počasí je o život i bez kočárku 😉