Od jakého věku chodit s dětmi cvičit, do MC apod.?

lucisuska
18. srp 2015

Maminky, chtěla bych se zeptat, od jakého věku je podle vás přínosné pro miminko/dítě chodit na různá cvičení s dětmi, do mateřských center apod. Můj syn má téměř půl roku a zatím jsme zkusili baby masáže, kde ovšem celou dobu plakal, takže to byly zbytečně "vyhozené peníze". V poslední době mám pocit, že se kolem mne objevila spousta maminek, které navštěvují právě různá cvičení s miminkama, chodí do mateřských center atd. Pravdou je, že mi přijde, že tam chodí hlavně kvůli sobě, aby nemusely sedět s dětma doma. Myslíte, že na různé takové aktivity není syn ještě maličký? Nebude to mít pro něj větší přínos až bude trošku starší? Třeba za rok? Na druhou stranu ho nechci o něco ochudit. Děkuji za vaše zkušenosti 🙂

marketakj
18. srp 2015

Záleží na vás. My chodíme od miminka od 3 měsíců, cvičení jako takové je jen jeden z aspektů ... Pro syna, kterému je 17 měsíců, je to přínosné především v tom, že už od malička je zvyklý někam chodit, nebojí se cizího prostředí a vidí něco víc než doma, potkává děti, se kterými se třeba bude kamarádit. U nás je cvičení ještě spojené, že paní, která ho vede, je fyzioterapeutka se specializací na děti, tak dítko prohlédne a pokud se jí něco nezdá doporučí cviky. My zase se chystáme až v tomto věku na plavání, které jsme dosud nikdy nedělali. A určitě není pozdě ani brzo. Obecně nejsme nějací peciválové, tak za mě určitě ano. Je to přínosné i pro maminku.

barborka09
18. srp 2015

@lucisuska já chodila s malou od osmi měsíců na plavání (chodíme tam dodnes a to jí je šest). Já bych jí plavat nenaučila jelikož mi to moc nejde, tak tenhle kurz považuji za přínos a byly to dobře investované peníze. No a od roku a půl jsem chodila do střediska volné času na cvičení maminek s dětmi. Stálo to pár korun, měla jsem to vedle baráku tak jsme to vyzkoušeli a byli jsme spokojeni. Byla to podle mě i dobrá příprava na školku - přece jenom instruktorku už museli poslouchat a tu necelou hodinu týdně jsme si užily obě dvě.
No myslím že s půlročním mimčem bych nic neřešila. Jak píšeš hodně maminek tam chodí spíše kvůli sobě. A nemyslím si že bys malého o něco ochudila. Když se mu budeš věnovat úměrně věku a schopnostem tak to bude ok.

cabadajovimah
18. srp 2015

My chodili od 4 měsíců na cvičení pro miminka, a přiznám se, že i kvůli ostatním maminkám, které jsem tam poznala. Kurz vedla fyzioložka, takže jsem byla v klidu, že snad ví ,co dělá. Malý nesnášel koníkování, a díky cvičení si na to zvykl a brzy předehnal vrstevník, navíc bych řekla,že i pro něj to pak po půl roce začala být zábava, reagoval na ostatní děti a nikdy neplakal. Přestali jsme chodit teď v červnu, protože kurz má prázdninovou přestávku (malý měl 19 měsíců) pokračovat zatím nebudeme kvůli druhému těhu, ale už jsem si našla dílničku pro děti od 18-ti mesíců, malý přes léto začal projevovat zájem o ostatní děti a kolektiv vůbec, jesle na jedno dvě dopoledne týdně v okolí nemáme, takže to vyřeším takhle 🙂 snad se mu to bude líbit. Takže za mě je to super, že jsou aktivity i pro malinké děti, ale je fakt, že jsem hodně společenská, takže mi to samotné chybělo...

betelgeuzz
18. srp 2015

@lucisuska no to je těžká otázka. Podle mě, ať každý dělá, jak cítí. některá maminka se doma nudí, nemá nápady, co s dětma dělat a radši vyrazí do MC na nějaký kroužek. Jiná zas nemá potřebu někam chodit, vymyslí sama aktivit dost. Ochuzené nebude ani jedno a vyrostou obě stejně kvalitně 🙂
Se starší jsem chodila asi v půl roce na kurz masáží, ale doma jsem pak na to neměla trpělivost, takže to bylo v podstatě zbytečný. Pak jsme chodily od roku na cvičení, bylo to fajn, sama jsem se naučila spoustu básniček a písniček, které jsem neznala. Dalo mi to nápady na další aktivity. Měli tam spoustu pomůcek, které člověk doma nemá. Mladší chodila skoro od narození jako doprovod se starší a kolem 3/4 roku už bylo vidět, že ji to zajímá, poslouchá. V roce už chodila na svoje cvičení. Takže já byla spokojená.

ninusch
18. srp 2015

Já chodím s mrňousem od dvou měsíců plavat a od čtyř na cvičení. Plavání byla nejlepší volba. Teď je klukovi pět měsíců a mohla jsem s ním přes léto být v jakémkoli (i studeném bazénu), vydržel dlouho a byl z té vody nadšenější snad než já 🙂 Cvičení je ze mě tak půl na půl. Pohybově v tom žádný zázrak nevidím, plavání je mnohonásobně přínosnější, ale dostane se mezi další děti, líbí se mu, když si na ně může sáhnout, pozoruje je. No a já se naučím spoustu dětských písniček, které mu pak doma zpívám. Jinak cvičení mi nepřijde zase nějak nic tak závratného.

marketakj
18. srp 2015

@marketakj

Ještě bych dodala, že děti kopírují, co vidí a co se týče pohybu, tak dělal pokroky, když měl od koho okukovat 🙂 I zlobivosti 🙂

lucisuska
autor
18. srp 2015

Moc děkuji za reakce. 🙂 Já bych byla moc ráda, kdyby šel malý ve dvou a půl letech do školky ( to je můj plán, uvidíme, jaká bude realita) 🙂, takže by bylo dobré učit ho být v kolektivu a nebát se ostatních dětí. Jen si říkám, jestli teď v tom půl roce má z toho vůbec rozum. Připadá mi strašně maličký.
@ninusch Spíš se také přikláním k tomu plavání, to cvičení podle mně s ním můžu dělat doma. Nějaké písničky a básničky bych také snad vymyslela. 🙂
@betelgeuzz Všimla jsem si, že jsi také z Kroměříže. Chodili jste do Včelky Máji nebo do Klubíčka?

betelgeuzz
18. srp 2015

@lucisuska Se starší jsem chodila od roku do dvou do Kotěte na Kojetínské (ale nevím, jestli tam ty cvičení pro děti ještě dělají, dělali hlavně předporodní kurzy), pak už jsme chodily do Klubíčka. Mají tam těch různých aktivit spoustu, přihlašuješ se na půl roku, zrovna teď se přihlašuje na nový rok.

marketakj
18. srp 2015

Divila byste se z čeho všeho už má rozum. Dodnes mám před očima, jak jsem tam byli poprvé jako s miminkem a jak se zvědavě rozhlížel a líbilo se mu to. Vítek je teda společenský typ, každé dítko je jiné, ale pokud je to pozitivní atmosféra, nemá co ztratit.

lucisuska
autor
18. srp 2015

@marketakj maly se take prave porad rad rozhlizi, posloucha lidi a vstrebava nove podnety 🙂 Jeste o tom pouvazuji, moc dekuji za komentar. Je pravda, ze ja ho porad vidim jako male miminko a on mi pritom roste pred ocima 🙂

marrei
18. srp 2015

My chodili s dcerou cvičit od 3 měsíců a od 7mi měsíců plavat, syn plaval od 6ti měsíců a cvičení měl od narození 🙂 (chodila jsem s dcerou, postupně se přidával i syn).

diniki
18. srp 2015

My chodily od 3 měsíců na cvičení maminek s miminky. Hodně se tam zpívalo, učili nás různé hrátky s plínkou a trochu jsme posilovaly i my maminy, ale je pravda, že je to více o setkání těch mamin 🙂 Od půl roku jsme chodily na plavání s miminky.

petrasipkova1
18. zář 2015

taky jsem to ted resila, zrovna jsem psala ohledně očkování panu Dr.Petrasovi a ten mi zároven psal, že doporučuje do půl roku věku dítěte vyhnout se kolektivním věcem, i cvičení miminek, chtěla jsem taky chodit už od září od 3 měsíců, ale po tomto mi to nedá a odsunu to až po Vánocích 😒 a to jsem s malou vyrazila už jednou do Ikei, to si ted radši taky těch pár měsíců odpustim. 😢