Plavání kojenců v Praze. Kam chodíte?

zizala
9. zář 2008

Ahoj, chtěla bych s naším očekávaným synem chodit na plavání a to už od kojeneckého věku. Tak se chci zeptat, zda s tím máte zkušenosti a kam chodíte? Chtěla bych už začít od těch "vaniček". Nejraději ale někde kolem Dejvické či Hradčanské, nemáme auto, tak bych musela jezdit MHD.
Kam chodíte vy? a jak jste spokojené/nespokojené?

olii
17. led 2010

Tak my chodime do Studia Kytka v Kyjich - je to bazenek se slanou vodou v rodinnem domku a bazenek je super... satny a sprchy jsou trosku mensich rozmeru a kdyz se sejdou maminky s detmi, ktere jdou plavat s temi, ktere z kurzy vychazeji, tak je to na pevne nervy, ale da se... 😉

glumy
17. led 2010

My chodíme do hotelu Duo na Prosek a jsme maximálně spokojení. Máme zaplacenou už druhý kurz a rozhodně budeme pokračovat dál😀 Poprvé to teda bylo děsný, než si člověk zvykne co musí udělat dřív, pohlídat mimčo a tak, ale jsou tam podložky, ohrádka, jídelní žídlička a tak, takže v pohodě a super je, že po koupání chodíme do sauny🙂

zanis
2. únor 2010

Holky,

vi nektera, o co se jedna tady:

http://www.vitalia.cz/clanky/prazsky-bazen-ohro...

germik
3. únor 2010

Ježiši zanis, to je vtip? Ved my chodíme do Carpe Diem na Floru plavat ☹ Ale nikdy sme nemali kožné ani žiadne iné problémy a neviem o tom ani od ostatných mamín....
to je teda sila 🙄

irasek
3. únor 2010

chodíme stejně jako Olii do studia Kytka. V albu mám foto odtamtud. Ze začátku jsem měla problém se vypořádat s menším prostorem v šatnách a sprchách, ale nyní je to úplně v pohodě. Přišla jsem, jak na to. A po plavání si sedneme do herny a pokecám tam i s maminkama 😀

kocicinka
4. únor 2010

Zanis, to je strašný teda. Víc mě ale zaráží a mrzí to, že to nevadilo té instruktorce z Plaváčku. Navíc, když tam chodí miminka od 4 měsíců, tak to by ty normy měly být snad ještě přísnější, né? 😠 Člověk za to dá takový peníze a ještě si nemůže být jistý, jestli si odtamtud mimi nepřitáhne nejakej problém.
My budeme chodit nejspíš od března plavat s LaVodou do Holmes place do Karlína. Nechodíte tam někdo? Docela by mě zajímalo, kde by se dalo zjistit, jaká je kvalita vody tam.

germik
4. únor 2010

kocicinka - my sme boli asi 2x na náhradnej hodine v Holmes v Karlíne. Vypadá to tam pekne, je tam vírivka,sauna,sprchy... Kvalitu vody sa ani nepokúšam odhadnut po tom,čo som prehliadla kvalitu vody na Flore kam chodíme pravidelne plavat ☹ Určite je v Holmes voda studenšia ako na Flore /kde je určite 33-34°C/ a bude to tým, že v Karlíne je bazen vačší
Jediné čo mi na Karlíne vadí je že bazén a šatna sú na inom poschodí, takže musíš prejst s babatkom cez chodbu po schodoch /ktoré su vačšinou mokré a šmyklave/

befanna
5. únor 2010

Kocicinka: my chodíme plavat do Lavody do Holmesu na Černý Most - s kurzem a prostory jsem moc spokojená,nejvíc asi,že po plavání chodíme na chvilku s dětičkama do sauny,a pak v relaxační části je možné dítě nakrmit,namazat,oblét aspon do bodýčka,než jdeme do šatny.
Za velký minus ale považuju teplotu vody - jen 28stupnů,a je nám tam všem zima!! Dcera ted začala mít problém s potápěním,a to už chodíme druhý kurz,tak si říkám,jestli ji nevadí i ta studená voda... Bazén je 25m dlouhý,takže chápu,že se blbě vytápí. Obávám se,že na Karlíne to bude obdobné.
Ale zase tam je vše úplně nové a čisté.
Jo,a jinak Lavoda zajištuje ve sprchách ohrádku,v šatnách jsou pěnové podložky,nočníky...to je super!

Já zvažuju změnu,líbí se mi Step ve Vysočanech,ale zase je tam dost malý bazének,nevím,jak se tam s dětma třeba potápí...
Mám to blízko i do Kyjí a Klánovic,kde je slaná voda,ale zase mě odrazuje až příliš domácí prostředí a malé prostory na převlíkání...

olii
8. únor 2010

befanna: v Kyjich jsou opravdu pidi satny... je to tam nekdy o hlavu, ale co me stve vice je zima v satne... vzdy kdyz prijdeme po plavani, tak je tam opravdu zima, jednou bylo dokonce otevrene okno a minule - bylo -10°C byly otevrene okna v bazenu! Malej to odstonal...

irasek
8. únor 2010

olii- to mi ani neříkej, že tam otvírají okna i přes zimu. 😒 Mám v plánu od dubna v Kytce opět pokračovat v kursech. Už jsem si tam tak nějak zvykla...

kocicinka
8. únor 2010

Holky, děkuju za informace. Tak myslím, že budeme i nadále plavat doma ve vaně. Abych vyplajzla takový prachy a ještě mi to brouček odstonal, do toho nejdu. My se doma koupeme ve vodě teplé 37 stupnů a chladnejší ani mít nemůže, kvůli zvýšenému svalovému napětí.

janovkov
9. únor 2010

ahoj, nechodíte někdo na kojenecké plavání Kačka na Barrandově? Jestli ano, tak jaké to tam je?

saronka
19. únor 2010

Ahoj holky..řeším kam na plavčo chodit.. zvažuju ted dvě možnosti v hotelu Bosco - Studio Lodička- měli jsem instruktorku na vaničkování moc příjemná, a k Sofince se chovala super, ale cena je 390kč za lekci nebo jsem objevila ještě tento odkaz http://www.dkvodnicek.cz/index.php?p=pravnicka&... klub Vodníče a je tam malá skupina a ve vířivce..co myslíte??? stačí ta víhřivka na plavání??

bl4nche
16. bře 2010

saronka: pro deti do roku mozna, pak bych rekla, ze uz ne.

bl4nche
16. bře 2010

Janovkov: chodime tam od listopadu. Celkem fajn, jen malo mista v satnach a bohuzel zadny prebalovaci pulty. Mimco musis sprchovat v ruce. Ale da se na to zvyknout. A az bude mrne stat, bude po problemu. Kurs stoji 3500. Vic info kdyztak interni postou. Btw. pry uz se taky plave v Holmes Place na Smichaci.

janovkov
24. bře 2010

bl4nche: děkuju za info. Ještě to zvážím. To, že tam nemají přebalováky, se mi moc nelíbí, tak asi zatím budeme chodit jen na cvičení a na plavání až později.

rybi
28. bře 2010

bl4nche, poslala bys mi prosím také více info o plavání v Kačce? Chystáme se tam začít chodit, vypadá to tam docela v pohodě, jen mě taky zarazilo to sprchování mimin v ruce. Děkuji.

konsa
2. kvě 2010

Ahoj, nemáte někdo tip na osvědčené a levné plavání ve vaničkách pro děti do 6měsíců? Ideálně někde v oblasti Vršovic, Flory,Podolí, Pankrác....

collette
10. kvě 2010

konsa - pokud Ti stačí Petrovice, tak mrkni na http://www.rc-ctyrlistek.cz/mokre-aktivity-pro-... . Pokud se rozhodneš tam chodit, tak doporučuji paní Meluzinovou. Je úžasná. Jinak dneska jsme tam byli na první bazénové lekci a byla taky super. Mají skvělé zázemí, po plavání jsme vždy poseděli, malý se aklimatizoval a zklidnil, my dali kafčo 🙂

Za skušební hodinu jsme platili 450 korun a když jsme pokračovali dál, tak pak 400 (přičemž nám refundovali těch 50 z první). Místnost s vaničkou máte na hodinu pro sebe, pak tam můžeš nakojit.

sambucca
6. črc 2010

Ahoj holky, na internetu se lisi informace od kdy muze male miminko na kurzy plavani chodit, a na strankach ruznych instituci to vetsinou chybi 😅 Od kdy by ste plavani doporucily vy, co "plavete"?

berenika39
6. črc 2010

@sambucca ahoj, mě se zdá fajn tak půlrok. určitě se chodí i dřív, ale mě prostě nějak přišlo kvůli hygieně,citlivé pokožce a tak lepší počkat do 6ti měsíců. Dva měsíce - od 4., jsem si zaplatila paní domů do vany jednou týdně, naučila mě s petrem manipulovat, správně ho držet, nějaké jakoby "cviky", on se doma v klidu a bez stresu seznámil s plnou vanou, a pak se v cizím prostředí už cítil jako ryba ve vodě. V tom půl roce už komunikují, víc rozumí, mě se se to zdá tak akorát.
Ale je to jen můj názor, určitě chodí maminky i dřív.
A zúročilo se to, miluje vodu i teď a nebojí se.

collette
6. črc 2010

@sambucca otázka zní, co míníš tím "plaváním" - pokud už vaničku, tak klidně po šestinedělí, ale zvaž kde. běž se tam podívat a pokud se Ti něco nezdá, tak raději pápá. fajn jsou "dojížděcí" tety plavky, jak píše @berenika39 , pokud ovšem máte vhodnou vanu. jinak do bazénku taky až po 6. měsíci, ale zase ne do každého. my chodíme do poloprivátního - je to v rodinném centru, plavou tam jen účastníci kurzů, ne běžná veřejnost. na ty myslím je dost času do ročku a půl

sambucca
6. črc 2010

@berenika39 @collete holky moc dekuju za informace - aniz bych uz mela zkusenosti, souhlasim s vama. Zacneme teda vanou (collete, to musi mit nejake spravne rozmery? vanu mame bych rekla prumer, spis je problem ze kdyz tam bude teta plavka, prihlizejici si muze leda tak sednout na zachodovou misu, mame malinkatou koupelnicku🙂 ) . Manzel ma ambiciozni plan ze se od tety plavky vsechno behem par hodin naucit a pak bude pry koupat a cachtat jen on sam. Mno uvidime... pak urcite zkusime nejaky bazenek kam nechodi bezna verejnost (mate tipy? klidne do IP, diky).

berenika39
6. črc 2010

@sambucca nevím, odkud jsi🙂))

tety plavací jsou asi zvyklý na všelijaký koupelny...
nám říkala, abychom si napustili plnou vanu předem celou, než přijde, že se stane, že přestane téct voda, teče málo nebo tak něco a půl placené hodiny se proklábosí u čůrajícího kohoutku 😀 . ale požadavky na vanu neměla, prostě vanička od sprcháče je asi nic moc, ale máme běžnou vanu a stačilo.
taky jsme vaničkovali i bez tety, ale prostě to chce vdycky plnou vanu vody, ne pár cm.

collette
11. črc 2010

@sambucca no, řeknu Ti to asi takhle - taková pohoda, jako u té jejich speciální, kam by se v pohodě natáhli a po krk ponořili dva dospělí a která je posazená dost vysoko, aby ses k malému nemusela moc ohýbat to asi nebude, ale jinak určo stačí obyč vana, zvlášť pro prďolky tak do dvou třech měsíců. My museli dojíždět, protože jsme kvůli mým zdravotním komplikacím mohli začít a když Kubíkovi bylo víc jak pět měsíců, navíc je čahoun a rád "ťape" - jakmile zavadí ťapkami o dno/podlahu, staví se. Takže naše rohová vanice, ač vcelku velkorysá, na to nebyla, zejména hloubkově... Pokud jsi z Prahy, tak nám se osvědčilo Rodinné centrum Čtyřlístek v Nových Petrovicích...

sambucca
11. črc 2010

@collette - diky moc za info🙂 no ja bych rada zacala co nejdriv, a v Praze budeme maximalne prvni pulrok od porodu nasi zizalky (bydlime v zahranici) - tak proto jsem se ptala kdy muzu zacit, chci urcite co nejdriv. Ten Ctyrlistek je od kolika mesicu prosim? Jdu googlit 😉 🙂

sambucca
11. črc 2010

tak uz jsem progooglila a zamlouva se🙂 jeste jednou diky collette! Az se mala narodi a my zmatorime a "scichneme", zkusime vanu doma, pak vanicku v centru.

collette
12. črc 2010

@olii
@befanna děvčata, nedaří se mi do Kytky dovolat, hodila by se mi, protože to máme pod kopcem 🙂 Nevíte, zda fungují dál? Už to zkouším 14 dní ☹

olii
12. črc 2010

@collette třeba mají prázdniny, zkus poslat email (mně se i při fungování kurzu stalo, že mi telefon nebrali, ale na email reagovali vždy, dříve či později... ), ale pokud chceš plavat už od září, tak si nejsem jistá, zda ještě budou místa - zápisy jsou v červnu.... nicméně my máme absolvovaný kurz v Klánovicích a maxi spokojenost, takže od září jdeme znovu... doporučuji se tam jít podívat nebo zkusit plavat (mají prázdninové plavání).

cacorka_andrejka
13. črc 2010

Glumy, zvažuju plavání v hotelu Duo, je tam možnost ohrádek ve sprchách, herna, sourozenecká sleva atd? Kolik stojí podzimní kurz?