Plavání kojenců v Praze. Kam chodíte?

zizala
9. zář 2008

Ahoj, chtěla bych s naším očekávaným synem chodit na plavání a to už od kojeneckého věku. Tak se chci zeptat, zda s tím máte zkušenosti a kam chodíte? Chtěla bych už začít od těch "vaniček". Nejraději ale někde kolem Dejvické či Hradčanské, nemáme auto, tak bych musela jezdit MHD.
Kam chodíte vy? a jak jste spokojené/nespokojené?

berenika39
25. říj 2011

Ale na webovkách mají všechno podrobně napsané, platební a storno podmínky jako všude jinde, takhle to je. Kdyby měli vracet peníze každému, kdo si to po dvou lekcích rozmyslí (a je jedno, z jakého důvodu - chápu, že ten váš byl zdravotní, to je mi líto), tak by to mohli zavřít, náklady mají pořád stejné, at už ty jako jeden z mnoha klientů plaveš nebo ne.

1mia
23. led 2012

@irenka Chtěla bych se zeptat na výhody a nevýhody plavání v klubu Cordeus. Právě se rozhoduji pro plavání kojenců nejlépe na P6.

ladie
15. čer 2012

Holky, obnovuji téma! Nemáte tip, kde se plave i přes prázdniny? Většinou jsou všude kurzy, které teď končí a další jsou až od září...

terkamo
18. čer 2012

Ahoj Ladie, plave se ve Studiu Lodička... Koukni na web, ale jsou teď v Chorvatsku, tak se nediv, že neodpovídají 🙂 Jsou tam myslím na týden. Začíná se od července, my budeme chodit 😉

sugar88
17. říj 2012

ahoj maminky nechtela by nektera z vas chodit plavat s vasim detatkem do plavaci skolicky hugo je to na vaclavskem namesti pro vic info piste postu dekuji aneta

lsx
6. lis 2012

Ahoj holky, existuje někde v Praze plavání kojenců, kde by současně pohlídali staršího sourozence? Díky

magdule82
9. pro 2012

Chtěla bych se podělit se svými zkušenostmi s plav. pro kojence v Bublince na Praze 6. Chodila jsem tam plavat se svou dcerkou, která začala trpět na opakující se záněty dýchacích cest a záněty středního ucha (což se může stát v každém bazéně), nicméně nám tam také chytla kožní onemocnění, se kterým si ani lékař neví rady. Co jsem se dočetla na jiných serverech, kde si maminky stěžovaly na podobné problémy, majitel Bublinky trpí na jakousi mykosu, přesto se stará o čistotu bazénu. Již nikdy bych do Bublinky nešla. Dcerku léčíme již déle než rok a stále bez úspěchu. :,(

karolina81
3. led 2013

@karminka Ahoj. Chtěla bych jen reagovat na tvůj příspěvek. Za prvé je potřeba říct, že do Bublinky chodím už šestý kurz (to jen pro úplnost). Důležité ale je, že tím, že jsi zaplatila kurz, souhlasíš se stornopodmínkami. Máš to v návštěvním řádu, který jsi si mohla předem přečíst (je veřejně dosupný na webových stránkách). Je totiž krásné tady plkat nesmysly a zároveň být nedostatečně informovaný. Takže to je tvoje chyba, nikoli klubu. Dále je zajímavé to, že mají v Bublince pořád prakticky plné kurzy...jak je to možné, když "máš spousty kamarádek, kterým se tam nelíbí"? Asi to nebude tak horké nebo spíše pravdivé. Píšeš o kočárcích a málo prostoru pro ně - já chápu, že jsi si asi potřebovala vylévat zlost, ale ukaž mi, kolik klubů v Praze má prostory pro kočárky?? Někde není vůbec žádný prostor. Veřejné bazény v hotelech, kluby, kam mají přístup do bazénu i důchodci a sportovci - to je realita. Bublinka je soukromý klub, kde si nepůjdeš zaplavat jen proto, že jdeš zrovna kolem. A promiň - ale ve kterém klubu nechtějí peníze dopředu??? V každém. Viz. Juklík (osobní zkušenost), v Cordeusu...všude jinde. Takže dávat to jako nevýhodu je trapné. A nemáš pravdu v tom, že se nahrazují jen dvě lekce. Já (a spousty dalších maminek) jsme měli nemocné dítě a vždy to v Bublince řešili individuálně. Ano, řád mluví jasně, že jsou jen dvě, ale mě osobně nahradili prakticky 6 zameškaných lekcí. Což je neuvěřitelná benevolence ze jejich strany. Takže to, že ti to posunuli, je jejich dobrá vůle. A to, že máš bohužel dítě stále nemocné, není jejich vina. A nepředpokládám, že by ti kdekoli jinde posunovali kurz do nekonečna jen proto, že si to přeješ. To by ten klub asi dlouhého trvání neměl. Takže z mé strany (a jak píšeš ty - i ze strany spousty mých známých i "kolegyň" maminek) mohu Bublinku jen doporučit.

karolina81
3. led 2013

@ladie Ahoj. Když už jsem tady - přes prázdniny se plave v Bublince na P6. vím, že měli kurzy v srpnu. :o)

karminka
3. led 2013

@karolina81 - kurz jsem sice zaplatila, ale nic jsem jim nepodepsala - žádné storno podmínky.
O kočárcích - promiň, ale opravdu se mi nelíbí to, že jsem kočárek nechávala venku - dítě pak vyjde do studeného fusaku (v té době), navíc mi ani neřekli před první návštěvou, že si mám vzít nějaký zámek - prostě kočárek volně odložený na dvoře, kdokoliv ho cestou kolem mohl ukrást.

Myslím, že bys mluvila jinak, kdybys zaplatila 4 tis. a odchodila si 3 lekce ze zdravotních důvodů dítěte. Slušně jsem je požádala, že prostě pokračovat v jeho případě nejde (atopický ekzém a zánět průdušek) a že žádám o vrácení poměrné části kurzovného.

Psala jsem, že mi řekli, že si můžu nahradit jen 2 lekce, nic více mi nenavrhli.

Já jsem ani o žádném posunování kurzu nemohla uvažovat - v našem případě to nešlo.

Byl to náš první kurz plavání, kdybych dítě do té doby měla nemocné, nic bych neplatila, to je snad pochopitelné. A jak to má člověk zjistit ... samozřejmě po takové zkušenosti už jsem na nic dalšího nechodila (hlavně nemohla).

Psala jsem tu jen osobní názor s tímto klubem, a vidím, že jsem nebyla jediná @magdule82

A už to dál řešit nehodlám, je to 2 roky, syn je v rámci možností zdravý a v tomto klubu už mě nikdo neuvidí.

karolina81
3. led 2013

@karminka Však ano, nikdo tě tam přeci nenutí. Ale opět jsi napsala dvě věci, které nejsou pravda. V řádu máš jasně napsáno, že zaplacením kurzovného souhlasíš s provozním řádem, storno podmínkami a budeš se jimi řídit. To, že jsi si tohle nepřečetla, je tvoje chyba. Nic podepisovat nemusíš.

Druhá věc - řetěz na kočárky - taky jezdím s kočárkem a vím, že od začátku mají k dispozici řetěz, který ti zdarma půjčí. Stačí říct na recepci...

A jinak - co se týče platby a peněz - už jsem psala v minulém příspěvku, že takhle funguje většina, ne-li všechny podobné kluby. Notabene když jde o klub pro plavání malých dětí, kde je jasné, že bude nemoc častější, než třeba u dospělých lidí. To by opravdu mohli rovnou vybíraz třeba půlku kurzovného pro případ, co kdyby...

Co se týče uživatelky Magdule82 - vím, že bazén kontrolují pravidelně, minimálně jednou měsíčně, akreditovanou firmou. Než jsem já nastoupila do kurzu, byla jsem se zeptat na příslušné hygienické stanici (pro jistotu) a viděla jsem odběrové dokumenty - ani náznak jakéhokoli problému. Takže tím je to pro mě dané. Ten příspěvek Magdule82 mi spíš přijde jako lživé obvinění nebo konkurenční boj. "Kožní onemocnění, se kterým si lékař neví rady", "majitel má mykózu"... Vždyť je to až moc okaté, nezdá se ti? :o) Za celou dobu, co tam chodím, nevím o jediném případu, že by někdo cokoli chytil. A to mi věř, že s maminkami probíráme v šatnách vše. 😀 Navíc Bublinka má paní majitelku, pokud vím, ne majitele. Takový podstatný detail. 🙂 A to, že Magdule82 léčí díte už přes rok a stále nic je sice smutné, nicméně to může být i neschopností doktora. Logicky mi totiž přijde, že kdyby tohle "neléčitelné" chytili někde, kde je tak vysoká koncentrace "té mykózy" nebo čeho vlastně, tak by asi nebyla jediná, ale vědělo by se o tom. A znovu opakuji - při vytíženosti kurzů, které v Bublince je, mi to přijde přinejmenším podivné.

Každopádně je to názor tvůj, názor Magdule82, ale to je tak vše. Když projdeš diskuze na internetu, tak reference klubu Bublinka jsou více než dobré. A s tím se ztotožňuji.

Hezký večer. 🙂

karminka
3. led 2013

@karolina81 - já neříkám, že třeba nemají řetěž...volala jsem tam poprvé, abych si zarezervovala termín, kdy budeme chodit a tuhle informaci mi přeci měli sdělit, že si s sebou mám vzít zámek či přijít si pro klíče od řetězu nebo jak to chodí...nikdo mi tuto informaci nepodal (to si mám také zjišťovat na netu?)

sorry, ale veškeré tvé příspěvky, které zde jsou napsané mi přijdou, že jsi majitelka klubu bublinka či nějaký jejich zaměstnanec, který tu má dělat očistu firmy... už ten nick dnes registrovaný a za celou dobu napsané 3 příspěvky sem...nevím, co si o tom myslet

ani by mě tedy nenapadlo (jak ty píšeš) před tím, než začnu chodit do takového kurzu (navíc dle mého názoru drahého, protože nejsem původem z Prahy a vím jaké ceny jsou v jiných krajích, ale beru to a radši jsem si připlatila za slanou vodu) si zjišťovat a jet na hygienickou stanici, zda mají vše v pořádku... když je to tedy akreditovaná firma

karolina81
3. led 2013

@karminka Tak od začátku - už v první zprávě jsem napsala, že si pročítám diskuze a musela jsem reagovat na tvůj příspěvek tady, protože v něm byly nepravdy/polopravdy. A to jen proto, protože upřímně nemám ráda, když někdo díky své neznalosti píše na internetu "objektivní" názory. A ano, mám na mysli přesně tebe a tvé příspěvky. Protože klub Bublinka navštěvuji a nemám k němu větších výhrad, tak jsem prostě zareagovala. Co je na tom špatného? Nebo mi chceš říct, že kdokoli, kdo nesdílí tvůj názor na věc nebo ti nedá za pravdu, musí být hned zaměstnanec nebo majitel? To je trochu mimo realitu. Ale jak říkáš - mysli si co uznáš za vhodné. Já osobně si myslím, že skutečný majitel Bublinky tyhle diskuze nejspíš ani nesleduje.

Nicméně opravdu nemám chuť se s tebou hádat. Prostě to, že jsi si nezjistila základní věci, když jsi tak pečlivá, jak se tvářís, je jen a jen tvoje chyba. Co se týče zámku na kočárek - ne, opravdu nemusíš nic zjišťovat na internetu. Stačí se zeptat a nebo nosit svůj (což je celkem základní věc, když si kočárek pořizuji).

A tvoje poznámka k ceně - nevím tedy, o jakých krajích mluvíš, ale v Praze je to, co mají na stránkách, celkem běžná cena. Pokud tedy nechceš srovnávat nesrovnatelné - soukromý klub a veřejný bazén např. v hotelu. A pokud vím, tak v Bublince nezvyšovali ceny po celou dobu, co tam chodím. Ani po zvyšování DPH, kdy většina ostatních klubů tohle zvýšení do svých cen promítla. Ale to ti asi taky uniklo.

Narozdíl od tebe jsem se prostě informovala předem, než jsem začala plavat. To, že tam jezdí akreditovaná firma, jsem zjistila až poté, co jsem nastoupila do kurzů. Na tom nevidím nic nelogického a přijde mi to jako správný krok. To, že tebe to nenapadlo, nechám bez komentáře.

Ale jak říkám - tvůj názor ti nikde neberu, jen jsem chtěla uvézt věci na pravou míru. A jestli si z toho něco vezmeš nebo ne, je jen tvoje věc.

majinka1981
4. led 2013

Mě by zajímaly bazény jak tu bylo uveřejněno a né vaše spory!!!!

marketa_
9. únor 2013

my to chtěli plavání jen vyzkoušet a jeli jsme s CK ELLIOT na víkend pro plaváčky, měli suprově vymyšlený program, strašně jsme si to užili...letos mají dokonce slevu pro fanoušky co sem se dívala na Facebooku...mají to tam v záložce vlevo nahoře, i kalendář akcí, mimčo povyrostlo, tak přemýšlíme i nad jiným víkendem nebo i dovčou v létě , opravdu jsme byli spokojení

tomi22
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
welldone
7. kvě 2013

ahoj, JUKLIKA rozhodně nedoporučuju. My chodili na PH 10. Nejvíc mi vadili mravenci všude a docela špína, pro lezoucí děti prostě děs. A pak neseriozní chování - když dcera prodělala zánět ledvin a dr.zakázala plavání (navíc ten zánět dala do souvislosti s tím zánětem), odmítli mi vrátit peníze či jinak kompenzovat. Docela drahá sranda

akrabka
14. kvě 2013

Bonybony.cz

backandwhite
13. čer 2013

Ahoj, já chodím už s druhým mimčem plavat do Anahity v Klánovicích, kde mají slanou vodu super teplou. Loni jsme plavali i přes prázdniny. Zatím jsem neměla problém s náhradou většiny lekcí, vždycky se s nimi domluvím, že třeba místo plavání jdeme cvičit.

kittysha
17. říj 2013

Ahoj, obnovuji - ráda bych taky s malou (5měs.) začala chodit na plavání. Asi je mi jedno, jestli slaná nebo sladká voda, spíš mi záleží, jak je ošetřovaná a je-li bazén uzpůsoben miminkům (ne pro veřejnost), pravidelně čištěn, teplá voda.
V Pze je bazénů i školiček spousty, ale budu ráda za tipy/zkušenosti.
Kritéria: dobrá dostupnost MHD (pokud by byla P4, P10, tak supr), dobré zázemí bazénu (na přebalení, nakojení, odložení mimča), ale taky možnost někam odložit kočár (nenechávat ho venku) a celkově příjemné prostředí, možnost ukázkové hodiny nebo vrácení peněz/náhradních hodin.. A pokud by tam dělali i cvičení s kojenci, tak by to bylo úplně nejlepší🙂) Koukala jsem, že hodně kurzů je už rozjetých a dle Mudr. my bychom potřebovali co nejdřív kvůli vývoji...
Není nad osobní zkušenost🙂

kittysha
18. říj 2013

Opravdu nikdo nemá čerstvou zkušenost? Kde mají v nejbližší době kurzy?

kamsdetmi
27. říj 2013

Zkuste se podívat na naše stránky. Poradíme i s tím, kam s kojenci do bazénu. A hrát s námi můžete i o kurzovné zdarma a spoustu dalších dárků 🙂.

cabalkova
27. říj 2013

@kittysha Mrkni na Klubkapka.cz na Barrandove, my chodíme tam.

sonik05
27. říj 2013

Vydrýsek, bazén Flora, Praha 3. Bazén je pouze pro kojence, veřejnost ani netuší, že tam nějaký bazén je. Šatna pro maminky je opravdu prostorná a možnost nakrmení po plavču je v přilehlé kavárně. Tam je také možno si nechat kočárek. Všechny omluvené lekce si můžeš nahradit do konce kurzu a pokud pokračuješ dál, tak všechny nevychozené náhrady jsou převáděné do dalšího kurzu.

zmuzle
27. říj 2013

@kittysha Club vodnich deti, ctyrlistek nebo treba i aquapark cestlice.

kamsdetmi
28. říj 2013

Za nás doporučujeme plavání Žabička v hotelu Step, Praha Libeň.

diviska
28. říj 2013

My chodily do Klub Kapka na Barrandově a největší spokojenost..

kittysha
29. říj 2013

@zmuzle
@diviska
@cabalkova
díky za tip, ale potřebuju něco v dojezdnosti MHD, tohle je na nás daleko

@sonik05 do Vydrýska jsem psala, snad mají ještě volno.. můžu se ještě zeptat? Ty kočáry se tam nechávají jen tak nebo se zamykají? A přesně mě napadlo - kde to tam najdu? Na netu jsem na té adrese našla nějaké nemovitosti.. zeptám se jako totální laik - jak probíhá příprava/sprchování atd. - to se mimčo vždy někam odloží nebo jak to funguje🙂?

ivkaj
29. říj 2013

@kittysha pokud chceš něco i s cvičením pro děti, tak fajn je to v Kenny v Modřanech. Jsou hodně zaměřeni na psychomotorický vývoj a zázemí je tam přesně podle toho co popisuješ.

kittysha
29. říj 2013

@ivkaj na kenny jsem koukala, ale mám to taky složité přes MHD, se dvěma přestupama:-/ nejezdím autem, takže je pro mě výběr omezený.. ale díky, zatím to vypadá na Vydrýska, jen teda potřebuju sehnat ještě nějaké to cvičení