Plavání kojenců v Praze. Kam chodíte?

zizala
9. zář 2008

Ahoj, chtěla bych s naším očekávaným synem chodit na plavání a to už od kojeneckého věku. Tak se chci zeptat, zda s tím máte zkušenosti a kam chodíte? Chtěla bych už začít od těch "vaniček". Nejraději ale někde kolem Dejvické či Hradčanské, nemáme auto, tak bych musela jezdit MHD.
Kam chodíte vy? a jak jste spokojené/nespokojené?

cacorka_andrejka
14. črc 2010

Nemáte někdo zkušenosti s plaváním od rc myšák na černém mostě v Holmes Place?

berenika39
14. črc 2010

@cacorka_andrejka ahoj, já jsem s petrem chodila s tímto rc plavat, ale ne na černý most. mají kursy i v neratovicích a čelákovicích.
upřímně - první dva kursy byly fajn, málo lidí, instruktorky fajn, ochotné, pohoda. pak se jim to nějak rozjelo, nabrali asi víc lidí, než zvládali, prostě to začalo být chaotické, problémy s nahrazováním .- nebylo kam, taková nervozita, spěch, najednou hodiny místo 45 minut jen 35 minut, prostě ten třetí kurs jsme dochodili a pak už chodili sami. možná to byla náhoda, nechci tě odrazovat, ale po roce to tam bylo jiný než začátku. jinak bazén na černém mostě je fajn.

ludva
7. srp 2010

Ahoj, nemáte některá zkušenost s plaváním dětí v hotelu Duo nebo v Delfínku v Letňanech?

irenka
30. srp 2010

Ahojky,
nechodíte někdo plavat s kojencema na P6 do centra Cordeus?
Díky... Irča

kvetinka7
31. srp 2010

ahoj holky,
nechodite nektera plavat do cisteho bazenku urceneho pro kojence,ale nemusi byt u toho cvicitelka?
ze si tam s nim dovadite podle sebe? mne to prijde vcelku zbytecne platit i za ni..

olivra
31. srp 2010

Ahoj,díky za toto téma 🙂 ,také bych s našim mimískem ráda zašla plavat,tak doufám,že se někdo najde kdo poradí kam 😉 Jen jsem něco zaslechla,že snad v Hostivaři je bazén s jodizovanou vodou,ale bohužel nic víc nevím.....

irenka
31. srp 2010

@kvetinka7
Já jdu zítra na prní hodinu do toho Cordea co jsem psala... je to šíleně drahý. Ale mám tam klientskou kartu tak alespon dočerpám kredit a uvidím.

Jinak je tam čistá voda vhodná pro mimi a kojence. JEn nevím co stojí normální vstup. Ale mrkněte na www.cordeus.cz
Nevím zda to pro vás není moc daleko, je to na P6.

Jeslti budete chtít, tak napíšu ve ČT jak to tam vypadá co se týče lektorek atd. Jinak prostředí je pro mimina vhodné.
Bazének je malý a hodně vyhřátý.

valentinka82
31. srp 2010

@irenka
já se taky chystám do Cordea ale až od října. Chodíme tam na polikliniku k dětské doktorce a taky to máme nejblíž. Napiš prosím jak to tam probíhá a jak jsi byla spokojená. Moc děkuju 🙂

weri1
1. zář 2010

tak i na Floře je plavání pro mimi. Zatím jsem nezjistila víc, chci chodit až tak od půl roku, ale budu chodit asi tam, mám to nejblíž

irenka
2. zář 2010

Ahoj holky,

tak jsme byli včera na naší první lekci plavání, v Cordeu.....

Myslela jsem, že to bude první lekce pro všechny, ale omyl. Byly tam další 4 miminka, která už mají pokračující lekce. A to já se na to ptala. Takže hned do vody, žádná přednáška nic. Ony už jsou větší mají cca kolem 10 měsíců takže se i potápí. no to jsem ani omylem nedělala. Byla jsem ráda, že Mates ve vodě neřve. Nechci ho odradit hned na začátku.
Lektorka milá, hodně o plavání ví, ale přeci jen bych raději k miminkům která také začínají. Nevím proč to nerozdělili, kdybych se na to neptala.
Tak bacha, až se budete hlásit tak se stále ptejte.
JInak voda vyhřátá jak jsem tu již psala.
Hloupé je, že musíte zaplatit kurz najednou a nemůžete si to vyzkoušet zda to bude vašemu mimču vyhovovat.
Je to pěkná pecka stojí to 5tisíc na jednou týdně 1/2 hodiny a končí se v prosinci. Omluvit se můžete pouze na 4 lekce.... a další a další. Nemám jiné srovnání, ale dost mě to zarazilo.

Ještě se poptám jak je to plavání v Hotelu Praha.

Tak zatím Irča

valentinka82
2. zář 2010

Ahojky, tak to jsi mě moc nepotěšila ☹ Nám bude 6 měsíců až v řijnu tak jsem myslela, že bude v řijnu začínat další kurz. Ale jak tak na to koukám, tak nás určitě přihoděj do nějakýho rozjetýho. Plavání v Hotelu Praha mě taky napadlo. Koukala jsem na stránky http://www.clubvodnichdeti.cz/plavani_kurzy2.php a asi to taky zkusim tam. Měli bysme to i blíž než do Cordea.

irenka
3. zář 2010

@valentinka82
KDe bydlíš? Já mám Prahu také nejblíž!!! Kdyžtak piš do IP. Možná se potkáváme a nevíme o sobě....
I když já jsem nepřehlídnutelná. Na zádech batoh, v jedné ruce vodítko se psem a ted trojkolka kočárek v ruce druhé... 🙂

saronka
3. zář 2010

Ahoj nakonec jsme chodily do hotelu Step a super, jak zázemí pro děti, ohrádka u sprch, přebalovací pult v šatně a u sušiček vlasů ohrádka..byly jsem moc spokojené

olivra
3. zář 2010

@saronka Ahoj,můžeš mi napsat prosím nějaké podrobnější info.Mám hotel Step docela blízko,tak bych to zkusila v zimě se synem tam.(jak dopředu jsi se přihlašovala?kolik vás plavalo na hod.?atdDíky 🙂

saronka
3. zář 2010

@olivra tuším že na podzim už zápis probíhal, ale mrkni na web asi budou ještě volná místa. Stojí to cca 3300Kč za 10 lekcí, 2 si můžeš nahradit a když to nevyužiješ.. a půjdete pokaždé dostaneš 2 plavenky a můžete vyrazit třebas s manželem. Bylo nás tam cca 8 maminek ale jsem tam nebyly v plném počtu..dokonce jsem tam i jednou byla jen ve 2 a bylo to super 🙂 je tam také restaurace nebo u baru ti ohřejí jídlo, jsou tam židličky, kočárek je potřeba přivázat hned u vchodu, půjčí ti i zámek, pokud jedeš autem, je lepší nechat autosedačku v autě, ve vnitř do skříňky se tam nevejde. měli jsem super učitelku ale ta druhá co jsme měla při náhradě mi přišla lepší ale obě dvě jsou super, Děti plavou v malém bazénku výhradně pro ně.. v 8 ráno se tam čistí voda, takže čím dříve tam budete na hodině tím čístčí.. v bazénku je voda tak po prsa.. a děti máš v ruce a různě s nimi blbneš.. vše ti ukážou a tak.. my jsme už vaničkovaly a uměly se potápět, tak jsem trošku litovala, že jsem šla kvůli kamarádce do začátečníků..cílem u začátečníků je, aby se ke konci kurzu potopily.

zako
3. zář 2010

ahoj...my jdeme zítra očíhnout vaničky tady 🙂
http://www.skolkamami.cz/
mají do neděle dny otevřených dveřích... je to Pha 6 - Řepy

kvetinka7
3. zář 2010

@weri1 kde tam maji plavani? myslis na Olsance?

weri1
3. zář 2010

@kvetinka7 to já nevím, chodila tam kamarádka ale nezeptala jsem se ji, kde to přesně je, ale myslím si že někde přímo na floře já to zjistím a dám vědět

xsipm04
16. zář 2010

My chodíme už tři roky plavat na Barrandov, dřív to bývalo plavání Kačka, teď je to Klub Kapka
http://www.klubkapka.cz/praha/fotogalerie.php
Ať hledám, jak hledám, tak i když to máme dost daleko,vyhodnotila jsem to jako nejlevnější a nejkomfortnější variantu. Nejlevnější proto, že tam umožňují na těch 10 týdnů si koupit jenom 5 lekcí, takže i když jedna vyjde na 400 Kč,tak prostě celý ten kurz je v absolutní částce levnější a postupem času jsem zjistila, že většinou pohodlně stejně vychodíme jen těch pět lekcí (jeden týden je většinou dítě nemocné, druhý po nemoci - a dvě lekce jsou hned pryč,pak zase někam jedeme) a když jsme někdy těch 5 lekcí vychodili moc brzy, tak jsem si zaplatila jednotlivou. Komfortní to tam je proto, že je to bazén jen pro malé děti do 6let, takže je to tam malinké, vpředu hernička a možnost koupit občerstvení, pak malá šatna a bazén a malá sauna. Ta je ale jen pro zahřátí, teplota je nižší než v sauně klasické.

Ke kvalitě plavání, dřív byla opravdu vysoká, teď nevím, změnili se lektoři, ale vypadá to dobře. Vysoká píšu proto, že ty hodiny opravdu někam směřovali, ve 3letech (některé už od 2,5roku) už byla většina dětí, co chodili už nějakou dobu,jít do bazénu bez rodičů a ta hodina pak probíhá tak,že zhruba půlku plavou opravdu bez jakýchkoliv pomůcek.No, většina ještě úplně sama plavat nezvládne, ale ten malý bazén prostě přeplavou i když třeba celou dobu jen pod vodou.

Teď,s druhým dítětem, to oceňuju ještě víc, neb pokud je dítě v poho s ostaními,může si zůstat hrát v herničce, ze které vlastně stačí otevřít dveře a je vidět hned do bazénu (ta hernička je spojená s recepcí, takže tam na něj vždycky někdo pokukuje).

Tak třeba to máte někdo blízko a bude se vám tenhle tip hodit🙂

weri1
24. zář 2010

@kvetinka7 no není to olšanka, je to Vydrýsek tak mrkni na net. ale jak jsem pochopila nejsou tam vaničky , na ty budeme chodit asi na chodov

johzuz
15. lis 2010

Dobrý den, všechny vás chci varovat před jednáním a přístupem BC terezka. Vylákají s lidí peníze a řešení konkrétní situace jde mimo ně, i když vina je na jejich straně.
Zaplatili jsme si kurz plavání novorozeňat na floře a to v neděli, aby mohl chodit i tatínek, jiné kluby nedělní plavání neposkytovali, tak jsme slevili na vybavení a velikosti bazénu atd a šli do toho. Po 4 lekcích nám plavání (v únoru) na floře zrušili s tím, že dolavat si můžeme ve všední den na chodově a to až !!od května!!. (zavřeno, kvůli nezaplaceným fakturám pronajímateli bazénu) No nic na výběr jsme nedostali, zato jsme dostali na doplavání omezený čas cca 1.5 měsíce, jelikož přes léto měli zavřeno. Každá lekce byla s jiným lektorem a našemu malému se to přestávalo líbit a začal na hodinách plakat. Bylo pro nás složité najít čas, který by nám vyhovoval, protože lekce byly již obsazené a oni nás náhrady potřebovali vždy k někomu "šoupnout". Tak jako tak náhrady jsme odplavat nestihli, ale ochotně nám převedli zbytek hodin do září a nalákali nás na další kurz, s tím, že budou mít nový větší bazén, prostory apod. jelikož tady ten byl asi 40cm hluboký a lozili jsme v něm po kolenou. Nový bazén se nekonal. Od září jsme se snažili brát jak náhrady tak nové hodiny, ale jelikož jsme plavali od začátku roku po pár lekcí, pak dlouho nic a pak zase nové lekce s různě pokročilými, náš malý se stále neuměl potápět a začal mít z vody strach, září už jsme prakticky utíkali (po kolenou) před koncem hodiny, protože rušil ostatní. Ctěli jsme skončit a malého již dále netrápit. Z BC terezka se nám měli ozvat, jak se to bude řešit, jelikož vždy nahražují 50% neodplavaných lekcí. Měsíc a půl se nám nikdo neozval, tak jsem volala já. Odmítli nám nahradit 1. kurz (4 neodplavané lekce) a z té druhé nám tedy uhradí 1/2. I přes to, že jsem jim několikrát připomněla jejich pochybení - zrušení prvního kurzu, dlouhé promlky mezi lekcemi, sliby, na které nás nalákaly.

anetka1701
23. kvě 2011

Zdravím, chtěla bych trošku oživit tohle téma. Chtěla bych začít s malou od půl roku plavat a vzhledem k tomu, že občas se musí lekce rezervovat dopředu, tak se chci poptat po kvalitních školách. Chválu jsem slyšela na Maternity care, ale ty mám hodně z ruky... Co Delfínek v Letňanech? nevíte někdo, jací jsou?

lsx
23. kvě 2011

@anetka1701 Já můžu doporučit Plavecký klub Žabička na Praze 9, chodíme tam už do pokačovacího kurzu a je to perfektní. Milý přístup, vybavení v šatnách a sprchách, speciální bazének pro miminka...

kativka
29. kvě 2011

@johzuz taky mame s terezkou spatny zkusenosti
chodime do www.rc-ctyrlistek.cz, ale neni to uplne ono, musi se natrefit na dobrou lektorku. my ted mame chodit k Jitce, nevite nekdo jak plave?

sonik05
1. čer 2011

Johuz, jestli chceš chodit plavat v neděli, tak na Floře plave Vydrýsek.

monika611
3. čer 2011

Dobrý den,
chodí někdo plavat s kojencem do rc čtyřlístek? můžete mi poskytnout info co se týče instruktorů, kvality a zázemí v centru. Díky. Monika

kajunka
26. črc 2011

nemate nekdo tip, kam se da chodit se dvema detmi? Maji v nejakem plaveckem centru i moznost hlidani sourozencu behem plavani jednoho ci druheho? Ja nikde nic nenasla, ale chodila bych s klukama rada (babicky mame daleko, tak si musim vystacit sama). Diky

sonik05
28. črc 2011

@kajunka Ahoj, právě ve Vydrýsku na Floře to je tak, že tam je vždy někdo z lektorek v kavárně a je možné tam nechat starší dítě a jít s mladším plavat. Nebo jestli ti vydrží starší sedět u bazénu, tak může koukat i tam. Nebo chodit v neděli, to můžou hlídat doma nebo i tam taťkové 😉 Zkus si tam zavolat a zeptat se na to, ale myslím, že to není problém.

darmodej
28. zář 2011

Pozor na baby club Plaváček (http://www.plavacek-deti.cz/)!!! Při srovnání se zkušeností s řadou dalších kursů plavání pro děti jsou kursy Plaváčku JEDNOZNAČNĚ NEJHORŠÍ, až odstrašující. Naše výuka probíhala takto:
- deklarovaným cílem první hodiny byl "první ponor". Z mého pohledu poněkud šílenost pro 6měsíční děti, které jsou v bazénu poprvé v životě,
- brzy po úvodu začala lektorka děti skutečně nuceně potápět,
- naprostá většina dětí kursu nesla tento přístup velmi špatně (brečely, byly v šoku), lektorka na to nedokázala nijak reagovat,
- v podstatě nic jiného než potápění dětí na programu první hodiny nebylo.

Po takovéto první hodině jsme se vcelku pochopitelně z kursu odhlásili. Na rozdíl od ostatních škol, které obvykle nabízejí první hodinu zdarma "na odzkoušení", Plaváček požaduje peníze předem. Při stornování kursu vám pak z částky strhnou
- 20 % storno poplatek (při ceně kursu cca 4 800,- Kč jde o 960,- Kč!)
- úhradu navštívených hodin, tj. v našem případě i té první hodiny, se kterou jsme byli nespokojeni (370,- Kč)

Za zkušební první hodinu tak v podstatě Plaváčku zaplatíte NENÁVRATNĚ VÍCE NEŽ 1 300,- Kč!!!

Po celém zážitku z plavání a DALŠÍM zážitku při pokusu o dohodu (...neúspěšném, trvali na svém...) už jsem se nedivil, proč je na stránkách Plaváčku odkaz na neméně šílené kursy létání miminek...

Pokud uvažujete nad přihláškou do Plaváčku, doporučuji zvážit výše zmíněné.

jan.bolek@seznam.cz

karminka
25. říj 2011

Dobrý den,

chtěla bych Vás informovat o špatném přístupu v klubu Bublinka, Praha 6.

Se synem jsme začali vloni na podzim navštěvovat tyto kurzy. Bylo nám sděleno po telefonu, že si musíme zaplatit pouze celý kurz, jednotlivě to nejde. Uhradila jsem tedy necelé 4 tis. a začali jsme plavat. Syn mi ale onemocněl zánětem průdušek a dostal ATB. Vždy jsme se omluvili (omluva je možná pouze 2x a náhradní hodiny se musí vyčerpat do ukončení kurzu, tj. jeden týden jít třeba 2x). Probíhalo to tedy jednou jsme byli, pak byl nemocný atd atd. Poté mu byl zjištěný atopický ekzém a dostali jsme doporučení dále nechodit plavat. Proto jsem do Bublinky psala, že se musíme omluvit, ale že chci prozatím plavání přerušit kvůli zdrav.problémům. Odepsali mi tedy, že tedy přerušují kurz a že se mám ozvat, až budeme chtít znovu nastoupit (měla jsem v plánu pak od září dalšího roku). Jenže syn má bohužel ten ekzém, proto plavání pro něj není vhodné. Vše můžu doložit písemně od lékařky, ale Bublinka nechce nic "slyšet". Požádala jsem je, zda by mi mohli vrátit alespoň poměrnou část z nevychozeného (z 10 lekcí jsme navštívili pouze 3 lekce) a žádám o vrácení 2 tis.

Jako za 3 lekce plavání jsme dali 4 tis. a oni pořád, že nic nevrátí. Přitom jsem jim nic nepodepsala (žádné platební či storno podmínky), prostě to tam jede jak na běžícím pásu a chtějí pořád jen peníze od každého a to za celý kurz dopředu :-/ Dále se mi nelíbilo, že se tam musí nechávat kočárek venku na dvorku. S dítětem jsem samozřejmě min. 30 min. setrvala v budově kvůli aklimatizaci, ale stejně ho pak dám do zmrzlého fusaku a kočárku :-/

Jednoznačně tyto kurzy nedoporučuji a bohužel nesdílím tento názor sama, mám v okolí dost kamarádek, kterým se tam nelíbí !!!

Kdyby se někdo chtěl vyjádřit či se mě zeptat, pište do zprávy, děkuji 🙂