Plavání kojenců, České Budějovice. Kdy je dobré začít?

kasyma
17. kvě 2010

Ahoj, omlouvám se pokud tady už takové téma je,ale já nikde nic nenašla 🙂 Holky chci se zeptat máte některá zkušenost s výukou plavání dětiček v Šikulkovi a nebo Chobotničce v Hrdějovicích? Mě osobně přijde Šikulka už dost profláklej,jezdí tam skoro každá mamina z mýho okolí,ale třeba jsou opravdu tak moc dobrý fakt nevim proto bych uvítala i názory na tu Chobotničku Co se vám líbilo nebo nelíbilo,jak jste byly spokojené s výukou,prostředím,cenou atd... Kdy myslíte,že je dobré s plaváním začít? Zrovna totiž řeším trošku dilema,chtěla bych s malou od září začít chodit to jí bude 7 měsíců. Poraďte 🙂 předem dík za rady a vaše názory 😀

ajulinek
18. kvě 2010

Ahojky, my chodíme do Chonotničky a jsem tam moc spokojená. Ptala jsem se kamarádek na šikulku a chobnotničku a každýmu se líbí, nelíbí něco jiného. Chobotnička se mi líbí, plavat nás chodí do kurzu 6 maminek, což je akorát, je tam takové hezké prostředí,je to malý a takový rodinný, což mě vyhovuje... výuka je suprová, děti to baví, plave se půl hodiny a je to tak akorát. Pokud na některou lekci nemůžeš v pohodě ti dají náhradu za jinou. Mě od Šikulky odradilo, že je to tam jak na běžícím pásu...Ale jak říkám každému vyhovuje něco jiného.

kasyma
autor
18. kvě 2010

přesně mám ze Šikulkiy stejnej pocit. To jsem ráda,že se někdo ozval 😉 už jsem ani nedoufala. Ještě by mě zajímalo kolik stojí ta půlhodinka a kolik bychom jich měli absolvovat je to tak,že si zaplatím třeba 5 lekcí a pak už nemusím nebo má každý kurs určitý počet těch půlhodinovek 🙂 ?

ajulinek
18. kvě 2010

Platí se celé kurzovné, nevím přesně kolik je to hodin, my jsme začli chodit asi o 3 kurzy déle, řekla bych ale že jich bude tak 12-13...fakt nevím přesně a jedna ta hodina stojí asi 210Kč. Platili sme to celé hned při první hodině, ale kdyby se to tvé malé nelíbilo, tak ti ty peníze vrátí, ale co vím, tak se to dětem líbí 🙂

ajulinek
18. kvě 2010

Jo a mají svoje stránky, tak se jukni na internetu, jsou tam i fotky 😉

kasyma
autor
18. kvě 2010

ajulinku děkuju za rady asi zvítězí opravdu ta chobotnička mám radši takové to "rodinné prostředí" a větší klid Šikulka mi přijde hodně komerční a jezdí tam snad každej,hele a kde to v těch Hrdějovicích přibližně je? Někde blízko tý návsi nebo kde?Jo a v kolika měsících jste začli chodit? My chcem tak v těch 7 měsících což by vycházelo na září neni to pozdě? Jdu kouknout na ty fotky 😵

gabcos
19. kvě 2010

Ahojík,
my chodily plavat k Mirce Caplové do Igy....bylo to tam fajn, jen mě neyhovovala hloubka bazenu...☹

hydricka
19. kvě 2010

Ahoj Kasymo!

My chodili taky do Chobotničky a taky jsme byli spokojení. Je to tam sice malinké a není to nějak moderně zařízené (kromě bazénu), ale je to tam příjemný. Já chodila přímo k pí. Hruškové a byla moc milá. Kolik bylo hodin ti přesně nepovím, ale jak psala ajulinek asi těch 12. A co vím, tak v Šikulkovi je to taky tak. Přibližně stejný počet hodin a taky se platí celé kurzovné hned.
Jinak my začali chodit asi v 6 měsících a bylo to v poho. Ten 7 není nijak pozdě. Neboj.
Není to na návsi, ale nahoře. Jestli víš kde je tam školka a pošta + doktoři, tak ještě o ulici víš.

ajulinek
19. kvě 2010

Dobře se to hledá když jedeš od Hosína, to je tam i ukazatel na Chobotničku. Jinak my začli chodit, když nám bylo necelých 6 měsíců a chodí tam s náma i 8 měsíční miminko, takže v 7 měsících pozdě určitě není 🙂

kalo
19. kvě 2010

Taky je ještě plavání v Matici školské...je tam bazének se slanou vodou. 270,-Kč na lekci....je to hodina týdně, platí se na 3 měsíce dopořdu

hanisek
19. kvě 2010

Ahoj holky,
my chodíme taky k Mirce Caplový. Teď co je zavřené Factory, tak plave buď v Arpidě nebo Olmě u nemocnice. My tedy jezdíme do Arpidy, bazén je moc pěkný, svažuje se, žádná velká hloubka jako v Igy. Celkem má kurz 10 lekcí a hodina vyjde na 155 Kč. Jsme mooooc spokojení 🙂 , ale to u Mirky se vším 😉 .

jajik25
19. kvě 2010

ahoj holky vím že to sem nepatří ale nemůžu si pomoct.Chtěla jsem se jen zeptat jestli někdo z vás nezná Lenku Mazourovou?Vím že bydlela v ČB.Díky moc a omlouvám se za nevhodný příspěvek 😅

zdeniii
19. čer 2010

Ahojky nevíte o někom kdo dochází na plavání ve vaně doma?

marggitka
25. čer 2010

@zdeniii ahojky Zdeni tebe bych tu opravdu nečekala 😀 😀

zdeniii
25. čer 2010

@marggitka pročpak?

marggitka
25. čer 2010

@zdeniii dělám si legraci náhodou jsem na teba narazila když jsem si to tu pročítala 🙂

jennyska
19. bře 2014

Ahoj @kasyma @marggitka @zdeniii @jajik25 @hanisek @ajulinek @kalo @hydricka @gabcos a ostatní maminky 🙂

do naší Wiki knihovničky Modrého koníka, kterou si tady všechny společně tvoříme, byl vložen nový článek na téma Plavání kojenců https://www.modrykonik.cz/plavani-kojencu/ .

Pokud si najdete chviličku a napíšete nám všem své zkušenosti s Plaváním Vašeho dítěte - kojence, pomůžete další spoustě maminke, které zvažují, zda plavat s dětmi začít, či ne a zde na koníku hledají Vaše rady, tipy a zkušenosti, které určitě ocení! Ve Wiki mají na místě jak obecné informace o této tématice, tak také Vaše příběhy.

Např. Kam jste na kurzy chodily? Co vše jste musely mít s sebou? Co bylo náplní kurzu? atd.
Své příběhy můžete psát přímo pod článek do okénka " Moje zkušenosti s ...".

Mockrát Vám děkuji, že pomáháte a přeji fajn den!
Jennyska

PS: Přispět a nebo napsat nový článek do Wiki může úplně každý. Knihovnička je otevřená všem, kdykoli! A pokud toto není téma, do kterého chcete přispět, můžete si vybrat z mnoha dalších: https://www.modrykonik.cz/wiki/all